Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Малиии, то в тази тема има повече сънища за тълкуване, отколкото тълкувания. :D

Тази сутрин мисля, за сънищата като перископия.

Само дето в огледалата, освен играта на множеството отражения има още трудност и тя е символизацията.

Един недосегаем в пълнота, несекващо менлив "театър на сенките" - мираж.

Линк към коментар
Share on other sites

shelter, понякога са мираж- друг път не и при този вторият изпитвам страх:P

тези дни пак имах "включване" от картите и насън заблязах двойствеността на действеия, субектите, повтарянето или проявяването им по 2 ( има ли нещо като обяснение за по 3?)

точно преди да се събудя преди 2-3 дена една възрастна жена се появи и подреди картите в пространството под формата на кръг (часовник), но не завършен. в средата на кръга постави една карата и "изрисува" върху нея символ подобен на чаша ( подобен на стилистиката на граала) поставен според нея на 3 чакра- това беше нарисувано с нещо подобно на огнен лъч и жената започна да изтегля от "чашата" такива лъчи към другите карти на кръга. Занех, че е важно и малк опреди тя да приключи я помолих да го повтори, за да го разбера по- добре, но се събудих пак 2-3 карти преди завършването на кръга...

Линк към коментар
Share on other sites

Вятър*, аз никак не съм в "гадаенето". Още повече - мисля :) каквото и да е, е в момента. Не мога да твърдя, че поради някакъв сън, бъдещето е определено от него и само.

Много е възможно да си измислям тълкувания и така да слагам себе си пред теб. Не е и нито задълбочено знайното ми, нито пък си мисля, че имам някакъв по - силен усет. Просто ми е интересно какво сънуват хората.

Забелязах в моите сънища, че често има паралелно "показване" на абстрактното и конкретното.

В твоя сън - чашата/граал/ и картите образуващи кръг. Пишеш нещо, което ме кара да мисля, че чашата е злато /една карат-а, вместо карта/.

Старата жена ти помага, но ти не успяваш да завършиш "кръга" поради две-три липсващи карти.Т.е. скъпоценността е, но най-вероятно нещо не достига в твоята личност за да я добиеш. Може би има функции в психиката ти, които в момента не са тъй силни, както е необходимо. И тепърва ще се развиват.

Струва ми се огнените лъчите са чудесен знак.

Иначе, може би ти самата, си за някого златна чаша!?

Или прекалено много се допитваш до Таро!?

Чувала съм, прозренията идват сами.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

shelter,

ценя твоето мнение ( страховете и притесненията са си твои):3d_066:

нямам нищо против да сложиш себе си, защото аз от мене си не мога да избягам при усещането за мой сън- интересува ме гледната ти точка, а не дали е вярно- аз си имам отговорите - доста глупаво би било да питам без да имам такъв или поне за идея .....благодаря за другата/твоята гледна точка:)

Линк към коментар
Share on other sites

shelter,

ценя твоето мнение ( страховете и притесненията са си твои):3d_066:

нямам нищо против да сложиш себе си, защото аз от мене си не мога да избягам при усещането за мой сън- интересува ме гледната ти точка, а не дали е вярно- аз си имам отговорите - доста глупаво би било да питам без да имам такъв или поне за идея .....благодаря за другата/твоята гледна точка:)

Благодаря за цветето.

Гледната точка е като третият връх в триъгълника. А три точки определят равнина /ниво/.:)

Завчера сънувах, че съм в сграда. Нещо като училище . Гледах навън. Досам прозорците - изобилие - река. Пълна. Спокойна. Неотклонима. Дребни вълни следваха една с другата. Мътността й беше обяснима с надошлото в пролетта. Бреговете кални и нови , сякаш отворени обятия за решителното, щедро зелено на тревите и тръстиката. Беше утро. Светлото - тихо и опалово сиво. Знаех, че малко по-надолу във времето ще се ширне слънцето в деня.

