Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Мона искам да те попитам за 10 мечове на трета позиция за въпрос с отговор "да" или "не", какво означава.Май бях срещала някъде едно твое мнение , че на трета позиция ознчава "да", но сега не мога да го намеря къде е за да съм сигурна.Благодаря ти .за да съм по точна в моя въпрос беше така

1 Обесеният 2-десятка пентакли 3 -десятка мечове.Въпроса беше ще има ли ефект от помощта на човека Х?

аз мисля така имам голямо желание да стане това което искам , да се получи ефект в случая и мисля че ще има ефект , но незнам дали ще съм доволна от това което ще получа.Незнам отговора положителен ли е в крайна сметка?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здрасти Мона, имам 2 въпроса относно цитираното по-долу : ))) .

1. Ако 9 пентакли (или в други случаи монети) се падне с предходна карта Колелото на съдбата пак ли означава съдбовна голяма промяна (при келтския кръст Колелото на съдбата ми се падна на позиция 5 - тук не броя 1-та карта като 0-ва и тя е за изходите в настоящето или които ще са в бъдеще - така я дават... а 9-ка пентакли се падна след нея - бъдещето)?

2. 10 пентакли/монети ако ти се паднат, когато си гледаш за лични отношения - тогава?

9 пентакли – Особената карта в Таро. Тълкуванията за нея тотално се разминават при различните автори. Причината е проста, картата си остава все така неясна като послание. Това една от картите, която предимно се използва за магически ритуали, но постепенно е преминала в колодата за гледане. Картата се явява преход и мост от един житейски период към друг, появява се през пределни/гранични периоди, особено възрастови. Ако мога да се изразя по друг начин, това е доброто лице на Статурн (визирам т. нар. „сатурнова дупка”); посланието й е „задръж положението на това ниво, не го променяй, запомни този миг, запечатай го, помни го!” 9 пентакли е кармична карта, но тук вече отивам в таро за напреднали и не е мястото да разяснавам тази й роля. Достатъчно е да тълкувате картата в зависимост от съседните карти: до условно добрите означава стабилност на ситуацията, до условно лошите – знак и сигнал за престоящи промени. Често се „пада” със Звездата, което не е случайно. Тя отбелязва периодите, когато душата ни се „лекува” от много стари пластове.

10 пентакли – Изключително материална карта, най-материалната дори. Отнася се за всички видове мащабни и крупни покупки, особено недвижими имоти, които обаче касаят повече от един човек. В някои съчетания, може да означава и пищна сватба, скъп подарък (например автомобил или яхта). При всички случаи освен много пари, има и огромно задоволство, което трайно остава; дългосроча инвестиция.

Редактирано от Kenaz_F
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!От доста време не съм писала.За9 Пентакли намерих ето това и някои неща при мен се връзват

Девятка Пентаклей в отличие от предшествующей карты, представляет образ человека, мало приспособленного к реальной жизни.

Постепенный отход от сферы чисто материальных интересов, начавшийся еще с Семерки Пентаклей, в Девятке выявляется с особой силой.

Этот знак в личном раскладе показывает вашу неготовность решать возникшие проблемы, как бытовые, так и связанные с работой. К сожалению, вместо того чтобы принять конкретное решение и попытаться воплотить его в жизнь, вы тратите время на безрезультатное обдумывание происходящего, все более и более удаляясь от реальной проблемы.

Согласитесь, такое не может продолжаться бесконечно: в какой-то момент волей-неволей придется заняться наведением порядка в том хаосе, который образовался в ваших делах. Подумайте, не проще ли решать вопросы по мере их поступления, чем потом взваливать на себя такой непомерный груз?

Особено това ,че знаейки за проблема аз търся нови и нови начини,вместо да се концентрирам върху решението му,а по този начин се отдалечавам повече и повече от разрешаването му.При мен и Паж Чаши се явява когато съм в оптегнати отношения с някой,за да ми каже ,че помирението идва без значение дали става въпрос за мъж или жена.10 Пентакли все още нямам изградено мое си виждане или усещане за тази карта

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера попитах за едно момче ,което силно ме впечатли .Изпаднаха ми 9 пентакли и Висша Жрица .Смятам ,че тук въобще не става въпрос за момчето ... !Някои има ли идея какво значи тази комбинация ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вчера попитах за едно момче ,което силно ме впечатли .Изпаднаха ми 9 пентакли и Висша Жрица .Смятам ,че тук въобще не става въпрос за момчето ... !Някои има ли идея какво значи тази комбинация ?

