Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънчево затъмнение?


Recommended Posts

Аз от два-три дни съм в доста черни настроения, но този скорпион само себе си жили. А околните само утежняват положението... ;) Явно Марс трябва да отмине, че ми е трудно. :dancing yes:

Ще вляза в час, още малко :harhar:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз от два-три дни съм в доста черни настроения, но този скорпион само себе си жили. А околните само утежняват положението... ;) Явно Марс трябва да отмине, че ми е трудно. :dancing yes:

Ще вляза в час, още малко :harhar:

Ами всичките тези положения във Водолей са в квадрат със Скорпиона (зависи на колко градуса). Тежичко. На мен опозицията към Луната предизвика изчистване на отношенията със семейството (Луната). Не е хич лесно, но всичко е за добро в крайна сметка.

Линк към коментар
Share on other sites

Дано е за добро /и ще е!/, че съм изпушила отвсякъде, направо съм неадекватна.

Сега повиших тон на мъжа ми и на сина ми... А няма причина, просто нервно напрежение... <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък, все още се чувствам добре. Само понякога започва да ми бие яко сърцето. Но съм в очакване на "нещо", защото това затъмнение с цялата кавалкада попада в 4-я ми дом, които образуват тауквадрат с родената ми квадратура Марс - Уран /управител на интерсептирания Водолей в 4 д./. Не знам какво ще става в тоя 4-ти дом и това ме безпокои. Вярно е, че имам идеи за строителство, но дали е само то?

ba193.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Такива лунации могат да предизвикат събития в рамките на две седмици след тях, рядко – до месец по-късно, а в отделни случаи – 2-3 дена преди тях.

INTI, мерси че ми припомни всички тези неща. При мен кризата беше няколко дни преди новолунието (в понеделник), докато планетите се движеха все още през 12-тия дом. Захвърлих (почти) един проект. По-точно казах на някой да поеме щафетата и да не очаква от мен вече толкова участие, защото аз искам да се концентрирам върху приключване на други важни неща, вкл. и писане на дипломната си работа, която няма нищо общо с темата на проекта, за да се разкарам най-после оттук. "Хвана ме липсата" така да се каже - много по водолейски. Проектът беше мое отроче, но другите "захапаха" идеята отдавна и сега "те гонят". Не съм получила отговора още, но изгледите са добри да го предам в добри ръце. И да, това ще има последици за дълго време напред, но по-скоро положителни. Като се замисля, това ми обяснява цялата минала седмица.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

тук съм писала за затъмненията

Вчерашното пръстеновидно слънчево затъмнение не се наблюдаваше от територията на България, поради което повечето хора тук вероятно не са и няма да усетят нещо особено. Ако някой го свърже с дадено събитие (пълното му проявление често е по-късно), нека сподели тук с нас. Би било интересно.

Линк към коментар
Share on other sites

О, днес вече Слънчо се усмихна и аз съм заредена. Влияе ми много, но се обръщам към него с любов и то ми помага :3d_047:

И тук в постовете ми пролича :wacko:

Важното е, че е за кратко.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

На 22 юли 2009 г в някои региони на света ще се наблюдава пълно слънчево затъмнение за 6 минути и 39 секунди.

Изглежда това ще е най-дългото слънчево затъмнение от 2000 години насам.

Уикипедиа: Слънчево затъмнение от 22.07.2009

На 22 юли ще е най-дългото слънчево затъмнение от 2000 години

Какви според вас са астрологичните интерпретации?

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, затъмнението, което съдържаше големия евангелистки кръст в неподвижните знаци, през август 1999 "удари" по оста Асц.-Десц, съответно чрез кръста - оста 3-ти - 9-ти дом в хороскопа ми. Точен квадрат към Юпитер, самото затъмнение на мидпойнта Марс/Луна=Десц. Резултат: Още съм жива. Е, в отношенията огън и жупел. И, както подсказват 3-ти и 9-ти дом, заминах да се образовам. И да откривам коя съм.

