Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Каква беше за вас изминаващата 2008?


Светлата

Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Лична година - 1.

Но '08 беше логично продължение на една засилваща се тенденция от '06 и ' 07, която ще продължи ( надявам се!) да набира скорост и през следващата.

И при мен е така! Началото на новостите при мен беше още през 2007, а като замисъл - през 2006. неща едновременно приключваха и започваха през 2007.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, съвсем точно сте забелязали.

Аз така обясних и по-горе - обмислянето, зреенето на новите неща започва през лична година 9, а действителната реализация най-често през следващата година 1, НО споменах едно важно изключение - това не е така при начинания по някакъв начин свързани с чужбина (хора, места, контакти); за такива начинания именно 9 е удачната година. Може би и при двете ви важи именно това изключение.

Личната ми година е 3.Това с личния цикъл не го разбирам, защото според това значи, че преди рожденния ми ден, т.е. до ноември,което е почти цялата година аз съм под влиание на числото 8, после до ноември 2009 съм - 9, тогава тази 3ка какво означава? :hmmmmm:

Замислих се, че никога до сега не съм имала по-динамична година с много нови познаства, постоянно сменяне на работата (т.е. започвам нещо свършвам го и започвам друго), случиха ми се страшно много неща и постоянно, дори и в най-дребните неща съм ту в "+" ту в "–".Много смърт и страдание имаше около мен и същевременно много творчески успехи, много раздели и още повече нови запознанства, които много бързо се развиха в успешни сътрудничества. Направо не знам как не загубих баланс, или може би е рано да го казвам ;)

Тази тройка означава, че цялата 2008 е под нейно влияние и да, наистина това е една интензивна и като цяло перспективна, благоприятна година; отваряне, нови идеи, нараснали творчески способности, разширява се кръга от връзки и приятели. Друга важна характеристика на 3 е, че това е период на изясняване на нещата, във всяко едно отношение - емоционално, професионално и т.н. За жените година 3 може да е свързана с раждането на дете. Няма да се впускам в подробни анализи (или може, но на ЛС), само да спомена как биха повлияли циклите:

- преди рожденния ден щом е 8 - то това сочи по-интензивни събития в професионален план - израстване, пол. промени, реализиране на конкретни проекти, успехи в комуникациите, като не е задължително това да става лесно и възходящо, напротив, нужни са усилия, преодоляване на спънки, сривове, но като цяло (именно заради личната година 3) ми се струва, че равносметката би била положителна. Осмицата дори и в чисто астролог. аспект е свързана с материалното, също със смърт, наследство, така че не се учудвам от събитията, които споменаваш.

- след рожденния ден щом е 9 - тук могат да се предвидят повече сътресения, примерно разочарование от някакъв замисъл, но може да има интересни контакти с чужбина.

По-неприятно е, че следващата 2009 година ще е хем 4, хем под цикъл 9 до рожденния ден - да се внимава за спънки и затруднения в материалната сфера и семейството.

Линк към коментар
Share on other sites

- след рожденния ден щом е 9 - тук могат да се предвидят повече сътресения, примерно разочарование от някакъв замисъл, но може да има интересни контакти с чужбина.

По-неприятно е, че следващата 2009 година ще е хем 4, хем под цикъл 9 до рожденния ден - да се внимава за спънки и затруднения в материалната сфера и семейството.

Ей Диана мерси! Тия дни работих с един французин, доста интересен и явно ще продължим да работим заедно и понататък,а и след 10тина дни заминавам за Италия та ще се оглеждам за още "интересни контакти" :3d_001:

Ако можеш ми пиши на ЛС къде си заслужава да прочета малко повече за нумерологията

Поздрави!

:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

2008 година затвърди у мен усещането, че колкото повече обичаш, толкова по - обичан ще си; че колкото повече даваш от себе си, толкова повече се изпълваш, според библейската мъдрост:"Давайте, за да ви бъде дадено!"

За пореден път, ясно и отчетливо, установих, че Любовта е вълшебство, което преобразява човек, придава на живота му цвят, съдържание и смисъл... прави го пълнокръвен, пълноценен... изпълва го с радостно вдъхновение и творчески заряд... и ни кара, естествено и непринудено, да докосваме всекиго не с култивирана, а с изначалната Доброта, присъща на всяка душа.

Обикновено хората казват: "Винаги може да бъде по - лошо!" 2008 година ме накара да си мисля, че животът е пълен с изненади - коя от коя по - приятни... И бих възкликнал: "Винаги може да бъде още по - добре!"

