Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

Наталия,не си написала къде си родена,но и без да гледам картата ти ще ти кажа,че е най-добре да гледаш напред.Ти ще си вземеш сама решението,но твърде старите връзки,неприключили до 2-3 години с брак,рядко имат положително развитие. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Простете за въпроса, но как е правилно да въвеждаме данните за солара и слънчевата революция. Използвам ZET 7. Примерно отваряме програмата, въвеждаме нашите си рожденни данни, появява се наталната ни карта и след това избираме веднага опция слънчева революция ли и това за кой период се отчита и оказва ли влияние дали го правим веднага след рожденния си ден или няколко месеца след това ? Предполагам, че ако се направи след рожденния ден, е за тази и следващата година ...примерно прави се сега и периода е 2008/2009 И как примерно се процедира ако искаме да видим картата на слънчевата революция за година/и по-назад или по-напред във времето? Благодаря :)

Редактирано от viola odorata
Линк към коментар
Share on other sites

Соларът задава едни тенденции и влияния от момента на Слънчевия възврат ( повтаряне на абсолютно същото положение-градуси, минути и СЕКУНДИ!) до следващия възврат, т.е. горе-долу(с точност един ден) от един рожден ден до следващия. Имаме цяла тема за това:

Здравей Васил!

Соларът или още Слънчевата Революция няма отношение към идеята за хелиоцентричен хороскоп.

Понеже сме земляни,по-добре да си се придържаме към геоцентрична с-ма. :rolleyes:

Соларен хороскоп се изготвя всяка година за точния момент на слънчевото завръщане, т.е. когато Слънцето заема същите градуси и минути както в радикалния. Съпоставят се двата хороскопа и се тълкуват само в комбинация.

Спорен е въпросът дали Слънчевата Революция трябва да се изготви за мястото на раждане или мястото където посрещаш рождения си ден.Аз смятам,че мястото където посрещаш рождения си ден,или още по-точно, мястото където си в момента на слънчевото завръщане е най-важно.Според Люмиер това е и начин донякъде да попромениш годината си. В смисъл, че ако вместо в София си във Варна,примерно, соларният Асц. се завърта с няколко градуса.

Но положението на планетите няма да се промени. Само Луната с няколко минутки.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ic=537&st=0

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си тетрадка в която описвам влиянието на транзитите в живота ми/нали така най-лесно и достоверно се определя индивидуалното влиание на планета и аспект върху съответния човек/.

Интересен и в същото време и тайнствен ми се стори съвпада на тр.ми Плутон с нат Нептун в 4 дом Стрелец.От прочетеното в книгите,разбрах,че този съвпад дава на човек интуиция и силни предчувствия.Но така на парче знам ,че не се тълкува.В нат. плутон е управител на моя 3 дом Везни,а се намира във 2 ми дом.Нептун е управител на 7 дом,а се намира в 4 Стрелец.Възприемам този съвпад ,като освобождаване от близки и ненужни взаимоотношения.Наталния Плутон ми е в секстил с тр.Плутон .тъй като Плутон е управител на 3 ми дом ,а тр се намира в 4 -аз наистина имам намерение да замина/3-кратки пътувания/ и по този начин ще се откъсна от дома тр Плутон в 4 дом.На прав път ли съм в тълкуването :3d_134:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много искам да науча какви са изгледите ми за брак и истинска лубов!дали съм я срещнал и ако ли не, кога ще стане това като време?

роден съм на 25.11.1983 в 8.00 сутринта в стара загора!мъж съм

зодия стрелец съм с асцендент стрелец мисля.

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много искам да науча какви са изгледите ми за брак и истинска лубов!дали съм я срещнал и ако ли не, кога ще стане това като време?

роден съм на 25.11.1983 в 8.00 сутринта в стара загора!мъж съм

зодия стрелец съм с асцендент стрелец мисля.

Благодаря Ви!

Най добре да изчакаш до 34 си година,

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида,Вие какво мислите по моя въпрос относно брак и лубов.не съм ли вече срещнал жената?

Роден съм на 25.11.1983 в 8.00 сутринта в стара загора.мъж съм.

