Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Холографската вселена


Recommended Posts

Някой запознат ли е с теорията за холографската природа на вселената?Наскоро прочетох една книга по темата и идеята много ми допадна.Ще се радвам да обменя информация с някой,по въпроса.

Живот в холограмата

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

“Учени от германския университет в Кобленц регистрираха движение на фотон с по-голяма скорост от светлината и потвърдиха съществуването на области с "нулево време", съобщи британското научно списание "Ню сайънтист".”

източник

Има една теория за вселената частица, която на времето страхотно ме впечатли. Една единствена трептяща частица, която се движи с огромна (единствено за човешките представи) скорост.

Тя обяснява защо се предава прозявката, примерно. На фона на горната статия, където се говори за области с “нулево време”, теорията за вселената-частица ярко се активира в паметта ми. Най-вече защото и според холографската теория “частта-е-цялото” :

sOLINGEn написа:

“Едно от най-големите открития на миналия век, холографският образ представлява триизмерен обект, “сътворен” с помощта на лазерен лъч. За да се получи смайващо реалният образ, лазерният лъч минава през холографска плака, върху която по специален начин е заснет оригиналният обект. Чрез холографията може да се сътворят иначе невъзможни визии – например рееща се във въздуха рибка. Плаката не изглежда като обикновен негатив, още по-малко като истинската рибка. С просто око тя прилича по-скоро на повърхност на езеро, върху която капки дъжд рисуват разширяващи се и пресичащи се един друг концентрични кръгове. Холографското чудо на техниката става още по-удивително, когато натрошим плаката. Дори и с най-малкото парченце от нея, пак можеш да пресъздадем цялата холограма (проявена през все по-малки парчета счупена плака, нашата рибка става само по-бледа, но не губи от целостта си или размера си). По-нататък в текста ще стане дума, че това свойство на нелокалност, или “частта-е-цялото”, е основно правило и в теориите на съвременните квантова физика и неврофизиология.”

:feel happy:

Тази теория , поне за мен, е много ценна , въпреки че ще мине време, докато учените са в състояние да я докажат. Преди няколко дни написах коментар в Блога на Милена. Интересно, че сякаш e за тук и ще го повторя:

Аз питам се сега -

случва ли се тя -

действителността?

... едно от хилядите й лица-

отражението нейно,

във стъклописа на нелинейността?

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Много "случайно" разглеждах точно тези два сайта, където прочетох за Холографската вселена. След това погледнах в нашия форум и хоп - Някой е публикувал тема :)http://www.kehoeducation.com/content/section/9/250/ и http://www.kehoeducation.com/

Ето и от кой сайт успях да стигна до предните два линка. Смятам, че на него също може да има полезна информация.

Ето и от кой сайт успях да стигна до предните два линка. Смятам, че на него също може да има полезна информация.

http://www.icp-bg.com/

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Впрягането на силите

на холографския мозък

Две са главните послания, които изпъкват в тази глава от книгата.

Според холографския модел ум/тялото в крайна сметка не може да направи разлика между невронните холограми, чрез които мозъкът преживява реалността, и тези, които то извиква, докато си въобразяваме реалност.

И двете имат поразителен ефект върху човешкия организъм, ефект толкова мощен, че може да модулира имунната система, да дублира и/или да обезсилва ефектите на мощни лекарства, да зараства рани с изумителна бързина, да стопява тумори, да преодолява нашето генетично програмиране и да преоформя нашата жива плът по начини, които почти не са за вярване.

Ето първото послание: че всеки от нас притежава способността, поне на някакво равнище, да влияе върху здравето си и да контролира своята физическа форма по начини, които е малко да бъдат наречени смайващи. Ние всички сме потенциални чудотворци, непрояви-ли се йоги и е ясно от представените доказателства в предходните страници, че е наше задължение и като индивиди, и като човешки вид да посветим далеч повече усилия в изследването и овладяването на тези таланти.

Второто послание е, че елементите, които участват в създаването на тези невронни холограми, са много и фини. Сред тях са образи, върху които ние медитираме, нашите надежди и страхове, мисловните нагласи на нашите лекари, нашите подсъзнателни предразсъдъци, нашите индивидуални и културни вярвания и вярата ни в неща, които са както духовни, така и технологични.

Това не са просто факти, а важни ключове, пътепоказатели, които сочат към нещата, които ние трябва да осъзнаваме и да овладеем, ако искаме да се научим как да разгръщаме и управляваме тези таланти.

Както казва един 62-годишен бизнесмен, който е имал ППС по време на внезапна смърт: „Едно от нещата, които научих, беше, че ние всички сме част от една голяма, жива вселена. Ако мислим, че можем да нараним друг човек или друго живо същество, без да нараним себе си, ние жестоко бъркаме. Сега аз гледам една гора или цвете, или птичка и казвам: „Това съм аз, част от мен." Ние сме свързани с всички неща и ако ние изпращаме любов по тези връзки, тогава ще бъдем щастливи."69

Холографската вселена

Майкъл Толбот

izvorite.com - Даунлоуд

Линк към коментар
Share on other sites

“Учени от германския университет в Кобленц регистрираха движение на фотон с по-голяма скорост от светлината и потвърдиха съществуването на области с "нулево време", съобщи британското научно списание "Ню сайънтист".”