45 години (за мен) е златна възраст - възраст на златното сечение, което дава възможност на Любовта и Мъдростта органично да се съчетаят по такъв начин, че Любовта ти да стане мъдра, а Мъдростта ти да стане любяща. Възраст, при която (за разлика от младия, който може, но не знае, и стария, който знае, но не може) хем знаеш, хем можеш. :)

2008 година съдаде у мен усещането, че животът е велик дар и благословение, което тепърва сякаш започва. Осъзнах, че словото, което излиза от сърцето, достига до сърцата на хората.

Хубаво е, когато човек е в хармония със себе си и с другите; когато е открил и изпълнява своето призвание в живота; когато обича и се чувства обичан!

Благословени да сте, приятели от Портала! Благодаря на всички, които имат някакъв принос да се чувствам по този начин! Прегръщам ви топло!

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, а какво беше две? Число на Луната е, знам, и имам някакви асоциации, ама дай малко инфо. Предполагам, като двойка, 2009 ще е по-интроспективна.

Лична година 2? Аз май писах нещо на някой друг по-рано за 2, но ето пак:

2=1+1, т.е контакти, връзки с други хора.

Също така освен досегашната, може да се появи възможност за още една работа (нали е 1+1 :) ) - вече дали да се смени работата е друг въпрос.

Като цяло много важно е през тази година да се търси баланса, все пак 1=1 - във всяко едно отношение - емоции, работа, взаимоотношения, здраве ... - да се избягва стреса и дисхармонията, като ако се налага дори могат да се преустановят някои проекти, дейности, връзки и т.н.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Също така освен досегашната, може да се появи възможност за още една работа (нали е 1+1 :) ) - вече дали да се смени работата е друг въпрос.

Аххх, пак подмолни намеци правиш ти. ;) Съвсем в стил Марс в Скорпион, знам ги аз тия номера :D

Като цяло много важно е през тази година да се търси баланса, все пак 1=1 - във всяко едно отношение - емоции, работа, взаимоотношения, здраве ... - да се избягва стреса и дисхармонията, като ако се налага дори могат да се преустановят някои проекти, дейности, връзки и т.н.

Повярвай ми, точно това мисля да правя. Да си почина и да изхвърля всичко, което досега ми тежеше.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не, не, писах си по принцип, няма подмолни намеци. :)

Дори сега се върнах назад и видях, че наистина съм писала вече за 2 на xameleona, естествено съвсем подобни неща, каквито и на теб.

А и имам лични наблюдения за тази 2 - мога да споделя собствения си опит: и аз, и съпругът ми опитахме появилата се като перспектива нова работа в съответната година, но и при двамата не доведе до добри и трайни резултати; при една приятелка също имаше добро изкушение на тема друга работа, но тя беше по-търпелива и благоразумна (а аз й казвах, че е нерешителна :3d_104: ) - не предприе никакви стъпки в тази насока и май се оказа за добро. Е, може би ако човек успее да ги съчетае - имам предвид старата и новата работа и да ги балансира добре двете (нали казхаме 1 и 1), не знам ... аз опитах точно това, но не се получи, а може просто да не съм успяла. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ина а каква лична година беше за теб 2008?

За мен 2008 беше 3. Да видим 2009 , знам ,че ще е 4, а това неминуемо е свързано с някаква драма . Малко повече информация за лична година 4 , Диана ?

Линк към коментар
Share on other sites

Е, може би ако човек успее да ги съчетае - имам предвид старата и новата работа и да ги балансира добре двете (нали казхаме 1 и 1), не знам ... аз опитах точно това, но не се получи, а може просто да не съм успяла. :rolleyes:

Е, аз нали ти казах, че не се изкушавам да си мисля за втора работа :) Просто мисля, че това второто ще се задълбочи като хоби и ще се инициира взаимно с основното ми занимание.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен излиза, че е 7. Но каквото и да значи 7, от края на 2007 и 2008 ми се случваха различни разтърсващи събития..

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Ина а каква лична година беше за теб 2008?

За мен 2008 беше 3. Да видим 2009 , знам ,че ще е 4, а това неминуемо е свързано с някаква драма . Малко повече информация за лична година 4 , Диана ?

4 малко ограничава перспективата, така широко отворена през 3. През лична година 4 на човек му се налага да полага усилия, да преодолява спънки - въобще интензивна работа, съпроводена с трудности и несгоди, особено в материален план. А точно тогава се налага човек да си стъпи на краката, да изгради определена стабилност. Да не се разчита на късмет и бързи резултати в която и да е сфера - успехът е "заработен" и идва бавно. В крайна сметка при постоянство, търпение и издръжливост равносметката може да е положителна. В емоционален план също са възможни проблеми - да се положат усилия за стабилизиране и подобряване на взаимоотношенията в семейството. В личен план е възможно спадане на енергията, неразположения, умора - препоръчителен е здравословния начин на живот, да се следи за здравето, почивка и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен излиза, че е 7. Но каквото и да значи 7, от края на 2007 и 2008 ми се случваха различни разтърсващи събития..