Чудех се как ще мина покрай сградата, защото трябваше да ида другаде.

Успях, придвижвайки се страхливо покрай стените и се озовах в подлез. Мъж - представител на някаква фондация продаваше дрехи - все едно бяха произведения на изкуството. Но ако и да бяха такива, изглеждаха твърде строги, лишени от багра и оная лекота и фриволност, която превръща дрехата в нещо близко. Обещаваше, че с парите ще подпомага благотворителен проект. Знаех че е далеч по-образован и в състояние от мен. В съня си го презирах . Усещах, че е владян от празнотата на застоя и фалша.

Напоследък все сънувам красиви, високо образовани и преуспели мъже, но никак не оставам с тях, защото самодоволството им ми е непоносимо. Едновременно с туй, аз самата с нищо не можех да ги изненадам или поне - заинтересувам.

Може да се тълкуват поотделно подчертаните думи :), но като цяло в съня ми има няколко нива и то буквално. Както и вън и вътре.

Струва ми се е типичен сън за жена, която иска да се освободи от захвата на Анимуса. Или някоя, която обаче е нужна като друга.:) Т.е. не бива да е. Самата аз се чувствам празна и лишена от естественост и се презирам в съня си.

Ето, имам всякакви страхове и притеснения, които не мога да преодолея. А реката тече...:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, :3d_046:

Искам да прибавя и нещо от Словото на Учителя, където се говори за сънищата.

"Понеже невидимият свят се интересува от хората, затова, чрез сънища той им показва, какво трябва да правят.Някой едва се събудил от сън и започва да разправя:Снощи сънувах, че се качих на една висока планина и оттам хвръкнах.Защо се качвал на планината, защо хвъркал, и той не знае, но трябва да мисли. Друг разправя, че сънувал някакво голямо угощение. Трети разправя, че яздил на бял кон, със знаме в едната ръка и със сабя в другата. Сънищата са символи, които показват на човека, какво трябва да прави в будния си живот. Качването на планината символизира Високото място-Бога! Значи, човек трябва да мисли за Бога. После ще мисли за коня. Конят символизира практическия ум на човека. Сабята означава Словото Божие. Ако сънуваш, че си офицер, това не значи, че офицер трябва да станеш, но да възседнеш практическия ум, да се препашеш със Словото Божие и да започнеш да Го прилагаш в живота си. Щом започнете да мислите по този начин, ще видите, че светът е разумно създаден. Тогава ще видите, че не сте сами. Около вас стоят вашите деди и прадеди, вашите близки. Ще кажете, че това са халюцинации. Според мене, неразбраните неща са халюцинации, а разбраните-реалност. Всяка идея, която внася в ума на човека светлина, а в душата му -любов, радост и мир, тя е реална. Всяка идея, която няма тези качества, тя е халюцинация. Първата идея помага на човека в борбите му, а втората го спъва.Докато тези две идеи се борят помежду си, човек не може да се справи с положението си. Щом се присъедини към една от тях, той или ще падне, или ще се издигне. Всякога давайте ухо на светлите идеи в себе си.

Съвременното човечество е дошло до положение, дето ангелите и напредналите същества му посочват пътя, по който трябва да върви. На него не остава друго, освен да ги послуша, а с това и да се благослови. Това показва, че никой в света не е сам. Вашите близки, които са заминали за онзи свят са живи. Всички, които ви обичат, не са далеч от вас.Вие трябва да се стремите към същества по напреднали от вас, които са завършили развитието си. Те са ангелите, светиите, гениите. Щом се свържете с тях, вие ставате Синове Божии. А като Синове Божии, вие разполагате вече с Божията Любов. Да бъдете Синове Божии, значи всички съзнателни същества да ви услужат, да имате богатство, знание, сила. Дето отивате всички ще ви приемат с радост и ще казват "Добре дошли!" "

Линк към коментар
Share on other sites

Не можем ли да направим нещо интересно и позитивно .

