Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология и Астрономия


Recommended Posts

Предвид това, че съм новак в астрологията и за момента абсолютно противоречиво тълкувам собствената си карта, а и все още изучавам основните принципи, бих искала да поставя и един мой въпрос за разглеждане. Ако, разбира се, не е твърде нахално.

Родена съм на 9.11.1988г., 18:30 часа, гр. София. За един доста стабилен период от време, може би две години вече, се намирам в неприятна изолация от света, връзките ми с хората се разпадат, не ми върви в отношенията, въпреки че не мисля, че се отнасям зле с тях, преживях много неприятно "скъсване", ако мога така да го нарека, и в момента, въпреки доброто ми желание, съм почти напълно изолирана от хората. Чувствам се сама, вече дори не търся чужда компания и това ме притеснява, защото продължава твърде дълго...

На какво може да се дължи, на кои фактори в моята карта, поне чисто теоретично - за да започна аз сама себе си да разбирам?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, незнам към кого да се обърна..

Нямам сили да дишам последните 72 часа, не се храня, сърцето ми спира всяка секунда.

Имах приятел, с който правим опити за бебе от 3 месеца, наехме си нов апартамент, в който трябваше да се нанесем тази седмица, но той преспа с друга жена и сложи капака на нашата връзка. Истината е, че последната 1 година ние не се разбирахме и аз разбирам неговото решение, но незнам как се случи се влюбих в него ... Сега е с нея. Знам колко сме несъвместими, но моля Ви, дали звездите не чертаят добро бъдеще за нас?

Искам да чуя истината, дори болезнената истина би била добра, само да е нещо конкретно

Аз съм родена на 24.04.1984г в гр. Бургас, в 06:45 сутринта

а той е роден на 15.02.1974г. в гр. Шумен, в 23:10 вечерта.

Моля Ви, помогнете ми да се справя с този кошмар..

Благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

KiaraTiara, какво да правиш водолея обича разнообразието и в сексуален план....Опитвала ли си да го разбереш? Опитвала ли си да разбереш себе си? Доста си объркана и несигурна. Първо е нужно да си в мир със себе си, да знаеш какво искаш, как го искаш, защо го искаш и разни такива...

Линк към коментар
Share on other sites

Киара,вие искате да ви се направи анализ на партньорската карта. Аз няма да я направя,но ми направи впечатление,че от 1 година нещата куцат при вас,а вие искате бебе...Не мисля,че това е начинът да задържите един мъж,пък и ....убедена ли сте,че ще сте щастлива с този човек?

Линк към коментар
Share on other sites

Киара,вие искате да ви се направи анализ на партньорската карта. Аз няма да я направя,но ми направи впечатление,че от 1 година нещата куцат при вас,а вие искате бебе...Не мисля,че това е начинът да задържите един мъж,пък и ....убедена ли сте,че ще сте щастлива с този човек?

Дори да се направи синастрия и тя да показва съвместимост,това не е гаранция,че той ще се върне.Има си други методи за предсказателен анализ. Но лично аз не бих се молила при мен да се върне мъж,който ме е изоставил.

Линк към коментар
Share on other sites

Без да гледам към звездите ще се присъединя към Скарлет,че няма смисъл да се тормозиш заради този Водолей-като му се иска разнообразие-о.к,но защо при теб???И за какво ти е бебе,мила?!Да сменяш памперси докато той се търкаля с някоя някъде ?!То още не сте си омръзнали и той шава а за след години не ща да мисля...Зарязвай го докато е време

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, ти си толкова млада и животът е пред теб! Има време лошите спомени да станат приятни, научени уроци и житейска мъдрост.

Всяко зло за добро! Радвай се, че сега си разбрала колко струва отговорността на твоя, вече уж зрял 35-годишен, приятел и колко може да се разчита на него.

От друга страна, той съвсем явно ти показва, че не те обича. Неслучайни са били и конфликтите ви през изминалата година. Вероятно ти си била толкова вкопчена в него, че той е преценил да ти го покаже по този болезнен и подъл начин като крайна мярка, т.к. ти не си го разбрала по друг начин.

Колкото и да те боли сега, щеше да те боли повече ако имаше дете.

