Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зложелателни безплътни същества


Guest Христо

Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?  

35 гласа

  1. 1. Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?

    • Да, напълно съм убеден/а .
      24
    • Може би съществуват.
      10
    • Не, не съществуват. Убеден/а съм.
      0
    • Може би Не съществуват.
      0
    • Нямам никаква идея.
      1


Recommended Posts

Валентин, ами то сървъра, ако няма бъг няма как да успее хакера. Сървера пак е продукт на дуалното мислене, а по теория на програмите няма как да направиш програма, че да е без бъг :)

И като има бъг, то тъмните сили успяват.

Но пък от друга страна не е ли приемането на този бъг проява на свободната воля на човека?!

Станимир, да, егото се налага и от семейството не само от тъмните сили и наистина е на хиляди години.

В тази връзка семейството "тъмна сила" ли е?! :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Определена група международни престъпници систематично опитват всички варианти да намерят способ и да пробият защитата.

Един ден успяват. Атака с троян и всички сървъри и клиенти скоро са заразени с най различни червеи и вируси. Вирусите нарастват по количество и видово разнообразие и скоро окупират всички ресурси на процесорите.

Тъжно? Тъжно.

Ти ли си виновен, сървъра ли е виновен? Не.

Идентифицирайки вируса и изучавайки го, може да му бъде противодействано, т.е. да се повиши способността за защита от всички сходни вируси.

Ние сме виновни , че нямаме защита от съответния вирус. Другите виновни, що касае нас самите, не са от значение.

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин, ами то сървъра, ако няма бъг няма как да успее хакера. Сървера пак е продукт на дуалното мислене, а по теория на програмите няма как да направиш програма, че да е без бъг :)

И като има бъг, то тъмните сили успяват.

Но пък от друга страна не е ли приемането на този бъг проява на свободната воля на човека?!

Станимир, да, егото се налага и от семейството не само от тъмните сили и наистина е на хиляди години.

В тази връзка семейството "тъмна сила" ли е?! :)

Аз не бих говорил за бъг, а за слабо звено или недостатък. Това, че нещо не работи оптимално, не означава, че в него има бъг.

Егото (нисшето) се е наложило от нас самите и от живота. Т.е. от начина по който живеем, от всички решения, действия и мисли, които дълги години сме вземали. От начина по който сме реагирали на външните условия, на събитията от живота ни, от отношението ни към тях (вкл. и семейството). Тъмната сила си е тъмна сила. Неин проводник може да бъде всеки, разбира се когато позволи това.

Линк към коментар
Share on other sites

Вируси в компютрите ни, вируси и разни други паразити по физическите ни тела, астрални паразити, нападащи астралните ни тела (предполагам?)... За другите тела – не знам какви гадинки са се завъдили? Не съм чела и нямам голямо желание.

Ако един компютър си има добра защита вероятността да бъде нападнат от хакери е по-малка. Същото се отнася и за физическото ни тяло – необходима му е добра имунна система. На принципа, „каквото е долу – това е и горе” (цитирам по памет :)), предполагам, че подобна защита е необходима и на астралното ни тяло...? Но тук не съм специалист.

Сега съжалявам, че пуснах цитатът от УС „Мисълта - мощна сила„ в тази тема, а не го оставих както бях решила първоначално в разглежданата беседа. Не ми се искаше да говоря за тези същества в беседата, още повече че темата й е съвсем друга... Но виждам, че не съм била права и Лъчезарна е цитирала думите на Учителя за лемурийците там. Не отричам тези същества :ph34r: – има си ги. Но да хвърляме всичките си недостатъци и проблеми на тяхната глава – това не мога да го приема. <_<

А колкото до егото – да, съгласна съм, с Божидар:

егото няма ли пръст в това, което хората вършат? Или и то е дело на тъмните сили?

Егоизмът е подобен на хипертрофиралото его на демона.

Да, но човек го е приел в себе си. Така се създава егото - като приемаш разни неща.

Значи не е само до демона, а защо човек е приел демона в себе си. И най-чист да е бил, по някое време го е приел. И ако е толко чист бил, защо го е приел ....туй его:)

Свободна воля. Защо я е използвал, за да съдаде туй его?

