Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медиите - защо са пълни с негативизъм?


Иво

Recommended Posts

Ами както се убедих наскоро много от медиите са в услуга на управляващите, а за тях важи-Дайте на народа хляб и зрелища... та да си правят те, управляващите, каквото искат.... :feel happy::dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

На мен това не ми изглежда разумно. Когато някой е част от дадена общност и иска тя да се движи в определена посока, той трябва активно да съдейства за това. �”ругото е поведение на планктон.

�”а, другото е равно на социален паразитизъм.

И още нещо, чета някой мнения и честно казано, ми става смешно.

Българите изобщо обичат ли нещо, освен омразата си?!

Другото е личен избор, нечий.

...

Мона, и аз така - чета тук някои мнения, които цитирам, и се питам същото ;)

Само наполовина съм българка, а посолството ми е доста далечко, та ще пропусна тези гласувания. В Ница, където съм, засега само ще наблюдавам. :D

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Ами както се убедих наскоро много от медиите са в услуга на управляващите, а за тях важи-Дайте на народа хляб и зрелища... та да си правят те, управляващите, каквото искат.... :feel happy::dancing yes:

:thumbsup:

Да, именно!

Матрицата си работи и медиите са отлично средство за влияние върху масите.

Медиите и в частост телевизия и радио са днешния колизеум. Интернет пространството не отстъпва.

Все по-честичко се хващам колко съм "зарибен".

"Грях е всичко, което те кара да забравиш за Бог." Парамаханса Йогананда

Бог е семейство, ближния и ти самия и...

Медиите честичко те карат да забравиш за себе си дори, как тогава ще си спомниш за Себе Си, като непомниш дори кой си ти и от какво имаш нужда.

Най-малкото отлагаш нуждите си за уж по-добро време.

Ефтин трик, но пък работи.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами както се убедих наскоро много от медиите са в услуга на управляващите, а за тях важи-Дайте на народа хляб и зрелища... та да си правят те, управляващите, каквото искат.... :feel happy::dancing yes:

<_< всички медии винаги са в услуга на силните на деня + в услуга на невидимите властващи + винаги ще бъде така + няма лошо + това си е част/ механизъмче от шоуто :thumbsup: знайно е, че всеки винаги си носи /търпи отговорността за позицията / мнението си + за действията / бездействията си :hypocrite: медиите ще са ПЪЛНИ с негативизъм/ безсмислия докато има кой да ги ПЪЛНИ финасово + "подхранва" илюзията за реална промяна + изява + значимост + власт :sleeping:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Медиите какво показват нама значение когато човек е на ясно с нещата

и вижда и мисли правилно .

:3d_137:

Но пък и колко много заблудени има :3d_166::3d_148:

Линк към коментар
Share on other sites

Медиите какво показват нама значение когато човек е на ясно с нещата и вижда и мисли правилно .

:sleeping: знаеш че всичко ИМА значение + ИМА значение какво казват / показват / разказват МЕДИИТЕ +защото разходват време / ресурси / енергия ... даааа + веселяци + мазохисти + кариеристи + безумци + оптимисти ...всички сме ЕДНО :dancing yes: оле оле олеееелеее :sleeping:

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Има лесно .превключваш канала или направо спираш телевизора :3d_146:

но така има и опасност човек да заживее в измислен свят

така че ''отсяване'' е нужно .

Линк към коментар
Share on other sites

Информация има и то за всичко, важно е какво пресява мозъкът и интелектът (доколкото го има).

И плюенето по медиите е нездравословно, особено в тези векове на свърхинформираност.

Кой бил заблуден, манипулиран или подведен??? А кой ли не е?

Истината е, че хората четат много малко - и книги, и вестници, и всичко. Който желае да се върне в каменните векове - моля, но нека да не използват масмедиите и компютрите в случая, за да ми разгласяват комунистически ереси.

Затова, надявам се, призракът на ГУЛАГ да не се повтаря в човешката история.

Линк към коментар
Share on other sites

Къде живееш Мона? В България или...

Вече има и свободни медии, но не може за една статия да се обаждат и да ми казват или я спираш или... На лични мога да ти разкажа подробно ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, спрях се, защото не можех да рискувам други, освен себе си...