Някои да разкаже интересен сън и после друг да поиска толкова силно да го сънува,че наистина да сънува подобен сън. :3d_163:

Омръзна ми от еднотипни сънища.Искам някои така да ми разкаже съня си че аз да го почувствам и да сънувам подобни на него ситуации или чувства в съня.

Супер ще е ако можем да разнообразяваме сънищата си. :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще споделите за раждането насън? Би трябвало да означава успешен завършек на нещо, което е започнато отдавна, творчески процес. Тя сънува, че ражда, но сякаш се гледа отстрани и няма физическо усещане за самия процес. Казват й, че е родила тризнаци, момчета. Едното от тях било починало. Тя веднага измисля имена - по имената на двамата дядовци. Леко е отчаяна - винаги е очаквала момиче, а са дори 2 момчета че и две и се чуди какво ще ги прави :), но е някак страшно горда от факта.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно какви ли са имената!?

И в сънищата се повтарят приказките.

Царицата ражда деца. Но и се оказва - Царицата /Едното / е починала/о/. Тя вече не е Едното, а Едното родило Две .

Веднага "измисля" имена.Те вече са известни / по имената на двамата дядовци/.Т.е. новото повтаря старото. Именуването е пре-дадено знание. Леко и Винаги.

Леко е отчаяна. Винаги е очаквала момиче.

А се раждат две/отново/ мом/и/чета.

Леко е отчаяна, защото с живота ражда и смъртта. Двете момчета. Едното смъртно. Другото/Живот и Смърт/ вечно.

Царицата Винаги е доволна и горда.

Раждането/трансформацията/ е мистерия.

Сега си мисля, че силата на Тайнството е свръхчовешка.:)

Между - другото, минути преди да те прочета си мислех дали не бих могла да "чуя" бъдещото дете, само като допра ръка до "неговата обител":), а и вчера видях бременна жена, която помагаше на съпруга си в зографисването на църква. Затова и реших да ти пиша. А ти можеш да си измислиш други имена за съзнавано и несъзнавано.:)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво е според вас ако в един съм се събудиш нпколко пъти и то в различни ситуации? :hmmmmm:

:hmmmmm: Аз не сънувам по принцип и го правя съзнателно т.е. имам си моя философия за това т.е. знам си нещо там което засяга само мен, но защо не хвърлиш един поглед на тези книжки:

Донер, ФлориндаЖивот в сънуването

Донер, ФлориндаСънят на вещицата

Само за информация :thumbsup:

п.п. Въпреки, че аз от толтеките признавам Дон Мигел Руис, защото ми действа най- благотворно :) Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , 

Преди два дена сънувах следното : 

Бях с две стари приятелки .Заведоха ме на място където беше построена къща ,но все още недовършена ,т.е. не беше обзаведена ,иначе беше построена ,замазана и там всичко останало ,но вътре беше празна .Само в едната стая имаше икона закачена с габърче на стената .Моята приятелка я махна от стената.Излязох на терасата и останах без думи .Видях прекрасна градина .Не мога да я опиша с дума .Нямаше цветя ,но всичко беше зелено ,храсти,тревички ... много красиво .... и бяха направени под формата на хвърчило , но много такива форми имаше .Къщата заедно с градината бяха заградени с прозрачна ,леко бяла и тънка линия ! Виждаха се до нашата градина и други градини ,но те бяха чужди и не така добре поддържани .Къщата си имаше охранител ,които пазеше мястото.Спомням си ,че влезна някакъв чужд човек и охранителя веднага го изгони ,хвана го за блузата ,мина покрай нас ,аз бях на терасата ,а той на двора и ми се усмихна (охранителя) .Почувствах се защитена ! Тогава едната моя приятелка ми каза "Ето това твоя приятел е построил за теб" !

