Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

Не знам какво беше това,което стана ,но ме изплаши много ! Разказвам и много моля за помощ !!! 

Днес си легнах към 18ч. защото бях изморена доста и току що ставам ... Сънувах някакво детско филмче и изведнъж усетих силен натиск от лява и дясна страна .Все едно нещо смазваше тялото ми от двете страни.След това лежах на леглото си в стаята мисля ... и видях легнала котка на корема ми.Захапа палеца ми ,но не със зъби и натискаше ръката ми с бузата си на долу ... Уплаших се и се чудих какво става ! Събудих се .. и точно тогава усетих отново този ужасен натиск този път по цялото тяло.Нещо ме смазваше .... скискаше... не можех да мърдам и когато ме отпусна след секунди почувствах изглички по тялото си.

Прилича ми на вид атака ... !Вие какво мислите .... ? Доста ме уплаши  :o

Мисля, че имаш до себе си човек, който много ти пречи. Задушава те.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не знам какво беше това,което стана ,но ме изплаши много ! Разказвам и много моля за помощ !!! 

Днес си легнах към 18ч. защото бях изморена доста и току що ставам ... Сънувах някакво детско филмче и изведнъж усетих силен натиск от лява и дясна страна .Все едно нещо смазваше тялото ми от двете страни.След това лежах на леглото си в стаята мисля ... и видях легнала котка на корема ми.Захапа палеца ми ,но не със зъби и натискаше ръката ми с бузата си на долу ... Уплаших се и се чудих какво става ! Събудих се .. и точно тогава усетих отново този ужасен натиск този път по цялото тяло.Нещо ме смазваше .... скискаше... не можех да мърдам и когато ме отпусна след секунди почувствах изглички по тялото си.

Прилича ми на вид атака ... !Вие какво мислите .... ? Доста ме уплаши  :o

Здравей, Деяна.

И на мен ми прилича на това. Знаеш ли, през деня принципно не е препоръчително да се спи, освен ако не е наистина належащо и би било хубаво да ползваш някаква защита. Другото, което ми хрумна е във връзка със здравето като тълкуване. Но то може да бъде отключено именно поради неправомерна намеса (съзнателна или не...)

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли пояснила повече за тази намеса свързана със здравето ми , моля те ! 

Двоумя се все още кое от двете е ... защото аз наистина имам едно момче до мен ,което много ме задушава ,но и преди съм имала подобна случка.Бях на 16-ет тогава ,но беше много по страшно .

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли пояснила повече за тази намеса свързана със здравето ми , моля те ! 

Двоумя се все още кое от двете е ... защото аз наистина имам едно момче до мен ,което много ме задушава ,но и преди съм имала подобна случка.Бях на 16-ет тогава ,но беше много по страшно .

Деяна, незная какво по-конкретно мога да ти кажа - това, което усетих ми се струва енергийна намеса, а и по-горе ти споменах, че понякога дневната дрямка може да не е безопасна, ако около теб има хора, които не са добронамерени. Просто тогава сме по-уязвими... Палецът (във връзка с котката и съня) принципно е свързан с меридиана на белите дробове, а това може да има връзка с факта, че се чувстваш задушавана. Не се страхувай...можеш спокойно да провериш обстановката, хората, самата ти как се чувстваш в нечие присъствие и да разбереш дали има фактори, които евентуално ти влияят по-негативно.

Линк към коментар
Share on other sites

А и в крайна сметка, това са неща, които се случват май на всички в ежедневието - къде съзнателно, къде не, не мисля, че е повод за паника и притеснение. Напълно възможно е да се бъркам в преценките си и дано е така, но все пак сънищата ни са доста показателни. И досега смятам, че ние самите можем да бъдем най-добрите анализатори на сънищата си и да вникнем най-дълбоко в тяхното значение.

Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка сънувала мен и нея затворени в една стая и гледаме ТВ!По едно време баба Ванга се показала на телевизора и майка и се появила отнякъде!Баба Ванга казала на майка и ,,ще имаш близначки'' и сочела с два пръста към нас двете!А в действитесност мойта приятелка има близначка!Как да го тълкувам някои може ли да ми каже?Благодаря предварително!

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица!

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Edna priqtelka sanuvala men i neq zatvoreni v edna staq i gledame TV!Po edno vreme baba Vanga se pokazalana televizora i maika i se poqvila ot nqkade!Baba Vanga kazala na maika i ,,6te ima6 blizna4ki'' i so4ela s dva prasta kam nas dvete!A v deistvitesnost moita priqtelka ima bliznachka!Kak da go talkuvam nqkoi moje li da mi kaje?Blagodarq predvaritelno!

Нищо не пречи още едни близнаци да се родят. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!

