Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се раждаме и умираме?


Иво

Recommended Posts

:yinyang: СМЪРТ НЯМА!!!!! има преминаване от едно състояние в друго. Надявам се да ме подкрепи някой по-добре от мен запознат със законите на физиката, но доколкото аз знам(че нищо не знам), няма губене на енергия във вселената, има трансформиране от една енергия в друга. А идваме на тази Земя по собствен избор с някаква мисия и си отиваме, когато я изпълним. Тя може да не е от "глобалните", но всеки има мисия. :hypocrite:
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте! :angel: Много интересна тема и с повечето тук съм съгласна,че няма как да умрем в смисъла,който влагат "материалистите" :D Защо се раждаме?Аз винаги казвам,че сигурно съм правела доста грешки преди,че да се родя отново :huh: Винаги съм приемала Земята,като своего рода чистилище и е мястото,което трябва да усвоя нещо си,което не съм си свършила както трябва преди....Интереснонаистина...някой тук попита как да разбере какво трябва да направи,за да не греши....Понякога има начин да се разбере,но пък и в този живот също трупаме грешки....Умираме.....в смисъл на ,оставяме телата си,защото не можем повече нищо да дадем и научим и така сме решили-кога да напуснем този свят.....Не мисля,че се раждаме и започваме от най-ниското стъпало....Вероятно е вложен друг смисъл в това,но съгласете се,че не може да се родиш на едно ниско еволюционно ниво,като стадното ,например, и за краткия си живот да достигнеш индивидуалното или духовното :hmmmmm: Просто ,няма как да стане,нали ;) Или поне,аз така си мисля.....Всеки ден се питам какво трябва да науча в този си живот...за Любовта,да....за онази прекрасна Любов,на която отдавна сме забравили значението....и още.....препятствията.....може би се подлага на изпитание вярата ми.....или силата на духа....вероятно.....Имала съм сънища,наистина,които са ми показвали защо се е случило едно или друго нещо.....Как да разберем дали вървим по правилния път :hmmmmm: Винаги има начин.....Ако в сърцето ти има любов за всички,значи си успял....

Аз знам,че няма да умра,пък и нямам намерение и да остарявам :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами ако...

в Рая живота е бил вечен, но идва грехопадението при разделянето на добри и лоши неща - кой ни научи на това - липсата на Любов. Т.е. можеш да си в тяло, но всъщност като нямаш его е съвсем друго - ти на практика не си жив, просто живота е жив. А какво е смърт? Тя ли е лошото или лошото е това чувство, което липсата на Любов възпита в нас. Нямахме думи, думичките бяха звучета, които обозначават предметчета - а предметчетата бяха част от цялото, от нас, всичко беше забавление!

Линк към коментар
Share on other sites

В момента на смъртта се разбира истината за живота.

Смъртта е процес в който се унищожава всичко мъртво.

Живота ражда недъзите, смъртта ги унищожава.

Смъртта е екстаза на живота, катарзиса, без който не би могло да същиствува нищо живо.

Поставете си за цел в миг на уединение да си представите, че изживявате последните мигове от живота си, че след няколко минути ще настъпи смъртта. Изживейте тези минути. Може би те ще са най истинските през целия ви живот.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Михаела, мога само да ти кажа, че щом се страхуваш, че може да не изпълниш мисията си, то нямаш такава възможност (да не я изпълниш). Щом си задаваш тези въпроси и търсиш отговорите, няма страшно. Страшно е като се самозабравиш по една или друга причина. Лошата новина е, че всеки отговаря сам за себе си и друг насила не можеш да накараш да да тръгне по Пътя. Другите в този форум знаят повече от мен и имат по-голям опит, те ще ти помогнат повече. Понякога ми идват неща, както и на всички останали, които изпитвам нужда да споделя, самата аз не знам почти нищо.
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да допълня предишния си постинг №30, като предварително се извинявам за повторението.

В момента на смъртта се разбира истината за живота.

