Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

На мен Смъртта ми изглежда в случая като индикатор за преминаване на друго ниво, а не като край! Макар че заедно със Света... g.gif Интересно в комбинация как се тълкуват!

Ама ти наистина имаш страшен късмет с Големите аркани 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

На мен Смъртта ми изглежда в случая като индикатор за преминаване на друго ниво, а не като край! Макар че заедно със Света... g.gif Интересно в комбинация как се тълкуват!

Ама ти наистина имаш страшен късмет с Големите аркани 3d_146.gif

Смъртта никога не знам кога да я тълкувам като край и кога като преминаване на друго ниво. По принцип картата не включва новото начало, само го загатва. Или така пишат разни корифеи. Във "видимата" сфера отношенията вървят към приключване, точно защото няма как да бъдат продължени на това ниво. Нещо като трета глуха. Дори го избягвам човека, колкото и странно да е, защото не ме удовлетворява вече тази форма на отношения, въпреки че имам силни чувства към него. Просто или трябва да е нещо качествено ново или изобщо предпочитам повече да не се виждаме след като ни изтече времето, през което живеем заедно. Той здраво е зациклил обаче.

А иначе големите аркани си ме обичат, да...

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ето това открих за смъртта: "...непонимание символики Смерти как начала и конца одновременно, как горечи расставания и радости ожидания. "Мы отделили жизнь от смерти, и заполнили промежуток между ними страхом", писал Кришнамурти. - "Однако жизни без смерти не существует".

Линк към коментар
Share on other sites

"Няма живот без смърт", това го пише почти навсякъде за Смъртта, а така като помисля пак върху твоите карти и след това, което каза... Ето, дошло е освобождението на Страшния съд и като че ли идва естествения край на отношенията (естествен в смисъл, че така си го усетила например), това пак е преминаване на друго ниво. Отблъскваш се от едно стъпало, за да стъпиш на следващото. Май това е най-логично като обяснение. Но понеже са Големи аркани в комбинация, накрая като нищо ще се окаже нещо съвсем друго :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета какво ще кажете за Кулата следвана от Сила?

Че човекът няма волята/желанието/силата да промени нещата, "зашел в тупик", както казват руснаците. На това ми прилича.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък имах друго тълкувание, но ме мързеше да пиша вчера вечерта.

Кулата е разрушаването на досегашната структура, в която толкова сме се барикадирали, че не можем да продължим напред. Това е като оковаването в стереотипа на един начин на живот, на един начин на възприятие и мислене. И ако дълго сме градили кулата и сме я укрепили добре, само гръм може да я събори - и той идва. А Силата (много обичам тази карта и изобщо не съм съгласна, че е свързана с подтискане на нещо в себе си) е това, което откриваме, след като старата структура бъде съборена насилствено. Преоткриваме силата в себе си - тази, която винаги е била там и тази, която сме били оковали в страха и мнимата "сигурност" на Кулата. Творческата сила. Ако щеш и тупването на земята те свързва с една сила - тази на гравитацията... И това е едно много полезно изживяване.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Хаха е със 7 жезли накрая е съвсем друго :) Тук по-скоро комбинацията не е Кулата и Силата, а Силата и 7 жезли, така си мисля.

Аз ще ти кажа една комбинация, която на мен ми се е падала - 4 пентакли, Силата (съответно пак на втора позиция като при теб) и Страшният съд. Разбира се, Страшният съд е много силна карта и определено си казах каквото имаше да казвам, но бях под, едва ли не, нечовешко напрежение! Това беше в случая Силата при мен, просто информация! :)

Линк към коментар
Share on other sites

А сега и аз да питам нещо...

Чудих се в коя тема да е, но мисля, че тук е най-подходящо, заради преобладаващите Големи аркани, ако не - моля да преместите мнението :)

Комбинацията е Отшелник, обърнат Дявол, 8 жезли. Картите са за днес. Обърнатият Дявол ми е неясен - и сам по себе си и в контекста на останалите 2 карти. Имате ли някакви предложения за тълкуване?

Линк към коментар
Share on other sites

Отшелникът обръща Дявола, тоест трансформира го. Дяволът живее у всеки един от нас, въпросът е как го възпитаваме. Дяволът се свързва с обърнатия пентаграм - на който два от върховете сочат нагоре. А като обърнеш този обърнат пентаграм още веднъж, какво се получава? Сливането на петте елемента. Според мен обърнатият дявол е трансформация на собствените ни тъмни страни, слабости и страсти. А 8 жезли вероятно значи, че това ще бъде осъзнато скоро. Нещо скоро ще се случи, което ще изведе този ред на мисли на повърхността.

Линк към коментар
Share on other sites

Azbuki, какво имаш предвид под трансформация на тъмните ни страсти, мисли и т.н.? В смисъл, положителна трансформация или потъване в тях? Има нещо покрай тия карти, близо съм да разбера, специално покрай Отшелника и 8 жезли - те носят много специфичен дух за мен, имам чувството, че Дяволът тук е индикация и посока за тълкуване, ще съм ти благодарна да ми обясниш малко по-подробно... На много прав път си май...

Линк към коментар
Share on other sites

Azbuki, какво имаш предвид под трансформация на тъмните ни страсти, мисли и т.н.? В смисъл, положителна трансформация или потъване в тях? Има нещо покрай тия карти, близо съм да разбера, специално покрай Отшелника и 8 жезли - те носят много специфичен дух за мен, имам чувството, че Дяволът тук е индикация и посока за тълкуване, ще съм ти благодарна да ми обясниш малко по-подробно... На много прав път си май...

Думата трансформация за мен е нещо положително.А отшелникът означава, че сама ще разбереш. ;-)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти! Ще видим какво ще излезе, ти ми даде много интересна идея, отвори ми врата за размисъл :)

Много искам да споделя една комбинация, която ми направи впечтление, не за пръв път се удивлявам колко ясно говори Таро понякога и колко буквално!

