Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Поп Фолк


Guest Fut

Recommended Posts

  • Отговори 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

абе, я да взема и аз да се включа в сладката ви философска раздумка (пък може някой да донесе и пуканки thumbup2.gif

Елфи, и аз се опитах да изляза от омаята на рока и да хвърля лупа на фронта на чалгЪтЪ whistling.gif

Да, прави ми впечатление, че елитарните чалгопейки ползват добри текстове напоследък.. (На мен ли ми се струва, или дочувам стихове на Надежда Захариева blink.gif Боже, до каква мизерия ги докара тях държавата - гениалните ни поетеси да изкарват хляба си с писане на поп-фолк-песни...)

Ето и две предложение от мен, на които попаднах, докато проучвах пространството.. и които явно са класика в жанра - Радо Шишарката: 3d_039.gif

http://vbox7.com/play:4d3d0737

Редактирано от Ирина - Horus - Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Може би има духовно търсещи, които не понасят рока и го мислят за груб. Друго си е класическата музика. :lol: Ирина, това е турбо фолк. Песента е провегетарианска. :lol: Гадна е обаче. :31:<_<

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

цъ, цъ, цъ.. пак съм неадекватна, значи 60.gif Той и фолка явно си има стилове.

п.п. А ти хич не ме поощряваш, значи, като ми говориш така wacko.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Смейте се вие смейте, а не знаете само какво ми е :(. В 15h. трябва да съм на фронта. Добре, че аорхама е писал та писаното слово да ми помогне в тез трудни времена :rolleyes:. Ей това ще правя и никой няма да заподозре защо се кикотя :dancing yes:

Преди време бях открил тема "Има ли Господ чувство за хумор".

Всеки път, когато преоткривам положителния отговор на този въпрос, си давам сметка, че си нямям и хабер колко неизчерпаемо е то. Отскоро - по чисто професионални съображения - ми се налага да слушам тази музика средно между 5 и 6 часа дневно - без компромиси. Не разбирам тази музика още от времето на появата й - тя не е за мен. Но сега ми се налага да съм в непрекъсната комуникация с част от нейната аудитория.

Спрях да се дразня в момента, в който осъзнах веселата част на този "бизнес" - човек не бива да забравя да се смее.

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко думи за музиката.

Има музика за сутрин, за обед, за вечер; за работа, за почивка.

Душите, които тепърва почват да работят на божествената нива слушат музика за работа. Тя е ритмична и динамична, предразполагаща към труд. Ако слушат музика за почивка, нищо няма да стане.

Душите, които свършват работа, вече са уморени и имат нужда от спокойна музика и почивка. Тях динамичната музика почва да ги дразни, защото са я слушали цял ден, а вече искат да си починат. И като се приберат вкъщи, слушат безметежна и съзерцателна музика, и се наслаждават на свършената работа и заслужената почивка.

:)

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжка меркантилност в чалгата по отношение на жените. Мисля че досега не съм слушал друга песен, в която мъжът да мечтае за богата жена :

Хей Како Хайде Бе Како

"За целувка искам стотачка, за минутка цялата пачка ...". :lol::3d_126:

"На морето купих си вила, с бодигард и какичка мила. Целият съм окичен в злато, аз съм супер богато." :lol:

Ако продължа да я слушам тази песен, може да взема да се размечтая. :3d_146:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Направо не мога да повярвам - 5 страници изписани по темата за поп фолка.

Незнам ,но ако някой издевателства над мен с поп фолк,като шофьор на автобус или на такси или неприятен и шумен съсед се чувствам все едно някой ме полива с кал от главата до петите и не мога да дишам.

Ето това е поп фолка, за нито една чакра не става, просто само ме замърсява,особено пък ако трябва и да го гледам.

Това няма нищо общо с изкуството музика и никога няма да има,това е някаква гадна утайка от музиката.

Каквито и текстове и поезии да се използват и напишат, дори само в музикално отношение попфолкът е тотален кич и в пълен противовес с естетиката,хармонията и изкуството,това е обратното на музикалния вкус.

Колкото и да се развива този български феномен,мисля,че в един момент ще се изразходи.

