Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Медиите - защо са пълни с негативизъм?


Иво

Recommended Posts

Ами финансовата криза :D , поругаването на християнски гробове в Ивайловградско, изказването на Борисов в Чикаго ( това напоследък много го обсъждаха) :D

Ами .... не живеем в Рая, нали и новините не са райски, а - земни.

Дори в някои случаи информацията е доста смекчена.

Пороблемът е в преекспонирането на т. нар. лоши новини, но това е професионална тема.

П.С. За Бойко Борисов - преди него затова е говорил Иван Костов, после и Симеон II, нещо което всички знаят и което се премълчава. Друг е въпросът доколко това изказване не е популистко говорене и ние отново си имаме герои на деня.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Мона . Единият ни мълчеше сърдито, другият ни посъветва да си сменим чиповете, хаха. Но това е друга тема.

Именно. Проблемът е в чиповете и е е казано много точно.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но не върви тази критика да бъде направена от " честен" човек като него. Но аз съм убеден, че ако имахме други чипове той въобще нямаше да е щастлив от това. Можеше и да не е в България. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

"Ванга, както и Петър Дънов, са били изпратени, за да ни пазят. Иначе българският народ би се самоунищожил."

Това каза Нешка Робева тази вечер в предаването на Росен Петров "Нека говорят". Помислих си, че мога да го споделя в тази тема. За мен само появата на Нешка Робева на екрана е достатъчна, за да разсее мита за негативизма на медиите, но казаното тази вечер остави по-дълбоки следи...

И още нещо, което научих от приятели, но се отнася пак до медиите и техните любимци. Отнася се до посещението на Мадона в България през миналата година. За съжаление, не съм го прочела лично, нито мога да посоча вестника, в който е било отразено, но си струва да го спомена тук - първото място, което поп-звездата искала да посети, кацайки на българска земя, било гроба на Учителя. Дано някой от вас е попаднал на тази информация, за да конкретизира!:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Няма да се впускам в подробности защо са изпълнени с негативизъм .

Само ще споделя какво ми сподели един приятел пребиващ дълги години в Канада.

Закона в Канада е кратък. Това на всеки е ясно.

Той каза, че в Канада престъпност има, но медиите не я разтръбяват с цел да не се създава излишна паника. Хората да бъдат спокойни. Имало някакво място, което самоубийците масово избирали. Първия показал пътя, а после всички по стара меланхолична традиция решили, че това ще да е мястото. Въпреки често случващите се самоубийства на това място медиите спрели да ги отразяват. За добро или зло. Нека всеки сам прецени.

Уместно ли е истината ( случващото се около нас ) да бъде прикривана, за да няма излишни отрицателни емоции в наблюдаващите новините!?

Проблема в медиите е, че могат да отразяват действителността, но не винаги го правят поради куп причини. Затова според мен човек много внимателно трябва да наблюдава кога медиите се опитват да ни покажат истината промивайки мозъците ни. Явен пример имаше наскоро. Как истината беше преобразувана в лъжа. По - голяма част от българите схванаха идеята на медията и с достойнство отвърнаха на удара!

И друг проблем. Напоследък се нароиха доста информационно осведомителни " блогове ". Не безпристрасни сайтове, а блогове - зад които седи един човек, а над него други дърпат конците. И така по веригата.

Нашата задача става по - трудна от решението на " Теоремата на Поанкаре ", вече решена! Вместо да ни се хвърли истината и да я видим ние трябва да се превръщаме в инспектор Стрезов.

Но и заблудени пак ще видим истината, вярвам го.

Линк към коментар
Share on other sites

Медиите са под контрола на хора, които искат да ни карат да мислим кофти и да създаваме с мислите си кофти реалност, за да ни манипулират по - лесно !!! :3d_070:

:thumbsup::thumbsup1::thumbsup2: Хрис, надълбоко си проникнал, за да го разбереш, жалко че 99% все още не го осъзнават.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

