Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Апокалипсис


Венцислав_

Recommended Posts

Здравейте!

Предполагам, повечето от вас знаят, че Апокалипсис означава Откровение.

Предполагам, повечето от вас усещат, че наближава нещо голямо.

Какво мислите?

Аз лично смятам, че вече сме навлезли в така нареченият Апокалипсис, който всъщност представлява разделение. Разделение на човеците може би...

Отделяне на вярващи, призвани и избрани...

Да видим има ли бъдеще тази тема?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hi XEHTCYPO!!!

Mai taq tema nqma da byde, a?

Za apokalipsisa mislq 4e moje bi go ima am za nas ne e opasen. Po to4no za nikogo ne e opasen. Poneje tezi koito znaqt "6to e to" ne gi pritesnqva, a tezi izob6to nepodozira6ti - hi4 ne gi e grija.

adi do utre.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, всъщност предлагам темата да се закрие от администратора, а ние с Митко ще си я разнищваме на живо

Макар че на мен ми се води разговор на тая тема и с други, пък и има какво да казвам. Обаче тези, гледащите от високо, дето само наблюдават, ще започнат съвсем да не ме харесват. Незнам, защо имам такива усещания. Ама кажете нещо на параноика! Здраве да е. Аз и на вас искам да говоря, ама...

:D:):thumbsup1::whistling::v::thumbsup2::thumbsup::king::lol::rolleyes::feel happy::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Венци,

Темата е много интересна. Примерно аз не знаех, че апоколипсис значи откровение.

Смея да мисля и да вярвам, че няма да има апокалипсис в смисъл на масово изчезване на живота от Земята. Според мен смисълът на тези предупреждения е човечеството да тръгне по светлия път на Любовта и Доброто. По-скоро мисля, че ще има апокалипсис на човешките убеждения, вярвания, ценности и стари мисли, апокалипсис на старото виждане за света. Процеса според мен е лъвинообразен и вече е започнал и то отвътре - във всеки един от нас. Първите кокичета веча са израсли още в началото на миналия век. Нашата задача може би е да запазим кокичетата и да посъдим и отгледаме цели дръвчеца, които да дадат плодове на идващите след нас. Когато хората, които имат ново и по-одухотворено виждане за света, хората които вече са преживели върешния апокалипсис на старото, когато тези хора станат критична маса, те ще преобърнат изведнъж (или може би за немного години) цялото отношение на хората към живота и света. Та погледнете и в нашата малка България. Целия книжен пазар е залят с литература тип "New Age". Не че и това си няма минуси и тука има спънки, но това е като един синификатор от какво се интересуват хората. Хората все повече се отварят за света на мистичното. Правят се цели филми по въпроса, примерно Матрицата, Предай нататък, В какво се превръщат мечтите и т.н.. Влагат се милиони долари и защо? Защото хората имат такъв интерес? Тоест нещо от вътре подтиква хората и ги променя. Това е наистина началото на Новата Епоха на Водолея. Поня така си мисля аз и в това вярвам.

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

В общи линии, разсъжденията ти се доближават до моите.

Естествено, има и различия. Първите кокичета, в интерес на истината са израстнали доста преди началото на миналия век...

Освен това интересът към мистичното, който наистина е резултат от магнитните влияния, които понастоящем са в апогея си поради значимостта на очакващия ни преход, е нож с две остриета. За някои индивиди интересът към осовобождение ще ги доведе до такова, но по-голямата част от занимаващите се с окултизъм ще заздравят повече връзките си с диалектиката. И това, защото ни липсва познание. Но струва ми се за желаещите да им се помогне, искрено желаещите, ще има помощ...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Християнин

Откровението на св.Йоан Богослов е наистина за разделение на хората... Точно Откровението на Йоан показва на хората , че Евангелието е истинско за всеки един човек и не само Иисус Христос може да постигне Възкресението . ....

Християнин

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Откровението на св.Йоан Богослов е наистина за разделение на хората... Точно Откровението на Йоан показва на хората , че Евангелието е истинско за всеки един човек и не само Иисус Христос може да постигне Възкресението . ....

Християнин

хората наистина ще се разделят - в шестата раса - на добри и зли.

а Второто Пришествие ще е на етерен план не на физически със вдигане в облаците.

тоест виждане на Христос чрез духовното трето око.

Линк към коментар
Share on other sites

хората наистина ще се разделят - в шестата раса - на добри и зли.

а Второто Пришествие ще е на етерен план не на физически със вдигане в облаците.

тоест виждане на Христос чрез духовното трето око.

а ние всички ние май сме "посредници" на старота и новата раса - време е човечеството да изкорени много от старите си виждания и начини на мислене, живот, емоции.

