Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрологични аналогии


Recommended Posts

:feel happy:

Привет на всички съзнателни астро-любители. :D

Възможни ли са такива пълни аналогии м/у астрологичните знаци и фигурите от играта шах-мат?

Напоследък мисля и стигам до доста смислени съвпадения от двете "системи", дори до всички...

А дали може да е пълна и аналогията м/у живота и играта шах-мат ...? :yinyang:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, поздрави за темата! Само заради шах-мата си заслужава да уважавам китайците.

Животът е една непрекъсната игра на шах с другите и мат със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Животът е една непрекъсната игра на шах с другите и мат със себе си.

:)

Мерси за поздравите, Cилве.

Добре казано. Особено за мата със себе си (а може да е и пат :P ).

А какво става след мата ;) ? И кои фигури остават на масата през цялата игра... :1eye:

Meditate :3d_073:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Привет на всички съзнателни астро-любители. :D

Възможни ли са такива пълни аналогии м/у астрологичните знаци и фигурите от играта шах-мат?

Напоследък мисля и стигам до доста смислени съвпадения от двете "системи", дори до всички...

А дали може да е пълна и аналогията м/у живота и играта шах-мат ...? :yinyang:

:feel happy:

Ей, тук вече направо съм шах и мат!

Явно не искаш да разкриеш подробности още от начало, обаче би ли споделил с кой знак правиш аналогия на пешката?

Линк към коментар
Share on other sites

Темата ми стана много интересна и се замислих по нея.

В играта Шахмат участват три основни елемента -

Шахматна дъска, фигури , двама играчи и правила

В хороскопа участват знаци, планети, домове, аспекти

По аналогия знаците могат да отговарят на шахматната дъска- тя е основата, без нея не може, както и хороскоп не може да има без знаци-зодии

По същата аналогия фигурите могат да отговарят на планетите и аз макар и да не съм много наясно с шахматната игра, все пак се помъчих да свържа планетите с фигурите

Слънце - Цар

Луна - Царица

Марс -Офицери

Юпитер - Коне

Сатурн - Топове

Меркурий - Пешки

Венера - Играчи

Пак по този начин на мислене с домовете свързвам половинките на шахматната дъска-бяло и черно

и най - накрая - аспектите - с посоките на движение на фигурите.

Това е само едно разсъждение :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

При еволюцияра си, човешкото съзнание започва да възприема единството на макро-, мезо-, и микрокосмоса, представени от танца на седемте видни светила.Цярят на примитивната общност приема ролята на център, въплащение на естествения ред във Вселената, и като такъв стъпва на, и сам се явява образ на Луната. Кралица е Слънцето, девствената жрица-весталка, която ще придружи краля в смърта и в прераждането ще стане негова кралица е Венера.Държавния апарат е представен от министрите съответно на държавното съкровище-Меркурий, на войната-Марс, и палача-Сатурн.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, тук вече направо съм шах и мат!

Явно не искаш да разкриеш подробности още от начало, обаче би ли споделил с кой знак правиш аналогия на пешката?

Стига ме занася :) И все пак ще дам мое мнение: според мен много пешки отговарят смислово на различни знаци :P Но аз също съм начинаещ в тази област...

Темата ми стана много интересна и се замислих по нея.

В играта Шахмат участват три основни елемента -

Шахматна дъска, фигури , двама играчи и правила

В хороскопа участват знаци, планети, домове, аспекти

По аналогия знаците могат да отговарят на шахматната дъска- тя е основата, без нея не може, както и хороскоп не може да има без знаци-зодии

По същата аналогия фигурите могат да отговарят на планетите и аз макар и да не съм много наясно с шахматната игра, все пак се помъчих да свържа планетите с фигурите

Слънце - Цар

Луна - Царица

Марс -Офицери

Юпитер - Коне

Сатурн - Топове

Меркурий - Пешки

Венера - Играчи

Пак по този начин на мислене с домовете свързвам половинките на шахматната дъска-бяло и черно

и най - накрая - аспектите - с посоките на движение на фигурите.

Това е само едно разсъждение :)

Мащабът на разсъжденията ти заслужава уважение :) До такъв не съм напреднал с разсъжденията...

Малко от мен... Мислех че животът прилича на играта на шах мат... накрая остава винаги минимум Царят (Сърцето, Слънцето...) "жив", поне такива са правилата на играта... Макар че малките деца понякога събарят всички фигури :) Но по правилата дори царят да е мат - той си остава на дъската (дъската - Животът, видимото, движението). Т.е. това е вид непрекъснатост на съзнанието ни, ако то е напр. там - в сърцето, през живота ни и през момента на смъртта, вероятно няма да преживeeм смърт. Това е разбира се мое разсъждение...

При еволюцияра си, човешкото съзнание започва да възприема единството на макро-, мезо-, и микрокосмоса, представени от танца на седемте видни светила.Цярят на примитивната общност приема ролята на център, въплащение на естествения ред във Вселената, и като такъв стъпва на, и сам се явява образ на Луната. Кралица е Слънцето, девствената жрица-весталка, която ще придружи краля в смърта и в прераждането ще стане негова кралица е Венера.Държавния апарат е представен от министрите съответно на държавното съкровище-Меркурий, на войната-Марс, и палача-Сатурн.

Подобни неща си мислех... А къде ли остава Юпитер... :D:P Шегувам се, не е важно.

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

A, Любо, това, което казваш внася малко по-различна насока на размисъл. Заинтригува ме! Заслужава си човек да поразсъждава нататък. :thumbsup:

За царя - да, имаш право. Дори не мислиш ли, че може да се направи такава аналогия: Царят - това е Духът, неунищожимата и вечно съществуваща искрица от Бог. А царицата - може би е Душата. Силна, действена фигура, нея не сме склонни да жертваме (само в краен случай) ... макар понякога, за да спасим кожата, се налага да я предадем ... :(

Хм, я да не импровизирам, че така на прима виста мога и да оплета конците. :P Първо ще помисля!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...