Jump to content
Порталът към съзнателен живот

20.05.2008 г. - Всеки човек, който се обижда, е слаб


Recommended Posts

Мисъл на деня - 20 Май 2008 г.

„Всяка горчива дума, всяко горчиво чувство, всяка горчива мисъл, турете настрани. Сега много пъти вие мислите, че някой ви е обидил. Ако вас може да ви обидят хората, вие сте слаби хора. Всеки човек, който се обижда, е слаб.”

Из Бяга в Тарсис, 26-а НБ, 6.VI.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

О, да, това несъмнено е така. Аз затова се старая, когато някой ме обиди, да гледам на обидата откъм смешната й страна и да не му се връзвам много, много. Е, не казвам, че винаги успявам:)

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, че понякога имаме сили да се самоосъждаме, а нямаме сили да асимилираме от вън обидата/осъждането. Ето какво казва във връзка с това Учителя.

Има хора, които се самоосъждат, но се обиждат. Някой казва: „Аз съм лош човек.“ Но като му кажеш това, той се обижда. Някой казва: „Аз съм много развален човек.“ Но ако му кажеш това, той се обижда. Значи човек сам като си го каже, не се обижда. А пък друг като му го каже, се обижда. Сам като се обижда, той няма огледало да се види какъв е и затова не се обижда. Но ти като му го кажеш, ти си вече огледало – той се види и не е доволен.

Разбиране на природните закони

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...