За консуматорските внушения на медиите

http://www.sibir.bg/...le&artID=486850

Лъжата на планетата затвор

http://www.vbox7.com/play:24a46a35

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, това видео е доста банално, плоско и не казва нищо ново или гениално. По-скоро си мисля, че е продукт за самоуспокоение на някой неуспял на запад...Ако човек е наблюдателен, ще забележи абсурдни твърдения там. Мислите не били важни...Нали така пише вътре? Истината е, че западното общество те подтиква да мислиш, да изразяваш себе си свободно. Ето защо западното общество СМЯТА, че мислите са важни. Иначе западното общество е по-трудно податливо на вербуване от секти, именно защото е повече мислещо, по-креативно и по-малко нуждаещо се от компенсация на вътрешна неспособност или празнота чрез духовни играчки...А иначе дали на запад или на изток, всички се стремят към печелене на пари. Каква е разликата? На запад са дисциплинирани и отговорни, работливи, на изток и юг са свикнали с по-малко усилия да постигат блага. И вече виждаме какви са резултатите, едните благодарение на своята трудолюбивост остават стабилни, а другите, които са се "реели" из духовното, или са се веселили с приятели, или са имали следобедна "медитация"-сиеста, сега берат плодовете на своята "духовност, нематериалност"...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не споделям тезата на това видео. Включително вътре си противоречи: Ако не си добър, ще гориш в ада. и после веднага: Ако нямаш хубава кола ... - това са различни неща и т.н., но основното е, че призивът да не работим усилено е доста зловреден, особено пък за нас българите. Ми ние и без това не работим усилено.

Лично за мен е много странно, безработен човек, който уж си търси работа, да пита ама натоварено ли е на това работно място, много ли е уплътнено работното време, като това дори е по-важно за човека от заплащането. Направо недоумявам - ама той за какво си търси работа? За да ходи някъде и да се връща? За да има повече социални контакти с колеги? Българинът е склонен да получава някаква заплата, при условие, че някой ще му внася осигуровките и ще го оставя да се размотава на работа.

А съвсем друг е въпросът дали ще се плъзга човек по наклонената плоскост на все по-модерна кола, все по-нов телефон, и т.н. "по-". По мои наблюдения и хора с много големи доходи, и хора с много малки доходи еднакво са склонни към такова потребителско мислене.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не споделям тезата на това видео. Включително вътре си противоречи: Ако не си добър, ще гориш в ада. и после веднага: Ако нямаш хубава кола ... - това са различни неща и т.н., но основното е, че призивът да не работим усилено е доста зловреден, особено пък за нас българите. Ми ние и без това не работим усилено.

Лично за мен е много странно, безработен човек, който уж си търси работа, да пита ама натоварено ли е на това работно място, много ли е уплътнено работното време, като това дори е по-важно за човека от заплащането. Направо недоумявам - ама той за какво си търси работа? За да ходи някъде и да се връща? За да има повече социални контакти с колеги? Българинът е склонен да получава някаква заплата, при условие, че някой ще му внася осигуровките и ще го оставя да се размотава на работа.

А съвсем друг е въпросът дали ще се плъзга човек по наклонената плоскост на все по-модерна кола, все по-нов телефон, и т.н. "по-". По мои наблюдения и хора с много големи доходи, и хора с много малки доходи еднакво са склонни към такова потребителско мислене.

Диана, напълно те разбирам, че не проумяваш. На мен ми се случва често. Но това с безработния е глупаво. Чакай сега! Ти предлагаш гладния и безработния да работи, защото е гладен и безработен. Нужно е да се работи, но да поискаш от човек да работи, да няма " претенции ", не мисля, че е редно.Хората имат достойнство и то не бива да бъде потъпквано от работодателите.

Магистрала " Люлин " я направиха точно тези бедни и закъсали кърджалийски турци, които вместо да отстояват правата си тръгнаха по логиката " гладен - закъсал " ! Какво стана. Работеха по 12 часа, без почивни дни. Не се къпеха, защото бяха настанени в изоставени руини. Храната, която поемаха беше отпадък от " Billa ", " Kaufland ", " T - market " ... И това, което казвам не съм го чул в новините, а го знам от леля ми. Тя има строителна фирма. Та нейната фирмичка участваше в изграждането на магистралата. Със съществената разлика, че при нея няма неточности и недоразумения.

Това означава ли, че ако ми падне гладна, трябва да й връча метлата, химикалката и да я назнача на работа, констатирайки: " Ама ти си безработна, как може да питаш за работното време, за физическата, психическата натовареност" ? Не е ли в реда на нещата; да седнем, да изясним какво търси гладната, а аз да кажа какво предлагам и искам от нея? Да си стиснем ръцете независимо дали ще бъде назначена или ще откаже работа. И обратното. Ако аз съм безработен ще търся, поискам от работодателя си да изясним тези неща. В това да се поитересуваш с каква работа се захващаш няма никаква претенция, а позиция. Та нали именно с това изясняване впоследствие аз ще трябва да се съобразявам, а и шефа с него.

