Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво всъщност е човекът?


Ваня

Recommended Posts

  • 3 months later...

"Последователя разбира, или се научава да разбира, че той не е това или онова, а самият Живот. Той не е физическото тяло или емоционалната му натура; той не е в крайна сметка (съвсем окултен израз) умът или онова, чрез което се познава. Той научава, че трябва да се издигне и над това и да го замени с разумната любов (която е възможна единствено когато умът е развит) и започва да осъзнава себе си като душа. По.късно идва онзи ужасен "момент във времето", в който, увиснал в пространството, той открива, че не е душата. Тогава какво е той? Точка от божествената динамична воля, съсредоточена в душата и достигаща до осъзнаване на Съществуванието, използвайки форма. Той е Воля, владетелят на времето и организаторът - и на време, и на пространство."

Посланията на тибетеца - А. Бейли

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът е най- любимото ми нещо на този на свят . Поне засега .

Обичам и растенията и животните , но хората са ми особено свидни . Те само могат да ме разплачат със смелостта си .

Поне в последно време става така , че виждам тъкмо смелостта в сърцата на хората и тя ме кара да се разплача от обич към тях .

Братство в душата си мога да усетя само с хората .

:3d_049::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:)

Може и така:

"Изписана дума на пясъчния бряг.

Морето бързо я заличи.

Кое от трите да бъда? "

Линк към коментар
Share on other sites

Та песъчинката е самото съвършенство-каквито сме аз и ти и всички останали.

Да, но само като потенциал. А какви прекрасни творения могат да се направят от пясъка. Но за това е нужен огън ... и много песъчинки.

Линк към коментар
Share on other sites

Та песъчинката е самото съвършенство-каквито сме аз и ти и всички останали.

какви прекрасни творения могат да се направят от пясъка. Но за това е нужен огън ... и много песъчинки.

:thumbsup: :thumbsup: Ето това ни прави хора - огънят в нас и умението ни да сме заедно и да се обичаме всики - не защото сме еднакви (ние не сме), а защото заедно можем да сътворим прекрасни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът е преди всичко машина за преобразуване на енергии.Нервната система получава енергия в различни форми (светлина,миризма,звуци,механични движения,топлина и т.н.).Той скалдира тази енергия и я преобразува,след като я изважда навън под формата на движение,на мисъл,на речева дейност :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Човекът е преди всичко машина за преобразуване на енергии.Нервната система получава енергия в различни форми (светлина,миризма,звуци,механични движения,топлина и т.н.).Той скалдира тази енергия и я преобразува,след като я изважда навън под формата на движение,на мисъл,на речева дейност :hypocrite:

Да, това може да се каже за хардуера, а какво може да се каже за софтуера?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, толкова сме нищожни, а защо си мислим, че знаем всичко.

Човек е толкова нищожен, или велик, колкото се чувства!

А който си мисли, че знае всичко е най- меко казано....неграмотен!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, толкова сме нищожни, а защо си мислим, че знаем всичко.

Човек е толкова нищожен, или велик, колкото се чувства!

А който си мисли, че знае всичко е най- меко казано....неграмотен!

Вместо неграмотен,по добре мисля че ще стои житейски глупав :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз избирам , да бъда песъчинка , част от морето . Не от пясъка . Аз искам да моделирам заедно с вълните , а не да бъда моделирана .

И още нещо всеки човек е едно според мен . Едно голямо едно . Единствено по рода си .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Според Блез Паскал човекът е мислеща тръстика, а според мен- човекът е бележката под линия, която с дребен шрифт разяснява съдържанието на думата със звездичка "*" в текста...на всяка една индивидуална "Житейска песен"- произведение за Душа и хор от ангели, дирижиран от Онзи, Който знае началото и края...на парчето... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз избирам , да бъда песъчинка , част от морето . Не от пясъка . Аз искам да моделирам заедно с вълните , а не да бъда моделирана .

И още нещо всеки човек е едно според мен . Едно голямо едно . Единствено по рода си .

А, и аз бих искала. Но не ми харесват моделите, които човекът (и аз в това число) моделира. И си мисля, че правото да моделираш не бива да се дава току- така. И не се дава. Мисля, че за сега сме преди всичко изписани думи. И затова вълните ни заличават. Да станем едно с вълните- това си е реализация...

Да бъдем част от Музиката... Сигурно и Орфей така си е представял нещата. Обаче не става даром.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не знам какво е човека.Мога само да предполагам.

Както и коня не знае какво е коня ,той ,знае че му е хубаво да тича сред гората ,знае че трябва да отгледа поколението си ,знае че когато човека му каже да спре трябва да спре ,но защо?- не знае.

Виж човека знае доста повече за коня от самия ,него за себе си.

Така че аз мога да си мисля че знам какво съм аз,но вероятно други знаят много повече за мен и то неща за които дори не съм предполагала.

Така че да се даде определение на понятието "човек" е най -малкото невъзможно.

Невъзможно за нас самите разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

В живота има два вида хора : Едните са кон , а другите са трева.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...