Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Господи, не можеш да ме заблудиш!


Иво

Recommended Posts

О.К.Мона, нямаш проблем, тъкмо и ти ще научиш нещо :)

Мммммммммммм цитира точно себе си :), по-точно душата си :).

Галатяни 2:20

Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.

Ако не ти харесва-не чети :), простичко е :).

Линк към коментар
Share on other sites

Ако обичаш, точно ти не ме учи на любов и на знание за любовта.

Темата няма връзка с твоите безрайни цитати. Имах добри намерения, но вече съм озлобена и отвратена.

Модераторска бележка: Моля, изпращайте оценките си за другите участници във форума и забележките си към тях в лични съобщения. Пишете във форума само ако имате какво да добавите към разработката на темата. Моля, спазвайте добрия тон към останалите участници в дискусията.

Почит и уважение към участниците и към Портала.

Взаимната почит и уважение между участниците са важно условие за хармония. .. Използването на нецензурни думи или злословеното / обиждането / нагрубяването / подиграването на участниците (и тяхната позиция) не се допуска. Порталът толерира различните мнения по даден въпрос, но не и тези които имат за цел да компреметират по някакъв начин някой от участниците (или други лица).

Правила за участие във форумите Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че има хора които ме обвиняват, че цитирам :) .Аз пак няма да се въздържа и ще цитирам част от нещо което четох наскоро и дълбоко докосна душата ми. :hmmmmm: Кой знае, може някоя душа да има нужда точно от това Слово, за да се повдигне, а нали точно това е целта на този форум :) ?

НАЙ-ВЕЛИКИЯТ СУФИ

"Има всякакви суфи:странни, чудати, големи суфи, мъдри, пияни от преданост...Ще говорим за най-великия, този, който обхваща всичко. Той се казва Ал Халладж, Мансур Ал Халладж...Той е бил рядко лъчезарен човек...

Един дервиш в затвора преди екзекуцията попитал Ал Халладж какво е Любовта.Ал Халладж му казал:Ще видиш това днес, утре и в други ден. Първият ден го убили и го нарязали на парчета, вторият ден го изгорили, третият ден хвърлили праха му.

Това е неговият отговор. По време на екзекуцията, с шестнадесет вериги, вървейки към нея, той танцува, защото отива при Бога. Когато страданието е голямо, проникването е голямо...

Той е казал в тази връзка:Страданието , това е Той самият, а щастието е от Него; то е нещо, дадено от Него.

На палачите си преди екзекуцията той казва: Убийте ме, о, оверни приятели. Подобно, което казва и Христос на Юда- приятелю...

Ал Халладж казва:Любовта-това е най-висшето изявление на мистичния опит.Любовта си прокарва път в човека чрез страданието, защото страданието е самият Бог, а щастието е само скромен подарък..." -Е.Хараш -17том -лекции

Линк към коментар
Share on other sites

Такива като вас, възторжени последователи на неизвестен Господ, сте способни да изгоните и да пропъдите всеки, който наистина е способен да обича.

Тъй като законите на този портал не позволят нецензурни изрази, няма да ги употребвявам и и ще използвам лицеприятни фрази.

Но и те са ненужни. Всуе.

Beati pauperes spiritu! (Matteo; 5,3)

Линк към коментар
Share on other sites

1 За първия певец. Давидов псалом. Господи, опитал си ме и познал си ме.

Псалом 139

Превод от 1940 г

Бенита, интересувала ли си се как изглеждат текстовете от Библията в Цариградския превод (1871 г.)? Много са поетични.

И "Отче наш" също...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато усещам, че ми е трудно да приема начина, по който обича друг човек, си казвам нещо като молитва:

-Господи, помогни ми да почистя очите си от заблудата, че този човек не е способен да обича истински само защото той не проявява любовта си като мен.

-Господи, благодаря ти,че ми показа още едно от лицата на човешката обич - дори и това лице да изглежда като отвращение и озлобление, под тяхната черупка се крие Любовта.

-Господи, прости ми, че в тази "черупка" не съзрях веднага урока, който си ми изпратил този път. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато усещам, че ми е трудно да приема начина, по който обича друг човек, си казвам нещо като молитва:

-Господи, помогни ми да почистя очите си от заблудата, че този човек не е способен да обича истински само защото той не проявява любовта си като мен.

-Господи, благодаря ти,че ми показа още едно от лицата на човешката обич - дори и това лице да изглежда като отвращение и озлобление, под тяхната черупка се крие Любовта.

