Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Холистично лекуване


Recommended Posts

ЦИТАТ

2. Петър Дънов .. мозъчен кръвоизлив и парализа за няколко месеца

НЕУДАЧЕН цитат,ама много неудачен.

Петър Дънов получава инсулт след нанесен побой ,а не като влошено лично здраве.

Ванга е ясновидка,а не лечител,изпращала е хората при лекари,които могат да им помогнат.Слепотата и е кармична.Това го знае целия форум...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ЦИТАТ

2. Петър Дънов .. мозъчен кръвоизлив и парализа за няколко месеца

НЕУДАЧЕН цитат,ама много неудачен.

Петър Дънов получава инсулт след нанесен побой ,а не като влошено лично здраве.

Не е цитат, три думи и половина са ...мозъчен кръвоизлив и прализа...и са съвсем на място. Ако крадци пребият някой мирен човечец на улицата, в къщата му или човек пострада при катастрофа без да е виновен, ....както ти долавям мисленето......реакцията ти ще е че сигурно си го заслужава. Може би не е бил достатъчно духовен та за това, може би като стигне духовни висоти и травмите му ще изчезнат. Какво е това разделение?! Погледни заглавието на темата, къде ти е цялостното мислене??? Всички хора имат право на щастие!

Ще се замерваме с цитати. Добре но моите са на световно известни:

Далай Лама: "Всички човешки същества са еднакви, направени от човешка плът, кости и кръв. Всички ние желаем щастие и искаме да избегнем страданията. И още нещо - всички ние имаме една кво право на щастие. С други думи, важно е да разберем, че като човешки същества ние сме еднакви."

Мария - София:

Ванга е ясновидка,а не лечител,изпращала е хората при лекари,които могат да им помогнат.Слепотата и е кармична.Това го знае целия форум...

Целия форум,?! - извън форума също има разни неща. Нима Ванга не е помагала за здравословните проблеми на хората че това е основната причина за която е търсена ....разбира се и то по много начини.....чела съм дори и за духовни операции извършени от нея на физически органи, но дали е истина или журналистическа жълтина не знам. Или може би ясновидството няма общо с лечителствоото.

И тримата по горе са едновременно и ясновидци и лечители.

На Ванга е кармична, ама на някой друг човечец сигурно слепотата му ще да e щото не е достатъчно духовен. Пак разделения на хората! Защо?

В цялата съвкупност от прераждания водещият принцип е - съзнанието определя материята! Но във времевия период на едно отделно прераждане го има и обратния закон. В рамките на едно прераждане действат и двата закона при всеки в различна степен и елементи!

"Анатомия на духа" - Каролайн Мис: "ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ ИМАШЕ ЗА МЕН ОТКРИТИЕТО, ЧЕ „ИЗЛЕКУВАНЕ” НЕ ВИНАГИ ОЗНАЧАВА ОЗДРАВЯВАНЕ НА ФИЗИЧЕСКОТО ТЯЛО ОТ БОЛЕСТТА. ИЗЛЕКУВАНЕ СЪЩО МОЖЕ ДА ОЗНАЧАВА, ЧЕ ДУХЪТ СЕ Е ОСВОБОДИЛ ОТ ДЪЛГО ПОДХРАНВАНИ СТРАХОВЕ И НЕГАТИВНИ МИСЛИ ЗА СЕБЕ СИ ИЛИ ЗА ДРУГИ ХОРА. ТОЗИ ВИД ДУХОВНО ИЗЛЕКУВАНЕ Е ВЪЗМОЖНО, ДОРИ КОГАТО ТЯЛОТО УМИРА ФИЗИЧЕСКИ." Каролайн Мис не е инженер по технически науки, а световноизвестен енергиен лечител. Която също е връхлитана в живота си от проблеми, ...може би да е щото не е достатъчно духовна.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да отговорите на следните въпроси?

Какво означава лечител?

Какво е лечение?

Лечителят лекува ли?

Какво се лекува?

Има и други, но тези са добро начало.