Помня че по-късно моето момче дойде при мен ,но вече бяхаме на друго място.Той не ме позна ,а гледаше на мен като друг човек .Искаше да му гледам на карти Таро и ме попита "Ще имам ли семейство с момичето ,за което си мисля?" .Аз му отвърнах "Добре ,но нали до като задаваш въпроса ще мислиш за мен?"  <_<:lol:

Помня ,че картите бяха хубави с изключение на това ,че първа карта се падна Обесения ,после последва Висша Жрица ! :huh:   

После отново сънувах приятеля си .Казах му колко много го обичам ,а той отвърна "Не ти вярвам" и обърна глава на страни и си тръгна , после се обърна и ми каза "Може и да махна кръста от теб"? или "Може и да ти махна кръста?" Не помня точно ! 

Та ... ако имате предложения за тълкуване ... споделете моля ви ! Тая външност на къщата ,а иначе празна от вътре ме навява само на една мисъл!  :(

Линк към коментар
Share on other sites

Недовършената и празна къща символизира може би, незрял Аз. Само в една от стаите има икона/изображение, олицетворение/, но закачена, прилепена, превнесена, а не същностна и то прикрепена с габърче - нещо твърде слабо като придържащо средство. Струва ми се, тук твоята приятелка /ти като друга/ сваля някаква видим, но неприсъщ твой образ, който вече не искаш да поддържаш.

Прекрасната градина/и/ е символ на жадуваното бъдеще "обетована земя". Те са видяни, но отделени като хвърчила, а и от прозрачни линии. Прозрачното непреодолимо /линия-граница/ символизира интелекта. Неговите конструкции не рядко стерилизират търсенето на Рая. Охранителят е бащин символ и той съучаства на твоя Аз. По-скоро, ти на него съдействаш, подчиняваш се като гониш "чуждия човек". Промяна в момента не е налице. "Аз бях на терасата и бях защитена." Тук ми се струва, че тераса идва от terra - земя. А градините са хвърчила.:)

На твоето момче гледаш на карти, но и заповядваш да мисли за теб. Т.е. опитваш се да гадаеш/даваш воля на незнайното, фантазното/, но и нито за миг не преставаш да мислиш за себе си. Не позволяваш нищо извън рационалното.

Обесеният и Висшата жрица в съчетание, обаче ми говорят за неведоми пътищата на осъществяване ти.

Приятелят ти, ти казва че не ти вярва и се извръща."Може и да махна кръстта от теб." Понякога отмахвайки забрани, зачертвания, а и разделяйки се с някого, в смисъл на вътрешно отграничаване, човек се осъществява някак - до следващия кръстопът.

PS А аз продължавам да очаквам и други тълкуватели на сънища.:) Инак, току съм подвела всеки комуто пиша.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,

Преди два дена сънувах следното :

Бях с две стари приятелки .Заведоха ме на място където беше построена къща ,но все още недовършена ,т.е. не беше обзаведена ,иначе беше построена ,замазана и там всичко останало ,но вътре беше празна .Само в едната стая имаше икона закачена с габърче на стената .Моята приятелка я махна от стената.Излязох на терасата и останах без думи .Видях прекрасна градина .

.......................

Този сън на мен някак си ми напомня на хубава приказка. Със сънищата човек никога не знае, обаче за разлика от горните тълкувания на мен ми се струва, че е много хубаво предзнаменование. Може би е знак, че те очакват здраве и щастие и дори прекрасен подарък! И една щастлива любов. Може и да греша, но така ми идва. Ще чакаме потвърждение от теб. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че се намирам при цар Симеон Велики, в неговото време. На мен и още няколко души са забили гвоздеи в ръцете, заковали са ни ги за някакви дъски, защото той е издал някакви закони, които ние не сме спазили, защото когато сме ги нарушили те още НЕ са съществували, издал е закони с обратна сила все едно, тоест важащи и за миналото. Дори си спомням как ми ковваха в ръката последния гвоздей. crazy.gifИ си виках, аз да се измъкна и ще ти кажа на теб, какво като си цар и то велик български. teeth.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че се намирам при цар Симеон Велики, в неговото време. На мен и още няколко души са забили гвоздеи в ръцете, заковали са ни ги за някакви дъски, защото той е издал някакви закони, които ние не сме спазили, защото когато сме ги нарушили те още НЕ са съществували, издал е закони с обратна сила все едно, тоест важащи и за миналото. Дори си спомням как ми ковваха в ръката последния гвоздей. crazy.gifИ си виках, аз да се измъкна и ще ти кажа на теб, какво като си цар и то велик български. teeth.gif