обаче трябва да се прави разлика между егоизъм и его. Аз така смятам. Всъщност това е съвсем друга тема, но ми прави впечатление големите обвинения, които се сипят на главата на нещастното „его” в този форум. Затова и смятам да продължа разискванията за егото в съответната тема. :3d_061:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Христо6

Възможно ли е животните ясновидци като октопода Паул да са под влиянието на духове, които да влияят на поведението им и да определят прогнозите им за бъдещи събития ( в случая футболни) ? Какво означава това, че дори и учениците на черното братство си служат с положителни методи на бялото братство ?

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е животни ясновидци като октопода Паул да са под влиянието на духове, които да влияят на поведението им и да определят прогнозите им за бъдещи събития ( в случая футболни) ?

Ами не бих изключил подобна възможност, въпреки че едва ли е единствената.

Какво означава това, че дори и учениците на черното братство си служат с положителни методи на бялото братство ?

Това, откъде е? Така изкарано от контекста, твърдението ми се струва доста погрешно. За какви методи става въпрос? Черното братство в действията си е ограничено от ниските планове на човешката еволюция. То не може да си служи с висшите духовни енергии (и тук не може да има каквито и да било изключения).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Ами не бих изключил подобна възможност, въпреки че едва ли е единствената.

Според теб какви може да са другите варианти ( изключвам измамата) ? :) Може би човешка душа преродила се в животно ? :hmmmmm:

Това, откъде е? Така изкарано от контекста, твърдението ми се струва доста погрешно. За какви методи става въпрос? Черното братство в действията си е ограничено от ниските планове на човешката еволюция. То не може да си служи с висшите духовни енергии (и тук не може да има каквито и да било изключения).

"Трите живота", в момента не се сещам къде точно се казва. Казва се нещо от рода на : дори учениците на черното братство понякога си служат с положителните методи на бялото братство, тогава колко повече вие като ученици на божествената школа трябва да си служите с тези методи ...Нещо такова ...

Линк към коментар
Share on other sites

Това, откъде е? Така изкарано от контекста, твърдението ми се струва доста погрешно. За какви методи става въпрос? Черното братство в действията си е ограничено от ниските планове на човешката еволюция. То не може да си служи с висшите духовни енергии (и тук не може да има каквито и да било изключения).

"Трите живота", в момента не се сещам къде точно се казва. Казва се нещо от рода на : дори учениците на черното братство понякога си служат с положителните методи на бялото братство, тогава колко повече вие като ученици на божествената школа трябва да си служите с тези методи ...Нещо такова ...

И аз така предположих, но наистина е необходимо да се прочете целия текст. При всички случаи учениците от божествената школа, не могат да влияят на хората по начина по който това правят учениците на черното братство опитвайки се да замъглят будността на съзнанието им, пренебрегвайки волята им, провокирайки техните навици, зависимости и нисши желания. Могат да се търсят и общи средства, като например това, че и двете групи усилено насищат пространството с определени мисли, съответстващи на целите и стремежите им, но както споменах при това има и съществени различия. Черните манипулират, белите само насочват, но оставят избора на хората. Черните заблуждават, внасят дисхармония и объркване, подсилват страховете, илюзиите ни и нисшите емоции. Белите се стремят да вдъхнат увереност, вяра, надежда, равновесие и хармония, да пробудят висшите чувства и стремежи. ...

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е животните ясновидци като октопода Паул да са под влиянието на духове, които да влияят на поведението им и да определят прогнозите им за бъдещи събития ( в случая футболни) ? Какво означава това, че дори и учениците на черното братство си служат с положителни методи на бялото братство ?

Всичко е под влияние! Цялото Битие се управлява от един всемирен Дух. Всичко е под негово ръководство, независимо това, че мнозина се считат за нещо индивидуално, независимо и отделно, с което разбира се се опълчват на въпросния, навлизайки в борба и опит за установяване на нещо известно като "лична свободна воля". Такива искат управлението за себе си. Те да господаруват и да се разполагат с живота, да решават кое как е и "кой да кара влака", с което са станали противници на онзи Висш Дух, а знаем от Библията и библеистиката, че Сатана в превод е "противник на Бога".

http://www.kabbalah....d=62&Itemid=167

KircherTreeLife.jpg

57518afd46ad9db44031c874676760de_222x300.jpg

Което ще рече - ум без Дух, или съзнние, което не се е самоосъзнало, като Дух/Атма(н); концепция за индивидуалност - его.:3d_146: Аз де.:thumbsup2:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като се има предвид, че са доказано глупави, може...

