Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кръг на мисълта


Иво

Recommended Posts

Аз също искам да се включа.Още повече на 1 откриваме изложба на мои ученици.Колажи -на тема повърхности,ще се моля за децата по цялата земя.

Да бъдат здрави , силни и щастливи. Ще визуализирам цветя. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Първи юни е чудесен ден за насочена медитация. Но за тези, които не сме в БГ шест часът е много рано. Нека поне да е осем бг време. Предлагам и да съобразяваме медитациите си с лунния календар, защото има подходящи и неподходящи дни, а мисля че положението на луната е важно при медитация. Хубаво е да имаме посочена тема, но начинът на визуализация едва ли може да се унифицира.Ще цитирам начин за такава медитация от книгата "Единствената планета на избора" от Филис Шлемър: Свързване в един и същи ден и изравняване на времетол Трябва да са събрани поне трима души физически заедно, за да се образуват триъгълници по цялата земя. За медитацията е жизнено важно да се поставят ръцете над коленете, с обърнати нагоре длани и отпуснати пръсти, които не бива да се допират, за да се поддържа кръгообразното движение на енергията, без да се образуват възли. Всеки според способностите си визуализира проблема за около 18 минути. За някои това може да е бяла светлина, за други - синя, за някои цветя - за други - вода. За някои са необходими думи на молитва, а за други - музика. Това няма значение, след като е насочено и използвано правилно, т.е. с чувство за отговорност, откритост и състрадание. Ако не сте сигурни, че сте способни на тези чувства, по-добре не го правете, защото можете да навредите и на себе си и на тези, на които ви се иска да помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

До колкото разбирам,много е важно времето за молитва да съвпада за всички,за да има резултат.Аз няма да мога да го спазя,защото ще съм на път,но през целия ден на 1.06. ще бъда с вас!Господ да бди над децата ни! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще се пастарая да започна в 6 ,защото по-късно ще трябва да бъда навън .

С вас в 6 .Моля се никои да не забражи обещанието си

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:) Себеотдадеността, съЧувствието и милосърдието са по подразбиране :)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Приятели, предлагам днес, 30.01.2011 в 18.00 часа българско време да се помолим за хората от Египет и другите арабски народи от Близкия изток.

Нека има светлина в Близкия изток и нека тя бъде като Звезда на Витлеем сигнализираща второто раждане на детето Христос във всяко сърце, което желае да даде място в себе си Живият Христос да се роди.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...