Няма лечители, а има учители! - това ли ти е посланието.

Тогава там където упражняваш дейността си си сложи табела "учител", да са наясно хората.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Ивайла, спокойно, не се пали толкова. Разбирам, че темата е болезнена, когато става дума за здравето е ясно, че нещата ни засягат сериозно.

Не мисли, че някой е "лишен" от здравословни проблеми, имаме си всички, кой по-малко, кой повече.

Аз мога да кажа лично за себе си, че както по-дребните, така и сериозните здравословни проблеми винаги като съм се замисляла след това, са си имали предпоставка, връхлитали са ме тогава, когато съм имала сериозна нужда от разтърсване и смяна на курса на поведение, светоусещане и т.н. Много е поучително, много отрезвяващо, смиряващо и какво ли още не (поне за мен). И определено съм си го заслужавала - и болестите, и страданията, и т. нар. лекарски грешки. Защото аз смятам, че лекарските грешки не се случват на случаен принцип, нито има случайно участие в катастрофа, въжето на асансьора не се скъсва при кой да е човек, керемида от покрива пада върху главата точно на определен човек (а понякога на косъм от главата му, само като предупреждение) ...

Вече дали човекът сега, в този живот, си е "заработил" такова стечение на обстоятелствата или е от някога преди - различно е и не е лесно да се каже с точност.

Колкото до холистичното лекуване - да, преводът е точен, цялостно лекуване. Обаче ние не сме просто една кофа кокали, мускули, сухожилия, кръвоносни съдове, нерви и т.н., сглобени по определен начин; дори и разгледно съвсем в контекста на разбиранията на съвременната наука, ние имаме и психика, емоции, здравето ни силно се влияе и от преумора било физическа, било умствена или психическа, и от стрес и т.н. - ред нематериални неща. Холистичното лекуване действа глобално и е нормално да предположим, че една част от него би била видима и разбираема за всички: нов хранителен режим, разходки, билки, точков масаж и т.н., вкл. и лекарства, но друга част няма да е толкова видима и разбираема за пациента - тук попада енергийното лечение, но също и психотерапията например. Пациентът не може да разбере добре, защо психотерапевтът му му говори точно такива неща, защо го кара да си представя това, защо го кара да прави онова ... чак когато положителният резултат в състоянието му е налице, може да каже - да, човекът си разбираше от работата, помогна ми ефикасно.

И като погледнеш - по твоята логика - какво толкова е направил този психотерапевт? Седи си уютно в кабинета, говори им там нещо на пациентите си и само за едни голи приказки взема сериозна такса, често по-висока от лекарите-медици. А за мен не е така - човекът прави нещо много фино и важно, помага ни да си хармонизираме психиката и ни избавя от сериозни проблеми, които дори и да не са на физическо ниво, ни тормозят не по-малко - всевъзможните фобии, панически разстройства и т.н. Да не говорим за това, че психическите травми на които не сме обърнали внимание, след време се соматизират и се проявяват като физически болести (това го знаят още от преди много векове, затова са вземали мерки, когато човекът е преживял силен страх, стрес ..., защото са знаели, че след това може да се разболее и дори да умре от преживяното).

По същия начин енергийният лечител ни помага да хармонизираме енергията си, която, за да сме болни или въобще за да усещаме дискомфорт, очевидно е разбалансирана. Повечето от нас нищо не виждат и не разбират от това лечение, понякога смътно усещаме само едно облекчение, още докато сме при самия лечител, но това не значи, че лечителят нищо не прави, че не се натоварва с извършването на лечението и затова не заслужава никаква такса.

