Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съдбовна забрана за брак


allure

Recommended Posts

Ако аз например имам съдбовна забрана за брак, а бъдещата ми жена няма такава- просто аз няма да се оженя за нея, а тя ще се омъжи за мен...

Съдбовна забрана за брак няма, и не може да има. Това твърдение е лесно доказуемо, и що се отнася до мен- аз съм си го доказал- редките случаи на безбрачие, независимо дали е временно или се отнася за цял живот, се бележи с различни стигми, като най-постоянни са хиромантските. Човек може да не сключва брак през живота си и да живее с човека, когото обича, но обратното е масово явление- да сключи брак и да живее цзял живот с човек, когото не обича...

Сериозен човек е този, който твърдейки че има знания и дългогодишен опит в коя и да е наука, изложи според правилата на съответната наука стройно изложение относно дадено твърдение и го подкрепи с най-важното- с примери, примери, и примери...и спретне една съвсем научна статистическа разработка.

Примери бих ти дал много но най добре е сам да се научиш.Ако бъдещата ти жена  има такава ще имате проблеми и двамата ако сключите брак преди да е изтекла забраната.А според мен за теб няма да е проблем да усвоиш тия знания и сам да провериш дали са верни.

Линк към коментар
Share on other sites

Би ли ми обяснил някой с думи прости понятието "съдбовна забрана за брак"? Извинявам се за невежеството но тази абстракция ми идва малко в повече непонятна

На мен също :rolleyes:

въображението на накои хора май е в повече...

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта и бракът нямат нищо общо. Не знам кой е измислил или въвел понятието "Съдбовна забрана за брак", но който и да е, явно нещо много важно му убягва..

Кристиян както винаги си точен !

Линк към коментар
Share on other sites

Свързана с определени опитности и зрелост които трябва да се придобият.За всеки е различно.Не всички я имат.Аз например имам такава до 27  г.за да придобия материална стабилност и да стана самостоятелен да придобия професонална квалификация.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Човек не може да си програмира живота .

А бе аз преди някой купон знам че ще имам проблеми но прекалвам това е свободния избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек не може да си програмира живота .

А бе аз преди някой купон знам че ще имам проблеми но прекалвам това е свободния избор.

Това да се допиташ до звездите наистина е избор , но винаги да им вярваш и те да определят постъпките ти за живота не мисля че е най-правилното.

Случват се изключения от правилото, т.е когато любовта е на ход звездите бледнеят.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление много често бъркаме Любовта със страста.Да не говорим за желанието на някои от нас да си оправят живота си с брак.Аз правя разлика м/у знание и знаене като второто е преживя

на опитност често горчива за съжаление.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление много често бъркаме Любовта със страста.Да не говорим за желанието на някои от нас да си оправят живота си с брак.Аз правя разлика м/у знание и знаене като второто е преживя

на опитност често горчива за съжаление.

Възможно е да се бърка от някои хора...

Аз знам едно че човек поставя ли под съмнение една връзка(брак)

т.е да се допитва тук или там за това дали и е време или не значи нещо не е наред

и наистина е по добре да узрее т.е да изчака или да направи нов избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Съдбата предопреждава тия които трябва тоя който трябва да преживе такава връзка дори не чува за това.Учителя е казал живота е велика школа.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Човек не може да си програмира живота .

А ако ти кажа, че животът ти е вече програмиран. :rolleyes:

Който е изучавал блок-схеми, ще ми е много лесно да му обясня. Но и да не е непременно като блок-схеми, мога да илюстрирам идеята си например с лабиринт - в момента, в който се раждаме можем да приемем, че ни пускат в определена точка на лабиринт и ние тръгваме да вървим по коридорите. Хубавото е (или може би лошо :P ), че този лабиринт има точки, в които пътят се разклонява на две, че и на повече посоки (възможности). Именно в тези точки ние сме в състояние да проявим свободната си воля, като направим избор на къде да вървим. Но по принцип не можем да напуснем лабиринта, дори и да не ни харесва местото, от което сме тръгнали, посоките, от които можем да избираме и т.н. Дори и умишлено да прекратим вървенето си, при следващото прераждане тръгваме пак от последната достигната точка.

Е, може би след доста вървене (достатъчно прераждания) ... ще му се види края на лабиринта :) , но пък тогава може би идва следващия лабиринт - като на компютърните игри "next level"

Линк към коментар
Share on other sites

Човек не може да си програмира живота .

