Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология и Астрономия


Recommended Posts

Видях че лунния ми възел е в рак,това означава ли че бих могла да съм подчинена на рака по някакъв начин или пък да го привличам силно или пък той мен да ме привлича?а по принцип рака оказва ли някакво влияние върху мен според наталната ми карта?

Благодаря Ви

Линк към коментар
Share on other sites

Не се сряскай от думата карма, тя не е равнозначна на наказание. По скоро е част от нашата същност и определя нашите задачи. Ето повече по въпроса.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...%80%D0%BC%D0%B0

Преместена: Астрология, карма и трансформация

(втората тема не ми се отваря)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Не се сряскай от думата карма, тя не е равнозначна на наказание. По скоро е част от нашата същност и определя нашите задачи. Ето повече по въпроса.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...%80%D0%BC%D0%B0

Преместена: Астрология, карма и трансформация

(втората тема не ми се отваря)

Абсолютно е така за кармата, Късметче, просто ми "взе думите от устата" с този си постинг. :3d_046:

Имаме тема в астро-форумите и за лунните възли .

п.п Нямам на идея какво е станало с астрологическата тема за кармата. Явно някой колега е решил да мести нещо, за съжаление е пропуснал да ме уведоми, да даде информация поне на л.с. къде евентуално е отишла темата. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,Как да намеря астролог ,който да ми изготви пълен хороскоп?Към рекламите в нета съм малко скептично настроена в смисъл,че просто разпечатват хороскопа от някаква програма.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

може ли да определите дали евентуален брак или съвместно съжителство биха били успешни между мъж роден на 25.11.1983 около 8.00 сутринта в стара загора и жена родена на 14.12.1982 в 12.00 на обяд в гр.троян. има ли хармоничи отношения и съвместимост между тях или не са един за друг?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,тази седмица се оказа малко странна за мен.И два пъти ме изправя пред един и същи въпрос.Една приятелка с която не сме се виждали от студентските години и с която се чуваме сподели с мен житейските си каламбури.Няма да изпадам в подробности.Вчера една клиентка, с която си имаме някаква взаимна симпатия направи същото.Говорили сме часове и по някаква случайност това не беше възпрепятствано от нищо.И в двата случая ми идваше да им кажа да бягат по най-бързия начин от ситуациите, в които са попаднали, но прецених че нямам правото да отсъждам или да изказвам такова крайно мнение и се опитах само да разясня някои евентуални варианти.Макар че си мисля, че постъпих правилно изпитвам някакво раздвоение, че не изразих някакво крайно мнение, тъй като може би това би ги накарала да се замислят доста по-сериозно.В мен възникнаха много въпроси.

Според вас как би било правилно да се реагира в такава ситуация?Имаме ли право дори и коствено да се намесваме в живота на другите?Имаме ли изобщо правото да изказваме мнение?Споделяйки някой нещо с нас освен да ни направи съпричастни ,прави ли ни участници в самата история?Ако запазим мълчание, ще имаме ли вина че не сме опитали да предотвратим нещо лошо?И въпроси ,въпроси.Веки е изпадал в такава ситуация и знаете за какво иде реч и знае какви въпроси изникват в главата ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Рис, много хубави въпроси поставяш.

Моето мнение е, че различните хора възприемат нещата през различни " призми", имат различна чувствителност и ако едно решение е добро за един, за друг не е. Както брилянтно се е изразил един мъдрец, по памет : "Аз не одобрявам твоето мнение, но съм готов да дам живота си, за да можеш свободно да го изказваш". Поради кризата, включително и в училищата напоследък забелязвам логичния резултат, че и сред учителите има вече доста посредствени хора, които си позволяват да размахват пръст и да коригират и съсипват най-прекрасни пориви и идеи на децата, просто защото са неспособни да ги разберат. Вътрешната убеденост, че знаеш какво е добро за другите, обикновено е признак на ограничен мироглед. Когато такъв човек "се развихри", може да причини злини.

Много се радвам, Рис, че споделяш моето мнение по въпроса за грешките и вредата, които може да нанесе манията да "раздаваш акъл" и да "отваряш очите" на другите.

Така както аз разбирам окултните принципи, обаче, когато се обърнат конкретно към теб и ти поискат мнението- това е молба за помощ и щом като някой иска да чуе твоята гледна точка, просто изпълни молбата му. Инак излиза, че пак ти еднолично разсъждаваш и преценяваш от негово име кое ще е по-добро за него - да му кажеш или да премълчиш. Уважи неговото решение да потърси твоето мнение по въпроса. Може би не е случайно.Човек се лута и препъва, вървейки по своя път, но постепенно намира посоката и отговорът е в него самия. За това понякога може да потърси "ориентир" - чуждо мнение, което изобщо не означава, че ще го следва мо-та-мо, просто му е ориентир. Точно за това и толкова е мъдра тази мисъл "Аз не одобрявам твоето мнение, но съм готов да дам живота си, за да можеш свободно да го изказваш". Мисля че идва от древна Гърция, но в момента не съм сигурна и не мога да я възпроизведа на 100 %.