Аз запомням съня си изключително рядко, но това което сънувах тази нощ още ме държи под напрежение и затова се обръщам към вас с молба да ми помогнете да го разтълкувам.Не го помня целия, а само част от него :

Намирам се в някакво огромно полупразно помещение/като хале/ заедно с други хора, някои от които познавам. Отварят климатичната инсталация, защото трябвало да се почисти и от тавана започват да падат странни скакалци, плъхове и птици/по-скоро пилета,без пера/ и всички те са полупрозрачни,сякаш нямат и кожа и се виждат мускулите и кръвоносните им съдове/май това много ме е впечатлило :)/Хората се опитват да ги убият, но те са много....Излязох през една голяма врата, а скаклците - след мен, но просто се разпръснаха...Събудих се със странно тягостно чувство и не мога да се оттърва от него.

Негативно е сякаш значението на този сън, но дали се отнася за миналото или бъдещето?На вас как ви се струва?

Линк към коментар
Share on other sites

Имах прекрасен сън ! Бях разперила ръце и се издигах към небето .Чувството беше просто неуписуемо ... толкова лека се усещах .Казах си "А значи това усещат мъртвите" - имала съм в предвид когато душата напуска тялото.Продължавах да се издигам .. бях много щастлива! Появих се на небето и Бог беше при мен(поне така знаех в съня) и ме подложи на изпит.Задаваше ми въпроси и аз трябваше да отговоря правилно и той си отбелязваше.Първият въпрос ми беше познат и знаех отговора .Сякаш ми го бяха задавали и преди . Бог ми каза така "Не си отваряй очите още ,за да не виждаш и в двете измрения" или нещо такова ! Нещо стана и неуспях да довърша изпита ... знам ,че се върнах да го довърша ... но Бог вече не беше там!  :(

Линк към коментар
Share on other sites

красив сън:)

искам да попитам за вашето усещане за един мой сън не помня детайлите ( той е от преди 2 месеца някъде) и се появи, когато взех да се вглеждам в картите таро

една жена ме заведе в стара къща, където всичко беше топло и в оранжево и там ме запозна с един чоек първоначално помилих, че е жена, но се оказа монгол с дълга коса и брада към 35-40г и ми педложиха да направим някакъв ритуал с него (по- точно той ми предложи да участвам) седнахме на подобно на малка маса от тези високите педя над пода за ритуала ( не си спомянма подробности) , когато свърши от съсената стая излизе някой който наричаха "художика", който каза че рисува веч епо- добре след участието ми в ритуала и в някакъв момент ми показа карти таро, които държеше в 2те си ръце разделено тестето и от тях се издигаше нещо като зелен дим (подобен на магическия в анимациите).изпратиха ме около 7-8 човека на вратата

един познат каза,че според него тези хора са били персонажи от картите... вашето менние какво е?

Линк към коментар
Share on other sites

Тия дни прочетох Мари - Луиз фон Франц, която в "Проблемът за Puer aeternus"споменава, че щом в съня нещо се удвои, то е близо осъзнаването му.

Напълно възможно е Порталът в съня ти да е "стара къща където всичко беше топло и в оранжево", но по-вероятно е тъй да се е показала твоята цялост. Повечето сънища се помещават в /ситуират някъде/.

Отпърво има една Жена, която те води при друга, която пък се е оказала монгол. Има поредица от преобразуване, при което се намеква за хермафродизъм. В сънищата това е добър белег на събиране. Дългата коса и брада са символи на зрялост. Ти извършваш "ритуал" с него на нещо като маса, на педя от земята. Т.е. на масата/мандала/, която вече не е "земя". Има издигане, една другост, която е в същото. Именно поради "ритуала" "художникът", който отново си ти, вече рисува по-добре. Вероятно вече ти е по-лесно "из-образ-яването". Боравенето с образ, рисунка/карта/.

Той показва в двете си ръце, карти и от тях се издига магически зелен дим като в анимация. Димът прилича на движещ се въздух /дъх, дух, вятър -Дух/.

Думата анима-ция заедно със зеления цвят ми говори за виталност.

И накрая има още нещо, което ми показва удвояване. 35-40 - 7, 8. 3.5х2=7 4.0х2=8

Осморката са два кръста. За мен е символ на светлината.

За теб не знам.:) Може би е Розата на ветровете!?

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

розата на ветровете- мандалата- завихрянето на въздуха-преобразуването..

двойствеността- раздвояването- събирането-разделянето- осморките- начало- край...

shelter, много ти благодаря за поетичното "тълкуване"( чак ми се прииска да ти разкажа още един сън), от пластовостта му, която ме екзалтира и която ми е все още трудно да обхвана:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е за мен, че тълкуване е в кавички. Съвсем нямам самочувствието на тълкуващ сънищата. Просто се опитвам да надничам в тайни.