А ако ти кажа, че животът ти е вече програмиран. :rolleyes: ...

Едно е да е вече програмиран

друго е човек да си го програмира има разлика ;))

макар че до известна степен важи правилото ''каквото сам си направиш никой не може да то го направи''

но това е в малко по друга насока мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Мился,че някой предложи да дадем данни за експеримент.

Не знам какви данни точно имате предвид. Ако това са рождени дати:

11.09.1959 - жена

Интересно ще ми бъде кои периоди са имали забрана за брак.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Привет Донка,

От нумерологична гледна точка, житейския път според посочените данни на жената е 8-ца, според най-разпространените "разчети" за периоди на нестабилност и силно напрежение, това са годините 20;25; 28-29; 34-35; 38; 43; 47; 51;56; 60-61 и т.н. следвайки числовия алгоритъм.

Забрани няма, но при житейски път 8, зрелостта и самостоятелността настъпват по-късно, при жените е по-рано от мъжете, и според моето лично мнение, преломнага възраст за жена е 28-29 години. В споменатия случай е твърде вероятно бракът да е бил ранен, и ако е разтрогнат, това е станало по инициатива на жената 8-ца, около 35-тата година от живота плюс минус година-две (зависи изцяло от това, дали една 8-ца ще реши сама за себе си, че въпреки способлността й да бъде енергиен "донор" практически неограничено време и за голям брой "потребители", важното е за решението е нещо съвсем друго- зрелостта настпъва при привидно "никакво движение" според мнението на другите хора, но вътрешно такъв човек разбира, че е зрял по това, че осъзнава своята неизчерпаема сила, и вместо да я пилее, започвада я насочва за да овладее своята вътрешна емоционална лава и напрежение, която вътрешна лава остава незабелязана от другите...Бурната емоционална природа на такива хора бива подчинена, но за сметка на пренасочване на енергията- постепенно човекът осазнава, че не той е зависимия от другите,

а те са зависими от него..дори бива нарочван за бездушен...Та, има момент, в който човек не търси своята вътрешна свобода, а го е грижа за това, да даде свобода на зависимите от него...и когато го реши- кой ще го спре...?

Никой не е забранил, нито пък е издавал разрешение за което и да е явление- брачен документ или шофьорска книжка.

Приемам, че дадените данни са за някой, който е имал брак и този брак не е устоял, и това не е поради забрана- според "сметките", това ще да е едно число 28, което би трявбало да означава забрана за брак до 28 годишна възраст, но дори и на 29 или 30 години да се омъжи/ожени, не годините, а съзряването и достигането на житейска зрялост е тази, която дава възможността на човек да гради отношенията си стабилно...а това при определени обстоятелства може да стане и по-рано от 28 години, и значително по-късно, също така може да е съпроводено не само с един неуспешен брак, но да речем с 5 или повече брачни церемонии...и накрая да заживее без брак щастливо и да сподели живота си с някой....

Формура за "забрана" няма, защото ако такава има, законът за равновесието и хармонията задължава да има формула за "позволение"- има обстоятелства, които също по формула би следвало да отменят забрани...въпрос на правилни сметки, или на загубено време...това дори и да знам, няма да коментирам...

Всичко в живота може да се представи с числа, и мисите, и чувствата, и идеалите, и стремежите, и болката, и щастието...няма нещо, което да се укрие от числовото си превъплъщение, но в конкретния случай, вместо за забрана, много по-уместно е да се говори за неусвоени уроци, които по принцип биха провалили катто брак, така и приятелства, прафесионални отношения и т.н. по един и същи начин...

Бракът не е черешката на тортата от любов и обич- по-скоро е най-мазната част, която си е и най-нездравословна..ако човек си забие главата и се наплюска толкова колкото може да носи..някои повръщат, други напълняват, трети се поболяват, четърти дори се задушават или се оказват със "слаби ангели"- но никъде това не може да мине като "забрана" или "позволение" ...

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Много се извинявам за безпокойството, но може ли някой да сметне периодите и за мене - жена, родена на 08.08.1970 г.

Преди време имах такава книга, но съм я загубила. Пък и нямам опит в тълкуванията, още по-малко препоръките. Благодаря! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Много се извинявам за безпокойството, но може ли някой да сметне периодите и за мене - жена, родена на 08.08.1970 г.