Не знам дали успях да ти помогна с моя отговор сега, просто искрено си споделих мнението/гледната точка. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Човек решава как да умре , а не как да живее.

Как да живее се определя от кармата му.

Здравейте!Честита Коледа на всички! :3d_118: Няма да навлизам в подробности,но изобщо не мисля че можеш да решиш как да умреш.Нито-кога? Това е заложено в рождената ти карта. Весели празници!

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте всички!

Обръщам се с молба към вас, за да ме насочите как да постъпя. Искам да сключа брак тази година, но до средата на месец септември е невъзможно. Причината е , че трябва да мине период от една година от смъртта на бабата на моя годеник, тъй като тя е близка родственица и християнската църква изисква да е изминал такъв период. Знам, че през септември 2009г. Меркурий е ретрограден, но това е цялата информация, с която разполагам. Моля ви да ме насочите към благоприятен период за нас двамата, защото се опасявам, че всяка дата , която избера се оказва по една или друга причина неподходяща. Данните ни са:

моята дата и час на раждане - 03 октомври 1982г., гр.София, 13:30 ч.

неговите - 06 ноември 1982г., гр.Велико Търново, 19:50 ч.

СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Не е много лесно да се намери оптимален ден, в който съвсем всички планети да са разположени перфектно, но някои дни определено са по-добри от другите.Според мен 21.10 2009 е подходящ за теб. В космически план Луната е много добре поставена , защото е растяща и в сходящи (т.е развиващи се и засилващи се) хубави аспекти към Меркурий,Хирон, Нептун и най-важното и към Слънце, Венера и Юпитер! Слънцето не е поставено чак много добре, обаче като цяло космическите енергии са доста добри за брак, както сами по себе си, така и спрямо твоята звездна карта. Венера е на трон във Везни, транзитира през радикалните ти Меркурий и Слънце, също и в секстил към Марса ти, има и други достойнства. Много ми харесва и Юпитер, защото все още е действащ неговия секстил към Луната ти, много подходящ момент за брак , особено спрямо твоята звездна карта. Като ден от седмицата може да не е най-удобен, защото се пада сряда.

Спрямо това, което си написала, дните преди септември ги изключвам. Септември сам се изключва заради Меркурий, както сама си отбелязала. Преди 21 октомври Луната, а преди нея пък Венера не са добре поставени.Както се казва, ако не е едно, че е друго.М да... След доста търсене стигнах до 20.12.2009 год. - също много добра за теб и се пада Неделя, по-удобен ден за сватба, а и това е денят на Слънцето. Двете дати са подходящи според мен. Какъвто и ден да избереш, аз ти пожелавам много щастие и усмивки в брака! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не е много лесно да се намери оптимален ден, в който съвсем всички планети да са разположени перфектно, но някои дни определено са по-добри от другите.Според мен 21.10 2009 е подходящ за теб. В космически план Луната е много добре поставена , защото е растяща и в сходящи (т.е развиващи се и засилващи се) хубави аспекти към Меркурий,Хирон, Нептун и най-важното и към Слънце, Венера и Юпитер! Слънцето не е поставено чак много добре, обаче като цяло космическите енергии са доста добри за брак, както сами по себе си, така и спрямо твоята звездна карта. Венера е на трон във Везни, транзитира през радикалните ти Меркурий и Слънце, също и в секстил към Марса ти, има и други достойнства. Много ми харесва и Юпитер, защото все още е действащ неговия секстил към Луната ти, много подходящ момент за брак , особено спрямо твоята звездна карта. Като ден от седмицата може да не е най-удобен, защото се пада сряда.