Ако трябваше да платя аз, добре, но щяха да платят деца... Не че сега не се случва, но не можех да сложа тази тежест на съвестта си...

Сигурно щеше да е за добро ако статията беше излязла, но уви :feel happy::hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Много хора имат подобни задръжки и те обикновено се оказват излишни. Страховете са големи. Но зависи за какво е била статията.

Виж, мен трудно ще ме учудиш с информация за медии и за статии, била съм заплашвана със съд многократно и както ме виждаш - още съм жива. За чужди страхове никой не носи отговорност. Но за всяко обвинение трябват доказателства, имайки предвид нашата съдебна система и т.н.

После, понеже сме в избори - какво купуване на гласове става - е, иди и докажи, дори и материал, който е филмиран не важи пред нашата съдебна система, т.е. не е доказателствен материал.

Дълга и широка.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Смешното в случая беше, че в статията нямаше нищо, което да уличи някого. Изказвах различно мнение... Просто - гузен, негонен побегна :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

На мен това не ми изглежда разумно. Когато някой е част от дадена общност и иска тя да се движи в определена посока, той трябва активно да съдейства за това. Другото е поведение на планктон.

Да, другото е равно на социален паразитизъм.

Реших да не съм социален паразит и гласувах. Сега като гледах по телевизията как в НДК се захвърляха списъците с гласувалите или председателите заявяваха, че ще си ги занесат в къщи, за да се наспят и пак ще дойдат, съжалих, че напразно съм се разкарвала. Кой знае къде е отишъл гласът ми?

Мисля, че истинските паразити са организаторите на тези избори! Май наистина живеем в Абсурдистан. <_<:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Медиите са под контрола на хора, които искат да ни карат да мислим кофти и да създаваме с мислите си кофти реалност, за да ни манипулират по - лесно !!! :3d_070:

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина са пълни, уверих се за пореден път. Защото постоянно първата новина е убийство, опит за убийство, кризи, и все такива разни негативизми...А се оказва, че тази седмица са направени две уникални операции на сърце до колкото не се лъжа у нас-България, но никой дори не си направи труда и да ни съобщи за това. А и ма и добри новини-убедена съм в това, добри, и такива с които можем да се гордеем, такива които могат да ни накара да се усмихнем и да се откъснем поне за миг от тягосното ежедневие, но те не се съобщават и не стигат до нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Медиите са под контрола на хора, които искат да ни карат да мислим кофти и да създаваме с мислите си кофти реалност, за да ни манипулират по - лесно !!! :3d_070:

Може би, но те това могат да тго направят само при достатъчно съдействие от наша страна. Ако ние не наостряме уши повече при лоши, отколкото при градивни новини, и тяхната стратегия ще пропадне. Ето, аз самият не знам защо понякога слушам повече от един път на няколко дни новини, след като винаги се убеждавам, че е нямало смисъл - то все едни и същи неща си ги въртят на пръста... Ако почти спрем да им следим предаванията, приходите от рекламите рязко ще намалеят, а без пари и най-мощната медия няма да оцелее - ще е принудина да търси други начини да ни привлича вниманието!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм забелязъл, че прещраквам каналите и слушам едно и също нещо, и колкото е по - негативно и колкото повече различни мнения се изказват ..., сякаш повече ми привлича вниманието ...

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

А при мен е обратно - започнат ли негативни коментари, превключвам канала - нямам позитивна енергия за пропиляване - нужна ми е за близките, за учениците.... А и имам нужда да науча нещо добро, полезно, за да го споделя с тях.

Линк към коментар
Share on other sites

А при мен е обратно - започнат ли негативни коментари, превключвам канала - нямам позитивна енергия за пропиляване - нужна ми е за близките, за учениците.... А и имам нужда да науча нещо добро, полезно, за да го споделя с тях.

:thumbsup2: И ако станем така повече, да му мислят програмните директори!!! :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

Някой ще каже ли три негативни новини, които са го впечатлили от последно време,

за да направим с общи усилия опит за "трансформацията" им ...

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами финансовата криза :D , поругаването на християнски гробове в Ивайловградско, изказването на Борисов в Чикаго ( това напоследък много го обсъждаха) :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...