Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Падала ми се и в партньорското подреждане като сигнификатор на връзката ми, падала се е и в подреждане с три карти на първа позиция за любовни въпроси за същия човек, както и на въпроси, които съм задавала за него, също на първа позиция - все обърната. И при всичкия този "стаж" с картата, имам чувството, че не съм се приближила и на милиметри от истинското й значение. Някой да е имал по-голям успех в това отношение?

Задавала ли си си въпроса - дали сама вярваш в това, което искаш и знаеш ли наистина какво искаш.

Асо пентакли, освен всичките си значения, има и едно друго - готови ли сме да видим желанията осъществени, готови ли сме да понесем последствията от реализирането на мечтите си?

И не е ли по-добре мечтите да останат само мечти, зщото има опасност както идващите от небето снежинки да паднат на земята и да се превърнат в кал ...

Обърната карта Асо пентакли на първа позиция от три карти или например кто седма в Келтски кръст означава и обсебващо желание, болестен копнеж и е равносилна по значение на Обесеният или още по-точно на Обесеният + Дяволът. Обикновено след това следва период на 10 мечове или Страшният съд.

Отговори си какво искаш, можеш ли да го получиш и можеш ли да дадеш. Виж везните на съдбата и скачай, ако си готова, ако не си - не си пожелавай Слънцето, от което можеш да ослепееш, ако твърде дълго си била Отшелник ...

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Направо е изумително как, без да знаеш абсолютно нищо за мен, само по една карта, успя да изредиш останалите, които ми се падат доста често с изключение на Дяволът. Асо пентакли води класацията в комбинация с Обесеният, като се редуват с двойката Страшният съд и 10 мечове - все обърнати. Като някакъв омагьосан кръг, от който няма излизане. Имам подозрение за какво точно се отнасят, но е много трудно умът да убеди в нещо сърцето, когато то не иска да вярва. Само си мислех, че Обесеният е свързан с поглеждане на някаква ситуация от различна гледна точка, а в този случай това обяснение някак не пасва, но... все пак това е тема за малките аркани.

Че съм Отшелникът, така си е, но никак не ми се иска да бъда, а и е трудно, когато всички около теб се опитват да те убедят, че именно Слънцето е това, от което имаш нужда. Значи това обърнато Асо пентакли наистина означава, че това, към което се стремя, не е за мен. Благодаря ти, това беше най-точната психоанализа (макар че едва ли това е точната дума), която някой ми е правил :)

Линк към коментар
Share on other sites

Значи това обърнато Асо пентакли наистина означава, че това, към което се стремя, не е за мен.

:)

Не е и точно така, не знам дали не е за теб това, към което се стремиш, а дали можеш да си го позволиш - да го приемеш като осъществимо ... Различно е, нали?

Днес си гледах за нещо, което ме касае лично - до края на тази година. Въпросите бяха различни, но се отнасяха до едно и също събитие.

За единият въпрос:

Влюбените, 10 мечове, Страшният съд

За другият:

Асо пентакли, Слънцето, Паж чаши

Аз правя компилация от тези 6 карти, опитът ме е научил да консолидирам картите и да "танцувам" с тях ... А именно:

Интересни карти, наистина. Асото ще доведе до Страшният съд, Влюбените (изборът), свързан с Паж чаши ще бъде осъзнат болезнено - 10 мечове, за да се стигне до другото лице на 10 мечове - Слънцето. Да излезеш от пещерата е болезнено и е свързано с много интимни загуби и вкостенени представи, задръжки, страхове и вътрешни бариери. Миналото и Бъдещето ще се слеят единствено в Настояще, защото само истината ни прави свободни, но не трябва да зхвърляме и Сърцето си на вятъра, а да се погрижим за него.

:)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам, на мен ми се струва, че отговорът на първия въпрос е свързан с някакво разочарование от направен избор, който обаче същевременно ще доведе до освобождение. А пък вторият отговор изглежда доста по-положителен, но ми е трудно така да говоря, когато не знам въпроса.

За да говорим конкретно, последно Асо пентакли ми излезе на въпроса как ще мине вечерта на коледното парти с новите ми колеги. Паднаха се: Асо пентакли, обърнато - 5 пентакли - Смъртта, обърната.

Предисторията е, че по принцип никога не съм се вписвала в никакви компании, колкото и да ми се е искало. Скоро обаче започнах работа и колегите ми са страхотни хора, с които наистина ми е приятно да общувам. Надявах се, че след това излизане заедно, най-после ще се впиша някъде. Като погледнах картите обаче веднага ми стана ясно, че няма да стане и това можех да го кажа още само по Асото. 5 пентакли при мен винаги означава абсолютна самота, а Смъртта я разтълкувах като обяснение, че промяната, на която се надявам, няма да се състои. Така и стана, разбира се.

