Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влияние на планетите


Recommended Posts

Румене,

Лунните възли винаги са ретроградни,т.е. движат се в противоположна на планетите посока :) От тази гл.т. не знам дали е удачно да се говори за ретроградност при тях. С обратното си движение явно ни подсказват, че символизират тези области от живота, в които все още трябва много интензивно да се развиваме.

Относно Глава на Дракона в 12 д в Риби, което ще рече Опашка в 6 д в Дева, едва ли е много лесно положение, още повече в 6 дом и Дева,свързан с доста фобии и натрапчиви мисли,може би хипохондрия или просто повишен интерес към здравето. Ако има планета в съвпад с Опашката, и тя е от рода на Нептун,Плутон,Сатурн, то тя доста силно ще тегли назад чрез големи кризи , предизвикани от минали натрупвания. Има голяма доза педантизъм и особено критичност към другите/може и към себе си/, която трябва да бъде преодоляна до голяма степен чрез Главата на Дракона в Риби. В 12 дом работата върху това много често се приема за наказание и голямо изпитание ако не е правилно проработена позицията. Ако човекът е започнал да я проработва, от наказание ще започне да я приема като награда, защото ще го избави лека-полека от страховете,идващи от 6 дом и Дева. За да стане по-успешно проработването, човекът е добре да не се концентрира толкова много върху детайлите, особено в хората и да се научи да ги приема такива,каквито са, сиреч-да ги обича заедно с всичките им недостатъци, подкрепяйки жеранието им да се движат напред.

С тази позиция на възлите може да има периодичен страх от потъване в духовния свят и усещането,че се губи връзка с реалността. Оттук могат да се появат страховете да собственото здраве,най-вече психичното. Което значи,че абсолютното потапяне в духовния свят е добре да стане без да се губи връзката с ежедневните дейности,особено практически насочените, които трябва да се вършат трезво и съвестно. Този човек трябва да се научи да уравновесява и примирява тези два свята. Когато проработката тръгне напред, между тях няма да има никакъв конфликт,даже напротив-ще се получи симбиоза между наученото във всеки от тях. Сега ежедневните дейности и тяхното изпълнение в съгласие с потребностите на човека ще доведат до избистряне на цялостната картина на света и истинските ценности.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:yinyang: Знаеш ли, мисля че понятието "стационарност" е измислено или доста пресилено.... Защото в действителност астрономическите изчисления на истинските аномалии и геоцентричните положения не отчитат такова нещо - съвпадение на цифровите им стойности... Това се вижда най-добре в по-големия порядък - да съгласен съм че в по-ниския има съвпадение и затова са изпляскали "стационарни", в действителност планетите са или в право движение или ретроградни геоцентрично...

Така че съобразявайки се с тези съображения, за себе си съм пренебрегнал тази измишльотина в астрологията...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато в звездната карта една планета не е проработена, дори и да е директна, то тя започва да действа като ретроградна.

Много е вярно това, пътвърждава и моите наблюдения, особено що се касае за външното проявление на планетните качества.

Често мога да се зарека, че даден човек има ретроградно проявление на планета, а като отворя хороскопа виждам че не е така и особено, в този смисъл, се набиват на очи непроработени (или често закърнели в последствие) планети в собствен знак например или управляващи асц., слънце и т.н.

И действително проработката на планетите е много важна. Дори хора с ретроградна планета могат след известно време да проявят в пълна сила качествата и на външен план.

Може би за разлика от непроработената планета, ретроградната все пак действа доста силно на вътрешно ниво и това трябва да се използва градивно. Всяко нещо в хороскопа има смисъл във вида в който ни е дадено.

Линк към коментар
Share on other sites

Да така е, но според мен всяко нещо си има своето значение. А това, че съществува от друг порядък стационарността си има своето значение, което не може да се пренебрегне с лека ръка. Но това какво внимание ще му отделяме и как ще го тълкуваме избира всеки един от нас. Но факт е, че стационарността е един много по-малък период от време от колкото другите периоди. Това естествено не може да не направи впечатление, а също така и начина на тълкуване. Поне при мен Сатурн е такъв и то в съвпад с асцендента - как да не му обърна внимание ????

