Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Влияние на планетите


Recommended Posts

Подсилва Северния възел, а в сферата на Скорпион/ Плутон ще трябва да се добиват нови опитности.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това и на мен ми е известно като обобщена информация.

За мен този аспект е изключително интересен и носи скрито послание, което ще открия сама.

Благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, Плуто... Съвпаднал ми е със Слънцето, или почти. "Виж колко съм сияйно"-прошепнало Слънцето в едното му уше. "Пазете се, много съм страшна" - прошушнал в другото Плутон :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Дали би било редно в тази тема да се постави ?-са за "Плутон, трансформациите и о~съзнаването им"...

/мислите ми са свързани с книга на Дона Кънингам/

И така:

~ Плутон и символизираният от него гняв

~ лечение на гнева

~ гневът и вината, като негова сянка

~ Плутон и нуждата от власт и контрол.

* Познавате ли /общувате ли/ с т.нар. Плутонианци - със силно акцентиран Скорпион в нат. карта /напр. стелиум и/или асценд., Луна в Скорпион или в 8-ми дом, предизвикателни аспекти с Плутон/; правило ли ви е впечатление изострената им сензитивност и способността им "да оцеляват" ?

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте какво решиха астрономите:

http://news.ibox.bg/news/id_653684625

Сега се сещам, че астрологичното понятие "Планета" семантично се различава много от астрономическото такова. Например, Луната и Слънцето се считат също за "планети". Така че страстите по темата, отдавна отшумяли вероятно, са били предизвикани от тази специфика. И не по вина на астрономите. Ако е нужно астрологичната терминология да бъде хармонизирана с астрономичната, вероятно би било подходяща употребата на термина "небесно тяло". Тъй като това не се е случило до момента, вероятно това не е важно за астрологията.

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бихте ли ми казали с какво се характеризира секстилът между транзитиращ марс през 12 дом с натална венера в 10 ??

Много ви благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз за разлика от всички преждеговоривши не съм убедена в "силното и интересно" влияние на Плутон. Включително съм разглеждала такива карти, които са по-близо до действителността, ако "премахнем" Плутон. Точно по тази причина се бях заинтересувала от древноиндийската астрология, в която Плутон липсва, но след него според индийците има още три други планети. Някои от сериозните и/или катастрофични събития на Земята могат да се обяснят по-добре с тях, отколкото с Плутон.

P.S. Това, за което говоря, беше още преди да отнемат статута на Плутон като планета. Така че, решението на астрономите за мен беше като едно потвърждение на моите наблюдения. Знам, че всичко това ви звучи много еретично, но ако желаете, може да опитате да разгледате няколко хороскопа без Плутон, а за някои съдбоносни събития да потърсите влиянието на другите три планети. Пък ако не желаете, продължете с Плутон, той е достатъчно голямо тяло в слънчевата система и определено ни влияе, просто не толкова силно според мен. :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Може и така да се изтълкува:

Тайна любовна връзка с красива и богата дама от големия бизнес-ако секстила е в мъжка карта.

За женска карта- Тайна Любавня връзка на богата дама с човек от мафията,а може и със служител на затвор или психиатрична болница.

Може да посочва също пътуване в чужбина - в командировка, което ще достави голямо удоволствие на собственика на картата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам Плутон в осми дом, във Везни. В опозиция е с Марс и Луна (те са в съвпад), коит оса в знака на риби. Доста тежка комбинация. Освен това Плутон ми е в квадрат със Слънце. Получават се едни тежки емоции, само аз си знам. Обаче всичко това е в секстили и тригони с десети дом с нептун, което ми е проф. реализация, която следвам - така че всичко е на мястото си! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Плутон обикаля около Слънцето за около 250 години.Един зодиакален знак преминава за около 2,5 години,но това е много относително и грубо закръгляне,т.к. орбитата на Плутон е изключително сплесната.В някои интервали дори "попада" между Нептун и Земята.Примерно през 1979-1999г.По-скоро влияе и касае цели поколения.Бих казала,че не винаги "си губи времето и обръща внимание на отделния индивид".Когато го прави,обаче,влиянието му никак не е вяло и безобидно.?#8221;а го кажа така: Когато Плутон влияе, влияе!

Аз имам Плутон в осми дом, във Везни. В опозиция е с Марс и Луна (те са в съвпад), коит оса в знака на риби. ?#8221;оста тежка комбинация. Освен това Плутон ми е в квадрат със Слънце. Получават се едни тежки емоции, само аз си знам. Обаче всичко това е в секстили и тригони с десети дом с нептун, което ми е проф. реализация, която следвам - така че всичко е на мястото си! :thumbsup2:

И при мен Плутон е силно аспектиран, усещам влиянието му,разбирам много добре какво има предвид Орлин с тежките емоции.?#8220;оркичките Луни в Риби,когато срещу тях застане Плутон.ЗА него "компромис" е напълно непозната дума.Луната трябва да се справи някак си,просто няма друг избор. :sorcerer:

Разсъждавам върху един аспект сега - Плутон в тригон със Северен Лунен възел, имате ли някакви идеи... Като Плутон е в 5-ти дом в Скорпион.

Направих си труда да се поровя в ефемеридите- при класически орбис от 7 градуса, тригон между Плутон в Скорпион и лунен възел в Риби се запазва юли-декември,т.е. половин година. Без допълнителни "жокери" мога само да си правя свободни съчинения :rolleyes: .Имам някои идеи,но трябва обезателно да се търси потвърждение в радикса:

От Плутон Скорпион-Риби можем да очакваме много добър познавач на човешката душа, трупал знания не в едно прераждане.Психологията може много да му помогне в реализиране на "сегашната програма", добре е да се насочи в такава посока.Нямам предвид само психолог като професия или хоби. Може би и отличен режисьор,защото Плутон мноооого обича да манипулира и трансформира, но скрито,зад кадър. От 5-дом,ако има допълнителни потвърждения, може и изяви на сцена като артист.Също и политик.

Връзката с 5 дом вероятно ще доведе до някои разтърсващи и трансформиращи преживявания на любовния фронт.

Възможно е и влагане на големи капитали в места за развлечения и забавления. Ще организира за себе си или като бизнес царски празници и забави.Е,това бяха мои идеи и фантазии.Пропускаме евентуалните пасиви,без друго въпросът е доста общ. :whistling:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Персоналните планети са основен фактор, особено в радикса.Тяхната подвижност и динамика съответстват напълно на ежедневието на човек.

В индийската астрология не се отдава значение на трансперсоналните планети, като основен довод, е че те не се виждат с просто око и съответно не оказват пряко влияние.Като средна точка между две крайни мнения се приема че те играят роля на несъзнавано ниво.Тук се забелязва и връзката между персоналните и трансперсоналните планети.Вторите имат различно влияние на отделните хора и то в зависимост от интелектуалното ниво, при слабо развит интелект те се оказват разрушителни и с деградиращ ефект, докато при по-висок от средния праг на интелект те(трансперсоналните планети) са изключително градивни и творчески изявени.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Светът ти е обърната пирамида, върхът на която сочи към собственият ти център.Балансираш между потъването в себе си и скачането в нищото, затова стъпка по стъпка проучваш света и констатираш.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах всичко..след последната запетая :lol: Иначе "звучи" интересно B) Мерси :) Но съм дала грешна информация(може би) - туко що научих, че Луната ми е Водолей.. хм..но във всички програми излиза Везни.. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...