Така е, година 7 с две думи - забавяне и осмисляне/равносметка.

На човек много му се иска нещата да се движат, но по-добре е да не се пришпорва съдбата. 7 е годината на символичната смърт и възраждане, разчупвайки старите схеми.

Противоречива година - възможни са спадове, закъснения, спънки, финансови затруднения, умора, както и неочаквани събития, изненади, късмет във финансово отношение. Годината е благоприятна, ако се работи някаква творческа или интелектуална професия, както и за хуманитарна дейност.

В емоционален план - желание за усамотение, размисъл, което може да доведе до известно дистанцирано от партньора, но е необходимо за равносметката и собственото преоткриване. Вероятност за изненадващи срещи.

Линк към коментар
Share on other sites

2008 - една от най-сложните в моя кратък 55-годишен живот. Баща ми боледуваше много, няколко пъти влиза в болница и почина на 2 ноември. Сериозни проблеми имах и имам с дъщеря ми. Не казвам лоша година, а сложна, защото научих и много уроци. Сякаш всички проблеми, по-големи и по-малки, ми "се спускаха", за да прилагам на практика наученото от духовните учители и от този форум на чувстващи и мислещи хора. Да си призная, не винаги се сещах да го правя и когато не се сещах, си го отнасях....Трудно и интересно. Ако някой ми беше правил циклично антропометрични изследвания, сигурно щеше да установи, че главата ми (по-точно черепната кутия) за една година е станала два-три пъти по-дебела :D:3d_037::3d_054::3d_124::3d_064: .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Дианче! И е вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

4 малко ограничава перспективата, така широко отворена през 3. През лична година 4 на човек му се налага да полага усилия, да преодолява спънки - въобще интензивна работа, съпроводена с трудности и несгоди, особено в материален план. А точно тогава се налага човек да си стъпи на краката, да изгради определена стабилност. Да не се разчита на късмет и бързи резултати в която и да е сфера - успехът е "заработен" и идва бавно. В крайна сметка при постоянство, търпение и издръжливост равносметката може да е положителна. В емоционален план също са възможни проблеми - да се положат усилия за стабилизиране и подобряване на взаимоотношенията в семейството. В личен план е възможно спадане на енергията, неразположения, умора - препоръчителен е здравословния начин на живот, да се следи за здравето, почивка и т.н.

:thumbsup: Отговаря точно на това, което ми се случваше през изминалата година. Равносметката е повече от положителна - и като конкретни постижения и като усвоени уроци, развити умения и обогатяване.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Тази година за мен беше с числото 8. От март влизам в лична година 9. :( За нея пише, че нищо ново не може да се започне, или ще се провали. А има проблем, на когото смятам упорито да търся решение точно през следващата година.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година за мен беше с числото 8. От март влизам в лична година 9. :( За нея пише, че нищо ново не може да се започне, или ще се провали. А има проблем, на когото смятам упорито да търся решение точно през следващата година.

Ами разрешението е край, не начало. И година девет много подхожда на това.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година за мен беше с числото 8. От март влизам в лична година 9. :( За нея пише, че нищо ново не може да се започне, или ще се провали. А има проблем, на когото смятам упорито да търся решение точно през следващата година.

Ами разрешението е край, не начало. И година девет много подхожда на това.

Здравейте,

за пръв път пиша в този форум,макар ,че от три години редовно влизам в сайта.

Първо искам да кажа голямо и сърдечно БЛАГОДАРЯ ,че ви има,всички които пишете и създавате този сайт.

Бяхте за мен като живителна струя въздух,като вода за странника в пустинята през 2005 г,когато ви намерих случайно.Беше тежка и трудна за мен година ,посветена на вечния Хамлетов въпрос.

Не знаех нищо за много от нещата ,които чета тук.Като дете ,което тръгва на училище започнах от А.Не съм стигнала много далече в познанието,но стъпка по стъпка ги откривам за себе си,уча и разгадавам уроците на живота си.

В този ход на мисли,за да съм в темата искам да ви кажа,че наскоро аз самата се попитах каква беше за мен отиващата си 2008 година.Отговорът ми беше-светла.С все повече светлина и сякаш започнах да излизам от тунела на предишните две доста трудни години.

Иначе 2008 е с число 8,а 2009- с 9.

Ще ми е любопитно да науча нещо повече за значението на тези числа,а също за т.наречаната сатурнова криза на съвпада,но това май ще е в друга тема.Оказа се ,че от 2005 до 2007 съм била в такава криза,което донякъде ми обясни драматичните събития в живота ми.

