Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как се загатват чувствата, които изпитваш към един мъж?


Mimka

Recommended Posts

Еми той работи до 5 часа следобяд и малко трудно да се навие и да излезе. Вече съм пробвала - много обича да си почива(то е ясно ама...).Никога не мога да уцеля подходящия момент, когато да го поканя на разходка. Вече си мисля, че ме избягва.Много се измъчвам като няма развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Еми той работи до 5 часа следобяд и малко трудно да се навие и да излезе. Вече съм пробвала - много обича да си почива(то е ясно ама...).Никога не мога да уцеля подходящия момент, когато да го поканя на разходка. Вече си мисля, че ме избягва.Много се измъчвам като няма развитие.

:dancing yes: Ами живей си, опитай се да си добре и така, без да предопределяш кога е добре да има развитие с него и кога не. Едно от малкото сигурно потвърдени факти във взаимоотношенията е, че само поотделно балансираните партньори могат да живеят и заедно хармонично. Който и да каже, че без другия е зле, това вече подкопава в зародиш техните взаимоотношения, всъщност то минира пътя им към най-доброто, защото поставя обвързващо условие. Ако другият не успее да те направи щастлива, ще си нещастна, така ли? Не се настройвай по този начин, това не е донесло добро на нито един човек и на нито една двойка. Ти трябва да се чувстваш пълноценна и с бъдеще независимо дали и с кого ще бъдеш. И тогава, ако и той е такъв, ще имате още по-ползотворно съвместно развитие. :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Ами живей си, опитай се да си добре и така, без да предопределяш кога е добре да има развитие с него и кога не. Едно от малкото сигурно потвърдени факти във взаимоотношенията е, че само поотделно балансираните партньори могат да живеят и заедно хармонично.

Това е валидно за твърде малко хора. Човек може да се научи да бъде добре и сам, но въз основа на опита си - да не забравяме, че тази тема е в рубрика "За тийнейджъри", а вероятно твърде малко от зрелите хора са стигнали до състояние на самодостатъчност.. аз поне не познавам такива.

Еми той работи до 5 часа следобяд и малко трудно да се навие и да излезе. Вече съм пробвала - много обича да си почива(то е ясно ама...).Никога не мога да уцеля подходящия момент, когато да го поканя на разходка. Вече си мисля, че ме избягва.Много се измъчвам като няма развитие.

Това са само оправдания. Не зная на колко си години и какъв опит имаш в отношенията с другия пол, но зная че докато си търсим оправдания - намираме ги. Имаш два варианта - да говориш с него (и не е задължително в програмирани свръх-романтични условия, просто нормален разговор) или да чакаш инициатива от него. Явно чувствата ти са доста силни, щом го и сънуваш толкова често.. в такива моменти инициативата от мъжа идва тогава, когато жената спре да натяга обстановката със своите чувства, тоест - когато мъжът вече й стане безразличен. Решението е твое, никой не може да ти даде съвет в такава ситуация, но нека не забравяме, че дори когато си говорят хората понякога трудно се разбират, какво остава да не си говорят и всеки да очаква нещо от другия...

Линк към коментар
Share on other sites

Митке, прости ми за прямотата, но... той може да е специален за теб - въпросът е дали ти си специална за него. А от това, което си написала по - горе, аз оставам с впечатлението, че не си. Има сериозни индикации за това. Какво означава "уморен"? Това не може да бъде оправдание за мъж, който те харесва и обича. Ще споделя нещо лично от времето, преди доста години, когато бях на бригада след осми клас в едно село, но... така се случи, че пламна любов от пръв поглед между мен и момиче от съседно село, което отстоеше на седем километра. И един ден момичето беше дошло да ме види. Закъсня с прибирането и тогава аз тръгнах, за да я изпратя до нейното село и след това се прибрах отново пеш, т.е. още седем километра, макар че през деня бях цял ден на работа и би трябвало да се чувствам уморен, но... любовта ми даваше криле и сили. И така е винаги, когато има любов! Помисли в твоя случай, дали изобщо има любов?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

А какво означава любов между мъж и жена? Това не е ли най-първо и най-важно Приятелството между тях?