И докато ви четях предходните постове, не знам защо се сетих за една реална история, която мисля, че има връзка, затова ще я разкажа накратко :)

Става дума за инженер, специалност автоматика, който ремонтираше доста години перални. Отива на адрес за повреда, поглежда пералнята и буквално за секунди разбира какво се е случило - нищо не било изгоряло, нямало нужда от смяна на някоя част, нещо в настройките като че ли, не съм запомнила добре и той просто пипнал тук-таме за има няма 2-3 минути и казал на собственика на пералнята - пералнята е готова. Собственикът много се зарадвал, дори не можал да повярва - ама как готова, аз преди вас се обаждах на 4 фирми, те идваха, гледаха, разглобяваха и все не можеха я оправят. Моя човек се усмихнал, казал - е, ами не са знаели какво да гледат и какво да правят, можем да я пуснем, за да се убедите, че пере нормално, дължите ми 30 лв, всичко е наред. Тогава собственикът на пералнята се ядосал страхотно, развикал се - ама как 30лв бе, ти луд ли си, ония момчета идваха, пъшкаха, разглобяваха, сглобяваха и ми вземаха само по 10лв, а ти дойде тук, нищо не направи, само ръчна нещо за 2 минути и искаш 30лв?!

Инженерът в първия момент чак се смаял - значи на този човек не му е жал, че е дал до сега общо 40лв на хора, които никак не са му помогнали, а се възмущава от таксата 30лв, която му решава проблема. И тъй като има чувство за хумор казал - ами добре, щом нищо не съм направил, то ей сега за 2 минути пак нищо няма да направя, просто ще върна вашата пералня във вида, в който беше преди да дойда и ще си отида :D

Та в тази тема струва ми се, че залитаме в такава посока, тъй като не виждаме какво точно прави за нас лечителят, нито знаем какво му е струвало, за да стане лечител и да продължава да е такъв (защото това е призвание, не можем да излезем с номера - ми като му е толкоз тежко, да не се е захващал/да се откаже). Ясно ви е, че и този мой инженер се е блъскал години наред с много перални, чел е много, умен е и си прави изводи и си изважда поуки от всеки следващ случай, та затова може така за 2 минути да постави точната "диагноза" и да приложи точното "лечение". В интерес на истината беше много огорчен от реакцията на хората. Оказа се, че за много хора е важно да видят как пъшка и заляга под пералнята, за да оценят какво прави, а не това, че е умен, знаещ, компетентен и бързо решава сложни повреди, които други майстори дори не могат да разберат.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Диана Илиева, ти пак не си разбрала за какво става въпрос! Може би имаш нужда някаква лична да напишеш всичко това. Но го пиши независимо от моето име.

"И като погледнеш - по твоята логика - какво толкова е направил този психотерапевт?" не съм говорила такива неща!!! Не обсъждам никакви психотерапевти. При тях нещата са ясни, клиетите им са наясно къде отиват, и терапевта е наясно какво може да им предложи. В опсанието на работата си ппсихотерапевта не предлага чудеса. Там проблеми няма!

Нито пък съм говорила че не трябва да се плаща на лечител. Не на всяка цена, не за всичко. Ами ей сега ако отида в някой хипер маркет и ме консултират за телевизор без да го купувам, ПАРИ НЯМА ДА МИ ИСКАТ!

Но ако вляза примерно в кабинета на Мария София само примерно де нямам намерение, за Добър ден може би трябда да оставя пари.

Какви кокали мускули и сухожилия. Не съм говорила такива неща. Фанатазията ти работи на някакви странни обороти.

Прочети пак какво съм написала, доста различно е от топва което ти си разбралa!

пропуснала си ето това "В цялата съвкупност от прераждания водещият принцип е - съзнанието определя материята! Но във времевия период на едно отделно прераждане го има и обратния закон". Има два закона Психосоматичен и Соматопсихичен!!

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

Диана Илиева, ти пак не си разбрала за какво става въпрос! Може би имаш нужда някаква лична да напишеш всичко това. Но го пиши независимо от моето име.

"И като погледнеш - по твоята логика - какво толкова е направил този психотерапевт?" не съм говорила такива неща!!! Не обсъждам никакви психотерапевти. При тях нещата са ясни, клиетите им са наясно къде отиват, и терапевта е наясно какво може да им предложи. В опсанието на работата си ппсихотерапевта не предлага чудеса. Там проблеми няма!

