Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помните ли сънищата си?


Recommended Posts

здравеите от една година насам всеки ден санувам и нощем и денем всичко помня дори знам че след обедните ме връщат в минали животи а някой от нощните са пророчески много е забавно но незнам на какво се дължи това

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Отговори 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравйте на всички :) Имам едно въпросче :unsure: Всеки път когато заспя сънувам, независимо кога заспя, дори и наобед, сънищата ми винаги са много ясни и като реални.. Това нормално ли е :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, нормално е.

Всъщност по отношение на сънищата всичко е нормално. :)

Ненормален е начина по който понякога се отнасяме към тях. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди месец беше,което се потрети.В съня си,си мислех:"Ето аз сънувам",даже правех опити на сън сама да се "анализирам,тълкувам",което помня.За мое съжаление започнах да губя предишната пълнота на сънищата си.Губи ми се най-вече свързаността и това,което пиша или чувам насън.

От няколко месеца се опитвам да съм по настоятелна в наблюдението на сънищата си,а и на всичко,което/ето сега се чудя,къде да сложа запетайката :)/виждам,чувам,/изобщо усещам/мисля, спомням,когато съм "будна" :) С други думи старая се да развивам "безпристрастна"наблюдателност.Като да си спомням сега,че прочетох,/но не съм съвсем сигурна :)/,че сънят е по-точният спомен /възпроизвеждане/на случилото се,от този ,който подреждаме будни.Т.е. мисълта заблуждава.Мисля при мен дори и "налага възбрана" на подтика ми да се узная чрез съня.От друга страна,доста ме интересува паметта,защото разбирам как заключва достъпа ми до ясното разбиране.Много полезно за мен се оказва онова,което ми се струва ,че съм чела като определено за "кататимни картини" или просто визуализациите,които при мен/изглежда съм визуал в най-голяма степен/идват съвсем спонтанно,както и онези мисли,които на пръв поглед идват от "някъде".Т.е. от предсъзнаваното.

Линк към коментар
Share on other sites

Да изгубиш пълнотата на сънищата си, защото малко по малко се осъзнаваш по време на сън, е добре. Това е един вид “увисване”, криза на промяната. Богатият сън е плероматичен, в него има всичко, но не е осеменен. Осъзнаването осеменява. Съвсем скоро, след известна практика на осъзнаване, сънят възвръща изобразителността си, но вече от нов порядък. Така става и когато човек започне да тълкува сънищата си. В първите дни след тълкуване, те бягат, сякаш са се уплашили, сякаш са били осквернени, но не след дълго се завръщат с по-голяма близост и яснота.

Мисълта заблуждава, само когато анимусът няма навика да прави това, което досега азът на жената не е искал от него да прави, но вече го иска. И пак, не след дълго, с малко повече настоятелност, мисълта наместо да заблуждава, започва да подпомага. Аз съм виждал жена, която е толкова възторжена на утринта след осъзнаване, че се питам – би ли могло да има, примерно, толкова щастлива булка. Сватбата за една жена би трябвало да е израз на правилно съотнасяне с анимуса, един вид иницииране в развит анимус, но най-често се оказва лъжовен церемониал. Но осъзнаването по време на сън е естествен израз на развиващ се анимус, това е един духовен аналог на оргазма.

Чисто визуалното осъзнаване е мистично. То носи радост, а често и неудовлетворение (визуалното осъзнаване е най-трудно споделимо – мъчно се изговаря и мъчно се разбира от другите). И най-вече е характерно за жените. Но именно поради мистичността си, това осъзнаване отпада от паметта, угасва, и е възможно да се възвърне само като откровение, тоест отново мистично. Една жена не трябва да се отказва от себе си, ала елемент дискурсивно осъзнаване би й помогнал много и в изключителна степен. Векове на ред хората са се възхищавали или плашели от мистичките, но истинските жени не са мистичките, а бин-джезъритките (който не е чел “Дюн” и не познава Джесика, време е да го направи).