Преди време имах такава книга, но съм я загубила. Пък и нямам опит в тълкуванията, още по-малко препоръките. Благодаря! <_<

Ти нямаш съдбовна забрана за брак.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Привет Донка,

От нумерологична гледна точка, житейския път според посочените данни на жената е 8-ца, според най-разпространените "разчети" за периоди на нестабилност и силно напрежение, това са годините 20;25; 28-29; 34-35; 38; 43; 47; 51;56; 60-61 и т.н. следвайки числовия алгоритъм.

Забрани няма, но при житейски път 8, зрелостта и самостоятелността настъпват по-късно, при жените е по-рано от мъжете, и според моето лично мнение, преломнага възраст за жена е 28-29 години. В споменатия случай е твърде вероятно бракът да е бил ранен, и ако е разтрогнат, това е станало по инициатива на жената 8-ца, около 35-тата година от живота плюс минус година-две (зависи изцяло от това, дали една 8-ца ще реши сама за себе си, че въпреки способлността й да бъде енергиен "донор" практически неограничено време и за голям брой "потребители", важното е за решението е нещо съвсем друго- зрелостта настпъва при привидно "никакво движение" според мнението на другите хора, но вътрешно такъв човек разбира, че е зрял по това, че осъзнава своята неизчерпаема сила, и вместо да я пилее, започвада я насочва за да овладее своята вътрешна емоционална лава и напрежение, която вътрешна лава остава незабелязана от другите...Бурната емоционална природа на такива хора бива подчинена, но за сметка на пренасочване на енергията- постепенно човекът осазнава, че не той е зависимия от другите,

а те са зависими от него..дори бива нарочван за бездушен...Та, има момент, в който човек не търси своята вътрешна свобода, а го е грижа за това, да даде свобода на зависимите от него...и когато го реши- кой ще го спре...?

Никой не е забранил, нито пък е издавал разрешение за което и да е явление- брачен документ или шофьорска книжка.

Приемам, че дадените данни са за някой, който е имал брак и този брак не е устоял, и това не е поради забрана- според "сметките", това ще да е едно число 28, което би трявбало да означава забрана за брак до 28 годишна възраст, но дори и на 29 или 30 години да се омъжи/ожени, не годините, а съзряването и достигането на житейска зрялост е тази, която дава възможността на човек да гради отношенията си стабилно...а това при определени обстоятелства може да стане и по-рано от 28 години, и значително по-късно, също така може да е съпроводено не само с един неуспешен брак, но да речем с 5 или повече брачни церемонии...и накрая да заживее без брак щастливо и да сподели живота си с някой....

Формура за "забрана" няма, защото ако такава има, законът за равновесието и хармонията задължава да има формула за "позволение"- има обстоятелства, които също по формула би следвало да отменят забрани...въпрос на правилни сметки, или на загубено време...това дори и да знам, няма да коментирам...

Всичко в живота може да се представи с числа, и мисите, и чувствата, и идеалите, и стремежите, и болката, и щастието...няма нещо, което да се укрие от числовото си превъплъщение, но в конкретния случай, вместо за забрана, много по-уместно е да се говори за неусвоени уроци, които по принцип биха провалили катто брак, така и приятелства, прафесионални отношения и т.н. по един и същи начин...

Бракът не е черешката на тортата от любов и обич- по-скоро е най-мазната част, която си е и най-нездравословна..ако човек си забие главата и се наплюска толкова колкото може да носи..някои повръщат, други напълняват, трети се поболяват, четърти дори се задушават или се оказват със "слаби ангели"- но никъде това не може да мине като "забрана" или "позволение" ...

По добре на лични  или на разговорки или дуел но това го знам от опит .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли да ми кажете нещо за жена- 25.03.1980, нещо не се получават при нея връзките и брака. Благодаря предарително на знаещите повече от мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!От години се въртя в омагьосан кръг с един човек,в който намирам общи черти с тези от характера на баща ми,а връзката ни понякога оприличавам на брака на моите родители.Извода,до който съм стигала не веднъж е,че "моята програма"е част от "лабиринта" на майка ми,а тя от този на нейната майка(защото и там забелязвам прилики).Не веднъж съм била изправена пред взимане на съдбоносно решение,водена от импулсите на неудовлетворение,разочарование,неразбиран

е...Същото мисля,важи и за него.В живота си до сега не съм се колебала да взимам решения,продиктувани единствено от сърцето,приемайки всички рискове от това.Но сега нещата са поставени така,че не мога да взема решение - да продължа или да се разделя с този човек!?Освен за моя личен живот,имам странното усещане,че това мое решение е от съдбоносно значение за бъдещата съдба на дъщеря ми.