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ти Зара :) за разяснението. Много точно се изказа.

При мен 6-ти дом ми е доста натоварен, четири планети ( стелиуми, като единия стелиум е в интерсептиран знак) + опашката на дракона. Това, че опашката на дракона е в съвпад с Плутон какво означава, а и това, че опашката е на 3 градуса от върха на 6-ти дом :blink: , май много ми дойде :thumbsup2: . Май се отплеснах от темата. Така, че по същество да задам въпрос. За ретроградния ми Хирон намиращ се в интерсептиран знак Овен, в 12-ти дом-Риби(връх). Единствените му аспекти са опозиции спрямо интерсептирания Стелиум (Меркурий,Уран,Юпитер) във Везни в 6-дом(връх Дева)? Това как се тълкува? Понеже за ретроградния Хирон не е писано, а и едновременно, че се намира в интерсептиран дом!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

някой разглеждал ли е Планетите, като влияещи на вътрешния или външния живот на човека? Имате ли наблюдения кои как влияят?

Ще си позволя един цитат :smarty: :

"Едни от планетите, специално тия, които се намират вътре в орбитата на Земята, оказват влияние върху субективния, или вътрешен живот на човека. Това са плнетите Слънце, Меркурий, Венера и Земя. Ония планети пък, които са вън от орбитата на Земята, оказват влияние върху външния или обективен живот на човека. Това са планетите Марс, Юпитер и Сатурн. Като знаете това, ще можете при специални случаи в живота си да се отправяте към една или друга планета."

Здраве, богатство и учение : 9 лекция от Учителя Беинса Дуно, държана на 25.10.1929г., София-Изгрев – В :Служене, почит и обич : Лекции от Учителя Беинса Дуно на Младежкия окултен клас (1929-1930), т.1.София,1940,с. 126-127

Линк към коментар
Share on other sites

Не се сърди,Румене,че няма да ти отговоря на въпросите. Струва ми се,че човек доста дълго време трябва да медитира над знездната си карта, за да получи някакво разбиране. А отговорът на такива въпроси, изолиращи от цялостния контекст дадени планети и точки, няма по никакъв начин да ти помогне,даже може да те насочи към погрешна следа и да изгубиш доста време докато го разбереш.

Според мен имаш възможности да разбереш това, което те интересува, особено ако не стоиш върху Южния си възел и държиш всяко нещо да бъде рационално обяснено от....до.... Затова когато разглеждаш картата, се остави цялостния й вид да ти въздейства и да оформи у теб определени усещания. Хрумне ли ти нещо за теб самия в този момент, изследвай го,защото там е истината .

Успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:o Здравей! Всички планети независимо дали са вътрешни-Меркурий,Венера,или външни- Марс,Юпитер... до Плутон -влияят както субективно,така и обективно върху живота човека.Влияят и Галактиките ,и мъглявините ,и неподвижните звезди. :thumbsup: Лейла
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

Вътрешните планети действат първо в субективния живот, послено косвено влияят и на обективния.

Външните първо влияят вън от нас и това поражда определени преживявания, оказва въздействие на вътрешния ни живот.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:D Привет на всички! Голям смях пада тук! :D Първо пасажът на Венера по диска на Слънцето не е чак толкова рядко явление.Май на всеки 8 години се случва Венера да попадне там ,че даже и същия градус. Е,тази година беше изключително благосклонна към Близнаците! Що се отнася до здравословните проблеми с бъбреците ,Диляна, няма такива. Пасажът на Венера по диска на Слънцето се случи в Близнаци ,а не във Везни! Близнаците ги управлява Меркурий, а Меркурий управлява рамене,ръце,горни диханителни пътища,умствена дейност и т.н. Цели 4 месеца тая красавица Венера беше в менталния знак Близнаци! Ум + красота!пътешествия и разнообразни интереси!Хайде чао! :thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте приятели...