За останалото съм съгласен с теб.

Мързела не бива да се толерира, а да се наказва, но това става впоследствие. След като се прецени човека на работното му място.И да, българите като цяло може би са не точно мързеливи, а по - скоро безотговорни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не споделям тезата на това видео. Включително вътре си противоречи: Ако не си добър, ще гориш в ада. и после веднага: Ако нямаш хубава кола ... - това са различни неща и т.н., но основното е, че призивът да не работим усилено е доста зловреден, особено пък за нас българите. Ми ние и без това не работим усилено.

Лично за мен е много странно, безработен човек, който уж си търси работа, да пита ама натоварено ли е на това работно място, много ли е уплътнено работното време, като това дори е по-важно за човека от заплащането. Направо недоумявам - ама той за какво си търси работа? За да ходи някъде и да се връща? За да има повече социални контакти с колеги? Българинът е склонен да получава някаква заплата, при условие, че някой ще му внася осигуровките и ще го оставя да се размотава на работа.

А съвсем друг е въпросът дали ще се плъзга човек по наклонената плоскост на все по-модерна кола, все по-нов телефон, и т.н. "по-". По мои наблюдения и хора с много големи доходи, и хора с много малки доходи еднакво са склонни към такова потребителско мислене.

Диана, напълно те разбирам, че не проумяваш. На мен ми се случва често. Но това с безработния е глупаво. Чакай сега! Ти предлагаш гладния и безработния да работи, защото е гладен и безработен. Нужно е да се работи, но да поискаш от човек да работи, да няма " претенции ", не мисля, че е редно.Хората имат достойнство и то не бива да бъде потъпквано от работодателите.

...

Мързела не бива да се толерира, а да се наказва, но това става впоследствие. След като се прецени човека на работното му място.И да, българите като цяло може би са не точно мързеливи, а по - скоро безотговорни.

А, не, не си ме разбрал. Аз предлагам хората да не се ослушват и да не си мислят - Ми то не е мое, защо да се напъвам, защо да се старая, ще карам през пръсти ... - предлагам да работят съвестно и старателно, защото иначе това с прецакването го владеем перфектно, но точно то ни е докарало дотам, че живеем в прецакана държава.

Казах, че е неуместно първия и главен въпрос да е дали е уплътнено работното време. Не казах, че работното време няма да е 8 часа и други подобни неща, които си предположил. Странно е хем да си без работа и уж търсиш активно, хем да се плашиш, че там, където те наемат, ще те заангажират плътно 8 часа и няма да има безкрайни кафе-паузи, лафчета с колеги и т.н.

Честно казано, ако на мен ми предлагат работа, където работното ми време няма да е уплътнено добре и не е някаква държавна/общинска структура, много ще си помисля, дали ще приема. Как и откъде ще идват парите за моята заплата, след като аз работя съвсем малко?! Значи или заплатата ми ще е много малка и само ще си губя времето на това работно място, или ако заплатата е добра, то тази фирма е някаква мафиотска, пере пари.

Колкото до мързела - да, и аз предполагам, че не сме мързеливи, а по-скоро безотговорни: по един начин се работи във фирмата, а по друг начин за себе си. А това да се наказва мързела - убедила съм се, че полза няма. Човек ако вътрешно не е убеден, че трябва да се труди добре, стимули, наказания ... много малко го променят.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана Илиева:

Ако нямаш хубава кола ... - това са различни неща и т.н., но основното е, че призивът да не работим усилено е доста зловреден, особено пък за нас българите. Ми ние и без това не работим усилено.

Има една приказка :"Те ни лъжат, че ни плащат, ние ги лъжем, че им работим." В България пенсиите и заплатите по един изкуствен начин са задържани на ниско ниво. Убива се стимулът за работа на хората, развращават и обезверяват се. Пример : шивачките. Работят много. Често по 11-12 часа на ден. Шият скъпи дрехи за износ. Плащат им мизерни за извършената работа заплати. Понякога не им ги дават редовно. Тези жени би трябвало да работят по 8-9 часа на ден, да речем - пет дни в седмицата. Не по 12 часа - 6 дни в седмицата. Вместо 300 - 400 лв., би трябвало да взимат поне 1500 лв. с оглед на големия труд и скъпите дрехи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...