Не забравяй, че ние сме сбор от своите собствени избори и е много важно какви избори правим - защото това получаваме и насреща!

Желая ти Вяра!

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, ти вместо да се радваш, си отчаяна - не мога да ти се начудя! От една година не се разбирате с този човек и говорите на различни езици, а си пожелала да правите опити за дете! Той, като е безумен и безотговорен, нима и ти трябва да бъдеш такава?! Създаването на дете е свещенодействие и то изисква не само плътско привличане, а и истинско любовно чувство и душевна хармония с партньора, иначе ще свалите някоя душа от най - нисшите планове на битието. На всичко отгоре и твоят любим, ще те остави сама да се оправяш! Чудесна перспектива, нали? Не ти трябва никаква астрология! Не е случайно, че цели три месеца ти не си успяла да забременееш! Трябва да си благодарна на Бога и на своя Ангел - Пазител за това и да знаеш, че те очаква нещо много по - добро - този, който наистина е определен за теб, този, за който копнее душата ти! Успокой се - ще го срещнеш и тогава ще разбереш благия Божи промисъл, който сега ти се струва жесток. Пътека на щастие се очертава пред теб, която ще изличи сълзите ти!

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gifЗдравей, Киара! Напълно подкрепям мнението на Борислав, защото в него той сочи нещо същностно - създаването на дете е нещо свято, базирано на обичта между две души; и още - никаква астрология не е нужна, за да разбереш Обичта и Доброто.

По-добре е сега да проявиш търпение и разумност, и да се успокоиш - тогава Бог естествено ще подреди "пъзела" и ще бъдеш с човек, който те обича - подкрепяте се взаимно, радвате се един на друг, и да говорите, и да мълчите, ще ви е хубаво и пълно.

Само така може да имаш и щастливо дете. А съм сигурна, че ти искаш твоето дете да бъде щастливо. Щастливото дете има щастливи родители. А те не се купуват от щанда на глупостта.

Много се надявам да чуеш всички, които искрено те подкрепяме. icon12.gif

Редактирано от цветна дъга
Линк към коментар
Share on other sites

Боже хора, благодаря Ви, ама това го слушам под път и над път, нали знаете.

Човек в моето положение не слуша това, колкото и да е вярно...

Аз искам него, промених се, обичам го, искам да му дам света за който той мечтаеше...

Искам да бъда с него, това е. :(

Моля Ви помогнете.... съветите са ценни, защото практиката е показала, че са верни, но влюбения не слуша как не го обичат... а и той ме обича, това е ясно..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, незнам към кого да се обърна..

Нямам сили да дишам последните 72 часа, не се храня, сърцето ми спира всяка секунда.

Имах приятел, с който правим опити за бебе от 3 месеца, наехме си нов апартамент, в който трябваше да се нанесем тази седмица, но той преспа с друга жена и сложи капака на нашата връзка. Истината е, че последната 1 година ние не се разбирахме и аз разбирам неговото решение, но незнам как се случи се влюбих в него ... Сега е с нея. Знам колко сме несъвместими, но моля Ви, дали звездите не чертаят добро бъдеще за нас?

Искам да чуя истината, дори болезнената истина би била добра, само да е нещо конкретно

Аз съм родена на 24.04.1984г в гр. Бургас, в 06:45 сутринта

а той е роден на 15.02.1974г. в гр. Шумен, в 23:10 вечерта.

Моля Ви, помогнете ми да се справя с този кошмар..

Благодаря Ви.

Добре, направих ви синастрия, но ще напиша на ЛС, за конфиденциалност.

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, не се вкопчвай... това е магийката, просто не се вкопчвай. Поздрави!

Съгласна съм с Fut.:feel happy:

Онова, срещу което се съпротивлявате, упорства. Това се дължи на факта, че поради неотменното си внимание към него и отрицателното ви отношение, вие непрекъснато го поставяте там. Не можете да се съпротивлявате на нещо, което го няма. Когато се съпротивлявате на нещо, вие го поставяте там. Като съсредоточавате върху него енергията на гнева или разочарованието си, всъщност му вдъхвате повече живот.

Ето защо всички велики учители настояват да не се съпротивляваме на злото. Не се борете с противоположността на изразеното от вас желание или на предпочитания изход. По-скоро се отпуснете и го приемете.

