Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зависимостите


Recommended Posts

  • Отговори 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хайде и аз да го споделя това: Елементарен пример е моят опит, но повече и не трябва за успех в подобно начинание...

Десетина години нормално-сериозен пушач - поне кутия дневно, абсолютно редовно, но с постоянно намерение, че ще е временен порок. Хубаво намерение, но последваха поне няколко стотин опита да прекратя вредния навик, с такъв неуспех, че ми е неудобно да ги нарека дори опити. Слаба воля и много силна физическа и психическа зависимост... Да обаче това си е отрова, която пречи на Живота въобще, а ако той самия представлява ценност, какво остава. Някак безизходно беше положението, но усещах, че просто не мога да продължа да пуша. И така миналата 2004 година си я определих като последна тютюнева и трябваше каквото ще да става новата 2005 да я стартирам без никотин. В течение на годината правих множество опити - естествено неуспешни, но винаги с нагласата, че новата година ще почна непушач. Така и не успях до датата 31.12 да ги спра, но нали трябваше да посрещам чиста в това отношение година... Само да ме бяхте видели в последните часове и минути на 2004 как димях, но определено бях работил за програмирането на едно отказване. Дали съзнателно, или не толкова не съм определял, но от следващият ден бях почти непушач. Почти, понеже през черния за мен Януари съм изпушил няколко цигари, но те бяха последните за мен в този живот. Всичко вече е толкова далечно и въпреки, че това е една от големите ми гордости, дори спомена за никотиновите дни е някак илюзорен... Естествено ще трябва още известно време да се пречиства организма, но това да е дерта... Било ми е времето!

Ако наистина имате желание да спрете цигарите, всички видове пречки са недостойни, особено пък ако изпитвате нужда. Успех!!!

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Венци, ти си нашата гордост по темата! :thumbsup2:

Значи вече не пушиш :thumbsup1: с пиенето и с другите направления от "крилатката" как си! :P

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Цигарите изгарят ци. :lol:

:yinyang:

Христос не е пушел.

Но когато нещо събира хората, то е добро. Само че е хубаво това нещо да е самия живот - самите ни усмивки (и сълзи), истинското ни Аз.

...но смеха но смеха но смеха щастлив обичат

и задруж и задруж и задружните игри

Линк към коментар
Share on other sites

Пришелец ,благодаря ти !

Стигнал си до истинския проблем на нещата и макар че не пушиш проблема на пушачите не ти е безразличен -поздравления ! Със сигурност ще помогнеш на много форумци тук които пушат да се справят с проблема .Инфото е прекрасно -благодаря ти отново :thumbsup1:

:) Здравейте !

При жените , които са страстни пушачки – менопаузата започва по – рано. Това е защото "пушенето" понижава производството на естрогените от яйчниците , а намаленото им съдържание в кръвта е обусловено на свой ред от потискащото действие на никотина върху централната нервна система.

Като резултат се понижава синтеза на хормоните , стимулиращи яйчниците. Никотинът също така активира ферментите, които участват в превръщането на половите хормони в неактивни вещества.

Като следствие жените – пушачки губят интерес към мъжете :whistling:  много по рано, отколкото не пушещите дами. Само малко фактология.

:v: Любов + Светлина + Мир +  Радост  :v:

<{POST_SNAPBACK}>

Интересно защо говориш само за жените ,странно на мъжете цигарите не пречат ли?И да ти кажа честно съмнявам се че жените пушачки губят интерес към мъжете -просто липсва логика тук .Не се обиждай нищо лично ,просто не съм съгласна с тезата ти с изключение на това - да цигарите са вредни за здравето!

Линк към коментар
Share on other sites

Един наш приятел, който от известно време няма възможност да чете форума и да пише в него, ме помоли да пусна този линк в темата.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=816638

На мен лично отказването на цигарите много ми прилича на отказването от месото. Ще сподели ли някой, който се е освободил и от двете зависимости, дали наистина имат общо и кое е било по-лесното за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно наистина, Исус дали е бил вегетарианец. Не съм запознат. Струва ми се че е ял месо. Вино е пиел - той и приближените му, предполагам че и месо е ял. Струва ми се че не е това най-важното в духовният и жизнен път... но все пак вегетарианството, поне частичното, както и умерената употреба на алкохол и тютюнопушенето само в рамките на пасивното пушене са един разумен избор

Линк към коментар
Share on other sites

Вегетарианец е бил:). А онова вино там няма нищо общо със сегашното вино.

