Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Имам въпрос...!


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

В този ред на мисли ТИ не можеш да приложиш медитацията не защото не я разбираш, а защото си се задръстила с теории, които до известна степен си противоречат.

Образния пример със строителните материали от тук е в пълна сила. Знанията ти в този смисъл не са съхранявани правилно и са с изтекъл срок на годност, ...така че единствено се очаква проблеми при тяхната употреба!

Уважаеми Никола Дамянов, бихте ли ми отговорили от позицията на какъв давате квалификации за участниците в Портала? Ако човек попрочете Вашите постове ще му стане ясно, че не отгаваряме на Вашето ниво на развитие. Та в тоя ред на мислене, може би проявата на малко такт от Ваша страна няма да е излишна?

Здравей Ася_И !

Честно казано МНОГО ме затрудни в отговора, не защото няма какво да отговоря, а поради факта, че питаш, но не търсиш отговор... Целта ти е просто под претекст,че питаш да пласираш "духовно" твоята кралификация, критика и мнение относно мое поведение. Добро прикритие, но то не ти е нужно!Нееднократно съм заявявал, че аз не се сърдя ако някой реши да ме критикува, морализира или поучава. НАПРОТИВ ! Това само може да ме радва, защото и аз греша и така може би ще откривам по бързо допуснати грешки и ще работя за тяхното отстраняване.

Конкретно на "въпроса", от позицията на какъв критикувам и квалифицирам Ани ? - Краткият отговор е "От позицията на приятел!" ... Тя сама ме е сложила в своята листа, пожелала е да комуникира с мен на ЛС, искала е мои лични мнения там,... а това вече поражда отговорност в мен като приятел.

Виж колко хубаво днес си копирала мисълта за деня "...За пример, вие можете да имате приятел само когато сте развили в себе си центъра на приятелството." , а в същност не само, че не си вникнала в него, но явно и че не си го прочела.

За въпросния случай на "критика" се бяхме уточнили на ЛС с Анет, което уточнение няма да конкретизирам. Подразни ме факта, че в порядъка на 20-тина минути тя "задръсти" три важни теми с общи разсъждения и вместо да вникне в нещата със въпросите за размисъл, с които отговорих,...Ани продължи да сее "плява", при положение,че обеща че ще мисли и няма да пише емоционално и прибързано. В общи линии това ме подразни и за това "критикувах" .

Изобщо аз съм пристрастен към форумите и не ми се харесва просто идеята: "...ами да кажа нещо, независимо каквото и да е това!" Това,че такива неща не ми харесват не значи,че критикувам и квалифицирам всяка плава, заблуда или "чешене на език". Напротив - много често подминавам такива мнения.Обаче за подобни мнения от приятели и за т.нар. мнения "камбани" - принципно не подминавам!

Дали някой щтял да се обиди ? - Има цяла тема за това Любов и Правда – взаимовръзки и зависимости. и най-вече прочети това мнение.

Накрая скъпа Ася_И , ще трябва да отбележа, че ти вече неколкократно се впускаш да защитаваш приятелки/приятели като създаваш образа на враг или зло, срещу което е нужно да се борите. За жалост това е най-лошото СВЕТСКО (по Учителя) разбиране за приятелство, което не води до нищо добро ...

Приятел, който в трудни моменти на заслепяване, породени от емоции и чувства, ти хвърля "прах в очите",... може да ти нанесе повече вреди и от най-големия ти враг ! - тази теза е много трудна за разбиране и е много актуална за темата за Защита срещу магии? ... Не знам дали ще се опитвам да пиша за нея, но един такъв истински "приятел" като теб със своята доброта и съпричастност може да свали до такава степен енергийният щит на човек, че картината е направо неописуема...Жалка гледка! (не те упреквам в случая...ти правиш нещата НЕОСЪЗНАТО,... но твоето добро в случая вреди!)

Поздрави.

п.п. bee_bg , не само ми се иска да "успокоя топката" , (както казваш), но ако може и изобщо искам да я спра ! За губенето на енергии и писане си прав, но пък надеждата това да се промени винаги остава, нали? Мнението ми за форумна толерантност можеш да прочетеш тук .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Виж колко хубаво днес си копирала мисълта за деня "...За пример, вие можете да имате приятел само когато сте развили в себе си центъра на приятелството." , а в същност не само, че не си вникнала в него, но явно и че не си го прочела.

За въпросния случай на "критика" се бяхме уточнили на ЛС с Анет, което уточнение няма да конкретизирам. Подразни ме факта, че в порядъка на 20-тина минути тя "задръсти" три важни теми с общи разсъждения и вместо да вникне в нещата със въпросите за размисъл, с които отговорих,...Ани продължи да сее "плява", при положение,че обеща че ще мисли и няма да пише емоционално и прибързано. В общи линии това ме подразни и за това "критикувах" .