Днес прочетох, че родените в събота хора имат естествена способност да разпознават и да прогонват зли същности, също така тях магии не ги хващат.

Подозирах аз, че всичките ми неудачи не са от душмани, ами сама съм си виновна...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така предположих, но наистина е необходимо да се прочете целия текст. При всички случаи учениците от божествената школа, не могат да влияят на хората по начина по който това правят учениците на черното братство опитвайки се да замъглят будността на съзнанието им, пренебрегвайки волята им, провокирайки техните навици, зависимости и нисши желания. Могат да се търсят и общи средства, като например това, че и двете групи усилено насищат пространството с определени мисли, съответстващи на целите и стремежите им, но както споменах при това има и съществени различия. Черните манипулират, белите само насочват, но оставят избора на хората. Черните заблуждават, внасят дисхармония и объркване, подсилват страховете, илюзиите ни и нисшите емоции. Белите се стремят да вдъхнат увереност, вяра, надежда, равновесие и хармония, да пробудят висшите чувства и стремежи. ...

Черното братство? За пръв път чувам за нещо подобно...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

— Какво е това, дон Хуан? — попитах аз. — Навсякъде виждам пробягващи черни сенки.

— А, това е самата Вселена — каза той, — несъизмерима. нелинейна, извън пределите на синтаксиса. Магьосниците от древно Мексико били първите, които видели тези пробягващи сенки и започнали да ги следят навсякъде. Видели ги така, както ги виждаш ти, а после ги видели като енергия, която протича във Вселената. И открили нещо върховно.

Той замълча и ме погледна. Паузите му бяха съвършено уместни. Винаги спираше, когато повече не можех да сдържам въпросите си.

— И какво открили, дон Хуан? — попитах аз.

— Открили, че си имаме компания за цял живот — произнесе той отчетливо. — Имаме си един хищник, който идва от дълбините на космоса и завзема управлението над живота ни. Човешките същества са негови пленници. Този хищник е наш господар и повелител. Той ни е направил покорни и безпомощни. Решим ли да се разбунтуваме, той потушава протеста ни. Решим ли да действаме независимо, той заповядва да престанем.

****************************

— Ти успя да стигнеш напълно самостоятелно до това, което магьосниците наричат въпрос на въпросите — каза дон Хуан. — През цялото време аз ти говорех със заобикалки, опитвах се да ти внуша, че нещо ни държи пленници. Ние наистина сме пленници! Това е енергетичен факт за магьосниците от древно Мексико.

— Но защо този хищник ни е завладял, както го описваш, дон Хуан? —попитах аз. — Трябва да има някакво логично обяснение.

— Има обяснение — отговори дон Хуан, — което е най-простото обяснение на света. Те ни владеят, защото ние сме храна за тях, и те ни изстискват безпощадно, за-щото чрез нас се поддържат. Също както ние развъждаме пилета в кокошарници, така и тези „кокошари", хищниците, ни развъждат в „човечарници". Така винаги имат храна на разположение.

****************************

— Искам да се обърна към твоя аналитичен ум — каза дом Хуан. — Замисли се за миг и ми кажи как би обяснил противоречието между интелигентността на един инженер и глупостта на неговата система от убеждения, или глупостта на противоречивото му поведение. Магьосниците смятат, че именно хищниците са ни дали нашата система от убеждения, схващането ни за добро и зло, обществените нрави. Те именно са ни вложили нашите надежди и очаквания, мечти за успех, опасения от провал. Те са ни дали алчност, ненаситност и страхливост. Именно хищниците ни правят самодоволни, невъзприемчиви, егоманиаци.

— Но как могат да го правят, дон Хуан? — попитах аз, донейде ядосан от това, което казва. — Да не би да ни шепнат на ухото, докато спим?

— Не, не го правят така. Това е идиотско! — каза усмихнат дон Хуан. — Те са безкрайно по-ефикасни и организирани. За да ни държат в подчинение, тихи и кротки, хищниците са прибегнали до изумителна маневра — изумителна, естествено, от гледна точка на бойна стратегия. А от гледна точка на тези, които са подложени на нея, тя е ужасяваща. Те са ни дали своя ум! Чу ли ме? Хищниците са ни дали своя ум и той е станал нашият ум. Умът на хищника е противоречив, прихватничав, мрачен, изпълнен със страх, че всеки момент може да бъде разкрит.