Но какво по-конкретно ще дойде тук обърнатото Асо пентакли? Че в действителност не искам да съм част от въпросната компания? Или че не съм готова да положа усилия за това? Макар че аз наистина се старая...

Линк към коментар
Share on other sites

За да говорим конкретно, последно Асо пентакли ми излезе на въпроса как ще мине вечерта на коледното парти с новите ми колеги. Паднаха се: Асо пентакли, обърнато - 5 пентакли - Смъртта, обърната.

Предисторията е, че по принцип никога не съм се вписвала в никакви компании, колкото и да ми се е искало. Скоро обаче започнах работа и колегите ми са страхотни хора, с които наистина ми е приятно да общувам. Надявах се, че след това излизане заедно, най-после ще се впиша някъде. Като погледнах картите обаче веднага ми стана ясно, че няма да стане и това можех да го кажа още само по Асото. 5 пентакли при мен винаги означава абсолютна самота, а Смъртта я разтълкувах като обяснение, че промяната, на която се надявам, няма да се състои. Така и стана, разбира се.

Но какво по-конкретно ще дойде тук обърнатото Асо пентакли? Че в действителност не искам да съм част от въпросната компания? Или че не съм готова да положа усилия за това? Макар че аз наистина се старая...

Знаеш ли, не бих се втурвала в тълкуване на Таро за коледни партита :)

Но картите са за всяка ситуация, да.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам съмнения за Асо пентакли ,когато се появява на 3та позиция.Зная от Мона, че на въпроси с "Да" и "Не" дава положителен отговор,но когато въпроса е за съвет...?Попитах си картите как е най-добре да се държа в дадена ситуация за да постигна нещо и получих такъв отговор : Кулата ,Кралица чаши и Асо пентакли.

Тълкувам кулата като показваща прехода или новото наместване на нещата около мен ,това че съм може би прекалено нестабилна и емоционална в дадената ситуация или пък тази кралица чаши ми казва да се доверя на интуицията и емоционалната си страна ,но все пак Асо пентакли ми е трудно да го впиша и усещам ,че пропускам нещо...някакви идеи ? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Хм ... единственото ,което ми доиде на ум е че Таро ти дава пример за държание с Кралица Чаши сякаш ,а Асо Пентакли е възможноста да се покажеш в тази светлина ... нещо като шанс !

Кулата пък ми говори за преостановяване или изграждане на нови навици на личноста ти необходими за постигането на желаното от теб ... може би!

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте на всички:) и аз съм новак, но с удоволствие коментирам

Минотавър-

мисля, че в случая става въпрос за кулата и императрицата (тази комбинация ми навява такива асоциации)

не с епритеснявай,че в тази ситиация ще нараниш някого или себе си- така или иначе нещта са запонали да се променят към твоето личностово развитие в духовнат сфера. Най- доброто което можеш да напрввиш е да с еотдадеш н аимпулса за " неежденевност", потъване в сферат ана мистичното- получила си знак за това (ти зи снаеш ) какъв:)

в един друг форум написах какво мисля за асо пентакли ако е удобно ще го препиша:)

Линк към коментар
Share on other sites

здравей Secret_Name,

"пентаклите са ми много "близки" изпитвам връзка с тях , асото е много окултно то винги води със себе си небитието (в смисъла на непознатото битие, а не негативен конотат),ритуал, свещенодействие разбирам Асо пентали, като водеща карта, подкрепа има го знака на небето (от където идва информацията, помощта, знакът няма нищо общо с битовия живот)- мисля си, че асо пентакли е и връзката и самото й осъществяване и божественото присъствие и също понякога това наказание (което може да дойде под формата на желана опция). Много мие трудно да бъда конкретна,защото към Асо пентакли имам усещания, не думи, но и то представя именно неназовимия свят и присъствието му/ни в него и напомнянто,че е на определена крачка разстряние"

ето ми мнението:) съвсем наскоро се падна на един въпрос на 3 място, за който отговорът надали е положителен, но свръзлата я има ( и неежедневността също)

Линк към коментар
Share on other sites

тук бих искала да коментирам 6 пентакли която на 3 позиция дава положителен отговор според Мона, за което си мисля,че е права, но ето каква комбинаци яна въпрс ми с епояви тези дни: 1) 10 мечове 2) смъртта 3) 6 пентакли.......... не зная какво "да" е това..изпросено:)

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

тук бих искала да коментирам 6 пентакли която на 3 позиция дава положителен отговор според Мона, за което си мисля,че е права, но ето каква комбинаци яна въпрс ми с епояви тези дни: 1) 10 мечове 2) смъртта 3) 6 пентакли.......... не зная какво "да" е това..изпросено:)

Къде виждаш "изпросеното" :)

6 пентакли е чиста проба подарък, който радва и очите, и душата, нещо което си мислиш, че ти е отказано и няма да получиш, няма да докоснеш, но то ... идва при теб все едно от небето и те прави щастлив. За някои подаръци обаче трябва и сами да се потрудим и да създадем условия да се появят.