Но кажете как определяте хората на добри и зли?

не един е примерът когато "зъл" човек - закоравял престъпник прави нещо, което и най-големият "светия" не е извършил през целият си "праведен" живот.

Линк към коментар
Share on other sites

а ние всички ние май сме "посредници" на старота и новата раса - време е човечеството да изкорени много от старите си виждания и начини на мислене, живот, емоции.

Но кажете как определяте хората на добри и зли?

не един е примерът когато "зъл" човек - закоравял престъпник прави нещо, което и най-големият "светия" не е извършил през целият си "праведен" живот.

имаше се предвид шестата раса, не сега, сега донякъде доброто и злото могат понякога в един човек да се проявяват.

в шестата раса доколкото съм разбрал не са като два вида хора, добри и лоши(и даже май и по лице други)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Темата ме вълнува. Благодаря за нея.

Първите кокичета веча са израсли още в началото на миналия век. Нашата задача може би е да запазим кокичетата и да посъдим и отгледаме цели дръвчеца, които да дадат плодове на идващите след нас. Когато хората, които имат ново и по-одухотворено виждане за света, хората които вече са преживели върешния апокалипсис на старото, когато тези хора станат критична маса, те ще преобърнат изведнъж (или може би за немного години) цялото отношение на хората към живота и света."
Първите кокичета, в интерес на истината са израстнали доста преди началото на миналия век...

Освен това интересът към мистичното, който наистина е резултат от магнитните влияния, които понастоящем са в апогея си поради значимостта на очакващия ни преход, е нож с две остриета. За някои индивиди интересът към осовобождение ще ги доведе до такова, но по-голямата част от занимаващите се с окултизъм ще заздравят повече връзките си с диалектиката. И това, защото ни липсва познание. Но струва ми се за желаещите да им се помогне, искрено желаещите, ще има помощ...

Направо сте...проводници на вдъхновение, нали затова сме в този форум.

Да си припомним малко за кокичетата - легендата разказва, че когато Адам и Ева били изгонени от Рая, завалял много силен сняг и на Ева съответно и било много студено........Няколко "милосърдни и инициативни" снежинки се превърнали в цветя...за да я успокоят /разсеят/стоплят вътрешно....

Виждайки ги Ева се зарадвала и по-Вярвала , че всичко ще е...щастливо и благополучно....

Затова се счита, че "кокичетата" са символ на Надеждата.

Сега малко и за Апокалипсиса -

През Апокалипсиса, или времето между световете, хиляди хора ще преминат през дълбоки лични промени. Те ще бъдат много и най-различни, тъй като са част от смисъла на живота на земята - да се преживее определен опит. Какво може да ни се случи? Да приключим дългогодишни лични връзки, да променим местожителството или страната си, професията и работата. Всичко ще е следствие от качествената промяна, която ще става в мисленето ни.

Във всеки момент ние вземаме малки или големи решения. всяко от тях се основава или на страх или на любов. Ако човек следва чувствата и интуицията си, благородството на сърцето си, а не хладния разум, взима по-правилното решение. Мислите са много важни и повлияват всекидневния ни живот. Ние сътворяваме своята реалност чрез мисъл-формите си. Ако те са негативни спрямо другите, това и привличаме. Ако са положителни, такива хора и събития прииждат към нас. Ето защо е толкова важно човек да премахне ненужните отрицателни и осъждащи мисли.

Предизвикателството към хората в годините между 1987-ма и 2012-а е огромно и то цели да събуди човечеството от кошмарния сън, изпълнен с агресия, егоизъм и омраза, които то невежо нарича живот. едно от предизвикателствата е човек да прояви своята проницателност и способността си да различава, да търси скрития подтекст защо една или друга информация му се поднася. За реакция на проблем или за решението му става въпрос? Дали някой не ни поставя пред омагьосан кръг, за да реагираме по определен начин и да зациклим, а след това да ни даде и решението?

Нищо не става случайно. всички събития са планувани от някого: агенция, институция, правителство, един или друг кръг. Но в интерес на управляващите винаги е било хората да са с притъпено чувство за правдата, за да бъдат по-лесно манипулирани. Така, системно изкривявайки критичната си способност, изгубваме усета да различаваме истината от лъжата.