Много интересно ! :) Аз отдавна не бях чела форума и днес едно от първите неща ,които ми попадат тук е тази комбинация ,която ми се падна наскоро. Деяна,съгласна съм с теб.9 пентакли и Висшата Жрица ,въобще не става въпрос за него ,а за твоето израстване като жена -бавно и постепенно ,за отърсването от "вредните модели" на поведение и естественото стигане до момента на себеутвърждение и себереализация.Но това става бавно и постепенно. Така го усещам аз.На мен например ми се паднаха 9меча , Висшата жрица, 9пентакли ,на въпрос какво мисли за мен някой си... Което сега ,като се загледам е съвсем различно от посланието в твоите карти...но както и да е :))) едва ли има значение :))

Може би основното послание в твоите карти е независимостта и отдалечеността от вредните емоционални модели ,които водят до зависимост.9 пентакли показва прехода към жрицата ,която според мен символизира самодостатъчността и известната изолация през,която е необходимо да се премине ,за да можеш да разбереш от какво наистина имаш нужда,до колко си готова за това и да познаеш момента ,в който това се случи.Тогава би трябвало да се появи Императрицата-жената ,която на практика реализира себе си в житейски ,конкретно битов план :)До тогава има уроци ,има и време.Но като цяло за мен изглеждат позитивни карти да се появят на такъв въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей :P Минотавър ... радвам се да те "видя" тук отново.Липсваше ... :)

Благодаря ти за тълкуването.Споделям мнението ти! Виж какво пише за 9 меча в този сайт в позиция за миналото http://www.keen.com/documents/works/articl...-tarot-card.asp

Поздрави и отбивай се по -често :P

Линк към коментар
Share on other sites

Ммм,дааа.Много хубав сайт ,мерси за линка ,Диди!Вече чета редовно ;):3d_167:

А ти се успокой:) Наслади се на мига докато го имаш...и се радвай на живота :))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Възможно ли е 2 чаши да символизира Анимата и Анимуса :hmmmmm: ,т.е. тяхното уравновесяване,сливане ? Някой замислял ли се е за това?

Сама по себе си тази карта не означава нито анимус, нито анима. 2 чаши е винаги разделение.

И все повече си мисля, че тази карта няма нищо общо с любовта. Етап на първоначалното усещане за влюбеност; картата винаги е атрибут на нещо друго, сама по себе си е незначителна, което може да се види и по другите двойки в картите Таро, с изключение на Висшата жрица. Тя е леко извън Таро, обозначава просто етап, стъпало между две други карти, както е 2 пентакли например ...

2 чаши е запетайка преди точката или преди многоточието, казано метафорично :)

П.С. Следното е за напредналите в Таро:

Латинските думи animus и anima, душа са еднакви с гръцкото anemos, вятър. Другата гръцка дума за вятър е pneuma, която също значи дух. На готически има същата дума в usaman, да издишваш, а на латински - an-helare, задъхвам се. В древния висш немски spiritus sanctus е идентично с atun, дух. На арабски вятър е rih, а ruh значи и душа, дух. Има и много подобна връзка с гръцкото psyche, което пък е свързано с psycho, дишам, psychos, хладно, psychros, студено, и phusa, духало. Тези сходства показват ясно как в латинския, гръцкия и арабския имената, давани на душата, са свързани с понятието движение на въздуха, "студения дъх на духа". Затова и примитивното схващане дарява душата с едно невидимо духовно тяло.

Освен това дъхът е знак за живот и за движеща сила. Направих това уточнение с една цел: малко са онези карти в Таро, които упоменават действително движение и карат душата/живота да се задвижи; които карат нещата да се случват. В малко карти Аз-съзнанието се разглежда и като израз на душата.

И още нещо: много от картите в Таро стават своеобразна сянка на онзи, който пита - нарича се synopados "този, който върви отзад". Но, всичко това е част от едно примитивно мислене: писихиката не е обективиран свят, тя е лична психика, а картите Таро са проводници на същата тази лична психика.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо: много от картите в Таро стават своеобразна сянка на онзи, който пита - нарича се synopados "този, който върви отзад".

Какво имаш предвид с това ?

Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо: много от картите в Таро стават своеобразна сянка на онзи, който пита - нарича се synopados "този, който върви отзад".

Какво имаш предвид с това ?

Звучи ми като "Каквото ти се падне от Тарото, то ще ти се случи като магия, която сам си правиш.", т.е. дори и да е имало възможност да не се случи така, хвърляйки Таро, картите, които се падат са като магия, която сам си правиш в дадения момент. Нещо такова звучи. Носейки всяка карта заряд.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам още един въпрос (хехехе надявам се някой да ми отговори).

На келтския кръст (по въпрос свързан с отношенията), когато хвърляш карти, какво значи последната позиция да ти се падне "Крал на мечовете"? Това, за което са хвърлени не е въпрос, на който може да се отговори с "Да" или "Не", а е въпрос, който да покаже бъдещо развитие като събития. Предходните са: преди Крал мечове,е Колесницата. Преди нея 2 меча. Преди 2 меча, е 6 меча, а преди нея 2 жезли и 6 жезли.