Нито пък съм говорила че не трябва да се плаща на лечител. Не на всяка цена, не за всичко. Ами ей сега ако отида в някой хипер маркет и ме консултират за телевизор без да го купувам, ПАРИ НЯМА ДА МИ ИСКАТ!

Но ако вляза примерно в кабинета на Мария София само примерно де нямам намерение, за Добър ден може би трябда да оставя пари.

Какви кокали мускули и сухожилия. Не съм говорила такива неща. Фанатазията ти работи на някакви странни обороти.

Прочети пак какво съм написала, доста различно е от топва което ти си разбралa!

пропуснала си ето това "В цялата съвкупност от прераждания водещият принцип е - съзнанието определя материята! Но във времевия период на едно отделно прераждане го има и обратния закон". Има два закона Психосоматичен и Соматопсихичен!!

Да, съгласна съм, че сигурно не съм те разбрала добре, а може и нищо да не съм разбрала, както казваш. Както и нуждата да напиша каквото и да било в този форум определено си е лично моя.

Разбрах само, че не е желателно и няма да го правя - нито в тази, нито в други теми ще се обръщам или ще отговарям на теб. Съжалявам, че съм те раздразнила по някакъв начин - определено не е била такава целта ми. Никъде не съм си позволила да кажа нещо по отношение на твоята личност.

Просто изказвам моето виждане за нещата, което в някои моменти е в противовес на твоето.

Както в случая бих казала, че според мен в работата на психотерапевтите често има чудеса. Също и в работата на хирурзите, а и на всички други професии :)

За мен информацията е много ценна и мисля, че вярната и полезна информация винаги се плаща.

Лично не съм особено доволна и не прибягвам до консултация в хипермаркети, макар че и там информацията неизбежно е калкулирана в цената - служителят в магазина получава заплата и трябва да си върши работата, като има много средства за стимулиране и контрол, доколко я върши.

Обаче тези ни мнения май никак не са вече по темата - предчувствам как ще ни преместят някъде другаде :) но така и трябва.

Линк към коментар
Share on other sites

цитат Диана Илиева:"Разбрах само, че не е желателно и няма да го правя - нито в тази, нито в други теми ще се обръщам или ще отговарям на теб. Съжалявам, че съм те раздразнила по някакъв начин - определено не е била такава целта ми."

Резултат от себевъзхвалното вкопчване на повечето лечители в егото им.... и това че са скарани повечето с толерантността и състраданието!

Преодоляването на психично разстройство – чудо?! Да си пасува някой отдаден на отчаянието си и някой на готово да му подари нов живот! Преоодоляването на психично разстройство е резултат от съвместната работа на терапевта и клиента му. На много хора им се иска да е чудо спуснато от небето, без да вземат участие!

цитат Диана Илиева: "За мен информацията е много ценна и мисля, че вярната и полезна информация винаги се плаща".

Информацията е ценна, ако е резултатна ....или пък ако е уникална! А то навсякъде бълва от такава че трябвало да се издигне духовно човек и да мислел позитично.

Ако лечител е обещал излекуване примерно от рак след 20 сеанса, а такова не е настъпило.....не е редно да задържа парите, поне не всичките. Ако пациента е изгубил времето на лечителя, то и лечитея е изгубил времето на пациента! Вчера четох за такъв случай резултат НУЛА след 30 и незнам колко сеанса по достатъчно сериозна сума, парите не са върнати.....става въпрос за един от възхваляваните лечители изследвани от д-р Игнат Игнатов.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честита нова година на всички Лечители! С пожелания за практически инсталирани най-вече в невиртуалното им ежедневие Любов, Истина, Мъдрост, Толеранстност, Съпричастност, сърдечност и човешко отношение, холистична и обширна мисъл, самооценка и самокритичност!!! С пожелания за обективно мислене, което не означава липса на интерес, а умение да се види символичния смисъл на дадена ситуация.

