Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 3


Recommended Posts

  • Отговори 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всъщност в темата имах и един струва ми се доста по - важен сън, по - важен от тези ми сънища, но за съжаление единственото внимание , което получи беше след моя молба към конкретен човек, повече от това не внимание не получи съня ми. :D Странно нещо е живота, понякога по - маловажното получава по - голямо внимание от по - важните неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво за кои ?? Нали каза : " Аз бих извадила една от тях. Ти ще го направиш ли, заради опита ми!?"

И аз извадих едно от словосъчетанията.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какво имаш предвид, няма от какво да бягам в случая. Стана някакво неразбирателство. Ти каза да кажа нещо със 7 и казах. Както и да е. Ами хората, които съм сънувал, не са ми били приятели, дори понякога съм бил в конфликт с тях. Понякога съм ги сънувал сред повече настоящи съученици ( сега колеги), друг път сред по - малко, или само тях съм сънувал. Както и да е.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, това вече е друго.:) Обикновено във "враговете" си сънуваме нашите погрешки.Т.е. приписва се онази, потисната наша /не/проява. Но и цялостната личност пак е от същия пол, като нашия.Опитай се да си припомниш съня и виж дали тези момчета не се твоите "подмоли", които ти причиняват затруднения.

Линк към коментар
Share on other sites

През годините съм сънувал различни сънища, в които мои бивши съученици са ми били настоящи ( само за съня), а напоследък сънувах двама начални съученици като колеги, нищо особено не помня за съня, бяхме само тримата в нещо като хотелска стая. Иначе и други бивши съученици ( може би и съученички) съм сънувал като настоящи, било то сред повече или по - малко хора- В повечето случаи съм ги сънувал в учебна обстановка.

Линк към коментар
Share on other sites

hrisko_89,

сънищата са прекрасен извор на знание. Аз тъй ги "имам". Но и напълно възможно е, да се опивам от тия води.

И все пак си мисля, че и добродетелите, и греховете са съученици в училището Човек. В който и да е кръг, най-далечните точки са най-близо. А и влиятелността, владетелството, водачеството, учителството /авторитета/ на миналато го има в настоящето.:)

P.S. Ей, ме и мен. Моята учителка по литература искаше най-малко десетина определения.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че виждам един от двамата ми бивши съучениците , които сънувах наскоро. С тях съм учил до седми клас. Бяхме пред училището, в което учихме заедно до седми клас. Аз бях на по - ниско ниво, понеже помещението за децата от първи до трети клас се намира на приземен етаж, пред този приземен етаж има площадка. За да се излезе на по - високата част на училището се изкачваш по стълби. И аз бях на това по - ниско място, а той беше на по - високо равнище, нещо като по - висока площадка, до която се стига минавайки през стълбище. И той ми предложи нещо, не помня какво точно. Аз казах, че нямам пари и се натъжих. Тогава той вика аз ще ти дам ( не помня дали каза назаем...) и ми метна найлонова чанта с Петстотин хиляди лева вътре !!! :D Чантата падна на земята. Мисля че не приех парите, въпреки че ги взех за да ги огледам. Взеха да ми се въртят мисли от сорта на : " от къде ще има толкова пари, тук нещо не е наред, не искам после да му се чувствам задължен".

Линк към коментар
Share on other sites

Има два "кухи" символа. Училището и чантата вместяват, поради това са аналогични. И двата, аз /подчертавам непрестанно, че не съм професионалист в тълкуването/ приемам за символизиращи майката/ праисторията, несъзнаваното/. Преходът от по-ниско към по-високо ниво, може и да е компенсаторно, но може и наистина да бележи възход в някаква област. Стълб - ищата са освен брод са и фалически символ с вертикалното си положение. След тях обаче, се натъкваш на пазител. Същото както в много приказки - той ти предлага нещо, за което ти не се сещаш, забравяш, но после казваш, че нямаш пари.Т.е. силата тук като ценна стойност - ти липсва. И той се съгласява да ти даде назаем. Може би, става въпрос за качество / пари /, което много ти се иска да притежаваш, но засега нямаш. Чантата, в която е съкровището / най-вероятно инициация/, пада на земята.Т.е. геройството не се случва, поради липса на подвиг.Ти не вземаш скъпоценността, а само я разглеждаш. Може би твоят приятел е символ на бащината пазеща фигура/закон/ в теб, за която се питаш откъде - накъде, той/ а не ти, което показва несъзнателно превъзходство/ ще има толкова пари и най-важното - не искаш да си му задължен. Да не искаш да си длъжен на бащата, означава според мен, да останеш дете в прегръдките на майката/ обителта на невинния/. Има регресия, която не ти позволява да израстеш. Може би ниско самоусещане и оттам завист. Или просто неслучила се възможност. До нова, следваща такава. Докато успееш да вземеш някое подобно "ценно" в нещо друго подобно на "чанта" . Урокът трябва да е бил труден и не си съумял да го приложиш.:)

