Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хорарна астрология.


Recommended Posts

Хорарната астрология

Хорарната Астрология дава  търсене на отговор( на въпрос)  свързан с определено място и време.

Времето и мястото което се избира е от съществено значение. Питащият, този който търси отговор се нарича Кверент.

Когато кверента задава въпрос, в писмен вид, писмо, мейл, бележка, за изчертаване на хорарната карта се използва времето и мястото където е астролога. Ако обаче, връзката е online, тоест телефон, ICQ или  конферентна  връзка се използва мястото където се намира кверентът и времето в което астролога е чул въпроса.  B)

Хорарната астрология е една от най-старите техники за прогностична астрология и е доста оспорван метод.

По какво се различава тълкуването на наталния хороскоп от хорарния такъв?

Можем да направим разчлини примерни хороскопи тук по зададен въпрос на някой от участниците.

Линк към коментар
Share on other sites

въпроса ми е зададен в 11.33ч. в София.Имам дългогодишна чудесна любовна връзка.Но всяка жена при такава любов задава обичайния въпрос . / Ще създам ли семейство с него, и ще имаме ли дете/. Ако въпроса се приеме като двоен, приемете че съм задала само първата му част.Може и да ви се стори наивен въпроса и смешен. Но моля ви помогнете ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня

Тайминга е важен, много хубав момент си избрала. Има всички предпоставки любовта да бъде открита, показна и да бъде трансформирана по някакъв начин- Плутон в дома на любовта. Има възможност за добро развитие, има и подкрепа от родител.

Обаче не всичко ще стане както ти искаш. Имаш неясноти, нещо те мъчи, много чувства има, много страсти. Луната има два напрегнати аспекта.

Асцендента е Лъв, управителя е Слънце в 10-ти дом. Има добри аспекти и дава положителен оттенък. Уран е управителя на партньорската връзка, и е в 8-ми дом, има добри аспекти , но пък дава момента на изненадата, може да е свързана с пари.

С една дума, да може да продължи връзката и да премине в следващия етап, но не всичко ще стане както сте го искали. Имам и аз въпроси, но пък не зная дали тук да ги задам. Моля регистрирай се, за да го обсъдим.

Нещо малко, но от сърце.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня

Тайминга е важен, много хубав момент си избрала. Има всички предпоставки любовта да бъде открита, показна и да бъде трансформирана по някакъв начин- Плутон в дома на любовта.  Има възможност за добро развитие, има и подкрепа от родител.

Обаче не всичко ще стане както ти искаш. Имаш неясноти, нещо те мъчи, много чувства има, много страсти. Луната има два напрегнати аспекта.

Асцендента е Лъв, управителя е Слънце в 10-ти дом. Има добри аспекти и дава положителен оттенък. Уран е управителя на партньорската връзка, и е в 8-ми дом, има добри аспекти , но пък дава момента на изненадата, може да е свързана с пари.

С една дума, да може да продължи връзката и да премине в следващия етап, но не всичко ще стане както сте го искали. Имам и аз въпроси, но пък не зная дали тук да ги задам. Моля регистрирай се, за да го обсъдим.

Нещо малко, но от сърце.

Привети , безкрайно ти благодаря за отговора.Да можеш да ми задаваш всички въпроси тук. Една любов не може да бъде скрита.Само искам да ти кажа този брак ,

Линк към коментар
Share on other sites

9:43-Каква стъпка да предприема в семеен план?

Кое ще бъде най-доброто за детето ми, за мен и всички останали?

Благодаря!

Здравейте,

Тези, които задават въпроси е необходимо да знаят следното:

1. Въпросът трябва да е еднозначен. Задава се само един въпрос.

2. Въпросът не трябва да съдържа морални квалификации (кое е най-доброто, правилното). Тези преценки и изборът е в отговорността на питащия, а не на астролога. Не се стремете да прехвърлите отговорността за вашите решения върху астролога.

