Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медиите - защо са пълни с негативизъм?


Иво

Recommended Posts

Мона влез във форум - Педагогика - Образованието в България и там сме писали малко за учителската стачка .

А по - принцип в www.bgpetition.com има подписка "В подкрепа на учителите " и там има доста интересни "отворени писма " до Даниел Вълчев и сие . Някои от които са истински шедьоври на учителската мисъл.

Аз днес ще отида на митинг заедно с учителите от целия град . Нашата гимназия най- сетне е в" процедура "

, което означава ,че в петък ще можем да излезем най- рано в стачка . Ще видим как ще се развият събитията дотогава.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Да, Ина, писали сте малко по темата.

Аз съм добре запозната с учителската стачка; беше ми интересно да чуя вашите конкретни мнения и позиция.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Сядам вечерта да гледам новини по телевизията и единственото, което чувам ...

Е показване на реалната действителност колкото и да ни е тъжно

съгласен съм че понякога всичко е малко пресилено с цел да се търси сензация и гледаемост.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

О, я стига реалната действителност,....сяка вечер се слуша по телевизията само за катастрофи, убийства и какво ли още не. Аз съм сигурна, че има и нови, които също са самата действителност, но са добри. И са свързани с нови открития, с нашите умни деца, с човешки далеч по-добри постъпки от тези които споменах. Негативизъм та дрънка и то не е случайно, всичко е с цел... Кога сте чули новена последните години за Русия, говорим сааамо за братския американски народ, само за избоооори -вече половин година, е тук таме и някоя новена за Бритни Спиърс че си обръснала главата?!! та дали хората по селата знаят коя тази Бритни питам аз и дали точно тази новина е важната?

Аман от негативизъм, всички медии буквално не ни заливат, те преливат. Действителност, действителност, ама има и друга страна на монетата нали, тя не е едно лице. :3d_144:

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, май и на теб ти идва в повече социалното напрежение.

Що не се успокоиш?

И си помисли как се чувсвтват журналистите. Подобни изказвания звучат най-малкото странно. Но, както се казва - журналистите виновни...

Линк към коментар
Share on other sites

Аделаида, май и на теб ти идва в повече социалното напрежение.

Що не се успокоиш?

И си помисли как се чувсвтват журналистите. Подобни изказвания звучат най-малкото странно. Но, както се казва - журналистите виновни...

Мона, още докато пишех поста и бях сигурна, че ти ще бъдеш първата която ще обърне нещата....или просто веднага ще се провокира...в което лошо няма.

Аз съм спокойна и дълбоко уважавм журналистите.

Въпроса е агресията в медиите нали? Не в журналистите...Има разлика, не мислиш ли! Това е просто моето мнение и аз държа на него, ако съм те обидила, моля те извини ме, но не е персонално. Аз също работя в система в която не е лесно, но това е друга тема, който иска ще ме разбира, койте не - не. И лошо няма ....въпроса е кой какво иска да каже и кой какво ще разбере.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм обидена, няма на какво да се обидя.

Всеки си има право на мнение. Въпросът е друг - всички искат прекрасни новини, е - такива няма.

Живееш в България и прекрасните новини в нашата родина са предимно от личен характер.

Линк към коментар
Share on other sites

Не става въпрос за прекрасни, темата е "защо са пълни с негативизъм?"

Сиреч и други освен мен са го забелязали...няма го това да се говори и за добрите новини вече....

Линк към коментар
Share on other sites

Имаше го преди години, някога, преди хиляда години. Е, това време мина. На когото му е тъжно - да отвори "Работническо дело".

Без ирония.

Събудете се, хора и вижте къде се намирате! Научете се на реализъм и то на суров реализъм.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Хубавото на негативизма в медиите е, че насърчава използването на алтернативни медии, като блогове напр. Разбира се, средният блогър не може да генерира новини като професионална организация. Затова си има и „социални мрежи“, които чрез гласуване подреждат статиите. Такава е напр. MamaIAz.com, а по-пълен списък на български социални мрежи има в тази страница. Но поддържанаето на наистина добра социална мрежа май не е много по-лесно от поддържането на традиционна медия, пък и финансовата страна на нещата не е много ясна :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Основната бизнес стратегия е да се дават предавания, които се гледат повече. Явно повечето хора обръщат по-силно внимане на негативното и ето защо то преобладава и в медиите; журналистите иначе си избират кой ще обслужва повече тези и кой другите - наистина по-оскъдни сега и у нас новини. Теоретично промяната би могла да дойде и "отгоре" - ако се подбират макар и малки кълнове на добри начинания и те се оповестяват подобаващо, а същевременно, без да се скриват негативите, те се представят в по-различен, поучителен контекст... но явно единственият реалистичен път е постепенното променяне на масовото съзнание, така че хората да предпочитат наистина конструкивните предавания...