Колкото и неграмотни, ниско- интелигентни хора,без чувство за естетика,изкуство и култура да има в България все пак мисля,че другите хора,които са от другата страна,ще оцелеят, ще победят.

По отношение на българските поп- фолк "диви",хах не мога да изпитам нищо друго освен снизходителност по отношение на интелекта им,тоталната липса на вкус за всичко,било то имидж,визия,концепция и пълна липса на усет за красотата в музиката.

Ако случайно попадна на интервю с хора от този бранш,хах бих могла също да изпитам съжаление и голяма доза срам,при мисълта,че някой който не е от България може да чуе и види това и да си направи равносметка за нивото на музикална култура,вкус и музикален потенциал на българите.

Колкото и да се облагородява и изражда в нещо по- добро поп- фолкът си остава това,което е,енергийна кал.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

На поп фолка мястото му е там, откъдето е тръгнал - долнопробните кръчми.

Да се върне там, и любителите да му се наслаждават на воля, без да принуждават не любителите да го слушат и гледат.

Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано.

Лейди Гага, Мерилин Менсън, Джейзи, Крис Браун, Мадона, Риана,Фифти Сент, Снууп Дог, Рамщайн и много тем подобни хубостници, които имат милиони почитатели по света (главно младежи), едва ли са особено духовни. :D И едва ли музиката им е особено достойна в сравнение с бг фолка. Даже при тях се срещат по - големи дивотийки : ако не в текста, то поне в клипове ...Чуждестранни изпълнители в опитите си да привлекат по - голям интерес, правят какви ли не простотии ( секс, насилие) и дори спират клиповете им по МТВ, не им ги пускат. А ако им погледнеш таланта - много често те с нищичко не превъзхождат като гласови данни българските чалгарки, някои от които са завършили музикални училища и дори се справят добре и в други стилове ( като Десислава например), по визия също не са нещо повече от нашенските гърли, а даже са по - грозни ( а понякога нарочно се загрозяват, за да са интересни). Към момента,чалгата като цяло владее света реално погледнато. По - културните и извисени неща или са много по - малко като брой, или много по - рядко намират място в телевизиите, а и интересът е много по - слаб към тях, просто защото такива са си масата хора засега ( били те западняци или източняци:О). Факт е че нашенските шоумени копират от запада ( поне като визия в клиповете), а като музика има и западни, и ориенталски мотиви, може би на моменти и народни, гръцки, сръбски. В общи линии, ако ще се прави критика на чалгата, трябва да се погледне в световен мащаб, защото поне според мен много неща са чалгийка.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Това което бълват музикалните канали като чужда музика, като цяло не виждам с какво е по - добро от поп фолка. :D Така че ако човек слуша поп фолк ( порн фолк), по - добре да е роден. :lol: Имаме повод за гордост : Планета ТВ и Балканика ТВ са музикални (или музикални - според някои) колоси в Югоизточна Европа и влиянието им расте постоянно. :D Аз съм човек откърмен с поп фолка ( то нямаше и какво друго да слушам тогава - е, имахе някакви касетки със стара сръбска музика, малко бг естрада, народно, но като цяло малко съм слушал тези касети, онова по телевизията бе по - модерно и влечащо ме, пък и постоянно се появяваха нови песни, а касетите си стояха едни и същи:О) ; израстнал съм в среда, в която фолко е на всяка крачка, засега не виждам как ще спра да го слушам. Свикнал съм, може би съм и пристрастен, може би и не съм станал достатъчно духовен. Просто засега си обичам балканския ритъм.Пък и когато не съм у нас и си пусна телевизора, предпочитам да гледам/слушам някакви ритми и клипове, вместо никакви (пак е разнообразие в делника ми ). :lol: Е, покрай интернета и богатия избор, взех да слушам много небългарски песни от различни стилове, но като цяло слушаното пак си е чалга ( чужда), то главно рекламират или българска или чужда чалга : просто по - културни песни почти не достигат до слуха ми та да ги харесам и да ги намеря в нета, пък и като ме кефят по - динамични и живи рими, по - модерно звучене, кефят ме красиви неща ( които си ги има и в по - културните песни де), по - веселяшко, по - интересни и дори шантави сюжети. :lol: Слушам и по - нежни и изчистени, но рядко.Не знам дали чалгата ще умре, може да се превърне напълно в поп, понеже натам върви. Обаче попът да не е кой знае какво ? Все секс, все пари в общи линии и там, и малко любов за цвят. :rolleyes: Та може би когато умрат рапът, поп музиката, метъла и рок изпълнения от рода на Рамщайнските, тогава ще умре и фолко.

