Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

Да.В прогресиите имаш съвпад на Венера със Сатурн,като Венера е ретроградна.Този аспект може да означава няколко неща- забавяне (Сатурн) на брака (Венера) или трудности, страдания (Сатурн) в любовта (Венера), любов (Венера) към реда (Сатурн) или привързаност (Венера) към възрастни хора, дядо и баба (Сатурн). задълбочена и трайна (Сатурн) любов или брак (Венера), която може да устои (Сатурн) на всякакви предизвикателства и трудности

Избери си в какво да вярваш :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Sofiq Loren,за кой момент на Венера и сатурн се притесняваш :P

здравей,ами по точно за ретроградна във вторична прогресия ако не се лъжа.и още ако има полоьителни аспекти скоро може ли да ми ги кажете.Благодаря

имам предвид полжителни за връзка

Линк към коментар
Share on other sites

искренно ти благодаря .Имам брак който ама никак не върви.Трудностите са огромни.Но те не са от вчеара а близо 10години .имам брак от 17 вече.от друга страна се запознах с друг човек с много съвпадения 13.02.1970 1.00 п.м.но нещата както трагнаха много добре и обещаващо,така спряха внезапно.на какво се далжи този факт се опитвам да намеря обяснение.Поддържам контакта , исками се да се задълбочи, но незнам до колко това е възможно вече. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Sofiq Loren,за кой момент на Венера и сатурн се притесняваш :P

здравей,ами по точно за ретроградна във вторична прогресия ако не се лъжа.и още ако има полоьителни аспекти скоро може ли да ми ги кажете.Благодаря

имам предвид полжителни за връзка

тъй като за прогресиите знам много малко , възмоьно ли е да се каже кога няма да е ретроградна, или няма да е в съвпад със Сатурн, за тези ограничения. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

предполагам че тук има вълшебници.

Интересувам се възможно ли е по някакъв начин да се блокира\ пренасочи взаимодействието на Венера в Риби при един човек. В смисъл че по този начин се усещат много неща, като е набутана един вид планета в зодиакалният ми знак. :angry: Някакъв вид пренасочване няма ли.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите ви в брака, може да са предизивкани точно от тази ретроградна Венера, която в прогресии, може да се задържи и години в това положение. Може да се каже кога няма да е ретро,а относно съвпадът със Сатурн, то,когато се обърне в свояето директно движение, ще го повтори отново. Oтносно това, кога Венеа ще стане директна...няма да е скоро. Аспектите в прогресиите са важни,до колкото повтарят рождените. Няма да ви се случи нищо по-различно,което го няма в рождената ви карта,а там имате напрежение. По приницп, уроците ви са свързани точно с усвояването на взаимоотношенията и начина по който се опитвате да противодействате,а целта е да намерите баланса. Проблемите ви са започнали през 2000 година. През 1999 сте имала възможност за бременност.

Редактирано от kabala
Линк към коментар
Share on other sites

Проблемите ви в брака, може да са предизивкани точно от тази ретроградна Венера, която в прогресии, може да се задържи и години в това положение. Може да се каже кога няма да е ретро,а относно съвпадът със Сатурн, то,когато се обърне в свояето директно движение, ще го повтори отново. Oтносно това, кога Венеа ще стане директна...няма да е скоро. Аспектите в прогресиите са важни,до колкото повтарят рождените. Няма да ви се случи нищо по-различно,което го няма в рождената ви карта,а там имате напрежение. По приницп, уроците ви са свързани точно с усвояването на взаимоотношенията и начина по който се опитвате да противодействате,а целта е да намерите баланса. Проблемите ви са започнали през 2000 година. През 1999 сте имала възможност за бременност.

Привет

Много благодаря за твоя отговор.Много точно определяш 2000 година като период през който наистиана започнаха проблемите.И така до днес :huh: .Като се има предвид че отсреща е скорпион с асцедент лъв определено не лесно да се намери баланс.

1999 -да имаше възможност за бременност, по скоро се случи.Бих искала да те попитам относно прогресиите.В рожденната карта мисля че Венера не ми е ретроградна и не е в съвпад със Сатурн.Напрежението за което споменаваш, когато можеш би ли написала малко за това.

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в наталната ви карта Венера не е ретроградна и няма аспект към Сатурн, но при прогресия е станала ретроградна през 2000 година. Освен това, в самата ви карта, тя стои някак си отделена от другите, няма точен аспект, освен куинкокси, които да я направят по-активна в картата ви. За това, всяко едно "чукване" по Венера с аспект, би ви се отразило много силно.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в наталната ви карта Венера не е ретроградна и няма аспект към Сатурн, но при прогресия е станала ретроградна през 2000 година. Освен това, в самата ви карта, тя стои някак си отделена от другите, няма точен аспект, освен куинкокси, които да я направят по-активна в картата ви. За това, всяко едно "чукване" по Венера с аспект, би ви се отразило много силно.