Спрямо това, което си написала, дните преди септември ги изключвам. Септември сам се изключва заради Меркурий, както сама си отбелязала. Преди 21 октомври Луната, а преди нея пък Венера не са добре поставени.Както се казва, ако не е едно, че е друго.М да... След доста търсене стигнах до 20.12.2009 год. - също много добра за теб и се пада Неделя, по-удобен ден за сватба, а и това е денят на Слънцето. Двете дати са подходящи според мен. Какъвто и ден да избереш, аз ти пожелавам много щастие и усмивки в брака! :)

Безкрайно много ти благодаря, Атлантида!!! Успех и на теб във всичко!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Меркурий е ретрограден до 30.09, anastasia it.Което означава, че първият възможен ден е 1.10.Тогава обаче Луната е в риби - подвижен неподходящ за брак знак.След това застава в овен и се намира в опозиция със Слънцето, а от 5.10 започва да намаля.Брак, както и всяко друго начинание, покупка и пр. е добре да се сключи при растяща Луна.Освен това до 15.10 Венера е в падение в знака дева.Следователно изборът на дата е от 15.10 до 14.11, когато започва Коледният пост, защото доколкото разбирам искаш и църковен брак.Не виждам нито една дата през въпросния период, която да е подходяща.Казано накратко, моят съвет е да изчакаш поне до 2010, след като сте решили да спазите годишнината.Освен това Сатурновият възврат и при теб и при приятелят ти е през 2012, но едва ли ще се съобразиш с тази информация :)

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Подходящ период за брак може да бъде всеки период при условие, че мотивите на тези, които са тръгнали да се бракосъчетават са достатъчно силни и аргументирани.

Поздрави, семейно щастие и успех ВИ желая! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Меркурий е ретрограден до 30.09, anastasia it.Което означава, че първият възможен ден е 1.10.Тогава обаче Луната е в риби - подвижен неподходящ за брак знак.След това застава в овен и се намира в опозиция със Слънцето, а от 5.10 започва да намаля.Брак, както и всяко друго начинание, покупка и пр. е добре да се сключи при растяща Луна.Освен това до 15.10 Венера е в падение в знака дева.Следователно изборът на дата е от 15.10 до 14.11, когато започва Коледният пост, защото доколкото разбирам искаш и църковен брак.Не виждам нито една дата през въпросния период, която да е подходяща.Казано накратко, моят съвет е да изчакаш поне до 2010, след като сте решили да спазите годишнината.Освен това Сатурновият възврат и при теб и при приятелят ти е през 2012, но едва ли ще се съобразиш с тази информация :)

Olq3, благодаря ти за отговора!!!

Знам колко важна е астрологията за всяка значима стъпка в живота ни и за всичко като цяло. За съжаление не съм наясно със Сатурновия възврат, но бих се съобразила с всяко нещо в положителна насока.

Линк към коментар
Share on other sites

Сатурн обикаля зодиака за 28-30 години, пребивавайки около 2,5 години в знак.Това е планетата на зрелостта, отговорността, дисциплината.Интересно е, че при теб вторият жизнен период и според нумерологията започва след рождения ти ден през 2012 година (виж Пирамидата на зрелостта тук http://www.beinsadouno.com/board/index.php...start=0).При преминаването на Сатурн през наталното му положение е възможно човек да промени или да осмисли своята ценностна система.Затова те съветвам да изчакаш.И още нещо - в една съседна тема съм дала основните правила при избора на дата точно за брак.По-горе Атлантида ти предлага две дати.Втората според мен е по-добра- поне Луната е във фиксиран знак, макар че водолеят далеч не е от най-подходящите за брак знаци.Това обаче се пада през Коледният пост.През октомврийския период Слънцето и Марс са в квадрат, което води до повечко раздразнителност импулсивни действия, авантюри - все неща от които бракът не се нуждае.На 27.10 Луната е в съвпад с Юпитер и Нептун, Венера е на трон и ако не беше този квадрат на Слънцето бих ти я препоръчала като единствено удовлетворителна за последното тримесечие на 2009.

Поздравления, че си намерила своя Принц!Много, много любов ти желая!

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, дискусиите стигнаха малко до "под кривата круша" :P . Не знам дали да се съглася с теб Оля, съгласна съм, че дните не са чак много подходящи за брак, но наистина трудно ще се намери ден напълно съвършен и отговарящ на всички условия. Спомням си, че ти беше дала един пример за родители, прецизно изчислили най-хармоничен ден за раждане на детето им, та то се беше родило умствено увредено. Спомних си твоя разказ, защото някак си много ми се иска да я подкрепим в голямото и желание и решението да сключи брак настоящата година. И ако реши да го направи да не е с притеснение и свито сърце... Защото най-първото ми усещане за нея от звездната и карта е , че е човек с много такт и дипломация, владеещ добре изкуството да комуникира с хората, за когото в пълна сила важи "две глави мислят по-добре от една",партньорът е от първостепенна важност, има приоритет, за да се развие и разгърне потенциала си тя. Освен че бракът и спомага най-бързо за нейното личностно развитие, по дифолт е най-големия късмет в живота и, това от радикса. За нея тази година е отлична за сключване на брак, шо се отнася до гоилямата подкрепа и роля на транзитен Юпитер.