Тези неща са наистина важни в духовния път.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Оле Оле Оле! Смея смело да споделя и си мисля( че даже никак не съм сама )че съм С и За благо воюващите / трансформиращите

Глупостта + Грубостта + Страха с пъзела...можем го...с любовни слова :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Страхопъзла

Инакомислещите изглежда изразяват

Глупостта + Грубостта + Страха с пъзела
Те не искат да се конфронтират дори и с

войнствена настроеност срещу оспорване!

Не искат да застанат срещу

С и За благо воюващите / трансформиращите

Че за тях ако е благо да воюват... мислят ли какво им е на онези отсреща?

Страхопъзла не иска да я боли.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: С много обич - хареса ми как реагираш и знам, че разбираш за какво става дума....

Темата тук е за отказване от пушенето, а не какво е ял или не Христос , защото това си е профанизиране. :o

Различното , но и мъдро мислене си е постижение. Благодаря за отношението.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Страхопъзла

:) Хареса ми и твоята реакция. Трансформация в действие. Прозорлива, мъдра и миролюбива. Които искат да се разберат и да се обичат, ще се разберат и ще се обичат.

То не боляло... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Един наш приятел, който от известно време няма възможност да чете форума и да пише в него, ме помоли да пусна този линк в темата.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=816638

На мен лично отказването на цигарите много ми прилича на отказването от месото. Ще сподели ли някой, който се е освободил и от двете зависимости, дали наистина имат общо и кое е било по-лесното за него.

Привет Милкана ,за мен отказването от месото не ми представляваше никаква трудност ,реших го и край,но с цигарите нещата за съжаление са по- сложни ,ще ми е нужна воля ,но пък съм взела решение до края на тази година да кажа край и на тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, Благост, веднага си ми свила сърмите ... :1eye::thumbsup1::harhar: - писах за Исус, защото се споменаваше за него в преден постинг, а и някой беше направил асоциация за цигарите и месото, така че аз направих своята асоциация между трите ... Господи прости мене грешния асоцииращ !!!

Значи - накратко - от Нова Година - никакви цигари, никакво месо, никакви жени, никакво дишане, никакви чувства, никакви мисли - сядаме в Рила в някоя пещера(някой да знае такива) - спираме всички гореизброени функции, и влизаме в паранирвана или поне в махасамадхи!!! :harhar::harhar::harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Едно предложение - заместване на цигарите със къпане по 3 пъти на ден, пеене на весели песни, гледане на анимационни, секс :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Ще споделя моя опит с отказването от тютюнопушенето. Пушех, и то сериозно - по кутия на ден, и сериозно количество време. Но през 2002 г. се записах на курс по паневритмия. Лятото на 2003 г. се качих на Рилските езера /беше ми сефте/. И ... ме беше срам да пуша там. Сега много разсъждавам на случилото се. Даже си мисля, че донякъде излъгах "разума си". Защото си казах "Е, какво толкова, няма да пуша 3-4 дни!". Тръгвайки сутринта пих кафе с цигара /и още една и .../ отворената кутия остана на масата в кухнята. Когато се прибрах НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ МИ СЕ ПОИСКА ДА ПУША! В началото даже казвах на познатите си, че "за момента" не пуша. Но и до ден днешен не съм поглеждала цигарите. Успоредно се разделих и с месото. Там ми е още "по мъгла". Аз съм с голям апетит. Имам наднормени килограми и определено проблеми в тази област, но МЕСО ПРОСТО НЕ МИ СЕ ЯДЕ! Хората около мен - роднини, колеги и т.н - си пушат, и ядат месо. Но това за момента не ми пречи. Но сега се питам как и защо съм правила това със себе си? Не съм имала съпътстващи проблеми - с тютюнев недостиг, или пък да сънувам, че ям месенца някакви. Просто - сякаш съм над желанието да потребявам тези неща. Определено паневритмията има голяма заслуга за здравословните ми промени. Това е то, превъзпитание в действие! А аз съм на 40 години? Но явно за никой нещата не са загубени безвъзвратно. Междувременно задълбочих заниманията с паневритмия на друго ниво. Взех участие в 6-месечно обучение в НСА "Васил Левски". Надявам се на реализация в тази област, защото това е път, който може да помага на другите.

