Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Умствени и речеви проблеми


Recommended Posts

Някой изследвал ли е специално въпросът за индикаторите на умствени и речеви проблеми в картата?

На мен лично като че ли не ми достига някаква част от пъзела, понеже съм наблюдавала при деца с изявен умствен проблем наистина добра позиция и аспекти на Меркурий, Сатурн, Нептун..., както и липсата на "потвърждение" на проблема от няколко аспекта и позиции :(

Не съм срещала и литература по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет :)

Може би е време да те попитам какво влагаш като смисъл в умствени проблеми - психически заболявания, физически заболявания на мозъка или нещо по-специфично?

Не мога да кажа, че имам много наблюдения, само един случай на малформация на говора с ретрограден Меркурий в Овен, квадратура с Марс и като че ли нищо друго... :hmmmmm: За съжаление не разполагам с час на раждане за повече подробности.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Психическите проблеми често се бъркат с умствени, но не са такива. А умствените са нарушения на интелекта поради увреждане на мозъчната кора :) ,при които са увредени всички познавателни процеси /възприятия, изграждането на представи и понятия; паметта,вниманието и като резултат-мисленето/.

А ти какво имаш предвид под "малформация на говора" :)

Между другото тази позиция на Меркурий в Овен в напрегнат аспект с Марс,Луната,Нептун,понякога-със Сатурн, е един от често срещаните аспекти при деца с различни речеви проблеми,особено заекване и езиково недоразвитие.

Но има огромен брой деца,и с речеви,и с умствени проблеми,при които няма ясни индикации. Абе то вероятно има,но аз не съм ги открила още. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Под малформация на говора имах предвид дефект в речта - т.е. изговаряне на някои букви, съгласни неправилно. Всъщност дефекта е съвсем лек, държа да подчертая, че не засяга умствените способности. Става дума за много интелигентен младеж - бъдещ лекар :) . Мен ми се струва понякога, че толкова бързо се опитва да произнесе думата, че не успява да я каже правилно :D

За заболявания на мозъка, в това число възпалителни процеси съм срещала напрегнати аспекти на Меркурий с Плутон, но нямам конкретни примери за подкрепа на това твърдение. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

някой път нещата може да са свързани според мен с някои стресове или шоковк преживени от човека, дори без да има конкретен аспект в картата за това. но общо взето - напрегнати аспекти на меркурий.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Птолемей е казал следното:"Меркурий управлява разумната душа,Луната управлява животинската душа".

От наблюденията,които имам съм стигнал до извода,че нарушения на речта се срещат често при т.нар."изгорял Меркурий"-съвпад или близост от 2,3 градуса

до Слънцето.Наранен Меркурий в Близнаци,Дева и особено в Риби и Стрелец

в зависимост от степента на лошия аспект дава умствени проблеми.Нептун в 12 дом,ако е господар на 6-ти,в аспект с посочените тела също дава големи шансове за посещения в кабинети или клиники по психиатрия!

Трябва да се има предвид,че Меркурий има отношение към речта,езика,устата,

ума,нервната система,ръцете,белите дробове и т.н. Не е задължително един или няколко лоши аспекта към него да прекършат всички изброени органи,системи и функции!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Меркурий в 12 дом в Лъв в опозиция на юпитер ретрограден от 6 дом. Типи4ен пример за умствен недостатък или по то4но-невъзможност за комуникация!

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Guest Гост_александрина_*

Здравейте! Кажете нещо за психичните заболявания.Какви наблюдения имате по въпроса?Какво влияние оказват слънчевите и лунните затъмнения в деня на раждането на даден човек?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Меркурий в 12 дом в Лъв в опозиция на юпитер ретрограден от 6 дом. Типи4ен пример за умствен недостатък или по то4но-невъзможност за комуникация!

<{POST_SNAPBACK}>

:D много мило :thumbsup:

Имам Меркурий Лъв 12-то дом тригон Сатурн и нямам умствени недостатъци, речеви проблеми и нищо подобно. :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Напротив познавам такова дете,изоб6те и не говори а и е банворазвива6то.АСД Меркyрии и разположен в 12 дом в опозициq на упитер в 6-ти дом.Напално достоверно.Не сам казвала за тригони сас Сатyрн,qвно не си наqсно! :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

a какво ще кажете за глухонемите? или пък за слепите? попадала ли ви е карта на някои такъв човек? аз защото имам познати, но им нямам данните им и няма как да проверя какво по-специфично има в картите им, а съм се чудила много. ще ми бъде интересно, ако някой запознат сподели мнение или дори даде данните на някои с подобен проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...