Специално 21.10, макар че Луната е в подвижния Стрелец и носи наистина достатъчно бонуси (аз не ги изброих всичките горе, съкратих си писането малко) - един уникален и трудно достижим иначе брой от положителни аспекти към Луната, както спрямо радикса, така и спрямо картата за деня, сходящ секстил с управителя Юпитер, който аспект свързвам с много късмет и щастие в брака специално. Най-ценно е, че последният аспект на Луната, преди да напусне знака е секстил със Слънцето, което е "класика в жанра", блестящо представяне на младоженеца-Слънце и невестата-Луна.

Признавам, че Сатурн е застрашителен в каре от последния градус на Дева, обаче все пак последния аспект на Луната е един от най-най-хубавите за случая-секстил Слънце, а и изобщо има наистина много хубави аспекти, цели 6 - като едни добри орисници са. Има дни, в които Луната няма нито един добър аспект или има един-два, но на 21.10 хем са цели 6 хубави аспекта, хем изключително благоприятно транзитира в секстили и тригони към цели 6, т.е повече от половината планети на радикса, отгоре на всичко е в тригон точно с управителя на седмия и дом-радикална Луна и в полусекстил с радикален Юпитер. При толкова хубави попадения не можем ли все пак да заключим, че бракът ще бъде изпълнен с много добри влияния и събития и хубавите моменти ще превъзхождат многократно и значително лошите?

Хрумва ми също, че за църковен брак точно Стрелец няма как особено с този Юпитер да навреди, а и може да има връзка бракът с чужбина и чужденци, с някакви пътешествия.Това е моя интерпретация и хипотези, обаче нямам достатъчно наблюдения.Просто и аз се разколебавам, иска ми се да помогна и да подкрепя тази венчавка. Малко крайно ми е да препоръчаме да изчака чак до октомври 2012 година, Сатурновия възврат. :hmmmmm::hmmmmm::hmmmmm:

Иска ми се да измислим нещо и в сучая може би "две глави мислят по-добре от една" за това очаквам и се надявам на хора с отзивчиви и добри сърца за повече мнения и дискусия по въпроса. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи заплашителен Сатурн изобщо? Не че се хващам на някой за думите, но Сатурн "обича" напрегнатите аспекти. Даже някои астролози разглеждат напрегнатите Сатурнови аспекти като най-благоприятни за развитието на личността. Че не е лесно, не е лесно, ама един брак, издържал на сатурновия тест, ще издържи и на всичко останало. Рано или късно ще му се наложи да премине през това - дали по-рано, дали по-късно?

Бих посъветвала младоженците да слушат шестото си чувство. Ако желанието да сключат брак още през октомври ги изпълва с радост и усещане за полет, значи точно това трябва да направят. Планетите ще се включат в танца. Друг избор нямат. А Сатурн ще бъде благосклонен, ако се постараят да издържат теста за зрелост.

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, при съставяне на елективни карти за брак едно от условията е Луната да е във фиксиран или ако това е невъзможно в кардинален знак.Да, периодът разбира се има и добри страни, не го отричам, но карето на Слънцето и Марс, Луната в подвижен знак и въпросният Сатурн на мен ми идват в повече за такава стъпка като брака.Аз лично бих изчакала до 2010 - има подходяща дата и то в началото.За да препоръчам нещо на някого това според мен означава, че бих го приела и за себе си, а не бих го направила.Това е мое мнение, с което не целя естествено хората да се женят притеснени или със свити сърца.

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, каре Слънце Марс на 21.10. няма. За такова може да се говори чак след 23.10., когато Слънцето навлезе в Скорпион.

Освен това за положението на Луната в Скорпион бих имала повече възражения, въпреки че е фиксиран знак, тя е в заточение там а и изобщо е зле за брак.Също и Луна във Водолей, другия фиксиран знак не е особено благоприятна за брак. Луна в подвижен може да даде нестабилност, но това е много общо и специално за нейната звездна карта си мисля, че 21.10 е наистина подходящ ден, особено за църковен брак. Най-вече с блестящите специално за брак аспекти между Венера и Марс , както и между Луна и Слънце. Ако подписването стане межбду 07:03 часа и 09:35 сутринта изгрява фиксиран знак, Скорпион, което ще даде устойчивост и стабилност, особено около 9 часа, тогава нейния Юпитер е на Асц. и това е час на късмет за нея. Още повече, че в интервала 07:03 до към 09:35 господарят на Асц. и на седми дом(брака) са в блестящ аспект.