Все пак, и въпросът е важен.

Линк към коментар
Share on other sites

в 10 мечове..виждам отработването на "подаръка" и неочакването му ..смъртта промяна положенията на обратимост

но приницпно не съм убеденаче почвата трябва да се подготвя за жестовете те се предизивкват от интралични причини- подаръкът не е желанието н аполучаващия или умението му да предразполага, а желанието на даряващия да "даде" (това наричам изпросване- жестът н етрбва да съвпада по време с предразполагнето или поне не в този сучай)

съвсем на място са тук 6 пентакли и се отнасят до утрешня ден и е свързана с очкване за жест- да видим :)

бтв. Secret_Name- драконите ми харесаха и ако това си ти си много чаровна:)

Линк към коментар
Share on other sites

10 мечове спред мен е светлинката,надеждата,вътрешната сила ,която сега се появява или откриваш дори и след ударите под кръста или някакъв вид разочарование.

Смъртта според мен е нещо неочаквано,като случка или промяна в досегашното положение на нещата и това ще  доведе до 6ца пентакли ;) Но ти не подозираш за това ... дори не ти идва на ум ,че е възможно да се развият така нещата ... Така че очаквай изненади .... 

Въпреки това обаче смятам мнението си за доста повърхностно ... важен в въпроса наистина !

Редактирано от Secret_Name
Линк към коментар
Share on other sites

да дам обратна връзка - тия 6 пентакли (з акоито и аз имам усещане) не са се появили,

дата на въпроса беше определена, но може времето за изпълнение да не е ..

багодаря на Мона и Secret_Name за интерперациите

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Разбирам ,че всичко е комбинации и винаги има едно "НО" и "ЗАВИСИ" и все пак бих искала да попитам за 5 чаши ! Представлява ли тя края на отношенията или по-скоро е период на депресия ,тъга и т.н.? Някъде бях чела ,че тя също е много любовна карта ,но на "горчивата" любов,не сладката :) ! Понякога означавала и брак  <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ,че всичко е комбинации и винаги има едно "НО" и "ЗАВИСИ" и все пак бих искала да попитам за 5 чаши ! Представлява ли тя края на отношенията или по-скоро е период на депресия ,тъга и т.н.? Някъде бях чела ,че тя също е много любовна карта ,но на "горчивата" любов,не сладката :) ! Понякога означавала и брак <_< !

Деяна , разделите са различни не за различните хора ,а за различните гледни точки.Всеки минава през раздели тип 5 чаши , има раздели тип 8 меча , 8чаши тип кулата,отшелника , 8 чаши ,но основно всичко се върти около 8 чаши.За мен това е картата на истинската раздяла ,ако въобще една раздяла трябва да е тъга непременно,защото понякога разделите са 3 чаши :) ,дори 3 жезли ,дори Дяволът и 3 чаши. :) Всеки сам избира каква ще е за него раздялата , това е най-прекрасното -правото на личният избор ,дори когато раздялата е единствената опция...Та така аз много скрит смисъл в емоционален план в 5 чаши не намирам.За мен това е просто едно тъпо и наистина глупаво усещане,когато толкова си се втръбил в нещо ,в което толкова си се самонавивал и си вярвал ,че дори отказваш да погледнеш съвсем очевидното ,защото в момента ,в който осъзнаеш ,как сам си решил да се самоизтезаваш -ще спреш и ще продължиш с всичко ,което имаш до себе си и ще се почувстваш поне малко богат и самодостатъчен.За мен 5 чаши е картата на мазохиста и на перфекциониста,егоист и егоцентрик, който иска максимум и затова рядко го постига ,което не е най-лошото ,а това ,че си мисли ,че само един път за постигането на щастие е верният и той върви по него,а всъщност това не е съвсем точно.Така ,когато си позволи да разшири кръгозора си и погледне и другите пътища се стига до 8 чаши.Затова именно мисля ,че това е истинската раздяла.Така че -да като елемент от една раздяла 5 чаши би могла да показва тъгата.Аз за себе си съм решила ,че разделите са 3 чаши т.е. "повече възможности за купони с приятелки" и се стремя останалите (до 8 чаши) 5 чаши въобще да не се занимавам с тях B)

А относно трудната и дълбока любов ,за която си писала ,мисля ,че ставаше въпрос за 5 пентакли.