Толкова до болка познато ми звучат думите на момичето! Толкова терзания съм преживяла и аз, подобни на нейните...

Кой или какво ми беше внушило, че любовта и специалните чувства към човека от противоположния пол са нещо различно от приятелството с него? Така излитат от рамото ни птичките на щастието. Чудим се как да загатнем чувствата си към някого, в същото време не забелязваме и дори отбягваме и отблъскваме чувствата на приятелите си към нас и нашите собствени към тях.

Какво чувство трябва да усети едно момиче към един мъж, за да го изтълкува като любов към него? Тръпка, която разтърсва и си губим ума, не можем да мислим за нищо друго освен за него и как да му открием и докажем чувствата си? Това е зависимост, която води направо към ада. Изпитано.

А може би усещане за свобода, спокойствие и сигурност, за разбиране без думи, когато сме заедно?...

И все пак на въпроса - според мен пътят ни един към друг минава през приятелството....

How can we be lovers if we cannot be friends?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Zdravejte.Oburkana sum i neznam kakvo da pravq.Vsi4ko zapochna predi godina,kogato v moeto uchilishte edno momche dojde da igrae basketbol.Bqh chuvala za nego,no do tozi moment ne znaeh kak izglejga.Oshte purviq moment,kogato go vidqh pulsa mi se uskori.Sled tova se zasichahme nqkolko puti v rejsa,no ne se poznavame,a vseki put,kogato go videh imah chuvstvoto,che se raztapqm i se zarejdah s energiq.Edna vecher,az,majka mi i sestra mi chakahme rejsa.sled nqkolko minuti go vidqh na spirkata nego.Sled 40 min 4akata,avtobusa dojde.kachihme se i az sednah na edna sedalka,koqto beshe sreshtu nego.Zabelqzah,che me gledashe i mi se usmihvashe.Sega,godina sled tova,az oshte go haresvam,vupreki,che ne se poznavame.Molq vi,kajete mi kakvo da pravq :(

Здравейте.Объркана съм и незнам какво да правя.Всичко започна преди

година,когато в моето училище едно момче дойде да играе

баскетбол.Бях чувала за него,но до този момент не знаех как

изглейга.Още първия момент,когато го видях пулса ми се ускори.След

това се засичахме няколко пъти в рейса,но не се познаваме,а всеки

път,когато го видех имах чувството,че се разтапям и се зареждах с

енергия.Една вечер,аз,майка ми и сестра ми чакахме рейса.след няколко

минути го видях на спирката него.След 40 мин чаката,автобуса

дойде.качихме се и аз седнах на една седалка,която беше срещу

него.Забелязах,че ме гледаше и ми се усмихваше.Сега,година след

това,аз още го харесвам,въпреки,че не се познаваме.Моля ви,кажете ми

какво да правя

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз си мисля, че сама можеш да си отговориш на въпроса...

Линк към коментар
Share on other sites

"А какво означава любов между мъж и жена? Това не е ли най-първо и най-важно Приятелството между тях?"

А аз все си мисля че наи-приятна е играта между хората,

нуждата да си с даден човек те кара да сe нуждаеш да играеш с него.

Ако даден човек не иска да играе с теб,тои никога няма да играе с теб.

Независимо дали става дума за приятелство или любов.

;)

Линк към коментар
Share on other sites

"А какво означава любов между мъж и жена? Това не е ли най-първо и най-важно Приятелството между тях?"

А аз все си мисля че наи-приятна е играта между хората,

нуждата да си с даден човек те кара да сe нуждаеш да играеш с него.

Ако даден човек не иска да играе с теб,тои никога няма да играе с теб.

Независимо дали става дума за приятелство или любов.

;)

Много съгласен  :thumbsup:

1 добавка -> Когато даден човек не иска да играе с теб -> Минаваш на следващият  :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Щом любовта между мъж и жена е преди всичко приятелство, по какво тя се различава ( или би трябвало да се различава) от любовта към приятели, брат, сестра, майка, баща и т.н. ?