За всеки случай, пусни едно тото.:)Току почерпиш.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че съм завистлив. Онзи не ми е приятел ;) Не съм си мислили в този момент защо той има, а аз нямам. Просто се учудих откъде има толкова пари, защото не знам да е милионер.Пък и да мъкне толкова пари със себе си. Какво точно имаш предвид в случая под баща и майка, ще ми разясниш ли. :) Ако имам някакво чувство за превъзходство към това момче, то със сигурност е напълно Съзнателно, а не несъзнателно.

" Урокът трябва да е бил труден и не си съумял да го приложиш. :)

За всеки случай, пусни едно тото. :) Току почерпиш."

Какъв урок ? Имаш предвид, че не съм успял да науча житейски урок ли ? И защо да пускам тото ?? :blink: Странното е, че днес като излязох на улицата да хвърля боклука, в този момент пред нас минаваше дядото на това момче, а вероятността да го видя по принцип е много малка.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че виждам един от двамата ми бивши съучениците , които сънувах наскоро. С тях съм учил до седми клас. Бяхме пред училището, в което учихме заедно до седми клас. Аз бях на по - ниско ниво, понеже помещението за децата от първи до трети клас се намира на приземен етаж, пред този приземен етаж има площадка. За да се излезе на по - високата част на училището се изкачваш по стълби. И аз бях на това по - ниско място, а той беше на по - високо равнище, нещо като по - висока площадка, до която се стига минавайки през стълбище. И той ми предложи нещо, не помня какво точно. Аз казах, че нямам пари и се натъжих. Тогава той вика аз ще ти дам ( не помня дали каза назаем...) и ми метна найлонова чанта с Петстотин хиляди лева вътре !!! :D Чантата падна на земята. Мисля че не приех парите, въпреки че ги взех за да ги огледам. Взеха да ми се въртят мисли от сорта на : " от къде ще има толкова пари, тук нещо не е наред, не искам после да му се чувствам задължен".

Пишеш, че напоследък често сънуваш съученици. Дали поддържаш все още някакви връзки с двамата от този сън, виждал ли си ги скоро, разговарял ли си с тях? Дали са добре? Възможно е някой близък твой приятел от ъченичеството ти да се нуждае от теб..Спомних си, че когато бях ученичка, което е било преди доста години, попълвахме лексикони. Една от препоръките, които ми бяха написали, беше да си остана винаги такава каквато съм сега (т.е. била съм тогава). И се замислям успях ли наистина и до колко да се съхраня. :hmmmmm: Може би трябва да обърнеш внимание и да си припомниш мечтите ти от тогава, нещата, които истински си ценял и хората които искрено си обичал в ученическите години. Интересно, че Меркурий е ретрограден сега и връща към минали събития и хора и точно той, както съм писала в астро форума е сигнификатор на средното образование и учениците. От астрологична гледна точка много подходящо си подбираш сънищата, хе хе :D . Мисля , че тези сънища се опитват да те върнат към нещо или към някой от ученическите дни, възможно е и някоя ученическа любов ;) . Малко се учудвам, че си знаел точно колко пари има в чантата- нали не си ги броил, не би могъл да знаеш с точност. Тази цифра означава ли нещо по-конкретно за теб или просто е твое нарицателно за адски много пари? Вгледай се в себе си, дали постъпваш до край справедливо? Може би този сън е един апел към теб да постъпиш справедливо и да подкрепиш някой, който дори и да е сбъркал, не е било с умисъл и точно ти можеш да го разбереш, а другите не.

п.п. Казваш, че твой сън, който е получил само НЕвнимание, всъщност може би е мил много важен. Според мен, ако усещаш, че е много важен един сън, то е защото този сън Е много важен. Ако искаш разкажи го сега. И без друго Мерккурий ни връща към миналото. Стана ми любопитно.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък съм завистлива, щом съм прибавила още една дума "накъде" , която ти не си употребил.:) Вероятно в стремежа да бъда все от другата страна на сънуващия, ме въвежда в заблудата на всеки тълкуващ, да се слага на мястото на тълкуваното.