Това затъмнение е също толкова вълнуващо. Попада ми въху Сатурн, в 6-ти дом. Не активира (вероятно) толкова силно квадрата с Уран в 8-ми дом, но все някакъв отзвук ще има, въпреки по-широкия орб (над 3 градуса, при съвпада със Сатурн е минути!). И все пак няма да умирам, няма повод за тъга, съответно радост ;) Вероятно темата здраве ще е важна (кво да правиш). За първи път стана важна при Сатурновото ми завръщане преди 3 години. Тогава за първи път ме оперираха (впрочем тогава прогресивният Сатурн беше сключил точен квадрат с Уран в осми дом - като по учебник...), но и за първи път започнах да се змаислям за здравето си и какво то иска да ми каже. Съответно има съществени подобрения и развитие - на всички нива. Подобни процеси, като се замисля, ще бъдат активирани и от това затъмнение, с тази разлика, че затъмнението на Слънцето сочи голямо начало с дълготрайни последствия. В случая бележи събития, които ще се развиват през следващите 5-6 години - за добро или лошо. Съдейки по това, което става в работата - засега положително развитие. Действително почнах нова работа, която има сериозна перспектива да ме научи на това и онова и да ми даде възможност да си реализирам други цели - свързани с истинското ми призвание. Цялостно проследявам една консолидация в тази област през последните месеци - типично за Сатурновото влияние. Аз се разбирам със Сатурн - впрочем, освен че е втори господар на хороскопа ми, изобщо не преживявам транзитите му като "лош късмет", а като възможност за придобиване на солидна основа, за отделяне на сеното от плявата, за прочистване и оптимизация на влаганите усилия и постиганите резултати в която и да е област, и за освобождаване от илюзии и заблуждения. Всичко, което Сатурн дава, е стойностно. Това, което отнема, е плявата. С тази настройка очаквам много да науча през следващите 5-6 години от този велик учител. В наталния ми хороскоп Сатурн е в 6-ти дом, в релокационния и ведическия - в 7-ми. Тоест очаквам развитие и в двата дома и то точно така - във взаимовръзка.

За всички, които умират от страх, че нещо ще им стане, написах това. Естествено, ако човек се навива, че затъмнението е "лошо", няма да може да използва тази Божествена възможност, а вместо това ще се свие от страх и ще трепери за нещата, които би могъл да загуби, които биха могли да му се случат и т.н. Бъдете смели и вървете с радост напред. Нека планетите са съветници, не плашила.

В тази връзка си спомням преди години че се бях качила на езерата точно когато бяха там хората от Братството. В стаята ми седеше една жена и със сключени за молитва ръце нареждаше, че "утре е точният квадрат на Сатурн и Уран" (ужас, к'во ша пра'им). Реших да проявя малко черен хумор, тъй като бях наясно с констелациите в момента. Рекох: "Мдам. И този квадрат засяга точно наталния ми квадрат на Сатурн и Уран - в 6-ти и 8-ми дом." (Тези домове се водят в средновековната детерминистична астрология и за всички, практикуващи астрология "по готварската книга", самия ужас и най-голямото зло...). Жената ме погледна с изпълнени от ужас очи и рече: "Ама как може да рискувате да се качвате тук точно сега! Утре никъде не трябва да ходите!" Нахилих се мазно и рекох: "Утре имаме поне 5 часа преход - който ще направя." Спокойствието ми беше Олимпийско. Тя ме гледаше с някаква смесица от ужас и неразбиране. Убедена съм, че мислеше, че на другия ден ще умра.

Не само че не умрях, ами и денят не беше нищо особено. А по онова време не си спомням изобщо да съм имала здравословни проблеми. Та за тези, които си живеят живота в очакване на следващия транзит и си го планират според него - за тях беше това. Като успокоение. И след това затъмнение живот ще има ;)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! Гледам тази хубава темичка е позамряла.Вероятно е заради отпускарския сезон. Аз ще съм силно засегната от това затъмнение-попада точно на моя МЦ и Венера. В натала тя ми прави тригон с Луната/управител на МЦ. Не съм преживявала подобно акцентиране,но предполагам,че ще засегне кариерата и ще имам изцяло нова насока в работата си.Аман! Преди 2 години я промених тотално/без затъмнения/,сега пак. Бащата също е на дневен ред.Ще видим.

Но как мислите,че ще се отрази затъмненинето в световен аспект? Венера/ценностите и финансите/ е в точен квадрат със Сатурн. Уран и Нептун са във взаимна рецепция в 8 и 9 домове. Ще има ли хаос и размирици в международен аспект,наводнения-Уран в Риби в 9 дом-международните отношения,религията и магистратите.Нов световен ред след разрушаване на стария? Уран управлява СЛВ и е в квадрат с Плутон,който през август 2010 става точен,успоредно с квадратура към Сатурн в Овен.Смятате ли,че финансовата криза,която навсякъде говорят че ще приключи след най-много 2 години, ще свърши наистина? Юпитер и Нептун стоят някак откъснати/без мажорен аспект от други планети/ в 8 дом-смърт,крупни финанси и трансформация??? И за капак Лилит на десцендента в Козирог. Слънцето и Луната също са в критичен 29-ти градус. Някой знае ли нещо за звездата Алудра,с коята е в съвпад затъмнението? И за Наш,която е в съвпад с Плутон? Търсих инфо в много сайтове,но не намери нищо за тяхното астрологично значение.Ще се радвам,ако някой знае нещо,да го сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Утре ще има пълно слънчево затъмнение, което ще започне 18.15 ч. Гринуичко време и ще продължи около 5 минути.

Интересна символика за утрешния празник :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...