-Господи, прости ми, че в тази "черупка" не съзрях веднага урока, който си ми изпратил този път. :feel happy:

Благодаря на Бога, за мъдростта която излива чрез теб :). Чрез мненията ти, Бог винаги ме поучава, разобличава и ме поправя в пътя, ако съм се отклонила, и всичко това се случва с такава благост и нежност към душата ми, на каквато е способен само Божият Дух :), а явно е че Той се проявява, чрез теб и чрез други приятели от Пртала :).

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е бил интересен вашият бог, бог който ви пренася през калта на живота, който отваря очите на беззащитните си чада.Онзи бог, всеопрощаващ и любящ, бдящ над леглата ви.Бог който поема цялата отговорност на делата ви върху себе си, бог при който всеки тича когато се оплете в собственото си безхаберие.

Линк към коментар
Share on other sites

Донка, като ме модерираш, какво си мислиш, че правиш.

Усещането за власт е приятно, нали. Не ми казвай какво да пиша на лични и какво не.

Ти също можеше да ми пишеш на лични, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Такива като вас, възторжени последователи на неизвестен Господ, сте способни да изгоните и да пропъдите всеки, който наистина е способен да обича.

Винаги ми е бил интересен вашият бог, бог който ви пренася през калта на живота, който отваря очите на беззащитните си чада.Онзи бог, всеопрощаващ и любящ, бдящ над леглата ви.Бог който поема цялата отговорност на делата ви върху себе си, бог при който всеки тича когато се оплете в собственото си безхаберие.

Казано във вашия стил: Кой е вашия бог и за какво точно става въпрос?

А иначе, по моему, без цитати. Ако наистина си способен да обичаш:

Когато обичаш себе си и друг/други същества, тогава проявяваш доброта, справедливост, повече разум, сближаваш се.

Желая го на всички - и цитиращи, и четящи. На всички, които искат и могат да обичат.

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е бил интересен вашият бог, бог който ви пренася през калта на живота, който отваря очите на беззащитните си чада.Онзи бог, всеопрощаващ и любящ, бдящ над леглата ви.Бог който поема цялата отговорност на делата ви върху себе си, бог при който всеки тича когато се оплете в собственото си безхаберие.

Такааааа :), ще го кажа със свои думи :).

Това е Бога, който с времето съм се научила да виждам на всякъде. Във враговете си - защото те ми помагат да позная себе си :). Във лошите условия на живота, защото те ме държат будна, а добрите ме отпускат и приспиват. Във изобличенията, защото те ми помагат да се коригирам и да изправя пътя си :), дори и в болестите, защото те ме правят по-дълбока.

Виждам го в трудностите и лишенията, защото те ме събуждат и ме карат да осъзнавам със всяка фибра на душата и тялото си, че Той е Единствения на когото реално мога да се уповавам. Защото другото е суета и празно гонене на вятъра, а това ме кара да градя "къщата" си на канара!

Виждам Го в предателството на "приятелите" си, защото това ме кара да осъзная, че Той е Единствения реален приятел :).

Виждам Го в добрите и щастливи моменти на живота - защото те са благословени дарове от Него.

Виждам Го и в красивите постъпки на хората, защото Той постъпва всякога красиво!

Виждам Го в звездите, облаците, птиците... Да! Това е Бога който не може да ме заблуди !

Виждам го и в теб и в Мона :), Защото ако Той не привлече някоя душа, тя никога не би се докоснала до всичките тези неща!

А ти не се чуди, а го открий в себе си :) Поздрави и много Любов и красота!

Редактирано от BENITA
Линк към коментар
Share on other sites

Казано във вашия стил: Кой е вашия бог и за какво точно става въпрос?

аз нямам бог.Аз съм корена, бог е дървото.Слънцето грее и това ми стига.

Линк към коментар
Share on other sites

аз нямам бог.Аз съм корена, бог е дървото.Слънцето грее и това ми стига.

Корена храни дървото. То е зависимо от корена. Дали Бог е зависим по същата логика?

Слънцето грее..........съгласен съм. :thumbsup2: И на мен това ми стига!

Линк към коментар
Share on other sites

аз нямам бог.Аз съм корена, бог е дървото.Слънцето грее и това ми стига.

Както винаги точно казано! :3d_137:

Корен ли съм, стебло ли, листо ли, цвят ли, плод ли, не знам. Но зная, че не дървото заблуждава, а дърварят със секира в ръка...