Мисълта не е толкова пристрастна, а по-скоро вярно подбираща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,аз много сънувам,но винаги от съня запомням само едно нещо и мисля,не е случайно,напоследък обаче сънувам мъртвите свои близки и то в продължение на месец,баща ми най вече,той не е между живите вече три години,мир на праха му,не ми говори ,само наблюдава,в повечето случаи сериозен,сънищата ми винаги подсказват нещо,друг е въпроса ,че не винаги мога да ги изтълкувам,ту ми е тревожно,ту спокойно,не знам,но чрез сънищата наистина получаваш или предупреждение или насока към нещо........едно обаче е ясно,да се опиташ да трансформираш лошото чувство или усещане за лошо в добро,просто създалата се ситуация я пренареждаш в друга светлина,за добро...Ще се радвам ,ако някой ми помогне с мнение,или нещичко ми каже!Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Гальовна, има цяла тема за тълкуване на сънищата и изобщо. Но и темите се припокриват, поради простия факт, че няма как само в една плоскост да се разглежда темата за сънищата.

Записвай сънищата си, направи им после анализ, но без чужда помощ.

Иначе, има сънища, които не е добре да се помнят, но несъзнаваното обича да си играе на криеница. Капан за сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре,че мечтаеш ,Мона!Защото аз вече взех съвсем да се обърквам,/то не ,че съм била подредена:)/да ги помня ли,да ги искам ли,да ги забравя ли:)Сънищата си! ;)Това си е за в "Синхроничност",но и аз не знам вече кога спя,кога съм будна:)за да съм сигурна в коя тема,да сложа следващото.В един от клиповете ,които си пратила за музикален поздрав,има доста еднаквости с мой сън,че и с обясненията ми в края постинга?!А и физическа прилика с моя познат има.

Озадачена съм/ако не си чела моя сън/.Въпреки опита ми да се шегувам.Но благодаря на всички ,които пращат музикални поздрави.Пропях си отново!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти,Мона,така ще правя за напред,да ти споделя само,когато бяха събитията на 11,09, в Америка,видях на сън разрушенията и след това научих какво се е случило,друг път небето се отвори и един сноп светлина ,като неонова и очи,които ме гледаха,огромни,друг път някаква сила ме изтласква напред с невероятна скорост,друг път съм виждала на небето пак дявола,в цял ръст и хора на групи събрани на земята,сега и мъртвите.....наистина,ще си записвам,ще се опитвам да анализирам,късмет и любов,бъди здрава и щастлива,прекрасен ден и моята обич!

Линк към коментар
Share on other sites

Помните ли сънищата си? Колко често и в какви детайли?

Правите ли нещо специално, за да ги помните по-добре?

Здравейте, аз съм нова.Помня сънищата си.Преди време/около 2 год/сънувах странен съм, в който настоявах да се грижа за едно момче,но една жена упорито се опитваше да ме разубеди, но аз надделях.Това, което помня най-ярко са силните чувства към това момче, чието лице не виждах, а до днес нямам точна представа кое е.Оттогава насам много често сънувам един мой познат, който е много по-малък от мен, но се разбираме изключително добре.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Помня важните сънища от които очаквам последствия.

Имам периоди от дни в които сънувам много всяка вечер много интересни неща,но помня много малка част и то само визуално не и думи.

Онази нощ например сънувах много цветя ,всички цветя с които работя(като аранжор) сънувах ги като детски главички ,но знаех всяко едно цвете кое е.

Те се усмихваха бяха весели и ми говореха ,всеко цвете ми каза различни неща.

Много съжалявам ,че от казаното нищо не запомних,само визуалната част на съня ми остана. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Шелтер, защо не престанеш така устремно да се самоанализираш, дай си почивка и по-добре излез и потанцувай някъде с любим човек или с приятели? Престани да търсиш навсякъде синхроничността, дори и да ти се струва, че тя наистина се случва...

