Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология и Астрономия


Recommended Posts

И още веднъж.. не мога да повярвам колко сте отзивчиви вие хора... всичките мили пожелания, които ми отправяте, те наистина ме разплакват.

Хората около Вас са щастливи, че Ви имат!

Бъдете Щастливи и Вие!

Един ден, когато всичко това мине, ще се върна и ще Ви разкажа каква глупачка съм била да страдам толкова.

Аз знам, че всички Вие сте прави, казвайки, че той не е за мен, да продължа по пътя си, все едно ме познавате от години.. но това е трудно.

Грешно или не, ще се боря за този мъж, той ми е всичко, той ми е и въздуха и храната :(

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Киара,няма сега да те съветвам астрологически,ще ти отговоря като жена минала по този трънлив път.Борих се,борих се и аз за подобен мъж-4 години.4 години унижения и болка.Резултатът- сега съм сама с детенцето си и се надявам да не го видя повече.Съжалявам,че не си тръгна по-рано,защото аз съм като теб,надали щях да имам смелостта да го изоставя.Явно трябва да изживееш тази болка,нали така се учим.Поне така успокоявам себе си.За глупостта си...

Линк към коментар
Share on other sites

Хората не могат да те упътят в кръстопътя на любовта. Там си сама със себе си! Щом има питане в теб и щом искаш помощ, значи не си съвсем сигурна в любовта си. Аз когато съм бил в подобен тип любов (fall in love) не ми е и хрумвало да питам другите хора за мнение. Дори и не се сещах за тях. :D Ако обичаш мъжа за да имаш дете от него на всяка цена, мисля че тук не си много честна в любовта си към него. Ако той не те иска, а ти го притесняваш с любовта си, също не си честна спрямо любовта си. Ако и той се колебае обича ли те, имаш надежда, но в другите случаи, когато единият е взел решение, всяка инвазия от другата страна е просто вече не любов, а агресия. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Киара, ние изобщо нямаше да се намесим в твоите лични дела, ако ти в отчаянието си не ни беше помолила за съвет. Всеки от нас, изпълнен с доброжелателност и искрено желание да ти помогне, си каза мнението, но... у мен се породи усещането, че при теб ( понеже си в центъра на емоционален вихър) липсва чуваемост. Или по - точно твоята чуваемост е изборна - в дествителност ти не търсиш съвет от нас, а подкрепа за това, което си си наумила, т.е. да се бориш за любовта си, колкото и безсмислено да изглежда това. Разбира се никой няма право да ти се бърка, да ти се налага - твоят живот си е твой живот, твоите проблеми са преди всичко твои проблеми и ти основно носиш отговорност за изборите, които правиш и с които формираш своята съдба. Но някои от изборите, които правим, наистина са съдбоносни - в смисъл, че вкарват живота ни в определено русло и няма връщане назад! И сега, като че ли ти си изправена точно пред такъв избор. Апостол Петър казва, че "всичко е позволено, но не всичко е полезно". Страданието е действително велик Учител. Неразумното, т.е. обладаното, подвластно на страсти сърце, попадайки в огъня на страданието, няма за цел да те превърне в "безчувствена кучка", а да стане "разумно", както го нарича Учителят, т.е. да се освободи от властта на страстите, и от техен роб да се превърне в техен господар. И когато казваме: "Следвай сърцето си!" това сърце (разумното) имаме предвид да следваш, а не неразумното. Не мога да ти препоръчам друго, освен да се молиш Бог да озари със светлината Си съзнанието ти, за да изпълниш Неговата воля и да заживееш в дихарма, предпазвайки те по този начин от своеволие, което ще те вкара в мъчния и изпълнен със скръб кармичен път.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

И аз имам силна нужда от съвет,помощ.Защото се намирам вече в крайно,безизходно положение.Казвам се Ивайло-роден съм на 13.09.1970г.в гр.Бобовдол.До 19.ноември мин.година си имах работа,в която бях вложил много старание,усилия,дисциплинираност,имах доходи с който да живея добре,бях весел,жизненорадостен,бях уверен в себе си.....и тогава внезапно я загубих.(бях монтажник на дограма)-и оттогава до днес въпреки всичкото муи старание,усиллия,използвах всичките методи на търсене на работа-никакъв късмет...Кандидатствал съм и толкова много друго професии.....Отдавна съня ми се разби....Като в някаква "дупка"се намирам в момента на живота си(от всичките 6 месеца)....Просто в момента живота ми е на опаки(сринат).......Като си имам и предвитд почти и финансофото ми разорение.....Сега от 2 седмици като удавник за сламка се хванах в една фирма(с много отвратителни условия) -на 12 часа и през нощта,там лепилото и химикалите които се използват също много те смачкват,умората.....Много съм изтощен в момента....И всеки момент тези дни ще изпусна тази сламка(работа)......И пак в момента се озъртам за спасителен изход(обяви за работа и всичко друго........Но много се чувсствам изтощен и физически и психически.......Моля помогнете-какъв е в момента моя Астро път(Астро тразити),Накъде да тръгна,Не знам какво става вече в живота ми,Каква е моята Астро карта в момента на жовотами.Как да се спася,да си помогна?.....Благодаря Ви предварително!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Здравейте. Не знам,дали някой ще погледне тук,този форум,това съобщение ...... преди време бях писала тук, искайки съвет от някои от вас ........и - доста от нещата,които ми се казаха,бяха вярни. В момента съм нещо като в дупка в живота си ....... да,в любовта най-вече понеже се разделих с онзи Козирог (Аз, Везната) . Та,се чувствам много подтисната,много изгубена,много обезокуражена. Ако някой от вас би могъл да хвърли поглед над данните ми ....... много надежди имах за тази връзка,ама се провали ..... и то голяма част НЕ заради мен,това ме побърква още повече и се чувствам от месец виновна,за нищо фактически. Бих си дала малко данни ...... и ако можете,пак казвам,дори да е с лоши вести,дори да е с хубави ...... просто да ми помогнете . И да ,прекалено млада съм ,за да се отчайвам от каквото и да е,но явно такъв е периода и поне искам да знам -- до кога така!!!!!!!!