3. Въпросът трябва да е узрял, да е важен, да не се пита "ей, така, да видим какво ще кажат тия"

4. От уважение към портала и участващите в него е редно тези, които задават въпроси, поне да направят усилието да се регистрират.

Примерно, цитирания по-горе въпрос може да се зададе така:

Ще се разведа ли?

На така зададения въпрос може да се даде еднозначен отговор. Но аз лично ви съветвам да взимате подобни решения сами. Животът на земята е едно училище и всеки трябва да взема изпитите си сам. Ако астролог ви даде решение на горния казус, то все едно по време на изпит са ви подсказали. Което означава че не сте си взели изпита и рано или късно животът ще ви постави в същата ситуация.

Човекът има право на СВОБОДЕН ИЗБОР. Използвайте го!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня

Тайминга е важен, много хубав момент си избрала. Има всички предпоставки любовта да бъде открита, показна и да бъде трансформирана по някакъв начин- Плутон в дома на любовта.  Има възможност за добро развитие, има и подкрепа от родител.

Обаче не всичко ще стане както ти искаш. Имаш неясноти, нещо те мъчи, много чувства има, много страсти. Луната има два напрегнати аспекта.

Асцендента е Лъв, управителя е Слънце в 10-ти дом. Има добри аспекти и дава положителен оттенък. Уран е управителя на партньорската връзка, и е в 8-ми дом, има добри аспекти , но пък дава момента на изненадата, може да е свързана с пари.

С една дума, да може да продължи връзката и да премине в следващия етап, но не всичко ще стане както сте го искали. Имам и аз въпроси, но пък не зная дали тук да ги задам. Моля регистрирай се, за да го обсъдим.

Нещо малко, но от сърце.

Привети , безкрайно ти благодаря за отговора.Да можеш да ми задаваш всички въпроси тук. Една любов не може да бъде скрита.Само искам да ти кажа този брак ,ако го има ще бъде втори за нас.Ще ти бъда благодарна за по подробен отговор. Аз също се занимавам любителскси с астрология, но някак си за мен виждам само това което ми се ще.Благодаря ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня, радвам се, че ти е допаднал отговора, но в крайна сметка всичко е в твои ръце. Твоето желание е важно и на партньора ти. Исках да ти питам какъв отговор очакваш? :) Защото, ако аз ти кажа : Жени се, а после не потръгне, да не стане, че там една ми каза така. Ти всъщност си го взела решението, но очакваш потвърждение. Да има го потвърждението, не си изпускай шанса. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Кирил!

Вярвам, че няма случайни неща. Извинявам се на всички, но след като зададох ?-са си видях, че не съм влезнала с регистрацията си.........явно получих отговора от който се нуждая...........знам, че решенията трябва да вземам сама, но се изкуших........

Весел ден на всички :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте,

от известно време съм на тема хорарна астрология. Има някой неща, за които първо съм чела противоречиви неща, а от друга страна категорично нямам достатъчно опит, за да мога да преценя сама.

Първият въпрос е за сигнификаторите. Как постъпвате, ако асц. е в риби, например. Кой е сигнификатор - Юпитер или Нептун?

Второ - Луната. Да приемем, че първите аспекти, които тя прави са тригони или секстили, последният аспект преди да напусне знака е квадратура. На някои места четох, че е важно кои са първите аспекти. От друга страна, обаче последният аспект определя изхода от ситуацията. И аз съм малко объркана ... А ако е обратното - първо лоши аспекти, а последният - тригон...

В конкретна ситуация: Какво става, ако преди последния аспект Луната прави секстили със сигнификатора на питащия, със сигнификатора на въпроса, а след това последно - квадратура с планета в дом, който е свързан с въпроса, но планетата не е управител на дом, свързан с въпроса. Отговорът благоприятен или неблагоприятен е при това положение?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Нова съм във форума и все още се ориентирам в многото полезни теми в него.

Не разбирам от астрология, но съм чувала за хорараната астрология . Попадна ми тази тема и бих искала да задам въпрос .