Редактирано от Kenaz_F
Линк към коментар
Share on other sites

Имам още един въпрос (хехехе надявам се някой да ми отговори).

На келтския кръст (по въпрос свързан с отношенията), когато хвърляш карти, какво значи последната позиция да ти се падне "Крал на мечовете"? Това, за което са хвърлени не е въпрос, на който може да се отговори с "Да" или "Не", а е въпрос, който да покаже бъдещо развитие като събития. Предходните са: преди Крал мечове,е Колесницата. Преди нея 2 меча. Преди 2 меча, е 6 меча, а преди нея 2 жезли и 6 жезли.

Здравей! Според мен някой е решил да прекратява отношенията и при това решението е категорично. Аз мисля, че много надежди са възлагани на тези отношения, сякаш е имало добри изгледи, но в крайна сметка нещата в един момент са спрели да се развиват. Не са водили до никъде и единият е решил, че трябва да сложи точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам нещо.Защо Асо Чаши и 10-ка чаши се тълкуват ,като карти на голяма,искрена,чиста любов ?За мен това не е така !С времето се убеждавам ,че Асото е доста непостоянна карта ,когато касае чувства и отношения.Малко ми прилича на Краля Чаши ,т.е. днес може да иска връзка и близост ,утре не ! Асото според мен са моментни чувства и емоции ,които не траят повече от ден ... или хайде седмица,че и това е много!

А 10-ка чаши .... според мен точно и ясно си казва да не се действа и даже ако можеш се отдрапни за малко от ситуацията или отношенията!

Имах една комбинация 5 меча,Кралица Жезли,10 чаши - позициите са Отговор,Коментар ,Съвет - съвета тук беше 10 чаши ,т.е. да изчакам ,да не правя нищо ,защото ще последва 5 меча ! Аз не послушах Таро и картинката беше много грозна.Невероятен скандал ...

Според мен 10-ет чаши до някаква известна степен се препокрива с 7 чаши заради силното желание за близост,семейство,щастие .... любов,но това не значи ,че отношенията ще се развият така!(тук сравнявам двете карти само заради силното желание).

Та се чудя как може толкова много книги да описват тези карти по този начин?Вашият опит какво говори и какво смятате вие за тези карти?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам нещо.Защо Асо Чаши и 10-ка чаши се тълкуват ,като карти на голяма,искрена,чиста любов ?За мен това не е така !С времето се убеждавам ,че Асото е доста непостоянна карта ,когато касае чувства и отношения.Малко ми прилича на Краля Чаши ,т.е. днес може да иска връзка и близост ,утре не ! Асото според мен са моментни чувства и емоции ,които не траят повече от ден ... или хайде седмица,че и това е много!

А 10-ка чаши .... според мен точно и ясно си казва да не се действа и даже ако можеш се отдрапни за малко от ситуацията или отношенията!

Имах една комбинация 5 меча,Кралица Жезли,10 чаши - позициите са Отговор,Коментар ,Съвет - съвета тук беше 10 чаши ,т.е. да изчакам ,да не правя нищо ,защото ще последва 5 меча ! Аз не послушах Таро и картинката беше много грозна.Невероятен скандал ...

Според мен 10-ет чаши до някаква известна степен се препокрива с 7 чаши заради силното желание за близост,семейство,щастие .... любов,но това не значи ,че отношенията ще се развият така!(тук сравнявам двете карти само заради силното желание).

Та се чудя как може толкова много книги да описват тези карти по този начин?Вашият опит какво говори и какво смятате вие за тези карти?

Аз съм съгласна с теб напълно. Според мен 10 чаши би могла да означава стабилна връзка, само ако е в комбинация с пентакли или Папата например. Аз също обикновено тълкувам 10 чаши като желание за връзка и близост. Нито Десятката, а още по-малко Асото чаши е стабилна карта, по принцип комбинации само от чаши никога не биха могли да се тълкуват като нещо трайно. Асото за мен май е по-скоро моментно настроение, дори не толкова чувство.

Линк към коментар
Share on other sites

Да... именно моментно настроение под влияние на моментни емоции (Асо Чаши имам предвид).Тези две карти също не са много благополучни по отношение на намиране на работа,като краен резултат .Например 3-та карта от три карти или при Келтски кръст 10-та карта!

Обичам 10 пентакли за отношения !Тя показва сдобряване или стабилност в отношенията ,също семейно събиране и е много по-хубава от 10-ет чаши.За мен 10-ет пентакли няма нищо общо с материални награди.

За получаване на някакви доходи бих казала ,че това е Паж Пентакли или 6 пентакли,а при финансови затруднения 5 пентакли ,а Кралица Пентакли може да бъде жена,която ще помогне с някакъв доход ако имаш нужда от пари!Краля Пентакли също може да значи и финансова помощ и подкрепа от приятел\и !

