Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изкуството на Фотографията


Guest Ивета

Recommended Posts

Темата както виждам е доста дълга, а това е първия ми пост във форума. Искам да споделя с вас моите снимки, някой от които съм ползвал много фотошоп но смятам, че той помага за израза на чувствата ми. Ето = ЦЪК . Благодаря на всички! :) :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Snoopoff, без да имам претенции, че съм спец в Изкуството на фотографията, определено си мисля, че си, ако не професионален фотограф, то поне голям маниак на тема фотография. За мен предложените от теб снимки са си художествена фотография и ти благодаря, че ни предлагаш възможност да се докоснем до твоето изкуство! :3d_038::3d_046:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Моника13, но съм само любител с идея да уча фотография, но да видим кога ще го бъде! Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Нямам много опит ,но обичам да снимам и обичам да ме снимат ... Никъде не отивам без апарата си :) особено когато е тъмно , понякога олавям едни такива невидими ,но това е друга тема !

Ето нещо красиво специално поне за мен ... ако се загледате или увеличите снимката ще видите изрисувана 2-ка на небето :)

Често снимам облаците,залеза,небето ... и ноща ! 

dsci0301ol8.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

gallery_377_28_1091840.jpg

Родих се! Къде съм?

gallery_377_31_8700.jpg

Утрото на живота....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, може би съм една от най-новите членове в този форум. От дни го разглеждам и чета. Браво много ми харесва, всеки може да открие оговор за себе си и то компетентно. :thumbsup:

Темата за фотографията, ми е много присърце. Но за съжаление, рядко ми се отдава възможност да практикувам. Или по-точно от времето когато я изучавах, като предмет в гимназията. Тогава за първи път се сблъсках с тази материя. Тогава нямаше цифрови апарати и всичко се снимаше на лента. Усещането е невероятно, когато извадиш лентата от апарата и я проявиш, тогава виждаш какво си сътворил. Когато прекарваш часове в тъмната стаичка и от белите листове започват да се появяват образи. Много е красиво, чувството е неописуемо. Тогава вече може да се твърди че фотографа е снима със сърцето си, улавя момента, всичко изцяло зависи от неговия талант. Не одобрявам днешните цифрови системи, въпреки че и те си имат своите предимства. Почти всеки ден ми се налага да обработвам цифрови снимки, но някак си в тях липсва, емоцията, няма я историята...

Иначе обичам да се ровя из нета и да си колекционирам красиви фотографии. Случвало ми се е с часове да разглеждам и да не намеря фотографията която излъчва чувства. Наистина има красиви снимки, но малко са, тези които ти говорят, тези които те карат да мечтаеш....

Линк към коментар
Share on other sites

Нина, страхотно снимки!

това е повече от уловен миг,

а тази с котките - думи нямам!!!

това е то Царица Котка :)

кой е фотографът?

Радвам се ,че и в теб предизвикат подобни емоции.

Съжалявам,но името на автора ми е неизвестно.

П.п Знам само ,че се е подписал като Павел. ;)

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

И така... да посъживя малко темата. :)

Не знам дали орнитологът в мен проговаря,но много харесван фотографиите с птици на този автор.

6784d15c8d58t.jpg e2497fe0a140t.jpg ac0bb56bf27ct.jpg 35e9fd698ddbt.jpg

Вагелис Фрагиадакис

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много харесвам фотографията и красивите снимки на моменти, които няма да се повторят никога :rolleyes:

Но понякога ми се струва, че е прекалено статичен този момент на снимане,губя време докато настроя апарата,докато реша да снимам и така моментите сякаш изпускам и не са станали част от мен, а преминават през обектива.Даже понякога съм се хващала, че не се наслаждавам истински на това което виждам, а само го консумирам. Преди много снимах, но сега съм в почивка... :yinyang::)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Фотографията ми е страст, понякога дори не мога да се насладя на нещо красиво, от потребност да го запечатам, но се опитвам да се смиря и да се въздържа и да го запечатам на по-сигурно място в сърцето си.

Фотоапарата улавя неща, които ни се изплъзват от вниманието или просто защото нещо се случва прекалено бързо за да може да различим едно единствено движение.

Често намирам на снимките, които снимам неща, които не знаех, че са там.

Обичам да снимам вода, невероятна е във всичките си форми.

Обичам да правя експерименти със светлината, цветовете формите, с различни материали, различни ъгли и т.н.

С фотоапарата може да се снимат несъществуващи неща, зрителни илюзии, може да се улови емоция, невероятни неща могат да се правят...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Тези снимки може да ви се сторят резултат от Фотошоп, но в действителност това са реални фотографии, където истински модели плуват редом с истински китови акули.

Фотографите Shawn Heinrichs и Kristian Schmidt наричат своята фотосесия "революционна", защото те са се старали да създадат нещо, което не е правено до момента

С пълна увереност може да се каже, че им се е отдало. 

Heinrichs - подводен фотограф,  и Schmidt, фешън-фотограф, са обединили своите усилия  през ноември 2012 година, за да реализират необикновената си идея за подводни снимки с акулите.
След подбора на модели, сред които са били и професионални дайвери, и след подбора на стилист, те се отправили към малкото село Ослоб - отдалечена част на Филипините. За изпълнение на това необичайно и достатъчно рисковано начинание, им е била нужна една седмица.
 
original.jpg#20714775759
 
original.jpg#20160921457
 
original.jpg#20607067155
 
original.jpg#20937848608
 
original.jpg#20053212853
Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

1700747.jpg

 

На тази снимка много ясно е уловена емоцията на наша Маша. Снимката придава чувство на дълбоко щастие. Годината е 2004, събието — финал на Уимбълдън. Тогава едва 17-годишна, успява да срази Серина Уилямс! Още един паметен миг от историята на Уимбълдън!

 

Линк към двубоя

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...