Съзнанието се разширява

В периода преди навлизането в четвъртото измерение човечеството ще изживява явлението “разширение на съзнанието”. Това ново измерение е по-скоро ниво на съзнание, отколкото действително място. Когато човек живее с отворени не седем, а 12 чакри и всички около него възприемат действителността по същия начин, той ще се намира в 4-то измерение.Ето защо способността да се различава, приложена към различни източници на информация, ще стане толкова важна. А днес истината се заглушава по всевъзможни начини, съзнанието е манипулирано и приспивано от различни сили. Много събития за Земята и нейните обитатели идват от различни извънземни източници. Напоследък техни представители говорят за разни сценарии, които са възможни в близките години. Някои предупреждават за пълен контрол на съзнанието, нов световен ред от 2003 г., унищожение от негативно настроени извънземни и т.н. Други “успокояват”, че много от хората заедно с планетата Земя, подпомогнати от положително настроени извънземни, ще се преселят в нов свят.

Всички тези и други сценарии са възможни. Зависи от това, в какво човек вярва, дали следва сърцето си и интуицията си или интелекта, чрез който често говорят чуждопланетни сили, преследващи своите цели. Проницателният за информацията и чувствата, които текат в него, докато я усвоява, съответно ще я приеме или отхвърли. Този, който следва посоката за изцеляване на Земята от агресията и омразата, от страха и бездушието, ще отхвърли чуждите на сърцето му мисли. така според пророчеството, заложено в календара на маите, някои ще преминат отвъд омагьосания кръг на парите и времето, като освободят съзнанието си от всякаква негативност и отворят път към новия свят - на безмерната любов."

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме си и достатъчно Земни източници на заблуда. Доста псевдо-богове и най-различни нематериални същества успяват да заблужданат навред...

Линк към коментар
Share on other sites

Това е част от процеса за развиване способността ни за РАЗЛИЧАВАНЕ и си е жива тръпка като опитност ! Добре е да Помъдряваме Бързо ! Бавно и осъзнато трябвало да правим няколко неща - дишането , храненето и секса ! Хе - хе! Много често чуваме ... "ама мене ме излъгаха, заблудиха ме., подведоха ме..." ...Имам твърдо мнение по ситуацията и отговорям : Да, ама не , ти позволи да бъдеш излъган/заблуден/подведен/манипулиран...!

Всичко зависи от "Будни бъдете...!"

Любов +Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

........

Първо,кой определя кое е добро и кое-зло?Земния съд или висши сили?И как човек може да щракне с пръсти и да промени светогледа си,да се разкае?

Нека дойде щата раса,и без това тия 5 хабер си нямат от нищо горките,толкоз са дефектни...

..........

:angel::yinyang::1eye:

Моля пишете на кирилица и спазвайте добрия тон. Мнението е преведено и редактирано от екипа на Портала.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

Pi6ete pulni glyposti v tozi forym!...

Ето това изречение е симптом за наличието на онази агресия, която ще изчезне, например. Започва с категорична констатация във второ лице вместо с личното и неагресивно мнение: "На мен ми се струва, че в този форум са написани..." . Второ, направена е негативна оценка на мнения на непознати хора, което е симптом за агресивно налагане на личния светоглед върху начина на мислене на околните. Без агресията това би прозвучало например така: "Тук прочетох мнения, които не мога да разбера напълно и определено не споделям.

Мисля, че това е начинът, по който ще общуваме в епохата на Водолея. Това е промяната, която вече тече и определено се е наложила в нашия форум. Благодаря на всички приятели тук! :feel happy:

..I kak 4ovek moje da 6trakne s prusti i da promeni svetogleda si,da se razkae?

Може, проверено е, и не е необходимо да щрака с пръсти. Това идва като Откровението, за което споменава Венцислав в началото - за мен разкаянието не бе страдание, а моментът, в който без страх се изправих пред Истината и вече нямаше тъмнина.... Има само Любов и мъдрост... Може би това ще е апокалипсисът???

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и това да е, може и да е друго...

Ама интересно астрономическо събитие ще има след няколко лета, на някаква си дата, дето Слънцето ще влиза в някаква си зодия на някакво си слънцестоене и някаква планетка с накаква звезда ще застанат на някаква линия с някакъв галактически център. Аз лично някъде съм споменавал за подобни нещица из формуа, а със сигурност и други са споменавали... Чакаме откровението и как ли ще ни постигне и какви ще ни постигне, сигурно от нас зависи. А дали ще постигне всички, абе май на там вървят нещата... За малко само...

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, във всички времена май все някой получава Откровение, все някой вещае Големи събития, и може би даже все се случват Големи събития. Или всеки миг е "време разделно", или това става периодично много пъти. Кой знае?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прочетох мненията Ви и изцяло темата е много интересна......

По нея Благост с няколко думи е казала много, или поне те много ми допадат:

"Този, който следва посоката за изцеляване на Земята от агресията и омразата, от страха и бездушието, ще отхвърли чуждите на сърцето му мисли. така според пророчеството, заложено в календара на маите, някои ще преминат отвъд омагьосания кръг на парите и времето, като освободят съзнанието си от всякаква негативност и отворят път към новия свят - на безмерната любов."