В сънищата представянето, изобразяването е символично. Прилича на безформена енергия, която се олицетворява чрез присъстващото в съня. А то включва както "живото" /будното, осъзнаваното/, така и спящото /"мъртвото", несъзнаваното/, но присъстващо като възможно да бъде "оживено", както и отношенията между компонентите му /на съновния материал/. Нарочно поставям кавичики, защото в цялостта има относителна самостойност.

Направих опит да разширя значенията в съня ти, но може би тъй се прехвърлям в преиначаване.

Като привърженик на Юнг и ученици, съм под диктата на "наученото" от тях. Може би, аз да съм ученикът , който не е схванал "уроците". Или трудно представям, което имам да кажа, очаквайки да ме доразгадаят. А това никак не е добре. Много хора ми казват, че не ме разбират. Ти, търсИ в себе си, кое може да е заместеното от сънищните образи. Както в математиката - решаваш задача с неизвестни: х или у, или... чиито стойности, трябва да изчислиш.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш предвид, че човек най - добре може да си изтълкува съня си ли ? :D Наистина не съм му завидял, по - скоро си помислих да не се е замесил с разни бандити и ако взема парите после да съм им задължен ... :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Когато съня намеква, както е при теб / ти не сънуваш бандити, а само ги предполагаш/ за групировка, която е извън обществените норми, се показва агресивната ти нагласа. Тя може и да е следствие от травматично преживяване/ всеки има някакво в различна стапен и то в никой случай не би могло да е само физическо/. Фактически в съня си се боиш от собствената си агресия спрямо...Страхът и агресията са в заедност. Но пък страхът от задължаване, може и да символизира противопоставяне на несъзнавано желание за единение. Парите са универсален символ. "Вземането" и "даването" става само в общуване. Възможно е да не искаш, да вземеш, защото не можеш да се разделиш, да върнеш дължимото.Това, че момчето е на ниво по-горно от теб, като да означава, че поставяш по-ниско себе си от страх.

В много случаи на общуване, биваме освен одобрявани и наранявани. Когато второто е по-силно усетено, неволно се избягва контакта. А в липсващи контакти чувството за превъзходство може и да порасне тайничко.Т.е. да остане несъзнавано. Инак всяко по-горно ниво, обикновено се свързва с нематериалното/надземното/.

Човек иска, което иска, но обикновено дава пак, което иска.

И накрая да си задължен, може и да идва не от дълг, а от удължаване.;)На съня всичко му е разрешено.

Пак казвам. Много вероятно е и да греша в тълкуването.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля ви, имам огромна нужда от помощта ви. Сънувах нещо, което силно ме огорчи и от няколко дни вече не мога да се отърва от лошото усещане.

Сънувах някакво празненство. Нещо като сватба на бившия си приател с новата му изгора. Прегръщаха се, но нямаха халки. Бяхме под една бяла шатра много хора. Там бяха майка му и баща му. Майка му ме избягваше през цялото време и всеки път, когато се озовавах близо до нея се обръщаше надменно на другата страна. Една дума не ми каза. Баща му пък сънувах като индиец с тъмна кожа. Дръпна ме настрани и каза ела с мен. Тръгнахме и влязохме в някаква стая. Тогава той седна на ниско столче и започна да ми свири на ситра. Свири ми дълго, а аз се смях. Когато се върнахме до шатрата вече нямаше никой. Всички си бяха отишли и аз се почувствах предадена, затова, че никой не ни е викнал. Обърнах се към него, а той беше с една блажена усмивка, сякаш нищо не е станало, докато аз се чувствах ужасно. Сякаш са ми взели нещо скъпо. Докато седяхме така телефонът ми звънна и беше един от приятелите на празненството - каза ми - Еди, ние сме в Сливен и тук вали такъв сняг на парцали. А под шатрата беше толкова топло и слънчево - лято. Тогава се събудих. Лежах дълго в леглото и се чудех какъв е този сън, но не можах да си го обясня. Знам само, че се чуствам странно и лошо.

Моля ви, моля ви помогнете ми. Не мога да го разтълкувам сама.

Линк към коментар
Share on other sites

acidufo,

както в повечето сънища, едното е представено като множество.

Можеш ли да разгледаш съня, като моментна картина, където всеки цвят/багра/ очертава други съставни, в нея самата.

Как би нарекла съня/картина като цяло и как различеното в него/нея!?

Назовавай, докато можеш. Ако искаш естествено.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От доста време чета форума с интерес.

Днес реших да споделя нещо и ако някой може да ми помогне в тълкуването ще съм мн благодарна.

Доста често ми се случва да имам силни сънища и поради тази причина често не мога да се отърся от тях дълго време. Снощи сънувах нещо, което ме кара да съм много неспокойна и реших да го споделя тук.