Това няма нищо общо с изкуството музика и никога няма да има,това е някаква гадна утайка от музиката.

Каквито и текстове и поезии да се използват и напишат,

Абсолютно не съм съгласен, че колкото и да се усъвършенства винаги ще е гадна утайка. Щото сега е по - добър, отколкото през деветдесетте. След време може добрите неща, или сравнително по - добрите неща да продължат да нарастват като процент, може още повече да се изчисти от ориенталските мотиви. Еволюция. Утайката може да стане по - малка утайка и още по - малка, току виж се превърнала в неутайка, или поне в нещо което е не по - долно от западнящите популярни парчета, в които общо взето много често темите са същите. Нямам наблюдения, но не съм сигурен, че много западняци ще се уплашат от чалгата. :D Повечето от уплашилите се, ще са някакви по - културни и одухотворени хора, а те по принцип са малцинство в света. Рамщайн да вземем например, те не са ли чалга ? :lol: Доколкото знам, при концерта им в България са разпуснали в чалготека, даже са останали удивени от красотата на българските сервитьорки там. Мен лично ме дразни това, че чалготеките вредят на българския футбол. :( Всъщност, то май повечето неща извън възвишената класическа музика са чалга. Повечето филми също са чалга, в храните също е пълно с чалга.Икономическото положение на България и много страни в света също е чалга. Душите на хората като цяло са чалга. Търсенете определя предлаганото,подобното се привлича. Ина, имаш ли наблюдения върху румънската музика, тия румъняги май ни задминаха и в музикален план, ето нещо тяхно. На мен поне, това не ми звучи лошо , със сигурност не е по - лошо от бг чалгите:

Smiley - Love is for free feat. Pacha Man [official video] Човекът Пача.:О

http://www.vbox7.com/play:3540cd0f

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Е, в други стилове сигурно има по - малко чалга, но я има със сигурност. Пък и не знам да има девиз "секс, наркотици и чалга", а съм чувал "секс, наркотици и рокендрол". :D Макар че в чалгата се рекламира алкохола, но той като че ли е малко по - малък бич от дрогата. Имало е чужди песни, които са ми харесвали като ритъм и клип, но като съм разбирал съдържанието на текстовете им съм се ... разочаровал от тях ... :D Рядко слушам класическа музика, скучна ми е. Макар че е красива и нежна и в някакви кратки моменти ми е кеф да слушам. Но ме си струва много абстрактна някак си. :D То май всичко или поне много неща извън класическата музика са по - грубовати, по - недуховни в сравнение с нея. Идеята, че бялата раса е по - висша от черната е взаимствана от окултните науки. И може би е вярна тази идея, Обаче никак ама никак не е модерна, защото може да бъде използвана като база за дискриминация, а днес живеем в свят стремящ се към равенство в правата на различните етноси и раси, а и на някои негър няма да му е приятно да му кажеш, че е част от по - нееволюирала раса. Отклоних се към тази тема, защото за миг си представих един до друг белия Моцарт и черния Фифти Сент, представих си и звученето на музиките им. :lol: Чалгата и рапа са към черното, класическата е към бялото. :lol: В чалгата мен често ме дразнят разните ориенталски мотиви и си викам защо са ги вкарали не може ли да ги махнат - без тях ще звучи по - добре; а понякога тези цигании не ме дразнят, защото са ми смешни, а аз обичам да ми е смешно. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Значи, Христо, може да се пробваш да напишеш по-аристократична чалга (т.е. без ориенталски мотиви). :lol:

