Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Христос Воскресе


Recommended Posts

Скъпибратя и сестри, честито Възкресение Христово!!!

Етимологията на думата възкресение не е свързана с определенанация, култура или философско учение. Тя произхожда отисторическо събитие, свързано със свръхестествено явление, което е недоказуем научен процес, но неопровержим факт.

Възкресението на Христос не само е историческа реалност, която не се нуждае от научно доказателство. То е дарна човешкия род, даващ надежда на тези, които само се надяват на по-добро бъдеще, а за други,които го приемат с вяра, е реален духовен живот. Втората група хора не сенуждаят от насърчение, те самите насърчават другите, защото вълната на възкресението, която не спира повече от две хиляди години, е преминала презтях, през техните души и ги е възкресила за цялата вечност.

Честито ВъзкресениеХристово!!! Честито възкресение на тези, които са го приели и са сеновородили за един друг живот още тук, наземята, с друго измерение и ценностна система, с други приоритети инебесни критерии за духовното и земното.

Думите: „Защотърсите живия между мъртвите?” саактуални и днес за Църквата, която е жива между мъртвите. Слава на Бога, че смеот живите!!!

Възкръснал свас,

ваш брат,

Иван Вълков

Линк към коментар
Share on other sites

Честито Възкресение! 

Хубав празник на всички съфорумци!

И камбаните ще пеят, и звездичките ще греят,в нощта студена късна, че Иисус Христос възкръсна!

Линк към коментар
Share on other sites

Христос Воскресе, приятели!

Любов, мир, виделина!

303565.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Христос може и да е възкресъл, и верно- Той "повлачи крак" и възможността за въскресение е потенциална възможност за всеки, който Го последва...Но, докаде я докарахме в това, да Го следваме?! Поздравът за възкресение засега май е проста проява на "добро възпитание"...

Линк към коментар
Share on other sites

Христос може и да е възкресъл, и верно- Той "повлачи крак" и възможността за въскресение е потенциална възможност за всеки, който Го последва...Но, докаде я докарахме в това, да Го следваме?! Поздравът за възкресение засега май е проста проява на "добро възпитание"...

Съвсем съгласна с теб.

Ако някой е гледал вчера предаването на Мартин Карбовски е разбрал защо. За мен лично, тъгата като изживяване е по-натрапчива като усещане, отколкото е празничността; не мога да с отърся от усещането си за лицемерие покрай големите християнски празници, затова и не отидох на църква, дистанцирах се от врявата.

Ако имам нужда се докосна до жертвата и до Възкресението, то това се случва дълбоко в душата ми, не навън в света, в шарения свят ...

Линк към коментар
Share on other sites

Гледах предаването на Мартин Карбовски, преди това гледах и за сурогатните майки. Аз също не се появих във външния свят. Всъщност, аз вече рядко го правя, само дотолкова доколкото наистина се налага. Думите са излишни....

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Во Истина Воскресе!

Христос - това е Бог, Който се разкрива на света.

И когато Аз говоря за Христа, считам Го не като отвлечен принцип, а като реално въплъщение на Любовта. Любовта, това е най-великата реалност, а не нещо отвлечено. Тя има форма, съдържание и смисъл.

Най-пълен израз на Любовта е дал на Земята Христос - все едно как Го схващат хората: като "историчен", като "космичен" или "мистичен". Защото и като историческа личност, и като космическа същина, и като мистично преживяване, Христос е и си остава най-съвършеният израз на Любовта. И наистина, няма друг човек на Земята преди Христа, който да е имал по-голяма Любов от Него. Няма и в Космоса - вън, и в мистичните дълбочини на душата - вътре, по-пълно изявление на Любовта от онова, което ние олицетворяваме в Христа.

И тогава как трябва да се схващат думите "историчен", "космичен" и "мистичен" Христос? Проявен на Земята в даден исторически момент, като идеален човек, като образец на истински човек, Той е "историчен". И времето тогава хроникира и свидетелства за Него: "Ето човекът! Ето истинският човек, в когото живеят Любовта, Мъдростта и Истината, и който ги прилага."

Защото не е лесно един велик дух като Христа да дойде между човеците. Те трябва да работят усилено в течение на няколко хиляди години, за да дойде Христос между тях. Не се слиза лесно на Земята.

Ала със своето слизане на Земята Христос откри нова епоха в развитието на човечеството. Той очерта пътя, по който единствено може да възлезе човешката душа към Бога. И затова той казва: "Аз съм Пътя, Истината и Живота."