Целта на форума е дискутиране и разсъждаване над определени въпроси, а не над действията, грешките и слабостите на участниците. Това, дори и да е с благородна цел, нарушава правилата за участие във форума. Констатации от типа че някой пише емоционално и прибързано или че някой е пуснал даден цитат без да е вникнал в съдържанието му са грубо нарушение на правилата на настоящия форум. Това, че понякога си затваряме очите за подобни неща, не означава, че са позволени и трябва да продължават да се случват.

Колкото до поста, който цитира Ася, самата Ани вчера ти отговори много ясно и точно, и с отговора си ясно даде да се разбере, че си прекрачил сериозно границите на добрите „приятелски“ отношения. Цитирам:

Между другото от позициите на кой авторитет се произнасяш за моите знания? Кой ти дава право да категоризираш и квалифицираш хората? Тази тема е за човешката любознателност изобщо, а не за приложението й в учението на Беинса Дуно. А ти как прилагаш това учение? Защо до сега не си участвал в обсъждането на някоя от беседите или почти не си взел отношение по някоя от мислите за деня.

Доставя ти удоволствие да разглеждаш, анализираш и поучаваш хората от пиедистала на своята извисена духовност. Не мога да приема това и меко казано съм разочарована от представата която съм имала за теб. Липсва ти някои главни качества на един ученик на Беинса Дуно - доброта, търпение, мекота, любов.

Предлагам, че ще е добре всички участници във форума да се концентрират повече върху въпросите засягани в темите, а не върху останалите участници, стремейки си да им „помагат“, да ги анализират, оценяват, съветват и др. под. Това се отнася за всички (мен включително).

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Ася и Станимир за разбирането и подкрепата. Напълно съм съгласна с написаното:

Предлагам, че ще е добре всички участници във форума да се концентрират повече върху въпросите засягани в темите, а не върху останалите участници, стремейки си да им „помагат“, да ги анализират, оценяват, съветват и др. под. Това се отнася за всички (мен включително).

Но все пак ще си позволя да го наруша в този си пост. А след квалификациите за плявата, съмнявам се скоро да има други мои мнения във форумите на портала, освен когато се налага да помагам в Мислите за деня или България днес. :mellow:

Прочетох написаното от Никола към Ася. Доста мислех дали да взема отношение. Но смятам, че е редно да отговоря тъй като и моето име се споменава. При това в не много добра светлина.

Конкретно на "въпроса", от позицията на какъв критикувам и квалифицирам Ани ? - Краткият отговор е "От позицията на приятел!" ... Тя сама ме е сложила в своята листа, пожелала е да комуникира с мен на ЛС, искала е мои лични мнения там,... а това вече поражда отговорност в мен като приятел.

...

Ани продължи да сее "плява", при положение,че обеща че ще мисли и няма да пише емоционално и прибързано. В общи линии това ме подразни и за това "критикувах" .

Изобщо аз съм пристрастен към форумите и не ми се харесва просто идеята: Това,че такива неща не ми харесват не значи,че критикувам и квалифицирам всяка плава, заблуда или "чешене на език". Напротив - много често подминавам такива мнения.Обаче за подобни мнения от приятели и за т.нар. мнения "камбани" - принципно не подминавам!

Значи излиза, че приятеля може да бъде обиждан. Така, от добри чувства. Тъй да се каже за негово добро. Май с Никола имаме различни представи по този въпрос. :huh: Вместо да ми отговори на лични, на писмото, което му написах снощи, той държи тая реч във форума. Ето я и плявата, на която също не получих отговор:

В темата за Човешката любознателност ми беше зададен въпрос изпълнен с доста грубости, но въпреки всичко си направих труда да намеря отговор.

В темата Манията за пазаруване същата съдба сполетя това ми мнение.

Но най лошото беше, че през целия ден не получих отговор на съществения (за мен) въпрос в темата „Опит, прилагане - споделяне и казване на мнение !?!, взаимовръзки и споделени размисли..“. Едва на другия ден ми беше отговорено , но не от Никола, а от Багира.

Тенденциозно, дори в последния си обобщаващ пост по разглежданите въпроси в темата му, Никола не обърна внимание на това, което аз бях писала и питала. А идеята да питам за тези неща във форума, а не на лични, ми бяха дадени точно от него. Благодарна съм на другите хора, които ми отговориха и ми помогнаха с мненията си. :)

Аз виждам ценното във всяко написано мнение в този форум. Никога, дори и спама не съм си позволявала да нарека плява. Затова не мога да кажа, че съм възхитена от думите на Никола. Харесваше ми как пише, държах на неговите мнения. Затова и съм го питала за някои неща на лични. Но аз си пиша на лични и с много други интересни хора. Понякога човек на лични може да сподели много повече неща отколкото в темите.