На всички желая ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА 2006 ГОДИНА! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

здравейте на всички! ще използвам главни букви ,защото искам добре да ме разберете. (бел. на модератора: писането с големи букви се счита за викане; моля не ги ползвайте; мнението е трансформирано в малки букви) цялата работа с пушенето е една огромна измама.всяка година държавата прибира милиони от акцизите за тютюневи изделия и всички вие и помагате достойно.няма да ви казвам колко е вредно да пушиш ,как карценогенния дим навлиза в дробовете ви и катрани пълнят кръвта ви -защото това ви е пределно ясно все едно -кажете на един пушач ,че пушенето го убива и той.......ще си запали цигара.невероятно но факт.пушачът е по-скоро зомбирано същество ,поредното примамено от лъскавите кутии и изящните запалки.всъщност запитвали ли сте се някога защо изобщо пушите.?спомняте ли си първата си цигара?тя беше отвратителна нали?повръщаше ви се и ви се гадеше от нея?така е нали?и не си ли казахте тогава ,че каквото и да става вие никога не бихте се престрастили към този плевел ,така както например чичо ви или вуйчо ви страстно дърпат по кутия -две на ден.защо ли?защото именно първата ви цигара е била толкова отвратителна ,че сте си помислили ,че можете да ги откажете по всяко време.истината тук обаче е съвсем друга-няма такова нещо -от тук нататък вие ставате роб но двадесет броя фунийки пълни с бавноубиваща отрова.не е ли унизително.ето това е капанът ето за тази измама ви говорех по-горе.съзнавайки ,че пушенето ви убива -вие решавате да се откажете от това.до тук добре-вие не пушите вече цял месец-два дори ,но се чувствате като парцал определени моменти които са ви били приятни докато сте пушили сега някак си не могат да ви доставят удоволствие и вие се питате защо е така?ето това е зомбирането това е измамата.за да се откажете от цигарите първо трябва да се отърсите от страха ,че определени моменти няма да са ви приятни без този плевел ,а именно този страх не ви позволява да спрете с този тормоз над собственото ви тяло и психика.интелигентният човек може да бъде измамен веднъж ,но само глупакът се оставя да бъде мамен всеки път.да пушиш цигари е все едно да пресечеш най-натоварената улица в най-натовареният час с .........вързани очи!!!!знаете ли че цигарите причиняват мозъчен инсулт?а знаете ли ,че със всяка следваща цигара рискът става все по-голям?това е като бомба,само че тук проблемът е ,че не знаем колко е дълъг фитила.ами ако следващата цигара запали фитила???стига шокова терапия-сега ще опровергая няколко тези свързани с пушенето.самото пушене е един мръсен ритуал това е най-бързо предизвикващият зависимост наркотик в света достатъчна е само една цигара и........капанът е щракнат.всеки пушач независимо от това доколко е пристрастен има свой защитен механизъм.това е на психическо равнище зощото малко или много пушачът знае ,че е заклеймен в обществото по-скоро от непушачите като смърдящо същество което не знае за какво да си харчи парите и затова ги хвърля на вятъра.попитайте един пушач защо пуши и той ще ви каже ,че това му доставя удоволствие.ето го първото оправдание на пушача.удоволствие???удоволствие е да се храниш ,да релаксираш, да слушаш хубава музика,а не да си пълниш дробовете със воняща смрад ,да издишаш дим като разярен бик и да миришеш на казан за боклук.не това е само илюзия с която дори вие самите не сте запозноти ,защото умело се опитвате да прикриете пристрастеността си към цигарите.следващото оправдание на пушача е ,че трябва да държи нещо в ръката си.това -добре ,но защо трябва да го пали ?????с това искам да подчертая ,че пушенето не е и навик. ь какво е тогава?-ще попитате.ьз ще ви отговоря-това е наркомания ,но за разлика от другите видове наркотични зависимости ,при които трябва да сеоблекчава болката на тялото -тук трябва да се лекува болният ,зомбиран мозък.няма лекарство ,забравете за вълшебното хапче-такова нещо не съществува и никога няма да съществува!!!лекарството сте вие!!!изкарайте от мозъка си всички страхове -за мрачните дни след отказването си от цигарите ,за лошото настроение, за абстинентния синдром....не не и не!!!такова нещо няма!няма абстинентен синдром ,няма и мрачни дни-самите вие си причинявате това. ето защо казах ,че трябва да се лекува първо мозъка.всичко е в главата ви!!!след като спрете да пушите веднъж завинаги не изпадайте в отчаяние и не чакайте да дойде прекрасният ден ,в който няма да мислите за цигари-така още повече се самосъжалявате.приемете ,че този ден е настъпил и се радвайте на живота си така както преди иси мислете:колко е хубаво ,че вече съм непушач.при подходяща психическа нагласа и ако внимателно сте прочели това ,което ви писах-вие ще успеете на всяка цена само напред и силно вярвайки в себе си!!!най-лесният начин да откажете цигарите е просто да спрете да пушите!!!

