Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Братската къща в Арбанаси. Можем ли да помогнем?


Recommended Posts

За съжаление аз и Борислав се оказахме прави.Когато се строи,са необходими професионалисти/техници,архитекти,работници/.Надявам се ,че с направените корекции на построеното,ще спазим всички изисквания.

Радвам се ,че получихме професионална помощ дори на този етап.Съжалявам само ,че се затвърди тезата ни ,че само един гол ентусиазъм не стига.

Салонът не е палатка ,която ,ако не е построена правилно или накриво ,може да се събори и да се построи/опъне/ отново.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Защо не давате по точна и ясна информация?! Прерових всички сайтове и форуми и никаква точна информация. Иска ми се да не е само гол ентусиазъм, а съзнателно и добре организирана в мероприятия дейност, за която се налага нещо повече от подпомагане. Ако задам всичките си въпроси, мога да изпадна в противоречие със съвета на Учителя, "Когато тръгваш за работа, не бързай..."

Моля ви, дайте повече информация, за да има и повече мотивирани да се включат!

С уважение към инициаторите.

Ашиата

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорил съм съобразно информацията ,която имам.Но аз съм на доста километри от Арбанаси.Подробности можете да получите на посочените e.maili и телефони.Те са на хората ,които се грижат за Братското място.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Благодаря на всички ,които помогнаха с труд и средства през почти изминалата 2008 г.Надявам се да продължим започнатото.

Весели празници!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Мога да споделя радостната вест ,че са събрани средства за продължаване на основните строителни дейности в Арбанаси. Ако се наемат добри майстори /при липса на наши кадри/ и с помощ от братя и сестри ,можем да завършим голяма част от строителството.

Надявам се заедно да построим една прекрасна духовна база.

Кампанията продължава.Който има възможност-нека помогне!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако има нещо хубаво в тази икоиномическа криза , то е ,че който е понатрупал спестявания ,може да спечели от поевтиняването на някои стоки и услуги.Знам ,че жилищата поевтиняват.А как се движат цените на строителните материали? Би трябвало тази тенденция да се отнася и за тях.

Необходима ни е информация ,за да си изградим правилна стратегия за довършване на строежа на салона в Арбанаси.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Мисля, че между нас тук могат да се намерят не един специалист - архитект и строител, които да направят всичко, което е по силите на съвременната технология, за да се съхрани и укрепи оригиналната сграда. Живяла съм в Стария Пловдив и съм била екскурзовод по къщите-музеи - убедена съм,че може да се намери начин те да бъдат съхранени и реставрирани без да се събаря конструкцията - тя носи в себе си енергиите на хората, живели вътре.

Разбирам проблема със събирането на сумите, но мисля, че и той може да намери решение. Моля всеки от нас, който има опит в това, да го сподели или да се заеме лично с помощта на Търновските братя и сестри.

Когато има необходимата готовност за това, можем да се организираме с личен труд - той би бил невероятен шанс за всеки от нас.

Братя и сестри от Търново - Порталът е с вас. :3d_053:

Твърдо съм против събарянето на къщата

Пра-Дядо строителен предприемач през целият си живот

и баща на 6 двойки близнаци

Дядо-1931г главен майстор последен разряд

Баща-1956г вече 25 години в строителството и продължава

Аз-1979г от 3 години имам собствена фирма която

се занимава със събаряне и извозване на стари къщи

Кризата ни удари здраво в Русе и строителството тотално спря.

От 6 месеца стоя и не работя.Имам голямо желание да помогна

с каквото мога.

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам ,че има хора ,които искат да помогнат професионално за довършване на строежа на Братския салон.

От 1 до 3 май е имало отново братска бригада.Подготвен е пода за поставяне на плочките.Довършена е едната стена.Работено е и по доизграждането на покрива.

Благодаря на братята и сестрите ,които помагат да се реализира това свято дело.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Моля тези, които са от В.Търново и тези, които следят ремонта да съобщават, кога и каква помощ е нужна.

Научих, че след като се стопли времето (след няколко седмици) ще има група дърводелци.

Засега поради строителните дейности не се планира масово засаждане на цветя и дървета.

Вярвам,че в дните около събора на Мадара може да имат повече хора да помогнат,

стига да са информирани.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен къщата в с. Арбанаси е една светиня!

Място, съзнателно избрано за написване на ЗАВЕТА НА ЦВЕТНИТЕ ЛЪЧИ НА СВЕТЛИНАТА.

Дните 6-9 май са обявени за неработни. :thumbsup2:

Това е един прекрасен шанс за тези, които искат да са сред природата и да помогнат при ремонта на къщата. :thumbsup2:

Моля тези, които познават ръководителите на ОББ в София или В.Търново да координират евентуална организация.

Благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Салонът в Арбанаси е построен.Там се проведе и последното Общо събрание на Братството.Вътре има плочки/на пода/,маси ,столове /пейки/. Качеството на строежа не бих искал да коментирам .Не съм специалист в тази област.

За жалост не получих достатъчно информация за набраните средства в кампанията за подпомагане на строежа.Знам ,че последно имаше 4 хиляди лева.Беше ми съобщено ,че с част от парите са купени плочките.

Но от кампанията имаше ефект.Както материален ,така и като контрол за качеството на строежа.Имаше и експертна оценка от потребител на този форум с достатъчно богат професионален опит.

Вече има място ,където може да се отиде през топлите дни.Малък проблем е заклчючванто и отключването на входната врата. Но за решаването му трябва да питате приятелите от Търново.

Ако някой се интересува от снимки ,мога да му изпратя линк.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...