Здравей кабала

Така ме "чукна" ,че сега ще има да го мисля.. :) , кога отново ще тръгне напред.Казваш няма да е скоро.... :( .Очевидни са знанията ти по темата, затова имам още един въпрос .Когато имаш възможност да напишеш.

Проблемите в брака явно се обясняват с ретроградната венера.Но това означава ли че всяка друга връзка от тук нататък пак е обречена на проблеми докато е ретро?Виждаш ли някъде някое симпатично "чукване" по Венера скоро ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак ^_^ . Зачетох се за сигнификаторите на брака и ми стана интересно какво може да се очаква :

картата

Имам цели 4 аспекта на Луната с планети и 2 аспекта, които сключва управителят ми на 7-ми дом с планети . Колко точно са сходящите и като гледате картата ми има ли място за притеснение т.е дали има предпоставка за повече от един брак или нещо друго предизвикателно ?

Поздрави ..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, разглеждайки хороскопа си ми направи впечетление , че имам съвпад Плутон и Хано(Прозеприна) на медиум цели! Някой по запознат може ли да каже какво означава това! И какви са точно влиянията и тълкуването на Хано в хороскопа! :rolleyes:

Благодаря предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Mochito, аз нямам много лични наблюдения над Прозерпина, мисля че тенденцията да се претрупва картата с много астероиди, фиктивни точки, планетоиди, комети не е много положителна и здравословна. Освен класическите десет планети, заедно със светилата, обръщам най-вече внимание на лунните възли, обезателно на Хирон, Парс Фортуна и Лилит. Следя сериозно и съвпадите с някои неподвижни звезди. И мисля, че те дават 99,99 % от информацията и разкриват картината. Понякога може би и Селена, Веста, Юнона, Прозерпина. Наистина са твърде много. Както е казала и Кабала, съвпада на Прозерпина и Плутон се задържа доста години- да кажем грубо на прима виста, около 5 години при орбис от около 5 градуса.Всички родени през този период(5 години или повече)го имат. Но !!! Очаквам, ако наистина тя ти е в съвпад с Мц, това многократно да увеличи нейното влияние и то да стане осезаемо в картата ти. Само мое предположение, нямам лични наблюдения за това.

Понеже митологично Прозерпина се свързва с Персефона има отношение най-общо към отвъдното, т.е. има си плутонова окраска. Ако съвпада с Плутон и то на Мц. би трябвало да подчертае значително една амбиция за издигане и власт, способности за политика, евентуално връзки с най-издигнати и власт имащи. Също може би верни и предани поддържници, но и силни и опасни врагове. Като е захванеш с нещо/някой - разнищваш до атомите и електроните :P . Възможни са способности за психология, режисура,хирургия. Бих казала ключови думи -власт и трансформация.Това е на прима виста от мен.Повтарям, че аз почти не я следя Прозерпина. Поне за сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Прозерпина е много важна в хороскопа от гледна точка на медицинската астрология. Но в конкретния случай,тъй като не виждаме картата,както и знака на Плутон,Плозерпина и МЦ, на прима виста ми мина през ума,че може да се реализирате , mochito , като венеролог или имунолог в кариерата. Освен,ако вече не е късно за нов избор на кариера. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързото отзоваване на моя въпрос! :feel happy:

Наистина не ми беше ясно самото влияние на планетата, тъй като съм още в началото на изучаването на астрологията изобщо, а и на личния си хороскоп.И като начинаеща просто видях, че съвпадат три точки и за това реших да потърся мнение, но явно не е чак толкова важно! А Skarlet що се отнася до знака в който се намират - Скорпион - и да вече ми е малко късно да сменям професията ;) А и никога не съм имала интерес към медицината!

Атлантида ти казваш, че Хирон е по-важна по значение според теб!?Какво показва по принцип разположението на Хирон в хороскопа - на какви енергии е проводник(извинявам се за лаишкия въпрос :rolleyes: )?При мен Хирон е в 5-ти дом Близнаци :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързото отзоваване на моя въпрос! :feel happy:

Наистина не ми беше ясно самото влияние на планетата, тъй като съм още в началото на изучаването на астрологията изобщо, а и на личния си хороскоп.И като начинаеща просто видях, че съвпадат три точки и за това реших да потърся мнение, но явно не е чак толкова важно! А Skarlet що се отнася до знака в който се намират - Скорпион - и да вече ми е малко късно да сменям професията ;) А и никога не съм имала интерес към медицината!

Атлантида ти казваш, че Хирон е по-важна по значение според теб!?Какво показва по принцип разположението на Хирон в хороскопа - на какви енергии е проводник(извинявам се за лаишкия въпрос :rolleyes: )?При мен Хирон е в 5-ти дом Близнаци :)

За Хирон сме писали на няколко места. Едното е ТУК :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте пак ^_^ . Зачетох се за сигнификаторите на брака и ми стана интересно какво може да се очаква :

картата

Имам цели 4 аспекта на Луната с планети и 2 аспекта, които сключва управителят ми на 7-ми дом с планети . Колко точно са сходящите и като гледате картата ми има ли предпоставка за повече от един брак или нещо друго предизвикателно ?