Ще Ви бъда много благодарен,ако ми отговорите!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се гледа прогресивната луна, която ти транзитира през седми дом и то малко преди да напусне дома, вероятно би трябвало да си я срещнал вече и до брак да се стигне даже...но това е метод благоприятстващ подобно нещо ...трябва да се погледнат и другите методи, а аз не съм чак толкова навътре в дебрите на астрологията и не бих искала да те подведа. Пък и всяко нещо с времето си.

Поздрави и успех :)

Редактирано от viola odorata
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за дадените мнения!

Ако някой е по-навътре в астрологията,бих искал да коментира въпроса!

Ако искаш дай и датата на жената и часа и мястото на раждане. И имай търпение ако имам време ще ти отговоря.Има начин и за бърз и точен отгговор с лястовиците на Алена.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Дали някой би могъл да ми каже какъв аспект показва Сатурн с True Node на следната карта, къде е трагичния момент тук:

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=...V9b-u1225699109

Ей какво нещо това земетресение така разлюля, че не успях да пусна мнението си. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви много,изпратих Ви лично съобщение

Съжалявам много , но не мога да ти отговоря не ми стигат сили и знания.Единия ми брат имаше подобен проблем ,но не ме разбра и не смея да тълкувам за други.Нека другите участници се включат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!Аз тепърва навлизам в дебрите на астрологията.Някои неща ги разбирам,други не чак толкова,а трети изобщо.Затова ви моля,ако може някои да ми помогне.Разглеждайки наталната си карта и опитвайки се да интерпретирам различните аспекти в нея,нещо ме притесни силно.Забелязах,че в 5-ти дом,подвластен на Козирог,нямам никакви планети,а 7-ми на Риби имам Луна и Венера.Означава ли това,че поради липса на планети в 5-ти дом има вероятност да съм бездетна,а планетите в 7-ми дом,могат да доведат до безбрачие.За по-сигурно ще си оставя необходимите данни за да съм сигурна,че не греша.Родена съм на 22.04.1979г. в Русе в 15.20ч.Благодаря Ви,предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Аз тепърва навлизам в дебрите на астрологията.Някои неща ги разбирам,други не чак толкова,а трети изобщо.Затова ви моля,ако може някои да ми помогне.Разглеждайки наталната си карта и опитвайки се да интерпретирам различните аспекти в нея,нещо ме притесни силно.Забелязах,че в 5-ти дом,подвластен на Козирог,нямам никакви планети,а 7-ми на Риби имам Луна и Венера.Означава ли това,че поради липса на планети в 5-ти дом има вероятност да съм бездетна,а планетите в 7-ми дом,могат да доведат до безбрачие.За по-сигурно ще си оставя необходимите данни за да съм сигурна,че не греша.Родена съм на 22.04.1979г. в Русе в 15.20ч.Благодаря Ви,предварително.

Kasiopea, Венера е в екзалтация в Риби, ако е в седми дом, значи че е и на трон по дом. Имаш много добре поставена Венера и изобщо безпочвени са опасенията ти както за брака, така и за децата. Нямаш такива ограничения заложени в картата. Много хора нямат планети в пети дом, защото домовете са повече на брой от планетите, които традиционно разглеждаме, не е възможно да имаш планета във всеки от домовете, няма как да стане, а и изобщо не е необходимо. :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря,Атлантида!Прочетох доста неща и продължавам да чета за да мога правилно да започна реденето на този огромен пъзел,наречен "Астрология".Само,че ми е доста раничко за реденето :rolleyes: .Благодаря,отново за отговора!Определено сега ще ми е по-спокойно.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам най-много планети в 5ти дом, включително и Слънцето ми (аз съм зодия Скорпион), а 5ти дом е домът на Лъва и съответната му управляваща планета е Слънцето, та въпроса ми е - това означава ли, че имам някои "лъвски" черти?

Линк към коментар
Share on other sites

Да означава. Имаш някои нюанси от Лъв, а също и от Овен. Ако би имала цели 5 планети концентрирани в Лъв или Овен - също.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен :)

Първо, поздравления за приятния форум, одавна не бях попадала на толкова уютно и оптимистично местенце. Надявам се да не ви досадя с въпроси, но откакто се зачетох на тема астрология, станаха повече от отговорите. А запецнах още на...наталната си карта. :( Консултирах се е 3-4 човека занимаващи се с астрология по-активно от мен и ми дадоха толкова разнопосочни отговори, че съвсем се оплетох.