Линк към коментар
Share on other sites

но явно единственият реалистичен път е постепенното променяне на масовото съзнание, така че хората да предпочитат наистина конструкивните предавания...

Докато масовото съзнание е пасивно, винаги ще има недоволство и мърморене. Социалните мрежи (по-точно частният случай на социални мрежи за отбелязване на новини и изобщо нови материали) предлагат пряко влияние върху това, което се предлага. За да работи това обаче, нужно е участие на достатъчен брой хора, от които в крайна сметка не се иска много - просто да гласуват за новините, а също когато попаднат на интересен нов материал да го добавят за да могат другите да го оценяват чрез гласуване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:3d_146:

Приятно гледане и най-вече слушане на ПОЗИТИВНИТЕ Новини...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...videoid=5750725

Колкото и саркастични и лицемерни да са англичаните, чувството им за хумор е несравнимо и респектиращо. Ако човек изобщо "вдява".

Линк към коментар
Share on other sites

Кой ви кара да гледате?

Добре дошли в реалният свят, който... е гаден :whistling:

Пък медиите трябва да очернят живота на всички като ги направят проклети песимисти... лайк миииии :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност истината е, че точно песимистите са причината, както за негативизма в медиите, така и за самите новини. Разбира се те може да се самозалъгват с думи като "какво значение има моя песимизъм", но когато няколко милиярда мислят по този начин, ефекта е налице. И най-важното е, че държат целия свят да научи за песимизма им. Ако са отговорни, когато са в гадно настроение, поне ще се опитат да предпазят другите от него.

Линк към коментар
Share on other sites

Още преди време слушах майка ми как само казва - " С какво задоволство само съобщават нещо толкова тъжно". Сякаш го приемат просто като обогатяване на емисията им. Но и друго ми прави впечатление - че медиите наблягат бърху разни несъществени неща, разни клюки разни маловажни събития и не се задълбочават в и сериозните проблеми, с които страната ни е пълна. Въобще не говорят за реалните неща, просто ги подминават, а пък други - само бегло споменават и основните данни, статистики и събития за които слушаме са за (да речем ) Париж, Анкара... Това е много страшно, защото така наистина ни отвличат вниманието и го препращат към глупостите.

Линк към коментар
Share on other sites

Но и друго ми прави впечатление - че медиите наблягат бърху разни несъществени неща, разни клюки разни маловажни събития и не се задълбочават в и сериозните проблеми, с които страната ни е пълна. Въобще не говорят за реалните неща, просто ги подминават,

:thumbsup: :thumbsup: Луничка! Не мога да съм специалист във всички области, за да го твърдя за всичко - но за образованието и за образователната ни система и проблемите и 100% е вярно - отвътре нещата никак не изглеждат така, както ни ги представят медиите.

Линк към коментар
Share on other sites

Един приятел вчера каза, че няма да отиде да гласува, и по този начин ще даде гласа си за всички...

На мен това не ми изглежда разумно. Когато някой е част от дадена общност и иска тя да се движи в определена посока, той трябва активно да съдейства за това. Другото е поведение на планктон.

Линк към коментар
Share on other sites

Но и друго ми прави впечатление - че медиите наблягат бърху разни несъществени неща, разни клюки разни маловажни събития и не се задълбочават в и сериозните проблеми, с които страната ни е пълна. Въобще не говорят за реалните неща, просто ги подминават,

А питаш ли се защо е така ?

И кой дърпа конците ?

Случва се да забележа и беспристрасност т.е прилични медии.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото са курумпирани - Служители на Мамона (богатството).

Роби, машини... вътре в системата са и спинкат и добре си сънуват даже, но така или иначе все някога сапунения мехур се пука.

Пук! :D

Линк към коментар
Share on other sites

На мен това не ми изглежда разумно. Когато някой е част от дадена общност и иска тя да се движи в определена посока, той трябва активно да съдейства за това. Другото е поведение на планктон.

Да, другото е равно на социален паразитизъм.

И още нещо, чета някой мнения и честно казано, ми става смешно.

Българите изобщо обичат ли нещо, освен омразата си?!

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

На мен това не ми изглежда разумно. Когато някой е част от дадена общност и иска тя да се движи в определена посока, той трябва активно да съдейства за това. Другото е поведение на планктон.

Да... социален паразитизъм.

И на мен ми е чудно колко време и страдания трябва да минат за да се разберат някои неща.

Гласувайте!

Защото хората на Доган ще ви научат на отговорност по друг начин.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...