— Знам, че макар никога да не си гладувал — продължи той, — ти се тревожиш за прехраната си, което не е нищо друго освен страха на хищника, който се страхува, че всеки момент маневрата му може да бъде разкрита и да му отнемат храната. Чрез ума, който в края на краищата си е техният ум, те вкарват в живота на човешките същества каквото им е угодно като хищници. И по този начин те си осигуряват в известна степен безопасност, която смекчава страха им.

****************************

— Но защо магьосниците от древно Мексико, пък и всички днешни магьосници, въпреки че виждат хищниците, не правят нищо срещу тях?

— Нито ти, нито аз не можем нищичко да им направим — каза дон Хуан със сериозен, печален глас. — Единственото, което можем да правим, е да дисциплинираме себе си до такава степен, че те да не ни закачат. Ти би ли могъл да накараш приятелите си да преминат през цялата тази сурова дисциплина? Ще ти се изсмеят и ще те подиграват, а по-агресивните ще ти избият от главата тия щуротии. Не толкова, защото няма да ти повярват. В дълбините на всеки човек се таи наследеното от памтивека интуитивно знание за съществуването на хищниците.

****************************

— Говоря ти, че това срещу нас не е обикновен хищник. Той е много хитър и организиран. Следва методична система, която ни прави негодни за нищо. Човекът, предназначен да бъде магическо същество, вече е лишен от всякаква магия. Сега той е просто парче месо. Мечтите му вече не са мечти на човек, а мечти на парче месо: банални, изтъркани, слабоумни.

— Този хищник — каза дон Хуан, — който естествено е неорганично същество, не е съвсем невидим за нас като останалите неорганични същества. Мисля, че като деца ние го виждаме, но ни се струва толкова ужасен, че не искаме и да мислим за него. Децата, естествено, са в състояние да съсредочат вниманието си над него, но всички около тях ги разубеждават да го правят.

— Единственият избор, който остава за хората — продължи той, — е дисциплината. Дисциплината е единственото средство за възпирането му. Но под дис-циплина нямам предвид някакъв строг режим — да ставаш всяка сутрин в пет и половина, да се обливаш в студена вода до посиняване — нищо такова. Под дисципли-на магьосниците разбират способността да приемаш

спокойно неблагоприятните обстоятелства, които не са влизали в очакванията ти. За тях дисциплината е изкуство — изкуството да се изправят пред безкрайността, без да, трепнат, и то не защото са силни и твърди, а защото са изпълнени със страхопочитание.

****************************

— Големият трик на магьосниците от древните времена — продължи дон Хуан — бил да претоварят ума на летача с дисциплина. Те открили, че ако наложиш вътрешно мълчание надума на летача, тогава чуждото устройство отлита — така всеки, извършил тази маневра, се уверява напълно в чуждия произход на ума. Той, естествено, пак се връща, но вече не е така силен и този процес на отстраняване на ума на летача вече става навик, докато един ден той не отлети окончателно. Много тъжен ден наистина! От този ден трябва да се осланят само на собствените си прибори, които са почти на нула. Няма кой да ти каже какво да правиш. Няма го умът от чужд произход да ти диктува всички глупости, с които си свикнал.

— Моят учител, нагуалът Хулиан, често предупреждаваше учениците си — продължи дон Хуан, — че това е най-тежкият ден в живота на магьосника, защото ис-тинският ни ум, който ни принадлежи и който е цялата съвкупност от нашия опит, след като е бил потискан цял живот, е станал плах, неуверен и неустойчив. От личен опит мога да кажа, че истинската борба на магьосника започва именно от този момент. Всичко дотогава е просто подготовка.

****************************

— Дисциплината изключително много натоварва този чужд ум — отговори той. — Затова именно чрез дисциплината магьосниците побеждават чуждото устройство.

— Умът на летача отлита завинаги — каза той, — когато магьосниците успеят да сграбчат вибриращата сила, която ни удържа в едно цяло като конгломерат от енергийни полета. Ако магьосникът издържи това напрежение достатъчно дълго, умът на летача е победен и отлита. И точно това ще направиш сега: ще се вкопчиш в енергията, която те държи като едно цяло.

— Боиш се от Божия гняв, нали? — попита той. — Успокой се. Този страх не е твой; това е страхът на летача, понеже знае, че ще направиш точно това, което ти казвам.