Нийл Доналд Уолш-"По-щастлив от Бог"; ИК"Хермес"; Пловдив; 2009.

Линк към коментар
Share on other sites

И колко време ще го държи в тази зависимост? Намесата в енергетиката на един човек е опасно и е забранено! Най-малкото,ще се прехвърли на едно бъдещо дете. Киара,ама много добре те разбирам-))).Човек,когато е влюбен,че и предаден,просто усеща как светът се срива около него.В подобни моменти на слабост,бих казала,винаги съм си повтаряла,че за това има причина и че Бог знае кое е добро за мен...Никога не съм бъркала с тези думи-))))) и знам,че каквото и да ми се даде като препятствие,мога да го преодолея,защото ме очаква нещо хубаво...Бог има други планове за вас и те са да не страдате-)))) и за това не ви е дал дете от този човек-)))) и се е опитал да покаже неговата същност.

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се за нещо което прочетох преди време:

Кажи Бабо

"- Бабче, как да разбера, че съм се влюбила?

- Много просто, момичето ми. Помниш ли как се запознахте?

- Разбира се. Помня не само как се запознахме, но и всяка наша среща: Как за първи път се усмихнахме един на друг, как са хванахме за първи път за ръце, как се целунахме. Знаеш ли, бабо, аз дори помня всичко, абсолютно всичко, което съм му разказвала; на какво се смеехме, как се приготвях за всяка среща; с какво бях облечена, за да му се харесам. Това любов ли е, бабче?

- Не, внучке. Любовта е, когато помниш с какво е бил облечен той на срещите. А ако помниш себе си, това е влюбеност. Прибери си куклите в скрина, момиче.

Бабче, кажи ми кога настъпва моментът за раздяла? Може би е по-добре да си тръгваш веднага след първата нощ, докато още няма неоправдани надежди, без да дочакваш изясняването на отношенията, оставайки в паметта си само смътен приятен спомен? Или след много, много нощи, когато всичко лека-полека изчезва само, неизвестно къде и защо; спокойна "екологична" раздяла, без болката на нещо разкъсващо, без рев и викове?

- Тук всичко е много просто, дете. Трябва да си тръгваш не след някакво определено количество нощи, а след първото утро, когато не ти се иска да станеш по-рано и да му приготвиш закуска. Свари му тогава кафе, целуни го за сбогом и затвори вратата.

Бабче, и досега го сънувам...

- Дъще, спомни си ланския сняг.

- Какво общо има тука миналогодишния сняг? Аз исках да ме посъветваш, а не да говорим за времето.

- Ами че съвета вече ти го дадох. Ако още те боли, ако още не е забравено докрай, ако вътре още трепва, кажи си сама наум: "Лански сняг..." И се отнасяй към всичко, което е било с вас, точно по същия начин. Не е възможно да се запази снежинката през лятото, внучке, идва и нейното време да се разтопи. И макар че сега ти е трудно да повярваш, но задължително ще падне нов сняг. Просто се довери на времето и го дочакай, свеж, чист, първи сняг. А ако още тъгуваш по това, което е отминало, повтаряй си наум: "лански сняг е, лански, лански ..."

- Бабче, аз ще се боря за любовта си. Няма просто така да им го дам. Няма да отпусна ръце, няма да се предам без бой!

- Момичето ми, знаеш ли онази любима игра от училищните празненства, когато трябва да се бяга около столовете, които са с един по-малко от играчите; а когато кажат стоп и музиката спре, всеки се старае да успее и да заеме стола пръв? Е, ти нали играеш точно тази игра, когато се опитваш да се "бориш". Защо да бягате двама или дори трима около един стол, да се опитваш да надхитриш съперничките си и да го заемеш първа, ставайки за смях на околните, да нервничиш и да се ядосваш? Огледай се наоколо - до стената има други незаети столове. Ти си вече голяма, зряла, време е да престанеш да играеш детски игри.

- Бабче, защо ме боли толкова? Аз ревнувам буквално от всяко женско име, което той произнася. Когато не вдига телефона, аз вече си представям, че той е с друга. Когато той ми разказва за някоя жена, аз веднага започвам да си мисля "има ли нещо?" Ревнувам го и от "бившите", от приятелите му, от колегите в работата, от случайни срещи. Как да престана да се измъчвам, а, бабо?