Не бягай от живота, сещам се, че има и такава много добра тема в портала.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, преди половин час си мислих точно върху "Коя е причината да бягам от живота?", както и за същия този клип на Лиза Джерард и Дениз ...запях си песента. Случайно посегнах за твоя отговор. Не знаех, че е за мен. Съвпадение.:)

Сякаш притежавам необяснима за мен чувствителност, нещо подобно на отклик, резонанс. Като че ли съм локатор.:) Или ти я имаш!? Ще взема да повярвам, в съществуването на телепатия! Пак започвам! :)

Права си. Трябва да оставям понякога книгите. А вече цяла седмица отлагам да се присъединя към клуба на танцуващите дами в града ни или поне да се престраша, да взема четката и боите. Посочи ми темата, моля!

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам каква тема да ти посоча, то от теб зависи, няма как да съм в мозъка ти и да имам твоето въображение,

На първо време се престраши и си сложи аватар - покажи се пред света и придобий образ, плътност, цвят.

Спирам с това, щото отивам оф топик.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Много чести сънувам и знам че съм сънувала, дори чувствам душевното си състояние след съня, но никога не мога да си спомня подробности. Не мога да си възпроизведа съня. Какво може да означава това?

Линк към коментар
Share on other sites

А и бързо спираш да вярваш на другите; това те кара да губиш способност да се изразиш - в сън, в думи, а може би и в емоция...

----

Да нямам сън е да не смея мечтая.

Редактирано от selsal
Линк към коментар
Share on other sites

Много чести сънувам и знам че съм сънувала, дори чувствам душевното си състояние след съня, но никога не мога да си спомня подробности. Не мога да си възпроизведа съня. Какво може да означава това?

Можеш да си ги припомниш при достатъчно силно насочване/концентриране на вниманието, като в същото време се изолираш от всички странични мисли. Т.е. мисълта ти трябва да е в покой, вниманието насочено към съня и просто да изчакаш някой малък детайл да изплува. По този детайл лесно ще можеш да възпроизведеш останалото. А иначе според мене първите чувства и мисли след събуждането са по-важни дори и от самите сънища. Всъщност между съня и истинското събуждане има едно състояние на полуосъзнатост, при което човек е така да се каже между двата свята - нито заспал, нито съвсем буден. Наблюденията върху него могат да се окажат изключително полезни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сънувам рядко. Помня до детайли. От една година сънувам винаги в нощи срещу големи празници. Последната поредица е Малка Богородица, Петковден, и сега преди Архангелов ден.Поредицата от сънища интуитивно знам, че е свързана. Не мога да тълкувам, но съм в очакване.

Линк към коментар
Share on other sites

Много чести сънувам и знам че съм сънувала, дори чувствам душевното си състояние след съня, но никога не мога да си спомня подробности. Не мога да си възпроизведа съня. Какво може да означава това?

Можеш да си ги припомниш при достатъчно силно насочване/концентриране на вниманието, като в същото време се изолираш от всички странични мисли. Т.е. мисълта ти трябва да е в покой, вниманието насочено към съня и просто да изчакаш някой малък детайл да изплува. По този детайл лесно ще можеш да възпроизведеш останалото. А иначе според мене първите чувства и мисли след събуждането са по-важни дори и от самите сънища. Всъщност между съня и истинското събуждане има едно състояние на полуосъзнатост, при което човек е така да се каже между двата свята - нито заспал, нито съвсем буден. Наблюденията върху него могат да се окажат изключително полезни.

Сигурно си прав. Вероятно не се задълбочавам да ги анализирам и по тази причина ги забравям. Може и Мона да е права, че имам да науча още много за себе си. А дали има някой, който да се познава до съвършенство - изключвам просветените.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично не винаги помнех сънищата си, но вече си ги записвам. Винаги като статна и имам лист с химикалка, за да мога да запиша и по този начин не ги забравям, а те-сънищата са важно нещо в живота ни.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Ей, да записваш сънищата си е глупаво. Все едно да хванеш писалката и в живота и да си го записваш. Или да си записваш любенето.

Просто ги сънувай! Сънищата са друг вид живот, в друго измерение, по-истинското. Там, като в смъртта, сме с голи души.

Много обичам да сънувам. Никога няма да хвана химикал след това, не е същото, ако го запиша, друго си е да го засънувам, да го изсънувам, да го насънувам...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...