Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лятна духовна школа на Рила - 2008


Recommended Posts

Очевидно времето е решило този август да ни бъде приятел :) Очакваното влошаване на времето така и не се осъществява. Прогнозите са за запазване на хубаво, сухо и топло време чак до 25 август. Т.е. целият лагер на Рила ще мине във време без валежи, слънчево и топло. Атлантическите циклони работят с пълна сила над Западна и Северна Европа в момента и този факт автоматично ликвидира всякаква опасност от влошаване у нас :rolleyes: В момента имаме отлична защита на хубавото време. За надморската височина на лагера се очакват в следващите 10 дни нощни Т +10...+12, дневни Т +18...+20 градуса. Възможно е временно усилване на вятъра и временни увеличения на облачността, но без валежи на 18-19 август.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много полезна информация, ама ти много се вълнуваш от прогнозата. Вярвай! Няма страшно нали знаеш пословицата.

Сега всички светли същества работят за нас.

Светъл ден и дано се срещнем там в прекрасно време.

Редактирано от Mdrya1953
Линк към коментар
Share on other sites

Не се вълнувам, просто тук съм специалист-професионалист. ;) И се стремя да съм полезен с това. На мен лично много малко ми пука от времето, бил съм там и в непрогледна целодневна мъгла и това ни най-малко не ми е влияло на настроението. Там лошо настроение няма :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички ви :) Вярвам че ще се справите с всичко и ще научите уроците които ви ще ви преподаде и тази година планината :) Аз тази година няма да ходя на Рила, въобще няма да ходя никъде.Ще си стоя у дома в Разград и ще се радвам на времето каквото и да е то :) За времето в Рила ви пожелавам да го приемете такова каквото е !!!! Успешни мигове и осъзнаване на истината ви пожелавам !!! Всичко най-добро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Максим не исках да те засегна просто си помислих че като на всички нас ти се иска всичко да е прекрасно в това число и времето. А що се отнася до квалифицираната ти информация на мен ми помогна много в подготовката. Благодаря ти.

Много светлина и успех по пътя на Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Ето ни и нас след Рила, здрави и читави. Тази година съборът беше екстра, времето приятно ни изненада, нито веднъж не валя, все беше слънчево и беше топло, само нощем ставаше студено +2...+4. Усещането беше много силно на паневритмия и на молитви, а и като цяло, много приятели, много доброта и много конструктивни разговори. Спази се традицията от година на година хората да бъдат все повече и повече. Тази година нямаше място в отреденото за палатки място и беше разрешено такива да се поставят и извън зоната. Паневритмията имаше 3 кръга на 18, 19 и 20 август, при това кръговете бяха разширени спрямо предходни години. Имаше и доста чужденци, испанците изнесоха великолепен концерт с песни на Учителя. Така се редуваха тези незабравими дни - в изгреви, молитви, песни, паневритмия, беседи, бдения, концерти, лекции, екскурзии... Доста се колебах дали да отида тази година и се радвам че го направих. Усещаше се една хубава вътрешна връзка между хората, една топлина. За четвърти път поред повтарям този Рилски опит и всеки път има нещо свежо.

Снимки: http://www.yogimax.snimka.bg/album.php?album_id=276582

Видео: http://de.youtube.com/watch?v=J4P_2dfpLy4

http://de.youtube.com/watch?v=ITEX_f8FvO8

http://de.youtube.com/watch?v=GX7bi4NDMek

http://de.youtube.com/watch?v=fdxW2RwtKF8

http://de.youtube.com/watch?v=-mtF8iTMYVI

;)

Линк към коментар
Share on other sites

Много полезна информация, ама ти много се вълнуваш от прогнозата. ...

Максим не случайно се вълнува от прогнозата и дава ценна информация, оказа се, че е защитил цял докторат в областта на метеорологията. :D:D

Иска ми се да споделя, че въпреки някои мои притеснения, събрах кураж да се кача с раничка на гръб на Рила, срещнах прекрасни хора в планината и играх паневритмия на Бъбрека. Оставам с много приятен спомен за едно уникално и вълнуващо преживяване. Догодина сигурно отново ще отида.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година бях за малко, но пак си имах своето ползотворно изживяване. Благодарна съм за тази възможност. Имаше много светлина и топлина.