- Дете, ревността е чувство измамно. Ти не ревнуваш, ти се страхуваш да не го изгубиш. Не се бой обаче, това е безсмислено. Защото ако няма повод за ревност, да се ревнува е глупаво, а когато вече има повод, е късно.

- Всички мъже са еднакви! Бабче, още щом ми каже "Здрасти" и аз вече знам как ще се държи той по-нататък, какви вицове ще ми разказва, как ще се усмихва, как ще ме докосва, как ще се сърди и ще си тръгва.

- Не си права, момичето ми. Всички мъже са различни. Просто ние харесваме мъже, които си приличат. Ти харесваш ли "скромни", домошари? Тогава защо се оплакваш, че пак ти се е паднал досадник, който не иска да излиза от вкъщи? Ако си избираш мъж, който е душа на компанията, не се учудвай, че ще ти се наложи да го делиш с приятелите му, а доста често и с паралелни приятелки. Ако обичаш романтичните, бъди готова не само за свещи, стихове и шампанско, но и за периодични депресии и изчезвания, които той ще ти обяснява като творчески кризи. Избираш ли си мъж, зад чийто гръб да се чувстваш като зад "каменна стена", не се учудвай, че не можеш да откриеш в тази стена врата за навън. Жените избират мъже, които си приличат, а после се учудват, че те всички са еднакви.

- Бабо, не знам как да му кажа, но да не му причиня болка. Той не е заслужил баналното "хайде да си останем приятели". Той е добър, а на мен ми се налага да постъпя с него жестоко. Какво да правя, бабо, как да му кажа, че между нас всичко е свършено?

- Запомни, момичето ми: в последното изречение, което ти кажеш на мъжа при раздяла, той трябва да чуе не само неизбежната жестокост, но и благодарност за всичко хубаво, което сте имали с него. Нали когато той ще си спомня за теб, неизбежно ще си припомня и раздялата ви. И ако искаш очите му да се усмихват, когато си спомня за тебе, не изяснявай отношения на прощаване. Само едно му кажи: "Не се нуждая повече от твоето присъствие, за да те обичам". И край, тръгни си.

- Бабче, не знам дали си струва да му разказвам всичко това. Като че ли нищо кой знае какво не се е случило, а ако той изведнъж научи? И сякаш нямам какво да си признавам, но не мога и да разказвам. И как мога да изисквам от него да бъде честен с мен, ако самата аз започвам да крия нещо и да не се доизказвам?

- Момичето ми, запомни три прости правила. Първото е: никога и при никакви обстоятелства не го лъжи. Второ: никога и при никакви обстоятелства не му изменяй. И третото: ако вече си го излъгала и изневерила, при никакви условия не му разказвай за това. Само помни, дете, колкото и да искаш, последното правило следва само след първите две.

- Бабче, не разбирам какво става: той изведнъж, без обяснения просто изчезна. Всичко вървеше добре, а после...Вече не го виждам, телефонът мълчи, и вече не се срещаме дори случайно. Може да се е случило нещо? Или все пак съм го обидила с нещо, може би си струва да му се позвъни и да се поговори, да се изясни, какво все пак става?

- Дъще, не си струва, повярвай ми. Нали и ти самата знаеш отговора, само че не искаш да си го признаеш. Той не звъни, защото не иска - много е просто. Запомни, дете, докато мъжът се интересува от жената, той няма да изчезне. Ще счупи телефона да звъни, ще обикаля около входа, ще организира случайни срещи. И никакви причини, дори най-жестоките, няма да станат причина той да не е до нея, ако той иска именно това. И ако ти не искаш да го караш в отговор на твоя въпрос "защо е изчезнал от живота ти", да ти казва, че е бил много зает или е имал много работа, то по-добре не питай. И ако не си търсиш излишно повод да си причиниш болка като чуеш истината, по-добре не питай. Нали и така знаеш отговора.

Намерено в интернет и споделено с вас.Нека се поучим от опита на възрастните."

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тогава, щом не си готова да го загубиш - не се насилвай, мило момиче, и я изживей тази любов. Пък, колкото- толкова... :) Явно трябва да минеш през нея и да си изпиеш горчивата чаша до дъно.