:thumbsup: от една бивша пушачка:желая ви успех!!! :thumbsup::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Човек трябва да мисли право. Правото мислене подразбира съпоставяне, последователност между фактите. Дошъл един човек на планината и, от голяма ревност, един от братята му забранил да пуши тютюн. Той се оплаква, че му забранили да пуши. Казвам: Този, който ти е забранил да пушиш, сам не е разбирал какво трябва да прави. Ето, виж, тук на десетина места са наклали малки огньове, запушили са цялата местност, а на тебе казват да не пушиш. Техните огньове димят повече, отколкото твоята цигара. Както те имат право да палят огньове, така и ти имаш право да пушиш. Какво лошо има в това, че един човек запалил цигара? Той носи огъня в устата си. С това той иска да каже, че си приличате. Неговият огън е в устата, а вашият – отвън. Ще кажете, че не е позволено да се пуши тютюн. Не е позволено да се пуши тютюн, но и живи клекове да се горят не е позволено. Не е въпрос да се оправдава пушенето на тютюн, нито пък може да се забрани кладене на огън.

Ние не сме против огъня, но поддържаме идеята, че огънят трябва да е без дим, без пушек. – „Възможно ли е това?“ – Ако днес не е възможно в бъдеще ще е възможно. Това значи да дойдем до електрическата енергия. Само електрическата енергия може да даде огън без дим. Тъй щото, когато искате да забраните на някого да не пуши, дайте му една по-висока идея от обикновената. Кажете му, че той може да пуши, но нека намери такъв тютюн, който да не дава дим и да не съдържа в себе си никакво наркотично вещество. Като кажете така, в този човек ще се събуди нова мисъл и той ще започне да мисли. На всеки трябва да се даде свобода, да се прояви според съзнанието си. Не упражнявайте никакво насилие върху съзнанието на човека. Всеки трябва доброволно да прави това, или онова.

две естества

още по темата 1

още по темата 2

А аз вчера си помислих, че може да си купиш ароматни цигари и да си палиш когато видиш, че някой е намусен - да му стане приятно.

Линк към коментар
Share on other sites

Просто не се и съмнявах че ще се сблъскам със жалките оправдания на горките пристрастени пушачи.Мили хора, този форум доколкото знам е в помощ на тези ,които искат да откажат цигарите и тук е мястото да подкрепим точно тези хора и да ги освободим от това самоналожено робство.В думите ,обаче на предният участник долавям по-скоро скрито послание как да продължим да пушим.Това не ви прави чест!Тук толкова хора се опитват всячески да помогнат ,а вие сте измислили гениалната идея да пушат ароматни цигари-това е нелепо!Така ли бихте посъветвали децата си?Стана ми веднага ясно че сте вникнали истински в думите ми защото в противен случай нямаше да се засегнете и да се противите на това ,което написах. Много добре съзнавате ,че това ,за съжаление е голата истина и въпреки това ,Вие сте един от отчаяните пушачи ,които не искат да напуснат потъващият кораб ,а бавно остават да се давят в собствената си илюзия ,че да пушиш е нещо велико.Искрено съжалявам ,аз просто искам да помогна ,а не да ви насърчавам да продължавате!!!Проблема наистина си е индивидуален и вие сами решавате да пушите или не. Кажете ми тогава защо писахте тук , защо посетихте този форум? Пушете си цигарите тогава и не се занимавайте с хора които по една или друга причина искат да ги откажат.Това ,което написах се отнася до последният преди мен участник.Искрено съжалявам ,че сте заслепени до такава степен от цигарите ,но помнете ,че ще дойде ден ,в който ще се сетите за мен и с наведена глава ще кажете ,че съм била права ,макар ,че и сега добре го знаете.Желая ви успех в живота!!! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...