Пътят - разбран в широк смисъл на думата - това е движението на Духа в разумното прилагане законите на природата.

Животът - това е хармоничното организиране на елементите и развитие на силите в Божествената душа.

Истината - това е проява на единия Бог, Който създава условия за развитие на всички живи същества.

"А вечен живот е, казва Христос, да познаят Тебе, Единаго Истинаго Бога и пратения от Тебе Исуса Христа."

Да познаят Бога - зародишите на Духа, условията, силите и законите, на които се крепи и по които се гради този величествен ред на нещата. И Христа - разумното начало, което излиза от единия Бог, носи живот на всички същества, направлява ги и ги съхранява, като ги свързва с първичния център на всичко, което е. Христос е пътят на онова разумно движение на душите, което ги води към вечния живот в Истината. И затова, когато запитват Христа, защо е дошъл на Земята, той отговаря: "Аз затова се родих и затова дойдох в света, за да свидетелствам за Истината."

Когато казвам, че Христос иде сега, някои мислят, че той ще дойде отвън. Христос няма да дойде отвън, той не ще дойде нито в човешка, нито в каква да е друга форма. Когато слънчевите лъчи влизат във вашите домове, значи ли това, че самото Слънце ви е посетило?

Помнете: Христос е проява на Божията Любов. И той ще дойде като вътрешна светлина в умовете и сърцата на хората. Тази светлина ще привлече всички около Христа като около велик център. Отварянето на човешките умове и сърца и приемането на Христа отвътре - това ще бъде повторното идване на Христа на Земята. Не го ли приемат по този начин хората, ще продължава този живот на безлюбие, на страдания и неволи, на външни вярвания, суеверия и заблуди.

Христос

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Во Истина Воскресе -

и за Свободата на всеки да вярва или да не вярва,

да бъде или да не бъде лицемер,

да вижда в другите сенки и лицемерие или да вижда Душите им.....

Да чува или да не чува Истината -

свободата да бъдем днес едни, утре други -

ако искаме да се появяваме в света, ако това би ни навредило - да не го правим.

Ако това ще събуди в душата ни любов, да палим свещи с другите, но и да не го правим, ако ще го правим само заради другите и правилата... Свободата на избора....

Свободата да се обичаме такива каквито сме, а не каквито трябва да сме...

Свободата да обичаме Бог всеки по своя начин и да чуваме гласа му без нужда от човешки посредници...

Свободата на Любовта - Любовта на Свободата - Христос Воскресе!

white-pigeon-in-the-skies-thumb1578446.jpg

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

А. Плещеев

Христос Воскресе!

Повсюду благовест гудит.

Из всех церквей народ валит;

Заря глядит уже с небес…

Христос воскрес! Христос воскрес!

С полей уж снят покров снегов,

И реки рвутся из оков,

И зеленеет ближний лес -

Христос воскрес! Христос воскрес!

Вот просыпается земля,

И одеваются поля…

Весна идет, полна чудес.

Христос воскрес! Христос воскрес!

Как солнце блещет ярко,

Как неба глубь светла,

Как весело и громко

Гудят колокола.

Немолчно в Божьих храмах

Поют «Христос Воскресе!»

И звуки дивной песни

Доходят до небес.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

След смъртта душата продължава да съществува във въздушното(астралното) тяло, докато изцяло не се очисти от всичкия гняв на чувствените страсти; след това чрез втора смърт(издигайкисе в Девачан) тя отхвърля въздушното тяло така, както е отхвърлила земното. Поради това древните казват, че съществува небесно тяло, винаги съединено с душата, която е "безсмъртна, сияеща и звездоподобна". Затова е напълно естествено, че "въздушното тяло" на Адепта не трябва да има втора смърт, тъй като е било напълно очистено от всичката си природна нечистота, преди да се отдели от физическото тяло. Високият Посветен е "Син на Възкресението", "равен на ангелите" и поради това той повече не може да умре.

Елена Блаватска-"Тайната доктрина";том3;изд.Астрала;2005г.

Христос Воскресе и от мен!:3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Во Истина Воскресе -

и за Свободата на всеки да вярва или да не вярва,

да бъде или да не бъде лицемер,

да вижда в другите сенки и лицемерие или да вижда Душите им.....

Да чува или да не чува Истината -

свободата да бъдем днес едни, утре други -

ако искаме да се появяваме в света, ако това би ни навредило - да не го правим.

Ако това ще събуди в душата ни любов, да палим свещи с другите, но и да не го правим, ако ще го правим само заради другите и правилата... Свободата на избора....

Свободата да се обичаме такива каквито сме, а не каквито трябва да сме...