Ти поиска нашето мнение и ние ти го казахме, съвсем добронамерено.

Вярно е, че когато си вътре в нещата е едно, когато си страничен наблюдател - е друго.

Неведоми са пътищата, водещи ни към израстване. И при всеки те са различни. Някъде пътят е лек, друг път - падаме, поохлузваме се... и така.

Линк към коментар
Share on other sites

И сега. Слушай какво ще ти кажа дете!! Която си тръгнала с 35 годишен мъж. Сигурна съм че над 90 % от присъстващите се молят за теб дано не се връщаш при този човек. Я си представи че забременееш и седнеш в къщи с бебе на ръце и тогава той си тръгне!! Тогава болката е двойно по-голяма. Разбираш ли, че тебе Бог те е спасил. И то навреме. От него те е спасил. Това което се е случило не е толкова зло, колкото го изживяваш. Явно си се привързала много към него. Това което се е случило е добро. То е добро за теб, защото цели да се осъзнаеш на време. Да изтрезнееш. Я се виж каква си красива, тръгнала да ми реве по някакъв който ще ти изпие душата, ще те захвърлии не дай си Боже с бебе някъде по пътя. И тогава какво ще правиш?? Какво? Аз мога да ви направя хороскоп за съвместимост, но няма смисъл. Имала съм подобни случки и то точно с водолеи. Първо от 100 км се ивжда че не сте един за друг.

Водолея търси свобода, търси тръпки. Ти ще го задържаш?? Аз съм имала точно такива истории с водолеи. Точно същите. А аз съм от силните скорпиони, на това отгоре с як характер - род 19.11.1978. Ми живеят си в техни филми хората. Искат свобода. Какво направих ли? Изритах ги. Изритах ги и двамата като мръсни котараци - щото си бяха такива. Любов ли? Какво разбира той от любов щом е направил така - за какво ти е такъв? Да дундуркаш две бебета, че и приятелките му. Я стига!! Каква е тази любов. Това не е любов!! Той хвърчи по небесата, ти ще го държиш долу на земята. Забрави просто. Явно си яка късметлийка дето така е станало. Защото това си е чист късмет. Ако ме питаш мен имаш страхотен номерологичен хороскоп.

Линк към коментар
Share on other sites

Боже хора, обичам го..

Последните 12 дена не съм спряла да плача.

Кажете ми как да се справя с това?

Отслабнах с 5 кг за 12 дена, бях на море което прекарах в ужас. Как? Как да се справя с това?

Май го обърнахме на психотерапевтичен форум...

Ама това е то болката.

Следващия си живот ще помоля да съм безчувствена кучка! Стига да знам кой...

Линк към коментар
Share on other sites

Болката върви ръка за ръка с любовта. Няма друг начин. Едната страна на монетата е любов, а другата болка. Любовта е най-голямата сила на този свят и същевременно точно тя ни прави много раними също. Това, което се случва с теб е напълно нормално. Плачи щом ти се плаче, това е нормално също. Изразът на емоциите облекчава.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете за намесата в една астрологична тема, но виждам, че тя вече не е съвсем астрологична.

Смея да не се съглася с твърдението, че любовта върви ръка за ръка с болката. Обратно - ако наистина е любов, тя лекува болката, причинена от агресията.

Какво означава да страдам и плача, защото обичам един човек, но той не иска да бъде с мен. Като си помисля - правила съм го до 44тата година на живота си, така че ми е познато... Та на 44тата година от живота си осъзнах, че ако аз наистина обичам един човек, то щях да съм щастлива не защото и когато той е с мен, а защото и когато ТОЙ е щастлив - без значение къде е и с кого е. В противен случай му налагам волята си и му отнемам свободата, искам да го напъхам в някакъв свой сценарий за щастие без дори да се замисля дали той ще бъде щастлив в този сценарий. Без дори да се замисля, ако той все пак се върне при мен и остане, за да бъда аз щастлива, как ще понеса мисълта и усещането, че той се е обрекъл на нещастие и е пожертвал своето щастие, за да осигури моето.... И какво ли е щастието до мен да живее насила един нещастен човек? ....

