Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бог е Любов


Иво

Recommended Posts

ЗдравеЙ, Благост, мила сестрице непозната - просто такъв ми е хуморът - може би странен - като бяхме деца и имаше такава приказка - когато се говореше за някоя филмова звезда, казвахме:" не го познавам, не е от нашият клас" - да речем Будистите или теософите не употребяват думата Бог, но са прекрасни хора, нали така - аз лично съм расъл в комунизма, спомням си как като малък баща ми ме учеше че няма Бог И религиата е опиум за народа и средство за контрол- та сега въпреки че се интересувам живо от "Пътя", като чуя Бог и религия, откровено и искрено получавам гърчове, моля те прости ми. Това е сложен въпрос - има тонове философии, не искам да се впускам в тях сега в този форум, не е в това смисъла, а в простичките неща в живота, в това да помогнеш на човек в нужда, да се пожертваш когато ти подскаже сърцето - ето това е "Бога" в действие. Иначе - да, добро съкращение на всичките вътрешни стремежи, жажда за познание, мъдрост, Л'бов, свобода, към Светлата Йерархия, въобще за свещеният подтик отвътре - една вътрешна посока - това всичко е Бог, както и всеки аспект на всеки един човешки живот... Просто е силно изтъркана, затрупана от грешни и примитивни разбирания тази думичка, от кръв проливана в Името Му точно от тези които постоянно говорят за Него. Затова предпочитам да кажа Истина, Път, Йерархия, Мъдрост, Л'бов... но това съм си аз - прости ми, просто като чуя за Бог, и ми замирисва на погребалната атмосфера на църквите. Но мнението ми е чисто субективно - за други тази думичка е един вид мантра, пълна с позитивен дълбок вътрешен смисъл. Така че ще спра да натрапвам личните си пристрастия - благодаря за забележката - Ом Намах Шивая !!! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възможно е Бог да е названието на непостижимия, а Господ - на неговата близка до нас проява, към която бихме могли да се обърнем. Все е Господар, но както при военните, има непосредствени и висшестоящи началници. :P

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Каква е разликата между БОГ и ГОСПОД? 

Добър въпрос!

Думите БОГ и ГОСПОД всъщност съдържат две различни идеи , това са два принципа, които действат в цялото Битие.

Може би Господ е принципът на абсолютната Любов, а Бог е принципът на съвършената и абсолютна Мъдрост,

и всъщност двете са съединени в Едно-- Истината. :angel:

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Благост, може и да е обратното , нали ? Бог - Любов , а Господ - Мъдрост. Венцислав , благодаря за отговора.По ми е разбираем.

Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Всъщност БОГ е ГОСПОД!

Бог е Господ-ар! Царят в царството си е господ-ар, при военните генералът/адмиралът е господ-ар...да....

Светна ми хе хе! Благодаря за което. :1eye:

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже вече няколко пъти се спомена, че сме създадени по образ и подобие Божие, искам да припомня: да, бяхме така създадени, но поради собственото ни несъвършенство дойде грехопадението и предстои завръщането в новото сторо жизнено поле...

Може би...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:thumbsup2: Здравейте, всички!

в новото-старо! Да! Сега е много благоприятен за това момент. Щот сме сгъстени малко 

Как да го разбирам това - щот сме сгъстени малко? :1eye: и защо моментът е благоприятен? Благодаря предварително.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:lol: Ами...

и защо моментът е благоприятен
отговор:
това - щот сме сгъстени малко

Иначе:

Как да го разбирам това - щот сме сгъстени малко?
- разбери го така, че да можеш да го приложиш. :lol:

сгъстени малко
сгъстен, като по-плътен, като по-близки съставни части, по-добра възможност за взаимодействие помежду им... Може би обърква първото лице?! Подние - ние - надние...
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:v::v::v:

сгъстен, като по-плътен, като по-близки съставни части, по-добра възможност за взаимодействие помежду им...
:dancing yes: да ама някой части гъделичкат или даже щипят... да ги броя ли за неориентирани или пък нахални :harhar:

Подние - ние - надние...
това си е направо гениално :smarty::thumbsup2:

:feel happy: Мир+Любов :feel happy: Светлина+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравей, Венци..отново!

..в новото-старо! Да! Сега е много благоприятен за това момент. Щот сме сгъстени малко 

Струва ми се че те разбрах...проумях... :sleeping:

Да не би да имаш предвид ...СГЪСТЯВАНЕ - ОДУХОТВОРЯВАНЕ :smarty:

Щото там където има процес на сгъстяване долу...следва процес на одухотворяване горе...в духовните светове...да или не? :1eye:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е любов, истина, радост, промяна,живот,мъдрост и всичко останало.

Ако искаш го наричай Господ, ако искаш Приятелю, за него няма значение, но ако така ти се чувстваш по-близо до Него , то за теб определемо има значение.

:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Благи, Благи - теб какво да те мисля, ти имаш отвратителния навик да си ме разбираш! :harhar:

А е по-достъпен Отца ни за нас, ако го наричаме Отец, така ще усетим и всичките си братя и сестри като братя и сестри. Не е ли така братя и сестри?!

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Благодаря ви за отговорите! Сериозни мозъци сте ! Радвам се за вас :thumbsup2:

Бог е Любов ! Бог е Мъдрост! Ние сме добро, ние сме истина.

Здраве и късмет ! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Благи, Благи - теб какво да те мисля, ти имаш отвратителния навик да си ме разбираш! 

А е по-достъпен Отца ни за нас, ако го наричаме Отец, така ще усетим и всичките си братя и сестри като братя и сестри. Не е ли така братя и сестри?!

:v: Така е , Венци, братко обични!

Продъъължавам да си те разбирам... :harhar:

И понеже Отец наш е... всеМилостив+всеИстинен+всеМъдър+всеЛюбящ+ всеБлаг :angel:

и понеже аз пък...живея на вибрацията на благостта..ще ти отговоря само с едно...с...тишина.... + :thumbsup2::thumb down::thumbsup1:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Будни Бъдете Будители !

Бог е Любов - проявена и проявяваща се от вечността и за вечността !

А ние сме светли частички от това... :v:

:feel happy: Любов + Светлина+Мир+ Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...