Разбирам, че Никола не влага зла умисъл в думите си, но май преди да започне да вади клечката от очите на другите, да погледне и в своите очи ... :mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

...

Ако словото на Дънов е цялата истина за някой човек, за друг съвсем не е така.

Но практически информацията дадена от различни духовни водачи се припокрива, просто степента на сложност и изказа е различен.

При мен в различни етапи от живота си "чувам" нещата от различни духовни учители.

Прочетеното от Дънов ми даде насока за развитие на Любовта, само в мисълта, помогна ми да я видя като сила и да я усетя.

Обаче книгите на Руис ме учат как да я усетя и прилагам във физическия свят т.е. да я живея.

А Щайнер ми разкри развитието и в период.Т.е как да обединя Дънов и Руис, за да постигна резултати в периоди напред.

За мен съвкупността от прочетеното от тримата оформя пълната картина.Ядрото.

Като всяка друга литература е добре дошла за допълване на пъзела.

Това в чисто духовен план.

Физически Дънов ми помага с "формулите" си, Руис с конкретните примери от живота,а Щайнер с логичните разсъждения.

Смятам, че сега съм тук , за да се науча да го живея този живот чрез канала на любовта.

...

Здравей didi_ts !

Бих казал,че аз познавам също доста хора, които са практикували този метод на трупане на познание и опит както твоя ...тоест да се взема най-хубавото от различни Учения. За сега няма да споделям мнение дали това е хубаво,...има ли опасности, има ли "капани" ... ??? Дори изобщо не смятам и не виждам смисъл да пиша по подобна тематика!

Имайки предвид, че Руис ти дава практиката , а Щайнер разсъжденията за любовта,въпроса ми е: Би ли дала някакви конкретни примери за това ? Може и с цитати от двамата да се подкрепиш? А най добре е да разкажеш и конкретна ситуация (казус), който си разрешила с помощта на това триединство! (може и личен опит, може и наблюдения...както решиш.)

Поздрави.

Пропусна да напишеш, че Дънов ми дава основата.

Бих ти отговорила с въпрос- Защо мислиш, че изброеното от мен е "най-хубавото от различните Учения"?

Формулите на Дънов (но само ватанските,защото тях имах предвид)не мисля че са Най-хубавото.

Практическите примери на Руис са много ценни за мен, но не мисля че са най- хубавото.

А темата за любовта през погледа на Щайнер е по- голяма от този форум и отнема години, така че няма смисъл да говорим за нея.

Какво ми дават?Много, но не всичко.Защото всеки човек е необятна вселена и не може да бъде събран в едно Учение.

Затова може би и ученията са много.

Лични примери съм дала много и то в тези форуми, всичките са от личен опит, не съм се пестила.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

п.п. bee_bg , не само ми се иска да "успокоя топката" , (както казваш), но ако може и изобщо искам да я спра ! За губенето на енергии и писане си прав, но пък надеждата това да се промени винаги остава, нали? Мнението ми за форумна толерантност можеш да прочетеш тук .

Може да се приеме такъв вид толератност, но съответния опонент би трябвало да е наясно.

Възможно, ли е да промениш мисленето на съфорумците?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

п.п. bee_bg , не само ми се иска да "успокоя топката" , (както казваш), но ако може и изобщо искам да я спра ! За губенето на енергии и писане си прав, но пък надеждата това да се промени винаги остава, нали? Мнението ми за форумна толерантност можеш да прочетеш тук .

Може да се приеме такъв вид толератност, но съответния опонент би трябвало да е наясно.

Възможно, ли е да промениш мисленето на съфорумците?

Здравей bee_bg !

За мен това е ГОЛЯМ грях (най отговорно го казвам!), да искаш да промениш мисленето на някой.

Когато съм се намесвал с преки критики и спорове, можеш да проследиш мненията ми, единствената ми цел е била не толкова промяна на нечие мнение, а спиране разпространението на дадена заблуда.Това са две коренно различни неща!

Лично за мен това е отговорно поведение пред моята съвест и аз ще постъпвам така докато мога.

Искам да уточня категорично - стремежа ми е да се намесвам само там където нещата са със критични стойности и последствията може да са непоправими. В никакъв случай не си позволявам да упреквам някой просто така, да убеждавам или да критикувам безпринципно, ако заблудата не е узряла до критични стойности. Проследи мненията ми и ще се убедиш сам ...Нямам нито един случаен пост и мога да персонализирам всичко с доста убедителни факти, ако е необходимо. Разбира се, че често фактите съм ги избягвал (умишлено!), защото всичко може да се оправдае или оневини, и защото времето е най-точният барометър на Истината.