Значи луната и черната луна са ми в съвпад в 11-ти дом-Телец...

Чух от няколко места, че този съвпад е доста лошичък аспект, поредното противоречие в наталната ми карта-другото е слънце в опозиция с асцендент...

Моля ви, ако имка някой да ми каже по въпроса за севпад на Лилит и Луна в Телец, нека ми каже, ще съм безкрайно благодарен...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Това е интересна тема, защо сте я пренебрегнали?

Разбира се в астологията няма генерални тълкувания, но ретроградните планети показват пропуски и неганивни влияния. Интересно е, че тежките планети са по-духовни, което е и логично, но показва как повечето хора са далеч от духовните постижения...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

:angel: Искам да попитам как интерпретирате ретроградната Венера в 5ти дом в скорпион? А и особенно ми интересува какво значат ретрограден северен възел в 11 дом в овен и южен ретрограден възел във везни? :smarty:

А, и забравих,във везни е пак в 5ти дом!Предполагам,че там му е малко опасно мястото! :dancing yes::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Бих искала да попитам как влияе южен възел в съвпад с Меркурий в 7 дом?

По-принцип знам че южният възел освен че е свързан с кармата, създава много трудности в настоящият живот.Аз определено изпитвам трудности с тази планета,трудно се изразявам,като се има и предвид че по енергийната мрежа Слънцето( 20 гр. в Стрелец) ми е в савпад с Нептун( 26 градус-Стрелец),с Венера ( 29 гр.-Стрелец),отделно Нептун И Венера са в съвпад и Меркурий съвпад с Нептун и Венера.

Меркурий и южният възел са в Козирог( 2 гр. и 4 гр за възела)

Интересно че мой приятел астролог по професия, има също Меркурий в съвпад с южен възел и Марс във Водолей,откъдето е идва и причината да се занимава с астрологията като професия и отработена наука от минал живот. При синастрия неговата Венера прави съвпад с моя южен възел в 7 дом, сигурно сме имали връзка от минал живот,а при композита имаме Меркурий в съвпад с юн. възел в 6 дом.

Явно е че южният възел играе важна роля в живота ни.Интересно би ми билое вашето мнение по въпроса.

Можем да го обсъдим като казус ако имате желание?

Линк към коментар
Share on other sites

Южният възел би създал трудности,ако сме прилепнали към него,би ни създал трудности и ако се стремим само и към северния.Така,че балансът по цялатаос е много важен. Лично аз,не смятам,че трудността ти ще дойде от меркурий,по -скоро е обратното.Ти го носиш в себе си и той би ти помогнал да работиш по северния възел

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

в наталната ми карта има съвпад на Марс Венера Слънцето и Меркурий,а и доколкото разбирам и на Хирон.Има малка разлика но съм объркана защото в asto.com така ми ги интерпретира.Някой може ли да хвърли едно око и да ми помогне-родена съм на 22.04.1981 23:30 в Поморие.Изключителна ще съм благодарна на всеки който ми отговори.И поздрави за форума случайно попаднах на него но не мога да отлепя вече 3 часа от тук-късмет

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Аз съм новичка в този форум, но вече доста неща съм попрочела. Разбира се имам още неясни неща и се надявам да ми помогнете. Искам да ви попитам: от къде мога да разбера какво означават дирекциите, прогресиите и транзитите? Например можете ли да ми кажете малко повече за тази позиция:

Дирекционен Сатурн в съвпад с натална Луна?

А какво значи завръщането на прогресивната Луна на рожденното й място?

Имам още няколко аспекта, които ме интересуват, но за да не ви занимавам, моля ви ми кажете къде да чета.