Замисля се човек - кое е безчувственост - дали да оставя с любов любимия човек да бъде щастлив както той пожелае или да настоявам дори с цената на болката и сълзите да стане така, както аз искам?

.....

Затова са сълзите и болката - те ни предупреждават, че вътре в нас самите се крие нещо агресивно, което трябва да изчистим....

Линк към коментар
Share on other sites

В никакъв случай не поддържам намерението някой да бъде задържан само защото другия много го обича, ако някой е останал с погрешно впечатление. Всеки има разбира се право на мнение, но аз стоя зад думите си - болката в любовта е неизбежна. Ако някой, когото обичаш не ти се усмихне и не ти обърне внимание, ти ставаш дълбоко наранен. Но ако някой, който ти е безразличен, като например пътниците в автобуса те блъсне, нищо няма да ти стане, не се обиждаш, не ставаш наранен. Защото нямаш чувства към него. Коя е причината за болката-силните позитивни чувства. Сега ако говорим за някакъв идеал на безусловна любов, на който само единици са способни, то е друг въпрос. Аз съм на земята, нямам крила, и говоря за най-реални и нормални неща, а не за някакви светли идеали, с които да се опитвам не само себе си да уверявам, но и аудиторията също... И аз обичам, и имам нужда от жестове отново и отново, аз да ги показвам, и на мен да ми показват. Човещина. Едно е някаква безусловна любов към Бог, където имаш чувството че винаги е с теб и никога не ти липсва, и друго е човешката любов, където имаш нужда просто от човешки жестове. Нещата са различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

"хвърлих' едно оче на звездните ви карти

твоята луна е водолей, тя те тегли към него- водолея B)

на практика това е много хубав аспект за брак, хората с такъв аспект дори да се разделят за кратко, пак ще се съберат

неговата луна е стрелец, оттам идва свободолюбивия му нрав, а не от слънцето, че е водолей

за по-подробно описание на това съчетание (мъж със слънце водолей и луна стрелец), прочети "Книга на влюбените" на Каролин Рейнолдс

асцендентът и слънцето ти са в неговия седми дом, което е сериозна заявка за брак

неговият асцендент е в твоя шести дом, близо до десцендента

проблемите, за които споменаваш, че сте имали в общуването от една година насам идват от вашите марсове- твоят в скорпион, опозиция на неговия в телец, изразявате се по различен начин

другият е твоя марс в квадратура с неговото слънце- тук от тебе ще се иска да правиш компромиси, тъй като слънцето е прекалено гордо, а марс е припрян и нервен и постоянно ще притиска слънцето

неговият марс пък е квадратура с твоята луна- още един нехармоничен аспект, тук той трябва да се съобразява с нуждите на луната и да отстъпва, но при наличието на хармоничните аспекти, които имате, може да се преодолеят неблагоприятните и имате шансове да сте заедно, и занапред, според звездите...

според хората- всеки ще ви казва какво ли не, ако ще да сте с идеалната синастрия (такава няма)

а най-добрият съветник винаги си остава сърцето- каквото е в него, от Господ е!

"Човек предполага, а Господ разполага!"

желая ви скоро облаците да се разсеят, и да имате много слънчеви съвместни днни!

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

Преместих темата на Киара Тиара тук, защото всяка подкрепа за нея е добре дошла, не само астрологическа. Както се очертава, като подзаглавие на тази спокойно можем да сложим - Тема на разбитите сърца, май масово се стичат тук.

Любовта е като волна птичка и не би оживяла в клетка. Каца леко на рамото ни или отлита, когато си поиска, не можем да я спрем. Киара Тиара, пожелавам ти тази птичка скоро да те навести. Гледай да не я уплашиш и не се опитвай да я хванеш насила. Ще дойде, когато най-малко я очакваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да чуя истината, дори болезнената истина би била добра, само да е нещо конкретно.

Аз съм родена на 24.04.1984г в гр. Бургас, в 06:45 сутринта

а той е роден на 15.02.1974г. в гр. Шумен, в 23:10 вечерта.