Много интересно ми стана за значението "брак" на 5 чаши...но сигурно доста мъже така се чувстват при мисълта ;)Все пак -сериозно,интересно ми е ,ако има такова значение,откъде ли идва?

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, набързо ще ти пейстна това което намерих дано да ти е от полза :thumbsup:

Человек в черном плаще стоит, печально опустив голову и глядя на три опрокинутых кубка. Рядом – река, непреодолимая преграда, отделяющая его от прекрасного замка, где живет его (теперь недостижимая!) возлюбленная. Кажется, что эта карта символизирует отчаяние и сплошные жизненные неудачи. Однако за спиной человека стоят еще два полных кубка, а вдали, где река заворачивает, виден мост, перейдя который, можно дойти до замка.

“Таро Водолея” предлагает любопытную трактовку этого сюжета, показывая человека, запившего с горя.

Нет, жизнь не окончена, говорит эта карта: горе ваше действительно велико, и потери значительны, но впереди будут еще и радости, и приобретения. Нужно лишь оглянуться, перестать размышлять о своем горе – и оно уйдет в прошлое, и счастливое будущее откроется перед вами.

И даже в перевернутом виде она означает практически то же самое, только ждать придется немного дольше. Или, если эта карта оказалась в позиции “прошлого”, то, значит, неприятности уже позади.

Значение прямой карты: Пресыщенность. Благодаря ей возникает разочарование в людях, в любви, происходит распад брака, дружбы. В межчеловеческих отношениям сквозит "черная" неблагодарность, "подставы". Отсюда рождается не только одиночество, но и начальный импульс упадка в делах, неудач в карьере. Поэтому, если в гадании мы говорим о личностных качествах человека, то они складываются как конфликт между его чувствительностью и склонностью к практичности. Чтобы решить проблему необходимо быть более общительным, дружелюбным, открытым для новых идей и, возможно, советов.

Значение перевернутой карты: На первый план выходят "мелочи жизни", возникает усталость. Отсюда рождается начальный импульс для упадка в делах, неудач в карьере. Поэтому карта нередко сообщает не только об отдыхе, но и о поиске новых связей, встречах со старыми знакомыми (любовником), родственниками. Проблема же состоит в самом человеке, далеко заходящим во всем, - в работе, игре и физических наслаждениях. Настоящую любовь заменяет страсть, предупредительность – деспотизм и т.д. Не стоит изматывать себя и близких, создавая вокруг себя напряженную и тягостную атмосферу, - говорит эта карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак -сериозно,интересно ми е ,ако има такова значение,откъде ли идва?

Мисля ,че го бях чела в книгата на Уейт .Ще потърся и ще ти кажа със сигурност ! 

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да попитам нещо за Асо Пентакли .Тези дни често се появява ,но не мога да разбера точно на тези позиции какво би трябвало да е тълкуването .

Направих си преди 4ри дена подредба "Тайната на Висшата Жрица" и на последна позиция (т.е. 9 -та) излезе Асо Пентакли ! Би ли трябвало да я тълкувам като Главна Аркана или нещо съществено или просто не е имало особено значение щом на 9та позиция не е Главен Аркан?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

5 мечове – Огромно озлобление и то към конкретен човек. Обидата или унижението не могат да се преглътнат и превъзмогнат. Копнеете за отмъщение, готови сте даже и на подли действия, за да бъде „вашата”. Очаквате възмездие. Патологична страст в някои съчетания, особено с Дяволът.

Още нещо за 5 мечове, може да значи и тотално безсилие: пред обстоятелствата, пред самия себе си; правиш нещата напук на себе си, дори когато ти идва да крещиш. Но това невинаги е лошо, от гледна точка на крайния резултат. Пример съчетанието между Папата и 5 меча.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона, Добрый День!

Скажите пожалуйста о сочетании 10 Мечей и Короля Мечей.

Это сочетание появилось в раскладе Кельтский Крест на позиции 6.

Вопрос был: "как будут развиваться отношения с мистером "К" после нашей встречи с ним "

Страшное сочетание... а на 10 позиции этого расклада была 3 Мечей перевернута и Колесница перевернута....(

Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Наталия , ще ти споделя моето усещане.Мисля че ще имате болезнен разговор , сблъсък ,но пък ще си разясните доста неща."Очистване "на ситуацията чрез конфликт така да се каже.Това е за десятка и крал мечове.За другото съчетание незнам тези обърнати карти ме объркват.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...