Хриско, може би лошо си спал върху руката си и те е заболяла, пронизала те е болка в ръцете и си сънувал това нещо. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че се намирам при цар Симеон Велики, в неговото време. На мен и още няколко души са забили гвоздеи в ръцете, заковали са ни ги за някакви дъски, защото той е издал някакви закони, които ние не сме спазили, защото когато сме ги нарушили те още НЕ са съществували, издал е закони с обратна сила все едно, тоест важащи и за миналото. Дори си спомням как ми ковваха в ръката последния гвоздей. crazy.gifИ си виках, аз да се измъкна и ще ти кажа на теб, какво като си цар и то велик български. teeth.gif

Хриско, може би лошо си спал върху руката си и те е заболяла, пронизала те е болка в ръцете и си сънувал това нещо. :hmmmmm:

:D Може, може. Ти добра ли си в тълкуването на сънища, ако си добра бих те попитал за още един мой сън. :)

П.п.Може пък Симеон наистина да ми е ковнал ръчицата и аз да съм си спомнил минал живот по време на сън, аххх този жестоковец. :D:P:blink:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Shelter винаги ми прави впечатление подхода ти ,начина по които тълкуваш сънищата .Интересен е ! 

Само искам да вметна ,че не съм му заповядвала да мисли за мен ,а го попитах "Но нали като питаш ще мислиш за мен?" ... т.е. питам го "Това момиче аз ли съм?" Съмнение ... просто !  <_<

Атлантида ще дам обратна връзка :) и дано да е с добри новини.

Благодаря ви за тълкуванията и помоща ! 

Оценявам това високо !

371a170a293e900389c1493f0b806cfc.gif 

Линк към коментар
Share on other sites

Shelter винаги ми прави впечатление подхода ти ,начина по които тълкуваш сънищата .Интересен e!

Интересното не значи вярно.:)

Преди време и аз сънувах, че търсех в скрин оранжевото си говорещо хвърчило.В същото това време бях престанала да си кореспондирам с един човек. В ел.поща, писмата се отбелязваха с оранжени правоъгълници и двата им диагонала. Като графичен знак много приличаха на хвърчила.:) Понякога сънуваме отношението на близките ни към нас, или което им причиняваме.

Изобщо твореца - сън е невероятен, но трудно разбираем. Аз се опитвам да провокирам това разбиране, макар и с погрешни предположения.

Психолозите казват, че с думата "нали" изискваме съгласие. А изискването също е вид налагане на нашата воля.Повечето хора го правят.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

...

Ти добра ли си в тълкуването на сънища, ако си добра бих те попитал за още един мой сън. :)

Да съм добра, да съм добра - колко да съм добра? :D

Хриско, нали темата е за това, който се вълнува от даден сън и търси смисъла му, споделя го. Тълкуваме го заедно, до колкото можем. Давай го, пък каквото, това. И без това нямаш друга оферта. :D

Мисля че си много прав за преражданията, обаче. Понякога сънуваме фрагменти от предишни животи, то и тук човек никога не знае и не бива да се спекулира или предоверява. Но твоят сън със цар Симеон - възможно е и това, да. Може би ще сънуваш и друг по-нататък и ще се разбере.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Ще споделя един сън който сънувах наскоро и хем имах чувството ,че няма кой знае какво за тълкуване,хем нещо ми убягва.