Данни - Рожденна дата 15.10.1988 , Пловдив , Час - около 16.25 .

Много мерси,ако някой от вас евентуално се хване с това . Помогнете ми да върна спокойствието на този кантар! :))))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте не знам дали тук е мястото, но ви моля за съвет..съжалявам, че няма да съм подробна в данните, но само с тов разполагам -- На малката ми дъщеря родена на 24.03.2012 г. в 6 без 15 сутринта в Смолян предстои и тръгване на ясла но в градинатаяслените групи са 2 - Палечка и Звездички. Въпроса ми е коя да избера -къде ще е по-добре детето?  Важно е отговора да е бърз защото на 10.04 в четвъртък трябва да я заведа и да кажа решението си Много благодаря предварително !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Зори :)

Ако има възможност заведи дъщеричката си за кратко време и в двете групи, наблюдавай я, и виж къде ще ѝ хареса повече, къде ще започне да си играе... Тя знае. Използвай и майчинския си инстинкт.

 

Успех!

Редактирано от Avidila
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, уважаеми съфорумници!

 

Снощи проведох един изключително напрегнат и в същото време полезен за нашата наука, астрологията, разговор.

Мой събеседник бе един току-що завършил, и поради това много самонадеян, млад астрофизик. Той притежава огромно самочувствие може би защото е един от отличниците на своя випуск и дори си позволява да преподава астрономия на по-млади от него хора!

Въпросният човек твърдеше, че астрологията, от гледна точка на съвременната наука, не е наука в истинския смисъл на думата. Изтъкна това, че астрологията не може да бъде проверена експериментално и няма никакво научно основание за нейната достоверност. Попита ме как се осъществява въздействието на планетите върху нас. Разви ми едни почти фантасмагорични теории как гравитацията и магнитното поле на Юпитер тук на Земята били много слаби... И за капак каза, че реално погледнато астрономията няма нужда от астрология.

Да обаче, според мен този млад човек, а и всички останали, завършващи природни науки в българските университети биват силно ограничавани в своето мислене! Те се обучават да вярват само на онова, което се вижда и за което има непосредствено математическо доказателство. Да, но ние знаем, че най-важните закони във Вселената не са подвластни на нашето съзнание и до тях може да се докосне само наука като астрологията, която не е ограничена от догмите на съвременните материалистични очаквания на учените!

Е, в крайна сметка какво се оказа, че ние астролозите сме свободни да вярваме на случващото се на небето, без да се обвързваме с някакви сложни математики, а те, уж, учените само гледат да си усложнят живота и да видят неподразбиращото се, невиждайки толкова ясните послания от планетите! 

Вие как мислите, може ли да се каже, че физиката и астрономията са по-скоро преходни науки на материализма, а астрологията - наука за моралното, невидимото и вечното?

 

Поздрави,

Иван Петров (гражданин на света).

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че объркването идва от първата част на имената им - астро.. Втората съдържа същността им и разликата между тях. 

- логос - всеобща закономерност, разумна основа на света, висш разум и др.), като в Стария завет логос означава божествено начало (Бог Слово), а в Новия завет логос се отъждествява с второто лице на Светата Троица и означава въплътения Божи Син Исус Христос. 

 

- номос (νόμος, nómos; pl. νόμοιnómoi) - закон - законите за движението и съществуването на небесните тела (нямат връзка с човешкото битие. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

  Здравейте  :) ,

Бихте ли ми препоръчали книга за изучаване на астрология за начинаещи. Ако може нека информацията там да е ясна и концентрирана.

 

Благодаря предварително! 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Aquamarin :)

Аз лично съм започнала от книгата на Светла Балтова - Астрология и астропсихология за всеки

Много полезни автори са Линда Гудман, Стивън Аройо, Кевин Бърк,  Марион Марч и Джоан Макевърс - разгледайте ги и си изберете нещо, което ви допада. 

Тук има класика на астрологията

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...