Родена съм на 18.02.1980 15.15ч. в Пловдив и въпросите ми са следните:

1. Според доста от програмите и начините за изчисление на асцендента ми е Рак. Според другата половина е Лъв. Според човек, които ме познава добре и разбира от астрология и някои изминали събития - твъдо е Лъв. Възможно ли е толкова програми да грешат или мама ме е подвела за часа на раждането? И възможно ли е МС да има сериозно влияние, защото и той е там?

2. Какво означава че повечето ми планети са в 0 или 29 градуса? Според едно от тълкуванията, които изрових "нямат особено силно влияние" но не ме устройва особено, щото други си нямам.

3. Като какво друго освен материални, финансови и имотни успехи би могло да се тълкува стълпотворението във втори дом, защото очевидно не е това, а останалите обяснения които откривам са разнопосочни, неясни и не се ориентирам.

Благодаря ви предварително за всички мнения по въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, more!Погледнах ти картата с 4-ите програми, с които работя - ЗЕТ8, ЗЕТ ГЕО, Астролог 32 и Антарес 7.5.И според четирите асц. ти е в рамките на 28-мия градус в рак. Освен по спомен на майка ти, за часа можеш да се осведомиш от болницата, в която си родена и в кметството по местоживеене( служба ГРАО).

МС си има сериозно влияние по принцип, но не разбирам какво означава " и той е там". МС при теб е в овен. Това може да е сигнал за властен родител - има такава индикация и в 4 дом, където попада Плутон. Но и още много неща означава, разбира се. Като например, че можеш да започнеш много неща наведнъж, че ти подхожда работа, която изисква повече динамика и пр.

Втори дом освен всички движими и недвижими имущества, има отношение към свободата и спечелената власт. Изобщо всичко придобито със собствни усилия е отразено във втори дом. Имаш един Юпитер в него, който като за капак управлява твоя 6-ти дом. Как гледаш на правото, банкерството, професии, свързани пътувания, продажби внос-износ и пр.? Подходящи са за теб, защото този Юпитер в съвпад с Марс ти дава много енергия, комбинативност, амбиция, късмет и изобщо е благоприятен за доброто ти финансово положение.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Olq3.

Опитвала съм в болницата, но ми обясниха, че не им е много надеждна информацията - записвали до час след раждането по онова време, особено при проблемни раждания им било последна грижа. Та тайната идея ми беше някоя от вас да размаха вълшебната пръчица и да ми реши дилемата. ;) Поне опитах.

Нямам представа защо съм написала МС, имах предвид другия възел, за който в момента чета усърдно, в английските източници е True Node, с руския не се справям много-много, но май е Лунен възел. Явно влияе, едва ли е там за украса, но първо ще се поборя да почета сама преди да задам следващия лаишки въпрос.

Мерси и за последното тълкувание - да, пазаря се като дърта циганка, но е по-скоро въпрос на думи, отколкото на финасови резултати, въпреки това обяснява доста неща.

Редактирано от more
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Техниките на прогресиране на радикса са конкретни и дават точни резултати относно поведението на човека във всяка област на живота. Движим се по предварително начертан сценарии...

...

При картите на близнаци минутите са много съществени - куспидите на домовете се преместват по-близо към краищата или към средата на съответния знак, планетите също се разполагат различно: по към краищата или по към средата на дома, а това е много важно.

Здравейте Вендор, Диана и всички, които се занимавате и обичате астрологията !

Аз със астрология не съм се занимавал (изучавал!) и за това ще ви помоля да ми разясните връзката между точността на прогнозите и точността на времето при раждането на човека...

1. От голяма важност ли е това или може да се пренебрегнат точните минути при раждане ? Споделете личен опит...Аз познавам астролози, за които дори и часа не е от значение, а Диана говори за "съществени минути" ?!? Къде е истината ?

2. Има ли начини да се установи точното време (минути) на раждане, освен чрез майчина дума или записи в книгите на родилното отделение ? Кои са тези начини ...?

3. Има ли значение момента от кога се приема едно дете за родено? Момента на започване на раждането? Момента на изваждане на детето ? Момента на първото проплакване ? ... Кое време трябва да се фиксира?

Ще съм благодарен на ВСЕКИ който има мнение по въпроса и най-вече на Вендор и неговото мнение от позиция на "Техниките на прогресиране на радикса" ...

Благодаря предварително на всички за отговорите !

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...