Линк към коментар
Share on other sites

Щом любовта между мъж и жена е преди всичко приятелство, по какво тя се различава ( или би трябвало да се различава) от любовта към приятели, брат, сестра, майка, баща и т.н. ?

Сексуално привличане :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Значи не е преди всичко Приятелство.В смисъл аз нямам категорично мнение, но видях мнение че е приятелството, и ми се ще да получа аргументи, за да вникна по - добер в това мнение и евентуално да го приема. :) Или може би на първо място Приятелство, на второ сексуално привличане, иначе нямаше да има разлика между различните видове човешка любов, ако всичко е просто приятелство, значи че една жена може да заобича друга жена, както е заобичала мъжа си например ... :v: Ще се радвам някой да помогне. :v:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Какво да правя за да покажа на един мъж, че е много специален за мен?

Каквото и да правиш, ако и ти не си специална за него, опитите ти ще завършат с неуспех и може да започне съвсем да те избягва. Аз лично подозирам, че той няма желание да излиза с тебе, щом все отклонява поканите ти. Знам, че е тежко, всеки е минал по този път, но се опитай да го преодолееш.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

На първо място е приятелството,колкото и банално да звучи.

Даже бих казал че приятелите си прощават и изневярите,

щом си с един човек емоционално свързан и духовно,какво по-добро от това.

Естествено има типове хора и характери които са несъвместими,и е добре да се избягват.

Но ако има съвместимост в характерите и са супер приятели и се веселят и играят взаимно,

къде ви е проблема.

В краен случеи играта,а не сексуалните подвизи

карат сърцето ви да забие и да изпаднете в невероятно щастие.

Аз бих добавил към играта и мечтите и желанията,понякога и похотливи  ;) .

Невероятно е да бъдеш обичан,невероятно е да мечтаеш за любим човек,

да играеш с него смееики се,да разменяте положителна енергия,

да се намирате между светът на мечтите и реалността.

Там където няма даже похотливост,срам,пренебрежение или прекалена възбуда от чуждото тяло,където няма дори миризми

там където има само положителна енергия.

Доказано е че атома се състои от 2 частици.Едната без маса,а другата с 5% масата на атома.

Останалите 95% от масата на атома се образува от взаимодеиствието на енергиите на тези две частици.

Така е и при човека тези 95% се образуват при взаимодеиствието на енергиите на хората.

Да 5% са физическата част на привличането,но останалото е енергия и фантазия.

А ако сме твърди матерялисти ще оборим всичко и ще кажем че незаменими хора няма,

че любов и размяна на положителни енергии няма,

че има само сексуална възбуда

и че с колкото хора се срещаме повече и имаме контакт толкова по-добре.

Но къде отива тогава енергиината ни цялост,и нашето духовно израстване

и сливане с доброто?

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Донякъде ми хареса последният пост :)

Значи, пич, ако го доразвиеш, преработиш малко, може да се постигне голям ефект и трайно убеждение  :thumbsup:

Поздрави :) 

Линк към коментар
Share on other sites

... това е глупаво... Все пак говорим за 23+ годишна жена...

И според мен основният проблем не е в това, че тя явно няма шанс с него :) 

Линк към коментар
Share on other sites

sorry,но не ставам за писател или философ.

Просто ми идват спонтанни чувства и пиша както мога. :3d_059:

Честита нова година на всички  :3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А защо трябва да загатваме чувствата вместо да ги казваме директно ? :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами може би е хубаво първо да си отговорим на въпроса защо толкова много държим другият човек да знае, че ние изпитваме към него нещо по-различно отколкото към другите.

Дали загатването на нашите чувства към него не е всъщност проверка какви са чувствата на обекта ни към нас?

И дали понякога не отиваме по-далеч - подсъзнателно или директно съзнателно да желаем другият да отговори на нашето по-особено отношение към него със същото?

А това вече дали е любов наистина?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...