Това, което помня са два момента, които са различни и не са свързани един с друг.

Намирахме се на нещо като морски браг, но по скоро не бяхме около море, а езеро или язовир. Бях заедно с мое бивше гадже, още едно момиче и момче, които са двойка. Момичето беше с бяла блуза, която е разгърната отпред и гърдите и се виждат. Моят бивш е видимо ядосан и агресивен и я блъска и обижда. Тя е възмутена много и ме гледа с някавко очакване за помощ. Аз обаче съм по скоро като страничен наблюдател и чувството, което изпитвам е яд към този човек. После той влиза във водата и започва да плува.

Другото, което сънувах е, че зная че съм болна от рак. Аз съм с къса коса и си пипам отзад косата и усещам, че ми е опадала. Започвам да плача. Виждам едно момче, което ме вълнува в момента, поглеждам го и му казвам, че съм болна и че няма да съм тук дълго време.

След това се сменя мястото аз се поглеждам някъде косата и разбирам, че всъщност нищо ми няма, че нещата са се разминали.

Събудих се с много тежко чувство.

Миналата седмица имах подобен сън отново- че моя близка уж е починала и аз зная че е така, а после се оказва, че не е истина. След, което сънувах, че същият мъж изчезва от живота ми, но и това се оказва лъжа и се виждаме отново.

Май доста объркано описах, но и в главата ми картините са хаотични.

Линк към коментар
Share on other sites

Неспокойният човек някак си намира причина за неспокойствието си, но тя може и да не е истинската.

Имаш един бивш и един, който те вълнува в сегашното. Към първия изпитваш гняв, а на втория съобщаваш, че няма да си тук дълго време.

В съня ти могат да бъдат свързани - море, езеро, язовир, вълнува,вода, плува, рак. Водата е символ на несъзнаваното, а и на майката, извора с жива вода."Болестта" е водно животно - рак, което съвсем естествено е в "пространството" на онова, което не знаеш за себе си. Може би плувецът, твоят агресивен бивш, се преобразява като рак във втората част от съня ти. Заплашващият , бивш мъж е всъщност твоята потисната агресия, която се "потапя", но е и онова ново момче, което те вълнува в момента и на което ти "показваш" бърза раздяла.

Разгърденото и нападнато момиче, както и "болното" е онази слаба част в твоето осъзнаване, която отречена като твоя, те оставя наблюдател встрани.

Казваш, че се/"се" , а не "си"/ поглеждаш някъде косата/"кОсата" може би косо, от друг ъгъл!?/ и разбираш, че нищо ти няма. Азът е "здрав", чрез механизма на отричането -"това не е вярно", "това не е истина", но пък "смъртта" на твоята близка ми говори, че се е случила качествена промяна у теб, в която се съмняваш. Изчезващият мъж, който се появава отново ми напомня на криеница. Съмнението си е игра на криеница.Ту едно, ту друго.

"Виждането" отново, в края на съня отпреди седмица е предшествало новото подобно сънуване.

Наблюдавай движението на дневния си живот. И сравнявай със сънуваното.Така може и да успееш, да разбереш какво ти праща като послание сънят.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Аз все повтарям да не ми се вярва.:)Че провокирам разгадаване, а не давам тълкуването.

Зад показал се в съня агресивен Анимус, най- често стои "лошата"/липсваща/ майка. Направи ми впечатление думата "разгърдено". Тя може и да се тълкува по друг начин, а той е като отбито/ раз-гърдено, отделено от гръдта/. Майката отбивайки детето също се разделя с него. Напълно възможно е това "разгърдено" и нападнато момиче да е всъщност твоята майка/ или "майка" като дълбина на несъзнаваното или твоята женственост/, от която уж се отвръщаш, отказвайки "храната" й, но и в която, ти като момче/рак плуваш, вълнуваш. В сънищата има менливост. Нескончаема игра на форми, отношения, в които посоките са без ред. Времето в съня не е, както в будността. Едно следва друго, като второто може и да е предходно. Не знам дали, сънуваното ми е брод към деня или денят ме праща в него.:)

В моите сънища като че ли присъства причиняваното от мен, на ония с които съм, както в будния живот, така и на същите тях "прибрани" в моя съновен, душевен. Никак не мисля, че има човек, който е проникнал във всяко кътче на себе си. А може и да греша.:)

Оправдавам интереса си.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък сънувах следният сън.Стана ми гадно от него,но пък е доста интересен.

Само да добавя че такива витрини и прекрасни предмети имаше в него.Все още им се възхищавам.

Не случайно съм си го сложил и в подписа.Много як сън.

http://tomodachibg.blogspot.com/

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...