А ти пиши. Словото е средство на осъзнаването. Да даде Бог, да е вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли ми изтълкували този сън. :huh:

Сънувам, че съм част от екипаж на кораб, корабът блъска някакви акули и ги натоварваме на кораба. В същото време сънувам, че съм някакъв делфин, който е приел формата на човека и на борда има някакво момиче ( не знам на колко години беше в тази част от съня), което е влюбено в мен. После сънувам, че съм си у нас и взимаме да гледаме ( временно или не, не помня, но тази част май е вдъхновена от ТВ) едно бебе момиче - туркиня. То обикаля из нашия двор лазешком, аз ту го оставям само да ходи, ту му помагам, ту е по светлоко и светлокосо, ту по тъмно, абе променят се нещата. Та това бебешоче всеки ден взе да става все по- голямо, ама много бързо расте. За няколко дни стана на 15 и чак се влюби много силно в мен. После сънувам, че сме на някаква улица, момичето ме прегръща и казва, че много ме обича. В същото време аз сънувам, че едва ли не съм някакъв свръхчовек ( понеже всъщност съм делфин ), но от друга страна и казвам, че като порасне повече няма да и се струвам толкова силен и красив ( май така беше), а тя ми казва, че винаги ще ме обича. После сънувам, че с още двама колеги, с които се шегуваме помежду си вървим по тъмното в някаква улица и аз напсувах единия, а той неочаквано за мен ми се нахвърли ( понеже явно не го мисля за толкова агресивен) и започна да ме бие, аз бързо взех инициативата, но се опасих другия ми колега да не му помогне. След това сънувам, че с момичето ( дето беше бебе допреди дни) сме се осамотили на някакво място, което доста наподобява заден двор на блок, и че тя иска да прави секс с мен, а аз и казвам че може да изчакаме да стане малко по - голяма, и както си говорим изведнъж започват около нас да се навъртат трима души облечени като български четници. Тя усеща, че не и мислят доброто и казва да се махаме, след което лека полека успяваме да избягаме. В следващия момент вече е нощ, а част от моите колеги са нападнати от съвременни български войници, както често се случва в моите сънища, аз политам ( преди това грабвам две павета) и започва да кръжа около войниците, успявам да шибна единия в крака и главата, хилейки се злобно, а той ме псуваше безпомощен, аз взех да се оттеглям летейки и се събудих.

Линк към коментар
Share on other sites

Ммммм казах ти че не съм тълкувател на сънища, но първото което ми изникна след като прочетох съня ти е това:

17292406701719931176.JPG

Дъмбълдор описва Огледалото на Хари:

"То ни показва ни повече, ни по-малко от най-дълбокото, най-горещото, желание на сърцата ни. Ти, който никога не си познавал семейството си, го виждаш, застанало около теб. Роналд Уизли, който винаги е бил засенчван от своите братя, се вижда,застанал сам, като най-добър от всички тях. Обаче това огледало не ни дава нито познение нито истина. Хора са залинявали пред него, опиянени от това, което са виждали и са полудявали, защото не знаели дали каквото то показва е истина и дали изобщо е възможно."

Дъмбълдор използва силата на Огледалото,за да защити Философския камък:

"Това беше една от моите блестящи идеи и между нас казано,това вече означава нещо. Виж, какво само някой, който би искал да намери камъка... да го намери, но да не го използва... може да го получи. В противен случай само щеше да се види как прави злато или пие Елексира на живота. Моят ум изненадва понякога дори и мен самия..."

Изт.

П.П. :hmmmmm: Видял си насън своите съкровени желания, така си мисля. Свали си от замунда филма "Тайната" и помисли как да поработиш по въпросите които те вълнуват :). Пак ти казвам, не съм тълкувател на сънища, но поне опитах :)))

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Дали се сбъдват сънищата ми?

Много е странен един факт.Когато  се сбъдва нещо то е винаги е същият ден в които съм сънувал съня.Незнам защо но понякога сънувам някакви знаци или сцени и те винаги се случват през същият ден през които ги сънувам.

Това където ви казват че сънищата се сбъдвали през няколко седмици или месеци за мен е напълно погрешно.

Незнам но сякаш сънищата те подготвят за някои дни в които  е предначертано да се случат някои неща.Ти ги сънуваш защото този ден ще ти се случат интересни неща,но те ще се развият по строго определен план и няма за какво да се страхуваш.