Защото съзнанието диша чрез музика. Музиката това е дихание на съзнанието в човешкия ум. Музикалният свят, това е една среда, чрез която душата на земята се проявява. То е, в което висшият свят може да се прояви. Средата за рибата е водата. Рибата без вода не може да живее. Тъй както е устроена птицата, без въздух не може да се прояви. Човешката душа, висшето в човека, ако съзнанието не се е пробудило – като среда – човешкият дух не може да се прояви. Музикалната страна това е активната страна, в която съзнанието се проявява. В свет(а) всичките нещастия произтичат, че хората не знаят какво нещо е музика(та). Не мислете, че това, което един цигулар може да ви свири, е музика. Това е предисловие за музиката. Музиката, за която говоря, като засвирят, умрелите да скочат. Умрелите ще бъдат кротки при обикновената музика, но при музиката на съзнанието умрелите възкръсват, нищо повече. Единственото, силното нещо е музиката. Искат да възпитават съвременното поколение. Съвременното поколение без музика не може да се възпита. Туй да го знаете. Всичко може да положите, всички усилия и пари, и книги да пишете, но възпитание, култура да създадете, не може без музика.

Всичко, което чух

:v:

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Ако има по - селско и ориенталско, да не е в ритъма, а най - много в думите и да е комично, смешно, без да се прекалява. :D "Ръгъдък тък" ми е забавно като го слушам, особено съчетано с патешките движения и усмивки на изпълнителите, на които също им е смешно. Най са ми дразнещи и излишни разните дюдюкания и увивания, разните турско - арабски орнаменти, тоест не обичам прекалеността. :lol: И се чудя защо са ги сложили. Добра идея Канел, още днес се заемам да композирам хитовете на Ню Чалгейдж. Ще създам и фирма "Венера Мюзик" - голотиите ще бъдат намалени, силиконът няма да е задължителен атрибут, екстеншъните ще са забранени. :lol: Канел, може да те наема на някаква длъжност. :thumbsup::D Може да се увеличат и народните мотиви в чалгътъ. Всъщност, има мотиви, които съм си мислил, че са турски, а като съм се заслушвал по - добре съм си казвал :"чакай бе, това може и да е от народната музика". Все пак е фолк.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Между другото, учителката ми по музика между пети и седми клас беше харесала една чалга песен и ни я пусна в час ( а тази учителка беше строга жена, пианистка, може и на други инструменти да е свирила, занимаваше се с обучение на ученици, изнасяне на концерти, беше против чалгата и рапа, но въпросната песен беше изключение за нея; може да е имало и други изключения, но да не си е признавала... ;)). Песента беше на Петра и се пееше за родината.

П.п. : Чалгата може да е всякаква, но поне като звучи тя, растенията не умират. Докато ако ги подложиш на метъл атака ще оклюмат ...Слушал съм твърди парчета - по - бързо ме изморяват от чалгията. А има такива дето са толкова отвратителни и груби, че една минута да ги слушам и ми става кофти.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ина, питаш ли ме какво ми е на мен пред чужденците с тази чалга? При това работя в клуб, билярд- клуб и музиката която въобще не е подходяща за такова място е поп фолка. Опитах се да въведа нов ред като пускам MAGIC FM понеже това е единственото по- свeстно радио като възможност в програмите обаче положението зацикли. Eдна вечер направих 6.60 оборот. Гледам и шефа след години война срещу чалгата и той вече е вдигнал белият байрак, какво да се прави. Обаче в моментите когато няма много хора и имам чужденци в клуба и съм си пуснала Маджик радиото ги усещам как се радват хората и на мен ми става едно такова леко на сърцето... Чувствам се като частичка от целият цивилизован свят.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Значи, Христо, може да се пробваш да напишеш по-аристократична чалга (т.е. без ориенталски мотиви). :lol:

Защото съзнанието диша чрез музика. Музиката това е дихание на съзнанието в човешкия ум. Музикалният свят, това е една среда, чрез която душата на земята се проявява. То е, в което висшият свят може да се прояви. Средата за рибата е водата. Рибата без вода не може да живее. Тъй както е устроена птицата, без въздух не може да се прояви. Човешката душа, висшето в човека, ако съзнанието не се е пробудило – като среда – човешкият дух не може да се прояви. Музикалната страна това е активната страна, в която съзнанието се проявява. В свет(а) всичките нещастия произтичат, че хората не знаят какво нещо е музика(та). Не мислете, че това, което един цигулар може да ви свири, е музика. Това е предисловие за музиката. Музиката, за която говоря, като засвирят, умрелите да скочат. Умрелите ще бъдат кротки при обикновената музика, но при музиката на съзнанието умрелите възкръсват, нищо повече. Единственото, силното нещо е музиката. Искат да възпитават съвременното поколение. Съвременното поколение без музика не може да се възпита. Туй да го знаете. Всичко може да положите, всички усилия и пари, и книги да пишете, но възпитание, култура да създадете, не може без музика.

Всичко, което чух

:v:

Хахаха,добре,бе Канел! Аз изобщо повече няма да пиша за тази зловонна яма, сещате се какво.Не е част от моя свят и никога няма да бъде.Аз не съм чалга човек и никога няма да бъда,така ,че......

Елф, смени си работата или средата,незнам но трябва да направиш нещо.Така или иначе всичко е преходно в този живот и човек сам проектира бъдещето си и съзнанието си,просто е автор на живота си.

Ще ми се повече хора да разбират и работят над това.

Всъщност е наистина важно да се чувстваш част от цивилизования свят,да живееш като гражданин на планетата.Просто земята диша и чрез мислите на хората и чрез тяхната музика,любов и живот,всичко е едно същество, ние сме едно.

В този смисъл ще съжителстваме и с попфолка,но аз го приемам като подземието, ада на човешкия ум,най- ниските му страсти и най- некрасивият му опит за музика,хах.Просто не ми понася и искам да се съхраня и развивам,желая това за всички хора и мечтая това нещо да изчезне от само себе си.Хората сами да се откажат и да изберат интелекта,красотата и хармонията.Let the real music be with you!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък слушам всякаква музика и не се притеснявам да споделя това. Не деля музиката на престижна или не, а на различна! А каква музика слушам? - зависи от емоционалното ми състояние или от това какво искам да постигна (един или друг стил ми дават необходимата енергия или тласък към целта). От някои стилове определено ме боли глава още от първите ритми и за това ако ги слушам то е поради необходимост и нямам избор. А иначе предпочитам джаз.

Но не можеш да определиш даден стил като лош, ако поне малко не го познаваш, а за да си го опознал трябва да си го слушал, нали? И впечатленията да са лични. И в поп-фолка има стойностни песни - и като музика, и като текст. Е, изключвам т.нар. хард-чалга, която беше в разцвета си през 90-те год. на миналия век...

Не бива да заклеймяваме с лека ръка поп-фолка. Както и в другите стилове има ужасни текстове, а и музиката не е кой знае какво... Но това е мое мнение- всичко е субективно, нали? И въпрос на гледна точка, а може би и на мода...

И яростната защита на един стил и принизяването на друг стил ми напомня за част от текст на една песен (не зная кой я изпълнява, не е чалга песен, цитирам я по памет): "Вчера пак си купих нова бяла книга, много ще отива на бялата стена. Сложих я на рафта, при другите такива- вече имам двеста, двеста и една." Или за един състудент, който носеше в ръка в-к "Капитал", защото е престижно, не че го четеше, но считаше че това му придава важност. Или за моя съученичка преди години, която притежаваше всички томове на класиците в литературата- красиви дебели книги, останали непрочетени, но пък това беше гордостта й пред гостите...