Сънувам,че с една приятелка отиваме до кабинета на личната ни лекарка,но там вместо нея са се събрали няколко други лекари-специалисти.Единият беше със специалност уши-нос -гърло(доктор Х ще го нарека-той е основният с когото контактувах в съня),но никога не съм ходила или контактувала с тия лекари.Та влязохме ние двете в кабинета и седнахме на една малка масичка до вратата.Беше много тихо и странното беше ,че говорехме телепатично.Под масичката видях един пожълтял вестник,учудих се че е толкова жълт явно остарял и го взех да чета.Отворих страниците му и в лявата страна на едната страница имаше колонка със Завета на цветните лъчи.Бяха с много големи букви,нетипично за весникарски формат.Четях с лекота и за моя изненада,тогава единият лекар сподели че му е трудно да чете нещо в което не намира логика ,а аз му обяснявах че тук логиката не му е нужна или нещо от този род,защото Завета се чете със сърцето.

Имаше едно учудване от доктор Х как не ме е познал досега в реалния живот.Беше ми абсурдно какво правим там щом не сме с някакви здравословни проблеми,но беше много приятно това общуване .

В един момент пред мен се появи пентаграма ограден в кръг и много ясно на няколко пъти се приближаваше към мен. Сега не мога да се сетя дали разпознах символа в съня си ,но си спомням силните емоции които предизвика в мен.

Самият сън имаше силно въздействие върху мен няколко дни.

За Завета на Цветните лъчи си мисля,че не ми е дошло още времето,но след тоя сън...

Ако ви хрумне някаква интерпретация по този ми сън ще се радвам да я споделите.

Линк към коментар
Share on other sites

защото Завета се чете със сърцето.

Психичното няма как другояче да изобрази себе си освен чрез символи.

По този повод например, аз разбирам защо тия дни ми дойде наум, как когато бях малка и на гости у мои роднини живеещи в приземие, седях до малкото прозорче на стаята им и наблюдавах само нозете на преминаващите. Беше си забава да доизграждам чрез въображението си невидимото.

Та и сънищата сякаш доизграждат, допривнасят - правят видими несъзнаваните пропуски на възприятията ни.

Струва ми се в съня има отново паралел/удвояване/. Пентаграмата са всъщност петте сетива, но показани като абстракция. Уши, нос и гърло както и Завет на цветните лъчи. Завет може да се тълкува и като зАвет/вятърът е усетим като допир, а и топлината на лъчите също/. В сънищата много често има многозначност в думите.

Най-вероятно лекарят символизира подпомагащ Анимус, който тепърва се проявява като такъв, защото досега не сте се познавали, по твоите думи. Общуването е телепатично, което ме кара да мисля, че става въпрос за сближаване на телесните сигнали с по-доброто им осъзнаване и оползотворяване. Т.е. материя и съзнание вече се познават. А тялото не греши, за разлика от умът.:);) Единият лекар /твоята рационална част/ не вижда смисъл да чете нещо лишено от логика, но ирационално - можеш да "четеш" със "сърцето".

Поиграх си и с израза "уши - нос - гърло", но ако ти го направиш е възможно да проличи още някакъв смисъл в съобщеното от съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност аз в тази посока едва ли бих погледнала на съня,така че благодаря ти, shelter.

Поиграх си и с израза "уши - нос - гърло", но ако ти го направиш е възможно да проличи още някакъв смисъл в съобщеното от съня.

Понякога се удивявам как нещата са ни под носа и ние не ги виждаме.

Уши-нос-гърло- първата идея която ми идва зад тази символика е ... мъж ,жена,дете-раждане,еволюция,естествен процес.Едва ли бих го описала точно с думи.

След като споделих вчера съня си не спрях да си задавам въпроси.Защо точно лекари?Нищо не ми говореше професията и в един момент направих някаква връзка с контекста на съня.Символ на професията е също бялата престилка.Белия цвят свързвам го с Братството. Но тези две тълкувания ми се виждат доста противоположни засега.

Може би с времето ще излязат още парченца от този толкова интересен пъзел-съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...