източник

Има една теория за вселената частица, която на времето страхотно ме впечатли. Една единствена трептяща частица, която се движи с огромна (единствено за човешките представи) скорост.

Тя обяснява защо се предава прозявката, примерно. На фона на горната статия, където се говори за области с “нулево време”, теорията за вселената-частица ярко се активира в паметта ми. Най-вече защото и според холографската теория “частта-е-цялото” :

sOLINGEn написа:

“Едно от най-големите открития на миналия век, холографският образ представлява триизмерен обект, “сътворен” с помощта на лазерен лъч. За да се получи смайващо реалният образ, лазерният лъч минава през холографска плака, върху която по специален начин е заснет оригиналният обект. Чрез холографията може да се сътворят иначе невъзможни визии – например рееща се във въздуха рибка. Плаката не изглежда като обикновен негатив, още по-малко като истинската рибка. С просто око тя прилича по-скоро на повърхност на езеро, върху която капки дъжд рисуват разширяващи се и пресичащи се един друг концентрични кръгове. Холографското чудо на техниката става още по-удивително, когато натрошим плаката. Дори и с най-малкото парченце от нея, пак можеш да пресъздадем цялата холограма (проявена през все по-малки парчета счупена плака, нашата рибка става само по-бледа, но не губи от целостта си или размера си). По-нататък в текста ще стане дума, че това свойство на нелокалност, или “частта-е-цялото”, е основно правило и в теориите на съвременните квантова физика и неврофизиология.”

:feel happy:

Тази теория , поне за мен, е много ценна , въпреки че ще мине време, докато учените са в състояние да я докажат. Преди няколко дни написах коментар в Блога на Милена. Интересно, че сякаш e за тук и ще го повторя:

Аз питам се сега -

случва ли се тя -

действителността?

... едно от хилядите й лица-

отражението нейно,

във стъклописа на нелинейността?

Случва се тя,действителността,но неможем да я видим в цялата и красота.

Да не е много популярна сред научните среди,понеже няма достатъчно солидни доказателства на този етап.Но според мен:Вселената може и да не е холограма,но има подобно поведение.Или иначе казано ако има двойствен характер много е вероятно да се държи като холограма и в същото време като нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

.....

Да не е много популярна сред научните среди,понеже няма достатъчно солидни доказателства на този етап.Но според мен:Вселената може и да не е холограма,но има подобно поведение.Или иначе казано ако има двойствен характер много е вероятно да се държи като холограма и в същото време като нещо друго.

Напълно споделям! Идеята за двойствения характер особено много ми допада. За сега няма достатъчно солидни доказателства, но според мен, нищо чудно един ден да се появят.

Аз питам се сега -

случва ли се тя -

действителността?

... едно от хилядите й лица-

отражението нейно,

във стъклописа на нелинейността?

Случва се тя,действителността, но не можем да я видим в цялата и красота.

sOLINGEn, чуден отговор е това! Наистина, макар че не познаваме до край вселената и не можем да я "видим" изцяло,- в душите наши отразява се любов и красота, и за вярвам, че си прав, холограма или не съвсем, прекрасен е света. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко години се интересувах от едно много специфично нарушаване на паметта. Тогава прочетох нещо, което ми звучеше странно:

"Карл Прибрам, неврофизиолог от Университета в Станфорд, дава следното обяснение: "Съзнанието не е просто машина за регистриране на реалността такава, каквато е. Информацията се кодира, разработва и съхранява на холографски принцип - мозъчни вълни, които не са копие на "оригиналния образ". Тоест, мозъкът конструира реалността и в това е същността на битието". Прибрам очевидно не приема дотогавашния възглед, че мозъкът съхранява всеки бит информация в отделни клетки или клетъчни мрежи. След като провежда редица експерименти, той стига до извода, че спомените се съхраняват в целия мозък на принципа на холографията, а не в отделни негови зони. Тезата на Прибрам е, че подобно на холографска плака мозъкът запечатва информацията и я възпроизвежда цялостно, а не локално. Чрез холографския метод той обяснява феномени като ейдетичните спомени (зрителни образи, възникващи в паметта и наподобяващи халюцинации), "фотографската памет" или защо, например, при нарушения в отделни мозъчни центрове конкретни умения се изгубват напълно или се възпроизвеждат пълноценно."

Източник

Това схващане дава едно разумно обяснение на промените, които настъпват при някои хора след клинична смърт - или изведнъж стават като малките деца - с намален речник и знания като десетгодишни или загубват 'цели периоди' от живота си, сякаш са изтрити, или стават гении в област, в която никога не са се изявали преди.

А ето и още нещо интересно:

Човекът вижда бъдещето, не настоящето

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Холограми, вселената и...човешкият мозък

Права е Ася_И, че паметта не се съхранява в определена част на мозъка.

Статията, която съм дал като линк е много инересен, показан е експеримент върху плъх, който е научен да изпълнява някакви задачи и след премахване на част от мозъка му, той все още знае какво трябва да направи.

Още много интересни неща има в статията :).

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...