Забелязвам че цитатите се ценят тук, ето един такъв на човек който не е съвсем известен, но пък е по известен от автори на цитирани статии по горе. Този когото ще цитирам се казва Клеменс Куби(германец) автор на книги и филми посветени на лечители и шамани, които лично е посещавал и изводите като цяло които е правил някъде около 2000г.

„Обучението на шаманите е продължително и трудно. Старейшините те натискат непрестанно в собствената ти мръсотия. В тибетската култура например човек трябва да седи три години в дървен сандък, при индианците го погребват жив и трябва да остане дни наред под земята, като само една тръбичка за въздух го поддържа жив. Във всяка култура обучението е тежко катарзисно упражнение. Най често хората, ставащи шамани и лечители, прекарват тежки болести и/или злополуки. При това трябва да докажат, че сами могат да се излекуват. ТОВА ЛЕЧЕНИЕ Е СВЪРЗАНО С РАЗРУШАВАНЕТО НА ТЯХНОТО ЕГО.

......................................................................................................................... В Тибетските новогодишни танци, както и при други култури виждаме как разрушаването на егото, гордостта и високомерието се представят в разнообразни форми.

Завърши ли обучението, шаманът получава разрешение да лекува, да дава съвети и изобщо да се грижи за спиритуалната нагласа на общността. Но и тогава старейшините не оставят шамана си без надзор, защото неговата мощ може да нарастне неимоверно. В съответствие с нея трябва да се развива и характерът му – за това следят старейшините. Те изпращат даден шаман за известно време в уединение, когато се опасяват, че неговият характер не е на нивото на задачите. Добре обученият лечител знае границите на възможностите си и се оттегля сам, когато не може да се справя с отправените към него очаквания.

В нашето модерно медийно общество често съществува проблемът, че мощта на един човек скокообразно нараства чрез разпространяването на снимката му, но развитието на характерът му може да не направи същевременно такива скокове. Медиумът кино-телевизия(добавям от мен интернет) е особено силна лупа за егото. Той раздува егото, самоценката и самокритичността може да атрофират и лечителя да изгуби представа за реалността. Когато се стигне дотам, той трябва да премине през нов катарзис. .................................................................................................................................... Колкото повече се уголемява изкуствено осветената страна на един лечител, толкова повече се увеличава и неговата сянка“

„По пътя към следващото измерение, моето пътуване към лечители и шамани“ – Клеменс Куби

Машиналната продажба на хомеопатични лекарства, билки, енергии и каквито и да е процедури не е достатъчна, което е честа практика. Лечителя трябва да е достатъчно наясно първо със себе си, за да се занимава със здравето на другите. Безусловното себевъзхвално вкопчване в себе си,... и съответно критика/осъждане/обвинение/порицание на пациента – това не е лечител, а само показател че той самия лечителя има нужда от работа върху себе си!

За съжаление ВСЕКИ с малко предприемчивост и находчивост може да стане лечител/алтернативен лечител, без непременно да има нужните личностни качества. А не трябва!

Чудесата- повечето лечители си играят с тях както им е изгодно. Когато става въпрос само за общи приказки, егоцентрични изяви по форуми, реклама и празни обещания... чудесата съществуват, та те са навсякъде около нас, няма нелечими болести. Стигне ли се до конкретен случай от практиката настъпва хамелионска промяна.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление ВСЕКИ с малко предприемчивост и находчивост може да стане лечител/алтернативен лечител, без непременно да има нужните личностни качества. А не трябва!

Не трябва, но за съжаление почти всички, които се пишат алтернативни лечители са...шарлатани.

Честита Нова Година на истинските лечители!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Вече се чува все по‐често за медицина на енергиите, вибрационна медицина, натурални

терапии, паралелна медицина, алтернативна медицина, спомагателна медицина , холистична

медицина. Учи се в неуниверситетски специализирани медицински училища. Основава се на

квантовата физика, но признава съществуването на невидимото тяло.