Поздрави ..

Нещо по този въпрос можете ли да кажете :D ?

Линк към коментар
Share on other sites

А не се ли гледаха тези ?

Major aspects

Sun Sextile Jupiter 3°50

Sun Opposition Uranus 3°28

Sun Trine Ascendant 2°46

Moon Square Mercury 1°02

Moon Sextile Venus 5°10

Moon Square Mars 3°31

Moon Trine Saturn 1°22

Mercury Conjunction Mars 2°29

Mercury Quincunx Saturn 0°20

Mars Square Jupiter 4°59

Mars Quincunx Saturn 2°09

Jupiter Trine Uranus 0°22

Neptune Sextile Pluto 0°30

И как се тълкуват тези работи ?

Редактирано от pesho7
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързото отзоваване на моя въпрос! :feel happy:

Наистина не ми беше ясно самото влияние на планетата, тъй като съм още в началото на изучаването на астрологията изобщо, а и на личния си хороскоп.И като начинаеща просто видях, че съвпадат три точки и за това реших да потърся мнение, но явно не е чак толкова важно! А Skarlet що се отнася до знака в който се намират - Скорпион - и да вече ми е малко късно да сменям професията ;) А и никога не съм имала интерес към медицината!

Атлантида ти казваш, че Хирон е по-важна по значение според теб!?Какво показва по принцип разположението на Хирон в хороскопа - на какви енергии е проводник(извинявам се за лаишкия въпрос :rolleyes: )?При мен Хирон е в 5-ти дом Близнаци :)

За Хирон сме писали на няколко места. Едното е ТУК :thumbsup:

Благодаря ти Атлантида наистина информацията за Хирон е много инересна! Запретвам ръкави и започвам по-обстойното изучаване на астрологията(и хороскопа си)! ;) Ако имам въпроси пак ще питам! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А не се ли гледаха тези ?

Major aspects

Sun Sextile Jupiter 3°50

Sun Opposition Uranus 3°28

Sun Trine Ascendant 2°46

Moon Square Mercury 1°02

Moon Sextile Venus 5°10

Moon Square Mars 3°31

Moon Trine Saturn 1°22

Mercury Conjunction Mars 2°29

Mercury Quincunx Saturn 0°20

Mars Square Jupiter 4°59

Mars Quincunx Saturn 2°09

Jupiter Trine Uranus 0°22

Neptune Sextile Pluto 0°30

И как се тълкуват тези работи ?

Е, от това нямаше нужда. Питате за сходящите аспекти на Луната и на Управителят на 7 дом. Вие, май, искате да ви се направи анализ на рождената карта. Тези "работи" не се тълкуват по отделно.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези неща съм си ги тълкувал сам, просто за тези аспекти дето питах ми беше интересно дали може да се каже нещо ?

Питам, защото съм разглеждал и на други хора с много аспекти, пък имат само един брак . Дали това правило не работи за карта на жена само, защото такива наблюдения имам ? И дали не става дума и за връзки, а не само бракове ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

astro_w2gw_02_martin_hp.14899.9989_0e916_17654007.gif

Здравейте!Честита Коледа! Искам да попитам по картата - Военното дело до каква степен е заложено?(знам,че имам квадратури от знаци,за които може да се каже,че агресията е много често срещана)Някой може ли да помогне?Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

...

Здравейте!Честита Коледа! Искам да попитам по картата - Военното дело до каква степен е заложено?(знам,че имам квадратури от знаци,за които може да се каже,че агресията е много често срещана)Някой може ли да помогне?Благодаря!

Зодиакалният ти знак и асцендентът благоприятстват заниманията с бойни спортове и военно дело. Марс и десети дом обаче не са подходящо разположени. Всичко зависи каква цел си поставяш. Например при бойните спортове, каква е целта ти: 1) в самото им упражняване, в това, че ти дават възможност да работиш над себе си, в духовната им страна или 2) в състезателната им страна и постиженията? Бих те посъветвал да заложиш на първото, а постиженията да оставиш за бъдещето, въпреки че амбициите ти в тази посока май са доста сериозни. Интересна е позицията на Юпитер в Лъв (третия огнен знак, първите два са Стрелец, в който ти е асцендентът и Овен – където ти е Слънцето). Може би той идва да ти подскаже, че ключът към успеха е в проявата на благородство (и всичко друго присъщо на Юпитер в положителен смисъл) и във вътрешната ти сила и устременост(подсилвани от целия огнен тригон), а не в противоборството, външните, видими прояви и търсенето на лични успехи (залязващ Марс в неподходящ дом и знак и липса на планети в десети дом).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...