Моята рожд.дата е:13.07.65,Пловдив,07,30.

Неговата е: 18.12.67,София(не зная часа)

Ще бъда много благодарна за становището на просветените!

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, както винаги е изчерпателен :thumbsup:

Много е важно да гледаме на живота изобщо като на училище, защото и хубавото и лошото ни учат на нещо. А като не сме усвоили даден урок той може да се повтори-поправителен!

Може да се повторя, но истината е в самопознанието и в развиване на интуицията. Цифрите и звездите, както и хиромантията ни показват начертания път, но уроците от него си ги учим ние... И по-добре с Любов в сърцата отколкото без нея...

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да ми кажете нещо за жена- 25.03.1980, нещо не се получават при нея връзките и брака. Благодаря предарително на знаещите повече от мен :)

Здравей, Дафни!

Ще се опитам да дам частичен отговор и от номерологична, и от астрологична гледна точка.

По принцип до 27 год. възраст не е било желателно да се обвързваш по-сериозно (независимо дали без или с брак). Този период от живота ти (от 0 до 27г.) се е характеризирал с развитие на творческите ти стремежи и чувството за лична инициатива; многобройни приятелства; но и опасност от разпиляване и нестабилност, а понякога трудности в изразяването и контактите. От 27 до 35 - ще се появят условия за постигане на самостоятелност; могат да се очакват благоприятни ситуации или неочаквани срещи, но и неравномерен ритъм; също чести проблеми с околните, поради недобра комуникативност; препоръка - да се избягват чисто материалните цели.

За астролог. анализ са ми необходими място и час на раждане, но така най-общо мога да кажа, че да, наистина има индикации за трудности с връзките и брака (най-вероятно имаш квадратура Венера/Марс и опозиция Венера/Уран). Сега много е важно кое как е разположено в домовете, но все пак за мен много по-категорична индикация за сериозна промяна в брака (примерно развод) е една квадратура Венера/Уран, която при теб липсва.

По тези данни - толкова. За номерологията ми е нужно и име, а за астрологията, както казах място на раждане и час.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Някой да даде дати да хора с проблемен и разтрогнат брак за да видим в колко случая има такава.

Два дни се ровя ли ровя във форума и търся отговорите на въпросите, които ме занимават. Интересувам се живо от астрология и търся пътя към познанието.

Темата виждам, че не е актуална вече, но ще дам данните на двама души с разтрогнат брак, ако представлява интерес: жена - 24.10.1977 родена в София в 06.05ч. и мъж - 19.06.1980 роден в София, не се знае точния час но е между 10.30ч. и 12.00ч.

Интересното за мен е, че срещах човек (роден на 18.04.1975 в София в 17.50ч.), с който имаме прекрасна връзка, но ме предупредиха, че той имал подобна "забрана" за брак. А той настоява и иска да се обвърже пред закона, но аз имам вече неприятния опит и предупреждението... той да не се жени в този живот.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Според мен не е задължително, ако човек се ожени/омъжи на определена възраст, а е било хубаво да изчака, то непременно да последва развод. Просто ще има трудности и неприятности в брака (от всякакво естество) и почти сигурно няма да могат да се родят деца, докато не се достигне разрешената възраст.

В посоченият пример за мъж и жена от София с разтрогнат брак, индикациите за развод ги намирам и при двамата (като че ли по-силни при мъжа). По принцип за жената е било хубаво да изчака до 32 години, а за мъжа до 29. Не съм сигурна обаче, дали и ако бяха изчакали тази възраст, бракът им щеше да се запази. Един бегъл поглед на синастрията сочи, че са май по-подходящи за любовници, отколкото за съпрузи.

За мъжа роден на 18.04.1975г. също не съм сигурна, че е в състояние да поддържа стабилни брачни отношения с когото и да било. Но това са само предпоставките. Всеки човек може да "поработи" върху себе си и понякога се получават доста внушителни резултати, така че прогнози избягвам да давам. Ако например тази връзка продължава успешно и хармонично вече доста време (поне няколко години), много е вероятно човекът вече да е внесъл необходимите "подобрения" в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...