Разгледах първо твоя хороскоп: какво прави впечатление на първо място, което се оказва и е особено важно за твоята личност по принцип: Слънцето, Венера и Меркурий - планетите, обособяващи индивидуалността са в 12 дом. Те са потиснати и неизявени, ограничени в своя потенциал. Меркурий е в процес на търсене на Слънцето, образно казано, търси да намери себе си, своя неизявен Аз. Венера, символът на твоята женска същност, също е заточен в този дом, но положението й и в Овен, допълнитлено утежнява ситуацията: тя иска да се спаси. Предполагам, че това разположение на Венера е предпоставено от една налагаща се Майка, която е твой модел за женственост, но въпреки това, потиска твоите индивидуални ценности и характеристики като жена. Ти притежаваш качествата, с които адекватно да се изяви твоята женственост, но ти лиспват (или не знаеш, че ги имаш) инструментите, с които да постигнеш това.

Сега да се насочим към т. нар. мъжки планети, които офоромят социалната адаптивност и приспособимост в живия живот и отношението ни към другите хора, като социални субекти. Основна функция в това играе ролята на Бащата. Той е представен в хороскопа от Слънцето. Като вземем предвид позицията на Слънцето в твоя хороскоп, той (Бащата) е отсъстваща и имагинерна фигура, което, като паралел, показва твоето недиференцирано Аз (усещането ти за твоята собствена ценност, стойност и самоуважение). Марс ни казва как се борим с живота и с какви средства се справяме; при теб той е в 6-ти дом в Скорпион, което показва работа върху личностната психика и прекъсване на връзките с колективните порядки и общоприетите модели на поведение, които в случая, са вредни. Ти трябва да откриеш собствения си модел на живот и на отношения, не онзи, които смяташ за правилен. Т. е. - не гледай какво правят другите. Търси онова, което отговаря наистина на твоите потребности; идеята е да преосмислиш старите модели. Юпитер показва от твоя хороскоп, че ти търсиш идеалния образ на обгрижващия покровител, на ментора и на пазителя. Той е в 8-ми дом, т.е. поредната архетипна идея, която се явява пречка за твоя индивидуален подход на мислене. За да си Царица до Царя, трябва да преосмилиш точно това, точно тази заблуда, за да излезеш от образа на Слугинята (Любовница) до Царя ...

Отивам към твоите отношения с въпросния мъж: това, което ми прави впечатление е точният съвпад на неговата Ос: ASC(твоят Плутон)-DSC(твоят Меркурий). Отношението Асц. Плутон изважда наяве твоите най-скрити и дълбоки желания. Неговата личност се явява катализатор на развитие и преоткриване. Десц. Меркурий подчертава отново значението на предната комбинация, но този път ретроградния Меркурий трябва да подходи директно към ситуацията, за да усвои уроците от тези взаимоотношения.

Липсващата фигура на бащата е преоткрита в комбинацията Слънце/Юпитер в 10 дом във Водолей. Това отново показва една неуловима фигура, но с неоспорим авторитет, но ти не го приемаш (има неосъзнат бунт). Това идва да каже че любовта като такава липсва, по-скоро става дума за запълване на вътрешни липси (проекция и пренос); за това говори също така твоето Слънце, което не участва в никакви аспекти с планети от неговия хороскоп - това означава, че тази връзка няма да доведе до развитие и до израстване на твоят Аз.

Неговият Нептун попада в твоя 7-ми дом, което показва идеализираната ти представа за неговата личност, желание за трансцедентално единие (идеалът за вечната любов). Това очакване обаче, е лишено от стабилна, здрава и реалистична основа.

Какъв е изводът?

Чувствата ти към този човек не са любов в този смисъл, за който говориш ти. По-скоро те са едно желание за израстване, развиване, самостоятелност и преоткриване на твоя личен потенциал. Ти си намерила в този мъж част от себе си, която на теб ти липсва: неговите планети засягат раними места в твоята карта, които ти трябва да развиеш сама. Той ти е нужен дотолкова, доколкото да извлечеш уроците, които този мъж ти е дал наяве. Желанието ти за близост с него, е желанието ти за близост със самата теб.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! :unsure:

Със сигурност не ми става по - леко да чуя истината на звездите, но пък надеждата умира последна!

Вендор, във написаното от теб има голяма доза истина, и мисля, че вече е време да се взема в ръце... стига да знам как :unsure:

Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...