Линк към коментар
Share on other sites

След доста премеждемия успях да се кача за един ден на 19ти. Беше много хубаво.

Пожелавам на всички, които искат следващата година да имат шанса да прекарат повече време на Езерата.

Чистият въздух, величествените планински гледки, молитвената атмосфера, приятелски разговори пречистват и обновяват.

Снимки от Рила 2008 в портала

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, наистина беше чудесно на Рила по време на Рилския събор и благодаря на Максим и Иво за прекрасните снимки и видео, които са поместили за тези, които не са имали възможността да посетят лично тези така красиви и благодатни места и да се насладят на братския живот по време на Лятната духовна школа.

Използвам възможността да Ви съобщя, че на 6 и 7 септември в гр.Варна ще се проведе поредния Братски събор и всеки, който има възможност и желание да го посети, да се чувства поканен.

Ще се проведат семинари на тема Паневритмия. Лектори ще са д-р Светла Балтова, Николай Конакчиев и Александър Стойчев.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Използвам възможността да Ви съобщя, че на 6 и 7 септември в гр.Варна ще се проведе поредния Братски събор и всеки, който има възможност и желание да го посети, да се чувства поканен.

Ще дойда :) 99% Пристигам утре привечер директно в Братската градина с палатка и чувал.

Линк към коментар
Share on other sites

Рилските езера са моето място на силата, свързано с изключителни преживявания, за които даже не е и редно да се говори, за да не бъдат опошлени. И тази година имах щастието да бъда… Атмосферата, която се създава, е уникална и тя притегля като с магнит и множество чужденци от най – различни краища на света, които идват да се докоснат до нещо Божествено. Не случайно на 19 август бяха произнесени молитви на една дузина чужди езици… осезателно се почувства духът, за който пеем – на братство и единство. Огромната паневритмия всред красотата на рилския пейзаж е също уникално преживяване! И толкова много обич и светлина в очите на хората… И усещаш, че става някакво чудо – преображение подобно на това на Христос на Тавор – виждаш как всички тези хора са облечени не само в бели дрехи, но и душите им са бели, чисти… Идва ти да ги прегърнеш всички… да им покажеш по някакъв начин любовта си. Същото вдъхновение те обхваща и на посрещането на изгревите, и на вечерните молитвени наряди. Една вечер попяхме с приятели песни на Учителя. Беше Божествено. Пеенето завърши с мълчание. Нищо не можеше да се каже! Бяхме се пренесли в друг свят, в който думите нямаха място. Видях се и с приятели от Портала. Имах удоволствието да бъда гид на едно прекрасно същество, което за първи път посети езерата – Pcheliza. Благодаря й за доверието! Срещнах се и разговарях с Максим, у когото има нещо по детски чисто и невинно, с Hameleona – също притежаваща една вътрешна чистота и много приятно, меко излъчване. Атлантида – за първи път се видях с нея. Стори ми се малко притеснена и объркана, след като току що се беше качила на езерата, самичка и то за пръв път. Радвам се, че й е харесало. Запознах се с Лидия. Видях и двете Тани от Варна, които познавам от Мадара. Мярнах и Ирена Стоянова. Имах срещи и разговори със стари приятели… Намерих нови. Направихме и чудесни преходи. Изпълних молбите на двама приятели. Върнах се със заряд за цяла година. Пожелавам на всички съпорталци да имат подобно вълшебно преживяване догодина на Рила.

Линк към коментар
Share on other sites

Да,край Рилските езера е чудесно.А и тази година имаше почти идеални природни условия.За жалост, аз не се качвам от 2004 г.

Но си спомням за чудесните преживявания от 1986 г. до 2003 г. И най-вече- за 20.8.1988 г.,когато разбрах ,че много от ''фантастизиите''в беседите на Учителя са Истина.Но единственото условие е всеки един от нас да е подготвен ,за да ги приеме като такива.

Искрено се надявам да е имало време за пощение от Borislavil на Паров връх , който ''помни'' прекрасни духовни моменти.

Радвайте се ,че сте имали възможността и заслугите да бъдете в Лятната духовна школа.Работете усърдно за възможността да бъдете заедно на Рила 2009.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...