Само да допълня че обикновенно сънищата ми са изпълнени с това как другите се разочароват от мен,така че и деиствителността я приемам по-лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас може да ми обясни сън който имах скоро. Аз не спя в самолет, но този път заспах, беше изтощителен полет, свързан с нови възможности. И сънувах...за мен бе изумително че сънувам в самолета...Та, сънувах ясно мъртва котка, която ражда три котета, и аз й помагам да роди. Всъщност ги изваждах от нея, както са увити с плацентата. Не зная дали котетата бяха живи, дори не разбрах дали са котета. Събудих се потресена. Пътуването ми беше повече от успешно, но този сън продължава да ме тревожи. Вчера се прибрах, а папагалчето в къщи умря . Сутринта го намерих....

Линк към коментар
Share on other sites

"Вчера се прибрах, а папагалчето в къщи умря . Сутринта го намерих."

Сънят ти се е сбъднал,няма за какво да се тревожиш.Както отбелязах понякога сънищата се сбъдват същият ден в които си ги сънувал или с няколко дни закъснение.

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас може да ми обясни сън който имах скоро. Аз не спя в самолет, но този път заспах, беше изтощителен полет, свързан с нови възможности. И сънувах...за мен бе изумително че сънувам в самолета...Та, сънувах ясно мъртва котка, която ражда три котета, и аз й помагам да роди. Всъщност ги изваждах от нея, както са увити с плацентата. Не зная дали котетата бяха живи, дори не разбрах дали са котета. Събудих се потресена. Пътуването ми беше повече от успешно, но този сън продължава да ме тревожи. Вчера се прибрах, а папагалчето в къщи умря . Сутринта го намерих....

Особен е този сън, сънувала си го във въздуха :blink: ...

Възможно е в частта с умрялата котка да има връзка с папагалчето. Котките са естествен враг и убиец на по-малките птици. Може би и другите ще се опитат да дадат тълкувание. Аз си мисля, че е знак към теб да бъдеш добра и милосърдна. Някой, изпаднал в беда има нужда от твоята помощ. Като малките безпомощни новородени.А като се върна пак към котката- може би един зложелател ще се отстрани от пътя ти по една или друга причина. :hmmmmm:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас може да ми обясни сън който имах скоро. Аз не спя в самолет, но този път заспах, беше изтощителен полет, свързан с нови възможности. И сънувах...за мен бе изумително че сънувам в самолета...Та, сънувах ясно мъртва котка, която ражда три котета, и аз й помагам да роди. Всъщност ги изваждах от нея, както са увити с плацентата. Не зная дали котетата бяха живи, дори не разбрах дали са котета. Събудих се потресена. Пътуването ми беше повече от успешно, но този сън продължава да ме тревожи. Вчера се прибрах, а папагалчето в къщи умря . Сутринта го намерих....

Не мисля,че съня ти е лош (дори напротив!),... и по-скоро го разглеждай като предупреждение, сигнал, аларма ...

Постигаш успехи, осъзнаване, разбиране, духовна зрялост, ...а се стремиш да възродиш стари порочни навици, които си успяла да превъзмогнеш успешно до момента. Защо ?

Навярно мотива е страх, породен от минали наранявания и неприятни моменти ...Няма значение.

Идеята на тези "от Горе" е да НЕ се връщаш назад ... Смело напред като смелостта ти да се "храни" от благословението и благата, които ти са дадени и ти се дават. Не "реанимирай" и не възпроизвеждай неща, които биха те спъвали само. Това си го знаеш, ...Но ти го напомнят! :)

Връзка със съня и умрелият папагал не виждам.

Линк към коментар
Share on other sites

Странно или не се заговори за птици ...

Тази нощ сънувах, че мой близък яде ... врабчета и то полуживи. Бях изумена в съня си от това, защото в реалния живот той е вегетарианец. Не приех това като кошмар обаче, а по-скоро се учудих, казах му - престани да се криеш, че го правиш, няма нищо срамно и страшно.

......

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко дни сънувах, че намирам в близост до нас крава, която се оказва, че не е на никого и си я взех пред блога или тя дойде с мен вече не помня....Но истината беше, че я галех, радвах и се, беше много красива светло кафява и освен това много се притеснявах за нея, защото се чудех с какво ще се храни. Та както и да е късах и тревица и и носех, после заваля дъжд, аз пак се притесних за нея - къде между блоковете ще се скрие и после се събудих....

Така и не можах да си го разтълкувам?

Линк към коментар
Share on other sites

В неделя срещу помеделник сънувах едно бившо гадже как говорим, но сега защото бях омъжена и със сина ми.Даже щяхме да излизаме да се разходим с него и бебчето ми.Мъжа ми пък беше някъде, но не при нас. Бившото ми гадже искаше да ме целуне, а аз му казах че не мога, говорехме си за преди като сме били заедно. При нас имаше едно момиче наша обща позната.

Стана ми интересно какво ли ще значи този сън

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...