Предварително ви благодаря! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Габриела,

за съжаление не мога да ти препоръчам литература на бълг.ез. за Прогностика, която да ти послужи за основно обучение. Предсказателна Астрология на Бернадет Брейди ще те запознае прилично с Вторични прогресии /онова, което наричаш прогресивна Луна предполагам, че е в метода на вторичните прогресии/ и Транзити. Дирекциите по начало не се приемат добре в най-авторитетните англоезични /САЩ, КАНАДА, Австралия, Британия и т.н./ астро-центрове и школи, поради тяхната известна символичност. Възвръщатията също не се радват на особена популярност. Затова няма как да научиш за Дирекции и Възвръщания кой знае колко. Освен това видовете прогресии са доста / и дирекции също/. Добре е да имаш поне представа за тях. Всъщност да вникнеш в принципите на астрологическото прогнозиране.

Препоръчвам ти индивидуално обучение при ......... Нейните координати са: Мобилен: .............; тел. .............;

Тя наистина ще ти помогне.

Калоян Петров

модераторска бележка: Моля не рекламирайте платени астрологични услуги чрез астро форума!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Знам много добре, че ученика не трябва да се гневи и въпреки това отговора на Калоян Петров, който от 10 години преподава астрология ме изпълни с гняв и ярост. Габриела никъде не е писала, че държи препоръчаната литература непременно да е на български език. Не подценявайте пишещите във форума, случва се и други освен К.П. да знаят чужд език и моля цитирайте литературата която може да помогне на Габриела. И защо един астролог, който от 10 години преподава астрология се влияе от авторитетни астроцентрове, няма ли собствено мнение? Или единствената му цел е да направи реклама и да лепне няколко телефона?

Мила Габриела, аз ви препоръчвам на български език освен Бернадет Брейди и книгата на Иван Станчев.

На руски език: лекциите на руските астролози Михаил Левин, Павел Глоба.

На английски: Мари Шеа.

За съжаление в момента не мога да дам препратка към съответните сайтове, но предполагам че ще се справите с търсачката.

Редактирано от Тезей
Линк към коментар
Share on other sites

Тезей,

Много малко любов има в думите ти - а следователно и много малко мъдрост...

Постингът ти прилича повече на лична нападка, отколкото на споделяне на мнение. Не забравяй все пак, че астрологията е Уранова наука - за хора, за който приятелският дух е изключително важен, за хора - уважаващи чуждото мнение и индивидуалност и осъзнаващи, че самата астрология е много, много по-богата от знанията по астрология, които въобще съществуват.

Извини ме, че се обръщам така към теб, съзнавам, че не е това целта на форума и го правя по изключение. Нямам абсолютно НИКАКВО желание да се конфронтирам, просто не бих искала човек с опит и знания като Калоян да бъде отблъснат от този форум от постинги като твоя, защото дори и да не ти е допадат, мненията които изказва, са си неговите и е нормално да ги уважаваш, още повече че е очевидно, че ги изказва с цел да бъде полезен. Уверявам те, че Калоян е помогнал и продължава да помага на много хора със знанията си, надявам се ти също да го правиш!

Ще съм ти благодарна, ако не ми отговаряш!

Желая ти светли дни!

Изида

Линк към коментар
Share on other sites

Да наистина помощ е все пак да те насочат към някакъв курс по астрология, когато си добре подплатен със финикийски знаци. Ама как сега да се запишем, телефоните са изтрити?

Точно в духа на приятелството и взаимопомощ е да се дадат авторите и заглавията на книгите, или препратки към интернет страници, които ще ни дадат знания по интересуващата ни тема. Както и да се отговори на конкретно зададения въпрос, което предполагам е по сили те на един астролог с 10 годишна практика. Въпросът е има ли желание за това, или единствено цели да си направи реклама.

Добре е да бъдете малко по-обективна. Аз за разлика от Вас смятам че имате право на отговор. Усмивки и приятен ден! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Габриела в тази електронна библиотека www.suastroclub.narod.ru може да намерите материали по прогностична астрология (вторични дирекции или т.н. прогресии, дирекции, Слънчево възвръщане) от авторите М.Б.Левин, Израител, Волгин, Хадес, Бернадет Брейди, както и много други книги и статии по астрология. Желая ви успех! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...