Свободата да обичаме Бог всеки по своя начин и да чуваме гласа му без нужда от човешки посредници...

Свободата на Любовта - Любовта на Свободата - Христос Воскресе!

white-pigeon-in-the-skies-thumb1578446.jpg

Да, Христос за това дойде, на Земята, умря на кръста и възкръсна. За свободата! Хареса ми това което си написала Донка, няколко пъти го прочетох. Три случки, т.е. три разговора имах през страстната седмица тази година. На единия бях по- скоро повечето слушател и свидетел, но за мен бяха показателни и ми дадоха дотатъчен повод за размисъл. Празникът е духовен, значи трябва да имаме очи и да търсим това което Духът иска да ни покаже, за да отсеем грубото от финото и да придобием това което е ценно за душите ни.

На цветница отидохме с майка ми на църква за да си запалим свещички. Купихме, запалихме и аз излязох да я изчакам отвън в двора на храма пред вратата защото ми става лошо от спарения въздух вътре, от пушеците и миризмата на свещите, затова излязох да я изчакам, а тя имаше желание да си вземе върбови клонки и остана вътре. Докато чаках отвън се появи една позната дама с която се поздравихме, след това дойде друга дама на което първата каза- " Ще ми купиш ли свещи защото снаа ми Гюрга(това не е истиското име на снахата) ги продава вътре, а ние с нея сме в развод и и тегли една сочна "благословия" без дори да се притеснява че е в Божи храм. Другата влезе, купи свещите и после известно време се търсиха една друга и се озъртаха вътре за да се видят...След това излезе един господин, явно с доста дебели връзки, понесъл цял кашон с върбови клонки при което една друга дама застанала до мен се възмути гръмко. Каза- Я го виж пък тоя, къде ги е понесъл толкова много, на козите ли ще ги дава, не види ли колко народ има вътре, ми то се взима по няколко клончета. Аз се усмихнах и весело и казах, защото се беше обърнала към мен въпреки че не се познавахме. Казах и - Едва ли ще са за козите, по- скоро за булките ще да са. В същия момент се спря при него една от големите шефки в града и той благоговейно и подаде клонки освобождавайки я от затруднението да се реди, няма нищо лошо в това, но пропусна обикновените хора, а даде на големката. Помислих си - брейййй не знаех че и от върбови клонки се правят връзки. В това време мама излезе, беше се доредила да си вземе няколко, усмихнахме се и си тръгнахме :). На Разпет петък връщайки се рано сутринта от работа се спрях на сергията при едно лъчезарно момиче което беше наредило в една купа мънички, на пръв поглед обикновени, но наситени с много позитивна енергия глинени сувенирчета, купих си 2-3 неща и с радост се прибрах у дома. След това по центъра не можеше да се мине, целият град се беше изсипал навън. Излязох да разходя кучето си и срещнах една от приятелките си която се прибираше видимо много изнервена. Казва- Ох, прибирам се, ти не знаеш какво е почудище в магазина. Отидох да купя нещо, за да приготвя, че децата ще си дойдат, обаче незнаеш какви са зверове. Блъскат се пред щанда за мръвки с едни такива озлобени физиономии, фукат се една на друга, докато излязох от там и минах по центъра се натоварих със страшно негативна енергия. Прибирам се и няма да си подам носа навън. А тя си е човек, вярва си и си спазва българските си традиции, но е искрен човек и точно затове е чувствителна, тези неща и правят впечатление и си ги отразява. Казах и - Е да, и сега да е тук Христос сред тази тълпа, пак същото ще се случи. Май при болшинството от хора няма голямо изменение от онези времена. В събота "случайно" изгледах двете предавания споменати по- горе и това остави у мен доста силен отпечатък. Но, има и още един разговор. Между мен и едно момиченце двадесет годишно, работим заедно. Тя ме пита- Довечера ще ходиш ли в църква? Аз казах Не :3d_027: не ми е добре по този начин да прекарам празника и затова няма да отида. Тя каза- Аз ще отида, ще бъда с приятелите си там и най- важно е тръпката да си отнеса запалената свещичка до дома без тя да изгори по пътя. Това ми беше достатъчно. Бог ми показа, че сред тълпата има чисти зрънца, чисти съкровени бисерчета :3d_053:...Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ !!!

Богъ обаче, който е богатъ въ милостъ, за голђмата Си любовъ, съ която ни възлюби и като бђхме мъртви въ прђстъплҗнията, оживи ни наедно съ Христа.

buonapasquasn4.jpg

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...