Преди осем месеца се запознах в мъж . На ниво познати сме само още . От няколко седмици имам чувството че има друга жена , макар че той отрича. На прав път ли съм в това мое съмнение или не.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

здравейте

стана ми интересно може ли и аз да задам един въпрос

сега часа е 8,40 аз съм в гр.Твърдица искам да попитам ще продължи ли връзката ми с мъжа в които съм влюбена ще живеем ли заедно.

Редактирано от liliana_99
Линк към коментар
Share on other sites

сигурно нещо бъркам защото никой не ми отговаря незнам дали правилно задавам въпросите си ако някой иска да ми обесни благодаря

Няма проблем във въпроса. Задала си го и в съседна тема и там ти отговорих-картата е нерадикална.

Ето ти прост пример за нерадикалност: Отиваш на среща и очакваш предложение за брак.

Въпросът е ще има ли предложение на тази среща -да или не. Обаче тази среща изобщо няма да се състои. Точен отговор просто не може да се даде.

Хорарната карта отразява влиянието на планетите и най-вече на луната само за близко бъдеще, до 2-3 месеца. Можеш да зададеш въпроса след този период от време, ако все още искаш.

Имаш зададен и още един въпрос за Луната и Слънцето, но аз виждам само на колко минути се намират те,което не означава абсолютно нищо, когато не си написала градусите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!Пиша ви от Пловдив,а в момента часът е 16,08.Не мисля,че съм достатъчно добра в хорарната и елективната астрология и ви моля за помощ.През периода между август 2008 до март 2009 възнаверявам да създам собствен бизнес,чийто сигнификатор е Луната.Ако някой може да ми каже кога е най-подходящото време и ще бъде ли успешен,ще му бъда безкрайно благодарна.Поздрави и предварително ви благодаря,дори само заради това,че ви има. :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Olq3 ,аз имам малко опит с хорари, дано да се ангажира някой друг. Ако не ще трябва да се престраша по-късно.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,Атлантида!Наистина ще ти бъда много задължена,защото ако ти имаш малко опит с хорари,аз все още нямам никакъв с тях, тъй като съм в процес на обучение.Относно предложението на Вендор-наистина некаго създадем. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

При въпрос зададен по телефона се приема момента на задаване(това ясно) и мястото на питащия.При получаване на писмо-момента на получаване и мястото където е написано писмото.Питането е в интернет и най-характерно е,че най-различни хора ще го прочетат в най-различно време, ако всеки вземе момента на прочитане-ще се получат съвсем различни и противоречащи си отговори.Освен ако не се "позволи" единствено само един отговор-на първия,който го прочете.Но в един открит форум ще го четат много хора-нали за това е форум.Не е лично писмо. :hmmmmm: Ще взема часа на задаване.Мястото е Пловдив.

Радикалност?:

Кверента (т.е. ти):Асц 19град. и 45 минути Oвен -идеално избрано време за питане.Нито твърде рано нито късно.Сатурн не е нито в първи нито в седми дом.Няма изгорени от Слънцето планети,няма съвпад Слънце/Луна.Няма планети в "изгорелия път".Меркурий не е ретро.Луната не е без курс.До тук добре.Картата е радикална.

Луната сепариращо каре с Юпитер,непосредствено пред съвпад с Венера(това е едно голямо ДА) и каре с Плутон(Много автори не разглеждат въобще в хорарите транссатурновите планети,може би отразяват външни влияния,над които нямаме никакъв контрол.Да кажем-проблем,свързан с времето в което живеем.).

Сигнификатор на квеситида(въпроса) е Луната.Тя така или иначе е най-важна в хорара,приема се за косигнификатор на кверента,но в случая е сигнификатор на квеситида(по твоите указания).Понеже бизнеса е по 8 дом-взимам за косигнификатор неговия управител.При хорари най-добрата домова система не е на Плацидус,а на Региомонтаус.Така че 8 дом е в Стрелец и косигнификатор на въпроса Юпитер -на трон отново да.Юпитер в съвпад с Плутон-отново "проблеми на нашето време"

Северен лунен възел в съвпад с фортуната-още веднъж да,но понеже е на върха на 12 дом с известни загуби и грижи.Освен ако естеството на бизнеса не е свързано с 12 дом.