Все още изпитвам затруднение с Пажа Чаши,като тълкуване!Двоумя се дали значи лъжа ,т.е. някой ме лъже или съобщение от любим човек или не знам!Какви са вашите лични впечатления за тази карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Едно основно значение на Паж чаши за мен е сдобряване, ако е имало кавга. Бях скарана с моя приятелка доста дълго време и един ден се появи Паж чаши на въпрос дали ще се сдобрим, заедно с още 2 карти, които не помня. Аз тогава не бях много сигурна как да го тълкувам, но след няколко дни тя ме потърси и наистина се сдобрихме. Най-общо аз тълкувам Пажа чаши като малко незрял и инфантилен човек, нестабилен в чувствата и желанията си. Или пък някаква първа крачка, касаеща емоционални отношения.

От него обаче не може да се очаква кой знае какво, дори е по-добре да не се очаква нищо, ако олицетворява конкретен човек, защото ще си останем разочаровани.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Amicitia inter pocula contracta plerumque vitrea est. :harhar:

Това е то ... боя чаши ... май,май!

И аз така мисля за боя чаши понякога ... По-скоро твърде често мисля така, особено за повечето карти от боя чаши. Чашите, без заземени или "сериозни" карти до себе си, в много случаи, не носят значимо послание и затова е трудно тълкуването им. Аз съм категорично против описанията в повечето книги за боя чаши, точно поради този факт.

И наистина, приятелството на по чашка, не е дълготрайно :-) (Освъвремен превод на латинската поговорка, която цитираш.)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам нещо за 5 чаши.Освен това,което Мона е написала за нея може ли тази карта да значи и силна привързаност към онова ,което вече сме изгубили ?Малко ми напомня на 6 чаши заради носталгията по отминали неща !

Всъщност защо толкова много карти си приличат една с друга ?

Как вие приемате трите паднали и двете изправени чаши?Прекалено голяма болка или сме загубили много повече от колкото имаме (2-те чаши) .Интересно .... 2 -те чаши не могат да заместят 3-те паднали чаши,те не ни вълнуват,не ни радват ,не ги виждаме и не ги искаме ! На картата има река и мост и друг хоризонт сякаш.Реката може да се приеме за емоциите и чувствата ,моста начина да преминем през реката !

Намирам връзка между 5 ,6,7,8, чаши като етапи.Имам предвид от 5 към 6 ,после към 7 и накрая сбогуването 8 чаши !

Как мислите вие ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да ДЕЯНА наистина има връзка между 5 -6 - 7 и 8 чаши преминаваш постепенно от едната към другата, но 5 - цата е най - драстичната, първосигналната при нея преминаваш всички чувства, които можеш да си помислиш, за мен тази карта е прекалено депресивна, даже с една моя приятелка се бъзикаме точно по този начин когато ни се случи нещо такова си казваме, - " в момента съм в 5 - ца чаши" - това е карта, която колкото пъти се е падала в мои нареждания без значение дали на мен или на някой друг има просто едно конкретно значение - супер депресираност - смесица от всички видове чувства които могат да съществуват, след нея се отръскваме от част от чувствата и се отправяме към 6 чаши, просто всичките тези емоции някакси ни връщат към миналото и това ни отвява към 7 чаши, докато в крайна сметка отваряме вратите и на 8 чаши

Колкото до боята чаши, наистина е така, без да е подкрепена от други по - стабилни карти тя е доста непостоянна и лековата боя

Пажът чаши на мен ми се е падал винаги когато има някаква неискреност и дори ми се е падал в сллучаи в които след това съм се скарала с конкретен човек заради неговата неискреност към мен

Сега аз искам да попитам за Принц Жезли“Паж Жезли“ - тази карта като я видя и винаги настръхвам - тя винаги ми се е падала преди сериозен скандал - на вас при какви ситуации ви се е падала

Линк към коментар
Share on other sites

Конфликт с Паж Жезли може да има само в комбинация с "лоши" карти!

Паж Жезли е комуникация някаква ,съобщение,разговор,среща !

Преди време направих гаф на работата си и не знаех дали да кажа на шефовете ,защото се притеснявах,че ще ме уволнят или да си замълча .Попитах Таро какво да правя и там беше Паж Жезли ,като съвет ,което значеше просто да поговоря с тях и да споделя съвсем открито проблема.Така и направих ... Шефовете ми казаха,че няма абсолютно никакъв проблем и всичко е наред!

До сега винаги съм си мислила ,че когато 3-ри меча е на последна позиция значи "Не" ,но се убедих ,че отново всичко е комбинации.Моята комбинация беше 10 меча,6 пентакли,3 меча и би трябвало да значи категорично "Не" ... но 6 пентакли променя нещата !

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...