Попитах дали да се обадя на един човек. Паднаха се Колелото, Висшата жрица и Дяволът, подкрепени от Крал мечове (само като инфо, знам че не е за тази тема). Колелото - не сме говорили или виждали от около 4 години, така се стекоха обстоятелствата. Висшата жрица и Дяволът - има страшно много неща за изясняване, страшно много за казване, много напрегнати отношения и атмосфера. Не можах да се сдържа да ги напиша като ги видях, толкова са очевидни, толкова ясни! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах дали да се обадя на един човек. Паднаха се Колелото, Висшата жрица и Дяволът, подкрепени от Крал мечове (само като инфо, знам че не е за тази тема). Колелото - не сме говорили или виждали от около 4 години, така се стекоха обстоятелствата. Висшата жрица и Дяволът - има страшно много неща за изясняване, страшно много за казване, много напрегнати отношения и атмосфера. Не можах да се сдържа да ги напиша като ги видях, толкова са очевидни, толкова ясни! :)

Картите също казват, че може би е дошло времето в което трябва да се пробудиш и да поемеш определена отговорност, може би сама осъзнаваш безотговорността в оня момент когато са се стекли обстоятелствата, освен всичко това има и известна доза страхове...

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не става въпрос за отговорност или липсата на такава :) Това е един от случаите (и за това така ме впечатли), в който картите са безкрайно конкретни. Колелото си е Колело - 4 години срок има в случая. Няма виновни, нищо от никого не зависи... Просто съдба :) Висшата жрица и Дяволът - страх от разкриване един вид, куп недоизказани неща стоят, много тежък въздух... Обадих се - толкова много неща има за казване, че просто никой не знае от къде да започне, с времето така се е насъбрало! Това е ситуацията такава, каквато е. Крал мечове беше отговорът в случая, но той не е за тук :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти! Ще видим какво ще излезе, ти ми даде много интересна идея, отвори ми врата за размисъл :)

Много искам да споделя една комбинация, която ми направи впечтление, не за пръв път се удивлявам колко ясно говори Таро понякога и колко буквално!

Попитах дали да се обадя на един човек. Паднаха се Колелото, Висшата жрица и Дяволът, подкрепени от Крал мечове (само като инфо, знам че не е за тази тема). Колелото - не сме говорили или виждали от около 4 години, така се стекоха обстоятелствата. Висшата жрица и Дяволът - има страшно много неща за изясняване, страшно много за казване, много напрегнати отношения и атмосфера. Не можах да се сдържа да ги напиша като ги видях, толкова са очевидни, толкова ясни! :)

Здравей!Мисля,че няма да си доволна от този разговор.Моля те, дай после обратна връзка.Тази комбинация ми е инересна.Визшата Жрица до Дявола????Това по скоро ме навежда на поговорката:Да би мирно седяло не би чудо видяло....

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти! Ще видим какво ще излезе, ти ми даде много интересна идея, отвори ми врата за размисъл :)

Много искам да споделя една комбинация, която ми направи впечтление, не за пръв път се удивлявам колко ясно говори Таро понякога и колко буквално!

Попитах дали да се обадя на един човек. Паднаха се Колелото, Висшата жрица и Дяволът, подкрепени от Крал мечове (само като инфо, знам че не е за тази тема). Колелото - не сме говорили или виждали от около 4 години, така се стекоха обстоятелствата. Висшата жрица и Дяволът - има страшно много неща за изясняване, страшно много за казване, много напрегнати отношения и атмосфера. Не можах да се сдържа да ги напиша като ги видях, толкова са очевидни, толкова ясни! :)

Здравей!Мисля,че няма да си доволна от този разговор.Моля те, дай после обратна връзка.Тази комбинация ми е инересна.Визшата Жрица до Дявола????Това по скоро ме навежда на поговорката:Да би мирно седяло не би чудо видяло....

А виждам,че аз докато съм писала ти вече си дала обратна връзка!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не знам, аз съм с мисълта, че при Таро нашите човешки понятия за добро и зло не важат! Нещата се случват, независимо как ни изглеждат на нас! А тази комбинация не се изчерпва с едно обаждане, нещата ще се развиват с времето и ако има нещо интересно покрай смисъла на картите, по-натам ще разкажа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колелото на съдбата?Когато е на трета позиция ни показва ,че нещото към което се стремим няма да се осъществи по независещи от нас причини,А когато въпросът не е свързан с действие а с емоции?Преди време попитах картите за чувствата на даден човек към моя приятелка и на последна позиция беше Колелото на съдбата,за съжаление другите карти не ги запомних,тогава реших,че това не е свързано с въпроса,но днес пак зададох същият въпрос и картите са 4-ка Пентакли,6-ца Чаши и Колелото,като допълнителна 3-ка Жезли.Моля споделете вашето усещане за тези карти!Колелото на трета позиция при въпрос за емоции????

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какви са им отношенията, но според мен тя не може да очаква много от него, да не кажа нищо. Тоя човек като че ли си живее в миналото и се е вкопчил в него, не вижда вратите, които му се отварят и никой не може да му повлияе. Колелото според мен само подчертава смисъла на 4 пентакли и 6 чаши - той не е готов да се отвори за новото и скоро няма и да бъде. Това ако са отскоро заедно, има такъв вариант. Но ако са отдавна - според мен са зациклили в ежедневието си (вероятно той е причината), "почиват на стари лаври" - изразът не е много уместен, но ме разбираш какво имам предвид, живеят/общуват без да влагат нещо ново във връзката си, тя е лишена от развитие.

Надявам се да споделиш твоето виждане :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...