Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стара планина


Recommended Posts

Знаете ли, че според запознати - Балканите са втория по големина биоенергиен център на Земята. След Хималаите естествено.

Имате ли мнение по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Имам чудесни преживявания именно от Стара планина - връх Ботев, хижа Рай, Узана, връх Вихрен, хижа Ехо, Копитото....да...мислено се пренесох отново там... Любов + Светлина + Мир + Радост

Приятели , след като написах Копитото , а си мислех за Козята стена и Пръскалото....и Царичина.. и Рила... и наскоро бях в Банско...красота ..красота .....се сещам, че преди години имаше разни инициативи за 100 те национални обекта, за "Покорил" всички наши планински първенци...има ли ги още по някаква друга форма , знае ли някой?

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

.....се сещам, че преди години имаше разни инициативи за 100 те национални обекта, за "Покорил" всички наши планински първенци...има ли ги още по някаква друга форма , знае ли някой?

:)))Разбира се :))) децата ми имат книжки със 100-те национални обекта :))Ходили сме на много от тях :)) харесва им :))

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам, че Велина ти е отговорила за 100-те национални обекта, но ако има нещо подобно за върховете ще ми е интересно да науча :)

Линк към коментар
Share on other sites

Велина  Apr 29 2005, 22:39 Пост #6 

....се сещам, че преди години имаше разни инициативи за 100 те национални обекта, за "Покорил" всички наши планински първенци...има ли ги още по някаква друга форма , знае ли някой?

))Разбира се )) децата ми имат книжки със 100-те национални обекта )Ходили сме на много от тях ) харесва им )

и аз имам такава книжка

всъщност на нея се бият печати при посещение на тези места

мн е интересно и тожа те мотивира да посещаваш повече национални обекти, а те наистина са мн красиви и интересни места

:harhar::harhar::harhar:

а относно Стара планина там има наистина прекрасни места

даже днес бях там.....

....е малко се поизгубихме но важното е че се върнахме невредими

....и посетихме толкова красиви места

Ако не сте я посещавали все още...какво чакате?

:dancing yes:

..и не забравяйте това си е нашата природа, нека да я запазим ЧИСТА!!!

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз на Мусала за жалост все още не съм била, но в Стара планина, на Ботев, Мара Гидик и пр. просто е приказно...и можем само да се замислим защо е толкова красива страната ни и имаме тази неверятна природа и може би не слечайно сме тук, снимките от Езерата са божуествени.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Може би във въпроса се визират Балканите като регион и в частност Стара планина.Някъде бях срещала Учителя да казва,че от Хималаите идвали да се учат посветените тук на Рила,но защо не съм намерила обяснението.

А природата на България наистина е прелестна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Вечер край Марагидик

Уморен бавно угасва денът

тихо долита на нощта звънът

вечерен мрак покрива земята

на небосвода изплува луната

Блести зелената гръд на полята

пее със струнен глас тревата

леко полъхва шумата в гората

в дерето шумоли реката

Щурци нежно огласят полята

клопатари нарушават тишината

носи се на билки аромата

тук се ражда злетна зората

Планини затаили силует в далечината

върхове назъбили исполински синевата

тъмна сянка хвърлят зад земята

вечен страж са над селото и полята

Дъха морна земята, тревата роси

вечерник полъхва, хлади и краси

нощта приижда, светлините гаси

затихва, дълбоко с.Острец ще заспи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имах възможността и удоволствието да прекарам 5-6 дни в Стара планина, приятели страхотно е дда си в планината а и това време беше прекраснол Благодаря на Бога за дадената ми възможност да опитам от тази наслада. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Използвам всяка възможност когато съм в България да кръстосвам Стара Планина именно.. Особено малките забравени селца. Невероятна е тази планина, зарежда ме както никоя друга...

Много красиви снимки, благодаря за тях...

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, че според запознати - Балканите са втория по големина биоенергиен център на Земята. След Хималаите естествено.

Имате ли мнение по въпроса?

Да имам.

Не знам защо мислиш,че е Балканите са втория по големина биоенергиен център на Земята,след Хималаите.

Аз ще цитирам словата на Учителя за да докажа обратното,въпреки че това не е от значение,кои са първи и кои втори-Там се работи за създаването на нова кулрура.

В Рила е най-старата школа. Хималаите са нови планини. От Хималаите идват да се учат в Рила. В Рила има стар институт, та някой път и от Хималаите идват да се учат в библиотеките на Рила. И в Алпите има школа, но в Рила е най-старата школа.

В Рила са складирани знания за Египет, за Индия, все от Рила е тръгнала културата.

Всички духовни центрове - на Рила, Алпите, Хималаите и други планини, са свързани.

Какво е значението на тия свещени центрове? Те работят за Новата култура.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

малко видео от една екскурзия до вр. КОМ на 22-09-2008г.

www.vbox7.com/play:924534e7

www.vbox7.com/play:bb0294c7

www.vbox7.com/play:94099cc7

www.vbox7.com/play:61be2237

Редактирано от alma9
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Здравейте.

Връх Ком, намиращ се в западна Стара планина, е често посещаван от наши съмишленици от северозапада. Ако искате да го посетите виртуално, може да го направите с това клипче :

http://vbox7.com/play:924534e7

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Това лято бяхме в Калоферския балкан - на палатки близо до екопътека Бяла река. Много впечатляващо и добре поддържано, чисто и грамотно организирано! Поздравления! Препоръчвам на всеки, който обича планината, но не е в състояние на предприема дълги походи или покоряване на върхове. Много подходящо за деца - всякакви възрасти! Въобще идеята с екопътеките е чудесна.

med_gallery_377_93_1070109.jpg

med_gallery_377_93_13224.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...