Ти си в малко затруднено положение - Марс в рак- падение.Обаче в тригон със втория управител на Овен Слънце от 8 дом. Мисля,че въпреки някои спънки и твоя несигурност ще се справиш добре,защото много искаш да започнеш този бизнес,важен е за теб (Луната управлява Марс) и точно за него имаш качества.(Пък и освен да се справяме в "нашето време" друг избор нямаме.)Започващ в Овен първи дом обхваща и целия Телец-взимам Венера за косигнификатор на кверента-т.е. ти .Предстои щастлив съвпад между управителите на кверента и квеситида Луна и Венера-така че окончателно и твърдо ДА.Идеята ти е добра и бизнеса ще е успешен.Още повече Луна управлява 4 дом,така че всичко приключва добре.

Ende gut, alles gut!

Толкова от един любител-астролог с малък опит в хорарите.Както се казва "малко,но от сърце :feel happy: "

Много успехи и кураж от мен!

Бих те посъветвала да си разгледаш допълнително съответния солар,транзитите,дирекциите .

Линк към коментар
Share on other sites

Много,ама наистина страшно много ти благодаря!Отлично знам, че ми е нужен и кураж,и успех,както и да преодолея собствената си несигурност,която си доловила :3d_022: и произтича най-вече от някои бели петна във връзка с въпросния бизнес.Но тъй като виждам,че в Астрология за напреднали няма никакви теми,ако искаш,можем да прехвърлим елективната и хорарната астрология там,пък...дано и други се включат.Още веднъж ти благодаря. :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче имам един въпрос-защо гледаш 8 дом?Аз няма да тегля заем и пр.,неща,касаещи 8 дом.Не трябва ли да огледаме 10 дом и респективно Сатурн/господарят му/?Тригон с МС,секстил с Марс/Марс е в падение и мисля, че наистина ще имам доста трудности/.Но както забелязваш и ти, Марс прави тригон със Слънцето.Тдотук добре,но по-нататък?...

Линк към коментар
Share on other sites

Най-общо самостоятелен бизнес е по 8 дом.Ако беше в съдружие и 7д..Ако има пряко отношение с престиж,чест и слава,би имал връзка и с 10дом. В елективния хороскоп 10дом е много важен,това е хороскопа на самия бизнес като обект.Елективната астрология използва астрологичните принципи, за да избере момента за "раждане" на нещо - независимо дали дете, бизнес, брак, работа, пътуване и т.н.

Щом ти е толкова важно,може да ти разгледам солара,транзитите и дирекциите.Изпрати данни,ако прецениш,може и на лични. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Важно е разбира се. Огледах си транзитите, но положението с транзитите никак не е розово.Иначе съм подбрала една дата, която почти става-28.01.2009-Пловдив.Знам,че има ретрограден Меркурий,но предметът на дейност не е издателска дейност и др., свързани с Меркурий/освен документите/.Би ли я погледнала, съвпадът на Юпитер и Слънцето е подбран - мисля,че би било добре, ако не беше ретро Меркурий.Много ти благодаря за проявения интерес

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ретроградният Меркурий може да попречи или забави нещата, независимо че не е издателска (което може да е свързано с Юпитер, зависи какво се издава) или информационна дейност. Аз бих изчакал Меркурий да е директен.

Линк към коментар
Share on other sites

Как да изчакам-на 01.02.2009 вече ще е директен/меркурий/.Но тогава пък Луната започва да прави квадрати със Слънцето, с Юпитер и после и с Плутон.Изчаквам и тях,тогава пък Слънцето е в съвпад с Нептун.Изобщо този с този избор на елективна карта си блъскам главата от доста време и все нещо не е наред. :whistling:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...