Накрая - полагам толкова много усилия, защото сме във времена на "ликвидационен век" (по Учителя).Надявам се,че това ще се разбере от хората четящи Беседите. Всяка загубен ден в следствие на някоя заблуда, се равнява на години, а представяш ли си на какво се равняват загубените години...??? Учителя говори за стотици хиляди загубени години! Така,че не е важно, че някой се е заблудил, опасно е когато заблуденият разпространява убежденията си и то забележи - скрит зад воала на законите на Любовта ... ДА ! Това е възможно и най-опасно за хора, които водят съзнателен живот и са се докоснали до Учението за Любовта... Има ясни и точни доказателства, но е плод на други теми и дискусии, в които за сега нямам намерение да навлизам. Нека тази теза се вземе като тема за размисъл и всеки да си отговори на въпросите сам - Как работят тъмните сили и черната ложа ? Как спъват нашето развитие ? Използват ли законите на Любовта ? Как можем да се научим да различаваме...?

Желая Светлина, Успех и Късмет на всички !

п.п. Моля ви (към всички!) не ми задавайте въпроси, защото няма да пиша докато съм под модераторско наблюдение, което е основателно! Давам си 20 дневен период на размисъл, а след това ще реша допълнително дали ще пиша и под каква форма ще участвам във форумите.Благодаря ви за разбирането!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest НиколаДамянов

...

п.п. Моля ви (към всички!) не ми задавайте въпроси, защото няма да пиша докато съм под модераторско наблюдение, което е основателно! Давам си 20 дневен период на размисъл, а след това ще реша допълнително дали ще пиша и под каква форма ще участвам във форумите.Благодаря ви за разбирането!

...

Модераторското наблюдение мина,...поразмислих се доста, но не мога да реша още под каква форма и дали изобщо ще участвам във форумите.

Какъв е проблема (дилемата)? - Упрека за наблюдението (наказанието) ми се състоеше в нарушаване на "правилата за участие, добрия тон и уважение към екипа" . Ако искам обаче да пиша повече трябва КАРДИНАЛНО да променя начена на своето участие (след наблюдението!) или акаунта ми ще бъде "затворен".

Защо писах в горният цитат, че упреците са "основателни" ? - защото това действително го установих при проверката на мненията си! Имам мнения, където аз съм коментирал по остро или съм изказвал несъглесие относно мнения на модератори. Следователно това е нарушение на правилника. ОК! Но не са единични местата, където аз съм изказвал и много похвали, възхищение от тежката работа на екипите и съм казвал,че те са просто едни светли Души. Какво става?

Тук май правилника си противоречи,... в смисъл изобщо не е в унисон с идеите на форумите (съзнателния живот!)...Значи когато искаш да кажеш нещо добро за някой модератор - "МОЖЕ!", а ако имаш забележка - "НЕ МОЖЕ!". Смятам, че такова разделение не е нито духовно, нито разумно, а и най-малко е от полза за самите модератори и администратори...Нека всеки да се замисли и да си даде отговор от езотерична и окултна гледна точка и ще се убеди сам.

В този ред на мисли поведението ми е виновно (спрямо правилника), но от морална гледна точка нещата не стоят така.

Ще участвам ли с мнения за в бъдеще? (питат ми и някой само четящи форумите)Навярно да… но не мога да обещая, че кардинално ще променя позицията си и мненията си. Защо ? Защото смятам, че позицията ми е морална, отговорна и обоснована. А нима това не е най-важно при воденето на съзнателен живот ? Нима това не е важно и при воденето на всякакъв вид дискусии ?

В този ред на мисли, ако установя необходимост ще сигнализирам по законите на Правдата (както досега), а ако това не се харесва на някой от многобройния екип на портала, нека постовете ми бъдат изтривани или модерирани, а при преценка акаунта ми да се затвори.

Аз мога да обещая само едно, че ще се стремя да пиша отговорно и принципно...А ако получа отстраняване (затваряне на акаунта), обещавам и, че няма да пиша под друго име или ник, защото съм дълбоко убеден в едно – Принципното и почтено отстояване на дадена позиция и носене на пълна отговорност за това, е основно нещо, без което всяка духовност е просто лицемерие.

Накрая – Бих се извинил на всеки лично засегнат или обиден! Да се извиня на някой е най-малкото нещо, което мога да направя за човек, ако съм установил някакво лично виновно поведение спрямо него. Периодично и ежедневно анализирам написаните от мен неща и търся непрекъснато и обективно грешките си.

За мен лично е голяма отговорност и тежест да пиша в подобни форуми и единствените мотивите за моето участие съм ги написал в следното мое мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...