Всеки стил си има своите плюсове и минуси. И от всеки стил можем да вземем познание... Също така всеки стил си има своята целева публика..., а хора всякакви...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако даден човек отхвърля всички песни в даден стил, това е все едно да отхвърля всички цигани. Дори строгата ми музикална госпожа не отхвърляше чалгата на 100%, понеже имаше една (а може и повече :D ) любими поп фолк песни. В тази тема се отхвърля чалгата и се говори за прекрасната западна цивилизация, за прекрасния небългарски цивилизован свят, който въобще не е чак толкова цивилизован, като не визирам само музиката му. Но нищо не се каза във връзка с нещата, които изредих за западната музика и които намират израз в българската чалга. Рап, поп музика, рок, метъл, хаус - не мисля, че те са света вода ненапита ... Това с коли, яки мацки, алкохол, богати къщи и т.н. в българската чалга навлезе от западния свят. Чалгата на 90-те наистина е турбофолк ( хард-фолк), обаче там има и по - човешки, по - скромни песни, по - близки до живота на обикновените и бедни хора, докато днес все се набляга на лъскавото, а в онази чалга имаше и някои парчета с по - морална насоченост ("не се продавам ни за валута, не се продавам ни за коли..."; "важно е сърцето, важна е душата, те не се измерват с долара, с колата..."). Смехи, аз също съм музикалновсеяден в общи линии. :D Чалгата може да е към адското, но метълът според мен е по - адски от нея.Той е най - агресивната и тежка музика на този свят, макар че има и по - леки и приятни метъл изпълнения.Може би е по - точно да се каже "хеви метъла е най - агресивната музика." Не съм адвокат на чалгата и поради нарасналия ми избор, по - малко я слушам - пък и като че ли взех да и се насищам, взе да се изтърква. Чалгата може да е към адското, но определено метълът е по - адски според мен. Обаче често се включвам там където има абсолютизиране, без значение на каква тема. Между другото, старият ник на Елф е Fut, а темата е пусната от Fut, тоест от Елф. B)

___________________________________________________________________

П.п. : Има цигански протестантски песни, в които доста прочувствено се слави Исус ( това са може би вид чалги), има и български чалги в които се пее за по - духовни неща : Бог, ангели. Това не е ли пак вид възхваляване на духовното, на божественото, макар и посредством едни по - примитивни стилове ? Не знам дали беше казано и в Библията, или това са само думи на Учителя Дънов, но доколкото знам Бог трябва да бъде хвален, възхваляван, славен - като средствата за това може да са различни. Ако бъде славен в чалга песни, какво лошо в това ? Инструментът може да е примитивен, но делото е добро. Кой както може и както иска, така го слави. Следователно не виждам защо би трябвало да се заклеймяват някои песни, които са духовноориентирани, пък макар и принадлежащи към чалга стила ( ако има отричане, мисля че не е нужно да е крайно с оглед на съдържанието на конкретните песни).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Хахаха,добре,бе Канел! Аз изобщо повече няма да пиша за тази зловонна яма, сещате се какво.

Мисля, че пак ме тълкуваш превратно. :) Чалга не слушам, но и не преча на другите да я слушат, стига те да не пречат на мен, естествено. Мина времето, когато исках да бъде збранена със закон. :P

Линк към коментар
Share on other sites

:D Чалгата може да е към адското, но метълът според мен е по - адски от нея.Той е най - агресивната и тежка музика на този свят, макар че има и по - леки и приятни метъл изпълнения.

Добро попадение, Христо! Когато бях ученик ми харесваха някои от метал баладите, но това беше докато не им попреведох текстовете. Наистина толкова мръсна и черна, че дори не ми се и говори. Радка пирадка пред тях е като невинно агънце, та направо светица.

Линк към коментар
Share on other sites

...за това ако ги слушам то е поради необходимост и нямам избор
И аз :feel happy: . Всички имате известно право, а темата и друг път сме я обсъждали и тук и не само, за това няма да се повтарям повече. Ами, какво ни остава освен да отсяваме грубото от финото и така само нагоре и това е :3d_039: А аз започнах някак си да се разбирам с чужденците и ми е много весело в момента. Имам си двама от Португалия от които единият знае английски, другият не, аз на английски го разбирам, но почти не мога да му отговарям и къде на полу- български, полу- английски плюс португалски с мимики, жестове и знаци се разбираме чудесноооо и музичката си ни е страхотна и всичко е о.к. Мисля, че имам доста какво да науча на мястото на което се намирам в момента преди да продължа напред ако е Волята Божия. От опит знам, че преди да придобия известни опитности и да науча определени уроци не ми се отварят пътищата за новото така, че в момента си отварям очите и ушите и действам по уроците от живота. Хубав ден на всички! Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...