Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Името в нумерологията


Olq3

Recommended Posts

Здравейте,

познанията ми по темата са доста оскъдни, затова се включвам по-скоро с въпрос и молба за мнение. Първо да споделя, че забелязах как през няколкото периода от живота ми досега (свързани с промяна на среда и др.) са се обръщали към мен по-различен начин на малко име - направих си труда да сметна числата на всяко от обръщенията и намирам много ясна връзка между името за периода и протеклите събития.

Та това ме кара още по-голямо значение да обръщам на въпроса, който скоро трябва да реша, а то е да дам име на бъдещото си дете :) . Ако се смятат и трите имена, моето число е 5, а на таткото 6. За името с най-силно лоби до момента числото ще е 4 (с име Георги + презиме и фамилия)- в такъв случай обаче детето ще е с имената (собствено и презиме) на свекъра, което най-много не ми допада именно поради силната връзка име-характер-съдба. Там е въпросът обаче, че имената на майка ми и баща ми започват със същата буква, а на баща ми дори е производно, така че и те са в агитката. Нямаше да има проблем, ако си имах фаворит, само че дори имена, които са ми били любими, сега не ми харесват.

Ако например му дам това име, но аз лично за себе си го нарека, че съм го кръстила на баща ми, ще има ли значение, или името си носи силата само по себе си, без значение на кого е наречено детето? Знам, че си е съвсем личен избора, ще се радвам да чуя и ваши мнения като на хора, запознати с материята.

И един конкретен въпрос - при изчисляване и трите имена ли се вземат предвид, както правя, въпреки че презимето почти не се ползва?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За България се вземат предвид и трите имена - име, презиме, фамилия.

Не е лошо обаче да се пресметне и сумата от тези две имена, с които човек най-често се представя (ако се представя с две имена) или само на едното, ако се представя и се обръщат към него с едно име - обикновено собственото, но често това е само фамилията.

Всяко име оцветява носещия го със специфични характеристики, но не съм съгласна, че толкова твърдо предопределя съдбата на човека. И да, всяко име носи силата си само за себе си, а родовата карма/съдба се носи от фамилното име. Но ако човек силно си представя и затвърждава образа как детето е кръстено точно на определен човек, това несъмнено ще спомогне да се образува такава връзка.

Колкото до избора на име на детето, по-добре е да се изчака и да се види на кое число от месеца ще бъде родено, за да може двете числа да хармонират помежду си.

П.П. Не зная по каква система изчислявате кирилицата, но името Георги по-скоро има стойност 3.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

П.П. Не зная по каква система изчислявате кирилицата, но името Георги по-скоро има стойност 3.

По табличката от предната страничка и от този http://www.temura.net/article_010.php сайт излиза 1, а стойност 4 я сметнах с трите имена.

Наистина много са факторите, определящи пътя и съдбата човешка, като името е само един от тях.

Сега се сещам, че както и баща ми така и свекъра ми са познати със собствено и бащино, не фамилно име. Имам познати, към които се обръщат най-често на фамилия, към мен предимно на умалително име (както писах - различно през годините).

Ще видим кога малкият ще реши да се запознае с белия свят, а дотогава ще прочета още книжки и ще се надявам интуицията да не ми изневери във важния момент.

Благодаря за мнението :feel happy:

п.п. извинявам се за дублираните отговори, копм. ми блокира а сега не мога да ги изтрия изцяло

Редактирано от tilia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Христо6

Тоест не важат на оня свят ? :) Аз като имам съдба 8 , значи ли че някой ден ще забогатея ? :P:D

Някой има ли идея дали в Отвъдното важат земните ни имена. :hmmmmm:

Земните ни имена са временни и важат тук и сега.

При следващото ни идване на Земята, ще бъдем родени на друга дата и ще носим друго име, като тези фактори ще са свързани с новото ни амплоа, новите задачи и уроци...

Линк към коментар
Share on other sites

ЧИСЛО НА ИМЕТО 8

Това число символизира предприемчивост, педантичност, постоянство, уважение към реда и закона.Тези хора не обичат нищо повърхностно и временно, като предпочитат ред и стабилност във всичко.Те не обичат да зависят от други хора, всичко постигат със собствени сили.След като завършат успешно една работа, веднага се заемат със следващата.За хората, с число на името 8 са характерни упорство, трезв поглед на нещата, рационален ум.Те са благоразумни, предпазливи, точни и методични.Трудолюбиви и настойчиви са при постигане на целите.

Това според Б. Хигир е значението на числото 8 . И разбира се, Диана е права - тези имена важат само тук и сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно имаш предвид число на името 5. На първа страница тук в тази тема съм писала за някои значения на числата , в това число и за петицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Вероятно имаш предвид число на името 5. На първа страница тук в тази тема съм писала за някои значения на числата , в това число и за петицата.

Път, рождена пътека, сбора на цифрите в рождената дата.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, да извинявай, цифрите в от рождената дата образуват твоето рождено число. Ето тук http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=6335 и тук http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=6335 можеш да разбереш за него повече. Хигир говори само за името, но то пак е свързано с теб, с твоя характер и съдба.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Темата ме заинтригува. Не разбирам от нумерология, но ще се постарая да "влезна в час". Аз лично съм си сменила малкото име, както му е реда - през съда, сега имам издадено ново удостоверение за раждане, в което е записано новото ми малко име.

Без все още да съм смятала от гледна точка на нумерологията първото и настоящото ми име мога да кажа, че след смяната (2000г.) най-общо нещата около мен станаха по-добре, настъпи някакъв ред в хаоса.

Ще се постарая да направя необходимите изчисления защото ми стана много интересно:)

Линк към коментар
Share on other sites

А какво означава рождено число 3

Alexander, какво имате предвид "рождено число" - че сте роден на 3-то число, че численият сбор на числата на името Ви е 3 или че сборът на рождената ви дата (напр. 12) е 3?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...