По скоро не знам дали и е удобен делничен ден. Но може и да изчака една година евентуално, наистина смятам, че трябва да се вслуша във вътрешния си усет по този въпрос.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен има каре, допускам 5 градуса. За скорпиона съм съгласна, писала съм го вече в една друга тема.Колкото до часа, който предлагаш - виж къде се намират Слънцето до 9,40 и Меркурий до 8,48 часа - в 12 дом.След 9,00 обаче Уран минава в ъгловия 4 дом.Не мисля, че това е добре за брак - дори нещо повече, крайно неприемливо е.Делничният ден мисля, че в случая има разрешение.Примерно на избраната с общи усилия дата си казват "Да" в гражданското.А в неделя сключват църковен.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Изглежда че сме писали почти едновременно, аз коригирах часовете, защото видях, че трябва да сменя часовата зона.

Слънцето не се намира в 12 дом, след 8:40 повече от 2 часа е в 11 дом, след това в 10-ти. Не е ли така при теб?!

При хорарната и елективна астрология аспектите се разглеждат в някои случаи и в по-широки орбиси, обаче само ако са в рамките на даден знак. Освен това сама по себе си елективната карта, без стиковане с радикалната не е добра. Това е дискусионен въпрос- на кое се дава повече превес. Все пак основен астрологически принцип, залегнал от древността е, че няма да се случи нещо, което не е залегнало в радикалната карта.Аз твърдо го поддържам, макар че разбира се Астрологията е динамична наука, има положения, които определено днес имат различен смисъл, отколкото в древността.

Все едно, идеята за подпис в гражданското и по-късно църковен брак е добра. Въпросът е, че според мен Луна в Стрелец е подходяща или поне не пречи именно за църковен брак, това е лично моя интерпретация и виждане, интересно ми е има ли някой друг подобни идеи и наблюдения. Много повече бих предпочела Луна в Телец, Лъв или Везни, но за мен сякаш по-голямо значение има точно комбинацията между радикална и елективна карта, не изолирано елективната. Бракът и ще се развие много повече според заложеното в рожденната карта, отколкото според хорара на подписа, второто е само един допълнителен нюанс.

Уран трябва да стои далече от осите абсолютно споделям.

Линк към коментар
Share on other sites

Според Антарес 7.5 и ЗЕТ8 е в 12 дом до 9,36.Тогава обаче Сатурн влиза в 10, а Уран в 4 дом.Към предпочитаните знаци за Луната освен споменатите бих посочила и рака.И аз съм на мнение, че една дори съвършена елективна карта, ако не е добре поставена към радикалната, не може да се очаква заложеното в елекцията.Така че и аз гледам елективната да е добре поставена към наталната карта.

На 21.10 Юпитер и Меркурий са в тригон и мисля, че е много подходящо да са съответно Асц. и Дсц. на картата.Но Луната влиза в 12 дом, извадим ли нея, Сатурн прави каре към асц.През февруари 2010 има далеч по-добра карта и което е по-важно стои много добре към картатите и на двамата.

Линк към коментар
Share on other sites

Еми ще заложим на най-перфектната елективна карта и абсолютната осигуреност (я да видим кой е Козирог ;):P ), макар че насрочваме дата за 2010 година, Анастасия наистина искаше в рамките на текущата. Жалко за толкова хубавия за църковен брак ден- 21.10, колкото повече го гледам, толкова повече ми харесва спрямо нейния радикс. А и точно Юпитер-Стрелец управлява църквата, така че Луна в Стрелец за църковен брак не е зле, това е моя скромен принос към елективната астрология. Една пропусната възможност да се провери в практиката. B) (шегувам се, не бих го предложила, ако не бях абсолютно убедена вътрешно)

Тук ми се иска да вмъкна на кратко един виц:

Евреина Моше гостувал на роднини. Известно време след като се прибрал, получил от тях, от племенничката писмо. В него тя пишела: "Мили чичо, искам да ти съобщя, че в деня, в който ти си замина, открихме че са изчезнали нашите ценни сребърни лъжички. Много сме разочаровани и не желаем да ни гостуваш в бъдеще. Е, вярно че седмица по-късно намерихме сребърните лъжички, но остана едно неприятно чувство." :D

Получи се и едно разминаване с един час, може би несъответствие с часовите зони, както би се полагало на ретрограден Меркурий. До колкото ретрограден Меркурий е предпоставка за нерадикалност на хорарите, може би не е много желателно тогава да се разглеждат и елективни карти. Ще проверя дали не си разместих настройките на програмите днес. До февруари 2010 има много време, ще разгледаме елективната карта по-късно.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...