Алтернативните терапии се практикуват от терапевти, запознати с енергиите и вибрациите.

Най‐често срещани са лекарите‐хиропрактици, кинезитерапевтите, остеопатите, хомеопатите,

акупунктуристите и натуропатите, психотерапевтите, фитотерапевтите. Има и лечители

неспадащи в никакви категории. Те са собствена категория и работят директно върху

Енергията. Надарени са със специални умения. Обратно на научната медицина, която се

съсредоточава върху болестта, алтернативната се грижи за човека, който е болен. Фокуса е да

се дадат сили на защитните сили на организма, цялостното здраве да се подобри, за да може

човек сам да се защитава от вредни агенти.

АЛТЕРНАТИВНАТА МЕДИЦИНА ДЕЙСТВА НА 2 НИВА:

А) Върху невидимото тяло, защото болестта е първо там ,преди да се прояви във видимито.

Разумно е първо да се лекува невидимото тяло, скритата част на айсберга.

Б) Върху видимото, физическо тяло – помага му, докато се чака подобрението от лечението на

невидимото.

Алтернативните медицински практики нямат лоши странични ефекти. Най‐добрият пример за

това е хомеопатията, която някои хора наричат медицината на 21 Век. Виждала съм

невероятни резултати, особено при отити и алергии при деца и хронични проблеми. Дори

подобрява характера на човек.

Алтернативните лекарства се правят индивидуално и конкретно за всеки отделен пациент,

защото всеки има различен проблем, дори да става за еднакви симптоми. Много по‐евтини са

от лекарствата на научната медицина.

Поправят проблема в дълбочина. Дават свобода на пациента и го правят самостоятелен и

автономен от лекарства.

Холистичен идва от гръцката дума Holos – Цял.

Холистичната медицина гледа човека като една цяло. Тя признава сложността и връзката

между видимото и невидимо тяло. Тъй като те са едно цяло и взаимно зависими, холистичното

им лечение на едно от тях, носи подобрение и на другото. Да се възстанови здравето на

засегнат, увреден орган, също би коригирало дисбаланса в цялото тяло.

Холистичният подход включва много различни методи от алтернативната медицина. Всички

видове лекари биха могли да се ориентират към холистичната практика.

КОМБИНИРАНА МЕДИЦИНА

Тя комбинира научната и алтернативна медицина. Практикуват я лекари, които са добавили

една или повече алтернативни практики към своята. На пръв поглед може би изглежда, че са

взели най‐доброто от двата свята. Но рядко е така. Старата поговорка казава:”Дрехите не

правят човека”.

Двете практики – научната и алтернативната са диаметрично противоположни. Не може да се

смесват огън с вода. Те са важни по своему, но не могат да бъдат смесени. Ако лекар се

интересува от алтернативна медицина, може да я добави към практиката си, но ще го прави с

научен маниер. Ще се опитва да влияе на симптомите, а не да засили цялостното здравословно

състояние на пациента. Лекар, който вярва и практикува алтернативна медицина, никога не би

могъл да се върне към научната. Би било безсмислено за него. За съжаление лекарите често

приемат елементи от алтернативната заради финансови причини.

Не съществува истинска комбинирана медицина. Ако имаше практиката щеше да бъде да се

събират пациент, терапевт и лекар на една маса. Пациента щеше да води разговора, да взема

решение как да се лекува, какво да избере. Би трябвало да има партньорство между пациент и

лекари, от което печели пациента.

http://vaksinite.info/Medical_Mafia_bg.pdf

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Изключителна анимация,ГРЪБНАЧЕН СТЪЛБ ,и връзката на всеки прешлен с орган или части от тялото.
 
 
 
 
Връзка между гръбначния стълб и другите части на тялото

 

Местете курсора на мишката върху прешлените от гръбначния стълб, за да видите кои части на тялото резонират
Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Напоследък се убеждавам колко добре се съчетават няколко метода, например:

билкови компреси по П. Димков,

Лечение с прана,

промяна на местоживеенето.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...