Смъртта е процес в който се унищожава всичко мъртво. Животът ражда недъзите, смъртта ги унищожава.

Смъртта е екстаза на живота, катарзиса, без който не би могло да съществува нищо живо.

Смъртта е качество на живота. Животът е организиращ фактор на информацията изграждаща Вселената. Вселената е жива информация.

В отношението смърт - живот няма дуалност, животът е първичното, смъртта вторичното. Без смъртта животът не би могъл да съществува.

Когато умираме ние се раждаме.

Смъртта е най-чистата форма на живот. В нея няма противоречия и излишъци. Тя коригира грешките в еволюцията, която е движещата сила на развитие на живота. Всички наши грешки умират в процеса - смърт. Колкото една душа е по съвършенна, толкова по-малка част от нея се губи при трансформацията живот – смърт – живот. Губещата се част е мъртъв спомен.

Раждането е възможност за по-малко смърт. Възможността е избор за развитие за духовно усъвършенстване на душата.

Ние не помним предишните си животи вероятно, защото не сме създали нищо за помнене. Смъртта заличава всичко мъртво-създадено.

Съзнанието се преражда. То не се “изкривява” и “деформира” от грешките, които допускат живите същества ( а изобщо има ли нещо неживо ?).

Съвършенството е неподвластно на смъртта.

Поставете си за цел в миг на уединение да си представите, че изживявате последните мигове от живота си, че след няколко минути ще настъпи смъртта. Изживейте тези минути. Може би те ще са най- истинските през целия ви живот.

Но, всичко заличено в трансформацията от живот в смърт се помни от Бог.

Успех на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

В много голяма степен тази мисъл ни пренася и към трансцедентната мисия, защото колкото и да се правят опити за индивидуализация на земните цели - те както всичко се подчиняват на установения ред, а той в своята цялост е установен от Бог - че значи е съвършен. И така, що се отнася до земният живот - ние си го живеем докато има смисъл това, смисъл за собственото ни извисяване, за доближаването към Първопричината, която определено е извън грубата материя. Разбира се, понеже натам сме тръгнали, идва момента в който трябва да пресечем границата, понеже целта е отвъд...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

всеки човек се ражда и умира и отново се връща за да започне това което не е довършил в предния си живот и ще продължи да се връща докато не го направи както трябва

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте! Ще "изцитирам" споделено мнение по темата от форумски будител : Раждаме се , за да се научим да се Новораждаме и служим на Бога на Светлината , а умираме - за да си починем : у - Мира!
Линк към коментар
Share on other sites

:D

Раждаме се и умираме, защото ни има!

Кой какво ще прави, кой какво ще постигне след раждането си е негова карма!

След като разберем смисъла на нашето съществуване, пак ще се раждаме и умираме!

Толкова много искаме да намерим смисъл в раждането си, че сме готови на всичко за това! Нас просто си ни има. Тук сме! Да живеем така, че да сме доволни от себе си и от съществуването си!

НЕ Е ЛИ ДОСТАТЪЧНО?

Загърбете страха от смърта и живейте живота си! Който го е страх, два пъти умира!

А смърт има:)))Индивидуална, биологическа!

Майка вече я няма! И татко си отиде! Кой ще ме убеди, че са живи!

Живи са за мен в моята памет.Ще са живи докато ги помня!

ПОМНЕТЕ!

И живейте така, че някой да ви ЗА ПОМНИ!

А след прераждането....божа работа! Кой може да потвърди, че има спомени от предишния си живот? Ако ги има, прераждането губи своя велик "смисъл"!