Хубав ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година за мен беше с числото 8. От март влизам в лична година 9. :( За нея пише, че нищо ново не може да се започне, или ще се провали. А има проблем, на когото смятам упорито да търся решение точно през следващата година.

Дълбоко се съмнявам в необходимостта от подобен фатализъм за лична година 9 :) Брат ми например се ожени и започна много по-хубава работа през лична година 9. Сама по себе си това може да е много наситен период и наистина да отпаднат ненужните фактори, които ни спират да растем...и е един чудесен период, в който можем, а и е редно да положим всички сили да завършим започнатото, но категорично не смятам, че всичко се проваля и няма ново начало.....:)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Защо е необходимо тук човек да влага някакви представи за причинно-следственост?

Дали да почвам нещо, което искам, щом годината е девет? Годината като е девет, дали ми "дава" да правя това или онова? Годината е такава, следователно... Искам да правя еди какво си, следователно, в година девет да е.

Ненужни разсъждения. Числата отразяват ествествени цикли в природата. Те не са причина за нашите действия. Нито пък нашите действия имат нужда да се нагаждат към циклите. Ако човек не включи разсъжденията на своето съзнание, ще усети, че е част от тези цикли и по съвсем естествен път ги следва. Намерението е едно с обективните обстоятелства.

Като тръгна да правя нещо, не си мисля за това каква е годината или да почвам. Вътрешното чувство ми казва да почна или да спра. Това, че числото на годината съвпада с типа моя дейност е нещо, което може да установя в един момент или да не го забележа. Но е важно единствено, че нещата се случват и то по съвсем естествен път. Природата ни поддържа. Ако слушаме природата, никога няма да започнем нещо в "грешната" година. Ако много мислим обаче, естествено, има опасност да излезем от харминията с природните ритми. Това е единственото, което може да се случи, за да ни попречи да реализираме замислите си.

При нормални обстоятелства дори не би ни и хрумнало че нещо може да "осуети" замислите ни, защото те се явяват естествена част от неизбежни природни процеси. По друг начин казано, ако наистина искаш нещо и се чуваш добре, прави го, не му мисли. Кафето се прави с кафе.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази година за мен беше с числото 8. От март влизам в лична година 9. :( За нея пише, че нищо ново не може да се започне, или ще се провали. А има проблем, на когото смятам упорито да търся решение точно през следващата година.

Дълбоко се съмнявам в необходимостта от подобен фатализъм за лична година 9 :) Брат ми например се ожени и започна много по-хубава работа през лична година 9. Сама по себе си това може да е много наситен период и наистина да отпаднат ненужните фактори, които ни спират да растем...и е един чудесен период, в който можем, а и е редно да положим всички сили да завършим започнатото, но категорично не смятам, че всичко се проваля и няма ново начало..... :)

Напълно съм съгласна с теб, че не е нужно да се проявява фатализъм, azbuki го е казала много добре:

Но е важно единствено, че нещата се случват и то по съвсем естествен път. Природата ни поддържа. Ако слушаме природата, никога няма да започнем нещо в "грешната" година.

Не съм запозната с конкретните обстоятелства, но може би и примерите, които си дала също са в синхрон със споменатите природни цикли и ритъм: женитбата на брат ти е един добър финал на връзката му, също така 9 по принцип е благоприятна година за смяна на работата, а и тази нова работа евентуално е успешна реализация на положените усилия и подготовка преди това, или пък е свързана по някакъв начин с чужбина, или промяната е станала след пътуване, свързано с професията...

Макс, не унивай. Първо този проблем съвсем скоро ли е възникнал или го обмисляш от доста време и просто е крайно време да вземеш конкретно решение? Второ - многократно напомням, че 9 е година много благоприятна за всякакви начинания свързани с чужбина или поне далечни места. Тази година според мен е била доста противоречива за теб - особено преди рождения ти ден: материални проблеми, спънки, блокажи, а същевременно интересни контакти, среща, която ще бъде от голямо значение за теб, замисляне на творчески проекти; след рождения ти ден е имало по-голямо раздвижване, особено в материалната сфера (недвижими имоти, фамилната собственост), макар че пак може да си имал някакви административни затруднения, отговорности и разноски по отношение на семейството и домакинството. Ако искаш мога да напиша нещо по-конкретно на ЛС за 2009.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Преди една година, окрилена от 3та, с леко притеснение очаквах 2008 г. И за мен тя е 4ка знаех, че ще има трудности - и имаше, но имаше и прекрасни моменти. Да "разбия" част от собственото си статукво ... :smarty:

Това което ме изненадва е интезитета на уроците които получавам дали това е "характеристика" на 4та?

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...