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_011:Привет и на двечките :3d_146: ,знаех си, че няма да се откажете хихихихихи :harhar: .Така ми беше домъчняло,за вас :3d_013: .Чудех се какво ще правя без най-добрите си неприятелки :(. Е сега вече съм спокойна :3d_147:
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_011: Привет и на двечките :3d_146: ,знаех си, че няма да се откажете хихихихихи :harhar: .Така ми беше домъчняло,за вас :3d_013: .Чудех се какво ще правя без най-добрите си неприятелки :( . Е сега вече съм спокойна :3d_147:

Колко " ЛЮБОВ И КРАСОТА " :3d_131: ! Не е заблуда.

Линк към коментар
Share on other sites

Колко " ЛЮБОВ И КРАСОТА " :3d_131: ! Не е заблуда.

Не, наистина не си се заблудила.

Познавам един стар и много мъдър човек, който преди години разказваше, че в неговата градина има мушмул който дава много вкусни плодове.Но за да стане това, той честичко взимал брадвата и без да се двоуми много, окастрял ненужните клони :). Така прави и Господ с нас, казваше той. За да ни привлече по-близо при Себе Си т.е. в Неговата Пълнота и Благодат - във Вечния живот, Той честичко ни кастри от гордостта, омразата, високомерието и всички тези ненужни неща:"Марк 7:21

21 Защото отвътре, от сърцето на човеците, излизат зли помисли, блудства, кражби, убийства,

22 прелюбодейства, користолюбие, нечестие, коварство, сладострастие, лукаво око, хулене, гордост, безумство.

23 Всички тия зли неща излизат отвътре и оскверняват човека. "

Бог прави това по най-различни начини,Според Неговата Воля и намерение. Дали ще е чрез човек, Слово или някаква случка в живота ни, но това е все Той и Неговата Любов.

Бог ни кастри т.е. разобличава защото ни Люби :). Писано е:"16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот: ев.на Йоан"

Писано е също:"11 Никое наказание не се вижда на времето да е за радост, а е тежко; но после принася правда като мирен плод за тия, които са се обучавали чрез него." Евреи12:11

"19 Ония, които любя, Аз ги изобличавам и наказвам; затова бъди ревностен да се покаеш.

20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене. " Откр.3:19-20

И точно в тези моменти, когато най-много ни боли, когато егото и гордостта ни са много наранени, трябва да кажем: -Господи, благодаря, за Великата Любов с която Си Ме Възлюбил. Благодаря, за това, че заради тази Велика Любов, която никой ум не може да схване, Ти ми изпрати тези изпитания, за да ме приближиш при Себе Си. Да Господи, страданията, изпитанията и неприятностите не могат да ме заблудят, защото аз виждам в тях Любовта и загрижеността Ти за моята душа.

Прекланям се смирено пред Теб и Ти Благодаря! АУМ

Поздрави на всички :3d_043:

P.S.Бог никого не насилва всичко става по закона на свободата, която ни е дал!

Бог може да се оприличи на един просяк: това е една особено затрогваща изразна форма. Той тъгува за нашето внимание към Него. Учителят на Вселената, от чийто поглед затреперват всички звезди, слънца, луни и планети, тича след хората и вика: “Не искаш ли да ми подариш своята любов? Не Ме ли обичаш, Мен – дарителя на всички дарове, повече от тези неща и предмети, които съм създал на тебе? Не искаш ли да Ме потърсиш?” Но човекът отговаря: “Много съм зает, имам много работа. Нямам време да Те търся.” А Бог казва: ”Тогава ще почакам.

(Парамаханса Йогананда)

Линк към коментар
Share on other sites

Казано във вашия стил: Кой е вашия бог и за какво точно става въпрос?

аз нямам бог.Аз съм корена, бог е дървото.Слънцето грее и това ми стига.

Хе интересна игра на думи , която показва ,че все пак има ''бог''.

''Господи, не можеш да ме заблудиш!''

На мен ми звучи повече като все едно сам себе си да заблудиш .

При положение ,че корена и дървото са едно цяло ;))

Линк към коментар
Share on other sites

Колко добре само познавате Онзи, а нямате никаква педства за себе си. Смешно нали или трагично? Не знам.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Колко добре само познавате Онзи, а нямате никаква педства за себе си. Смешно нали или трагично? Не знам.

Здравейте,

относно мнението на Вендор мога само да кажа:

когато погледна вътре в себе си, виждам сърцето си - разтворено цвете, толкова крехко и ранимо, но и толкова издръжливо и силно, защото от него блика Извора. Виждам Теб, когото познавам, но и който си непознаваем и не ми е необходимо да знам, стига ми да само да се разтварям и да усещам; и не се съмнявам, не се колебая, не се питам, просто съм. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...