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли има човек, който не си задава този въпрос, и не по един път. Сигурно защото всеки път намираме отговор на различни нива, все по- дълбоко, ако имаме кураж за това. Не мога да добавя нищо към отговора на Венцислав, по- нататък принципно не може да се отиде. Поне с думи. Но ми се ще някак да изпратя мекота към болката на Донка. Много боли, когато загубим близък и болката не затихва. Как да кажеш, че няма смърт, като я има! И си е страшничка! Докато не стигнем до откритие от вида на това на Венцислав. Това би означавало, че се подосещаме, че играта на формите си е игра, а ние, ако търсим непреходните неща, ще трябва да надникнем зад формите. Да открием своята непреходна част и тази на другите. Тогава какво би могло да ни разделя? Пожелавам и куража да стигне до там.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте! Ще  "изцитирам" споделено мнение по темата от форумски будител : Раждаме се , за да се научим да се Новораждаме и служим на Бога на Светлината , а умираме - за да си починем :  у - Мира!

Е, да, но губим съзнанието си - като животни - това не е нормално положение!!! Прераждането е за диваци като нас - развитите същества не се прераждат!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Според мен при всички случаи става въпрос за трансформация на енергия.Това поне със сигурност го знам.

Но не знам защо изпитвам страх от смъртта.Всъщност то не е точно страх,а по скоро,че мисълта че ще се разделя с любими за мен хора ме плаши.

Или че ще оставя недовършени един куп неща.Защото пред очите ми се случи с хора които познавах.и е УЖАСНО.

И сега не мога да си отговоря по коя логика Господ преценява кой кога да си отиде от белия свят.Вие как мислите :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

И сега не мога да си отговоря по коя логика Господ преценява кой кога да си отиде от белия свят.Вие как мислите

Не ми е работа да се замислям, отговорът е непостижим за мене, затова.

Линк към коментар
Share on other sites

Абе,той и за мен е непостижим,но това не ми пречи да расъждавам,ми се струва.....Той ако беше постижим..е-хее... :yinyang:

Човек се чуди защо без време са му взели любими за него хора,за това си ги задавам тези въпроси,сега по-ясно ли е :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Господ това го е преценил отдавна - сътворил е закономерности по които ние сами определяме критичните точки в развитието си. Ако познавахме закономерностите щяхме поне да го правим съзнателно, но това е един от стремежите на търсещия.

Линк към коментар
Share on other sites

Човек се чуди защо без време са му взели любими за него хора,за това си ги задавам тези въпроси,сега по-ясно ли е

И преди си беше ясно. Исках да кажа, че е Божа работа кой кога ще си отиде, не моя или ваша.И да го мисля, и да не го мисля, все тая, никого не мога да върна. Чели сме в Библията за Божии хора, които са възкресявали мъртъвци, но аз не съм от тях и не познавам друг такъв. Не споря, само уточнявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Един землянин се питал защо се раждаме и умираме - казвал се Сидхарта и бил Принц - дори толкова се интересувал от тези въпроси, че оставил парите, жените, виното и разкоша и отишъл в дъм горите да се пита и търси отговорите. Казват че ги намерил! Обаче и той умрял - като всеки друг! Е, сигурно за последен път!

Умираме, защото сме слаби, защото нямаме свободата да не го правим! Затова!

Линк към коментар
Share on other sites

"Само онзи, който чрез любовта е станал знаещ,

ще бъде освободен от кръста

на причината и следствието,

към който го е приковало незнанието.

Само любовта слага край

на танца на преражданията."

Ханс Щернедер

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Животът?

Защо човек живее на този свят?

Тук искам да питам всички хора от този форум този въпрос, който го зададох.

Аз ще отговоря накрая. На който му е тъпа темата, да не пише мнения, ако навсички ви е тъпа тематакажете на админа да я заключи. Това е Ваш избор но поне нека тея които я ценят да напишат по едно мнение. -_-

модераторска бележка: новата тема пусната от Chaos Control е обиденена с настоящата.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: За да разбере кръговрата, обмяната. За да израсте съзнанието му толкова, че да разбере, че не е сам и център на Вселената, а част от тази Вселена.

Със сигурност се раждаме от любовта, носим я от Там... Но е по-важно какво ще отнесем обратно... :sleeping::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...