И все пак разделение на добри и лоши ми звучи малко крайно...или нещо като война на добрите срещу лошите или обратното, което като се замисли човек е съществувало винаги...доброто и лошото ги е имало винаги до сега, затова винаги и на всяко действие има противодействие и срещу плюса винаги стои минус и често в хората можеш да видиш и добро и лошо...аз лично не познавам идеално добрия или идеално лошия човек...Но се стремя в добрия да не виждам лошото, а ако мога в лошия да виждам предимно доброто, това важи и за ситуациите в които ни поставя живота...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И все пак разделение на добри и лоши ми звучи малко крайно...или нещо като война на добрите срещу лошите или обратното, което като се замисли човек е съществувало винаги...доброто и лошото ги е имало винаги до сега, затова винаги и на всяко действие има противодействие и срещу плюса винаги стои минус и често в хората можеш да видиш и добро и лошо...аз лично не познавам идеално добрия или идеално лошия човек...Но се стремя в добрия да не виждам лошото, а ако мога в лошия да виждам предимно доброто, това важи и за ситуациите в които ни поставя живота...

<{POST_SNAPBACK}>

според окултната наука такова разделяне ще настъпи в бъдеще и май ще е видно и на лицето.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Будни бъдете +непрестанно се молете + заблудите+промиването намозъците разчистете + така Апокалипсиса няма да го отървееете :thumbsup:

:thumbsup2: Любов +Светлина + Мир + Радост :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

...А и в края на краищата, каква е ползата да сеа удължава агонията на планетарния живот. Колкото по-скоро и по-бързо Апокалипсиса дойде на дневен ред- толкова по-добре, не четете ли библията, в която апостолите пишат, че се молят колкото може по-скоро да вземе да дойде пустия му Апокалипсис, та каквото трлябва да се спасява, каквото трябва- да се разрушава...За апостолите Апокалипсиса бе повод за радост, а не за страх...какъвто май се е прокраднал в подлагащите се на духовни течения...Нищо чудно че мнозина настиват от всеки духовен полъх...

Когато един човек е болен, той трябва да бъде лекуван, а не да чакаме да умре. Дори когато смятаме, че е неизлечимо болен, пак има надежда и трябва да продължаваме да се борим. Болестта е благословия с това, че прави човек по-силен и нерядко го кара да се позамисли, но не и когато убива. Апокалипсисът няма да направи хората по-добри. И има ли си въобще някой представа с какви вибрации ще се изпълнят околоземните сфери в резултат от ужаса и страха, които хората масово ще изпитат? И какво ще стане с всички незадоволени желания и ламтежи на хората? Ще изчезнат ли? Не, хората ще продължават да бъдат разкъсвани от тях (многократно усилени) в астрала и в бъдеще отново ще възстановят старите условия на земята, нужни за задоволяването им.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

любопитен съм, какъв ще  е отговорът на въпросът : харесва ли ви светът, в който живеете, и ако да, защо ?

какво толкова му има на Апокалипсиса, и защо според някой трябва да се вайкаме ,че той най -вероятно наближава/ тук вече цитирам календарът на маите/.

дори и според оптимистите, "чашата да е наполовина пълна", тя все някогааааааа се напълва и прелива, а това най- вероятно е търпението на тези ,които са ни търпели толкова време, като  така нареченият "венец на природата".  :3d_065:

огледайте се, харесвате ли ви -" венецът на природата"- като взаимотношения , стремежи ,цели, идеали,

харесваме ли Земята, която ни е отледала, такава опоскана и осакатена, и разглеждана за съжаление  едва ли не само, като терени за строежи на спа-центрове, заменки на гори и препродажби , източник на бензин за джипове на юнаци с двупръстови чела...

  развитието на технологиите и паричните ресурси, карат някои представители да вярват ,че те именно са" венецът на природата /нищо лично разбира се/ и много често някои забравят какво продават ,лично от себе си, в замяна за да получат така бленуваните от тях нещица....

 и като равновесен фактор и добър учител , именно стихиите са тези  които ни припомнят факта че човекът / с всичките си псевдотехнологии, които вече работят против него/ е като въшка в кожуха на лисица.  

ако това е под формата на лирично отклонение, то все пак едва ли е нещо ново , това не е новина отдавна...

коментарът явно ще го направи, някой далеч по мъдър от нас , и то както се очаква в близко бъдеще.и на когото явно му е писнало .

мисля че други са тези които трябва да се притесняват ,че ще загубят любимата си среда.

а за някои други това място си е  просто наказателен батальон , така че за какво има да тъжим, уважаеми съфорумци. или греша?    

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...