Jump to content
Порталът към съзнателен живот

И най-безумната постъпка на Любовта


Ностран

Recommended Posts

Дайте пример за нелогична Мъдрост.

Логиката не е само на ниво кама-манас, а навсякъде. С ума си (конкретния и синтетичния) разбираме логиката и я схващаме интуитивно, но самата организираност, логичност на света е навсякъде. Тя е независима от нашето разбиране за нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Дайте пример за нелогична Мъдрост.

Логиката не е само на ниво кама-манас, а навсякъде. С ума си (конкретния и синтетичния) разбираме логиката и я схващаме интуитивно, но самата организираност, логичност на света е навсякъде. Тя е независима от нашето разбиране за нея.

Организацията на света не е логична.

Пример за нелогична Мъдрост: земетресението в Япония.

Също и това, че някого го болят коленето, а той не може да схване причината зад това :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Че какво им е нелогично на земетресенията в Япония? Логиката си е налице, и то при положение, че става въпрос за действие на стихии

Това, че някой не разбира логичността на едно явление, не изначава, че такава отсъства.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Че какво им е нелогично на земетресенията в Япония? Логиката си е налице, и то при положение, че става въпрос за действие на стихии

Това, че някой не разбира логичността на едно явление, не изначава, че такава отсъства.

Ами именно. Ти си мислиш, че можеш всичко да разбереш. Да разбереш всичко от Мъдростта, да си го обясниш логически. Както бе запитано по-нагоре, абе кой си ти такъв толкова напред с Мъдростта?! :) :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Че какво им е нелогично на земетресенията в Япония? Логиката си е налице, и то при положение, че става въпрос за действие на стихии

Това, че някой не разбира логичността на едно явление, не изначава, че такава отсъства.

Ами именно. Ти си мислиш, че можеш всичко да разбереш. Да разбереш всичко от Мъдростта, да си го обясниш логически. Както бе запитано по-нагоре, абе кой си ти такъв толкова напред с Мъдростта?! :) :)

Не, не мисля, че мога всичко да разбера. Твърдя, че навсякъде има логика, но не твърдя, че винаги и напълно разбирам тази логика. Разликата е съществена. Ако желаеш мога да бъде по-подробен относно логичността на земетресенията в Япония и на земетресенията по принцип. Това не означава, че аз знам и ще кажа всичко по-въпроса, но просто ще покажа логичността на явлението доколкото я разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ало, младежите?

Я кажете какво е логичното обяснение на земетресението в Япония?

Неравновесието на стихиите в човешкото тяло предизвиква неравновесие на стихиите извън него.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, хайде сега обясни как по логически път стигна до извода за земетресението в Япония? :)

Мням, защото за да го разбереш си получил знание, което не се базира на никакви логически вериги. Наистина, това знание може да го вплетеш в логически вериги, но то е получено не по логически път.

Нали така?

Линк към коментар
Share on other sites

Знанието е логично, а как съм го получил/достигнал няма значение. Приел съм го за вярно, защото го считам за логично.

Стан, е вече почна бялото да наричаш черно.

"Приел си го за вярно, защото го считаш за логично" си е просто изграждане на убеждение, до което не са довели логически разсъждения.

Но, ако лично на теб ти харесва да обявяваш нещата, в които вярваш, за логични, за мен няма проблеми :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...