— Бунтът на магьосниците — продължи той — е, че отказват да спазват договори, в сключването на които не са участвали. Никой изобщо не ме е питал съгласен ли съм да ме изядат същества с друг вид съзнание. Просто родителите ми са ме въвели в този свят в качеството на храна, също както те самите са били. и толкова.

****************************

Ето целия откъс: http://store5.data.b...ta,%20otkys.pdf

и още нещо интересно свързано с по-горното: http://store5.data.b.../Zachatieto.pdf

Редактирано от curfex
Линк към коментар
Share on other sites

Много от съществата, които живеят на физическия свят, се намират на ниска степен на развитие, вследствие на което черпят сила от ония същества, които стоят на по-високо стъпало от тях. Попаднете ли на пътя им, те непременно ще черпят от вас и вие ще се чувствате обезсилени. За да си набавите изразходваната енергия, трябва да се свързвате с възвишения свят, от там да черпите енергия. Каквото и да правите, вие не можете да се освободите от влиянието на нисшия свят. Следователно, от едно място ще черпят от вас, от друго място пък вие ще черпите. С други думи казано, докато е свързан със земята, човек постоянно губи енергиите си. Свърже ли се със слънцето, той черпи от неговите енергии и се възобновява.

Има невидими същества, в чийто интерес е да възбуждат енергиите в човека, за да черпят от него. Като се гневи, те използват тази енергия в него и го обезсилват. Аз наблюдавам как пристигат тия същества. Те идат групово, сядат около човека и започват да му внушават отрицателни мисли, докато го настроят. Щом постигнат целта си, те се отдалечават и наблюдават какво ще направи той.

Понеже черният дроб е свързан със същества от нисшия астрален свят, те започват да влияят на човека и му нашепват песимистична философия или го карат да се самоубива. Тия същества са силни, но не са организирани. Като не разбират живота, те са готови да убият всеки, който се изпречи на пътя им. Щом попаднете в едно мъчително състояние на духа, ще знаете, че сте в областта на неорганизираната материя.

Из „Нова книга за здравето“, Петър Дънов

Всеки има по един силен противник, с когото един ден ще се бори. Като го срещне, мускулите му ще изпъкнат, косите му ще настръхнат, но ще се бори, докато победи. Черен е вашият неприятел, но ще се борите с него, няга да го избегнете. Победата е първо във физическия сват, а после в по-високите светове. Значи човек трябва да развие първо физическата си сила и постепенно ще върви към умствената и сърдечната.

Из „Гласът на любовта“, Избрани рилски беседи, Петър Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Черните същности демагнитизират човека, отнемат от енергията му...Но защо, каква е целта им, имат ли по - дългосрочна цел от това да се насмучат с енергията му, биха ли загинали без нашата енергия ?

Линк към коментар
Share on other sites

Много обобщаващо е това „черните същности“. Още от пръв поглед мога да ги разделя на три групи:

1. Астрални черупки.

2. Развъплътени хора.

3. Съзнателни служители на черното братство.

Първите са полусъзнателни остатъци от астрала на починали хора. Действат автоматично докато изчерпят енергията на желанията, която личността е имала докато е била жива. Вторите са починали хора, които продължават да таят определени желания и зависимости в себе си и чрез хората търсят начин да ги удовлетворят, като провокират в тях същите зависимости, които и те притежават. Третите имат съвсем явната цел да навредят и да отклонят човека от пътя му на развитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че съществуват различни групи. Дънов (поне на някои места), също ги е споменавал без разграничаване (казвал е например :"тъмните сили" и че тези сили се стремят да крадат енергията на хората). Съотнеси въпроса ми към третата спомената от теб група. Тази група е с явната цел да отклонява хората от пътя им, както си споменал.

Но защо, каква е целта им, имат ли по - дългосрочна цел от това да се насмучат с енергията му, биха ли загинали без нашата енергия ?
Какво ще стане с тях, ако те не съумяват да ни прецакват най - общо казано... Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Тъмните сили имат друга философия. Те искат да заробят човечеството, да го спрат, искат да го върнат, за да могат да севъплотяват и чрез въплотяване в хората да могат да подобрят своето положение. Те искат да повърнат човечеството в уровена,в който се намират, понеже иначе не могат да се въплотяват. Ако не повърнат цялото човечество към техния уровен, значи всичко да се изгуби за тях.

Из "Учителя за еволюцията" под съставителството на Васил Василев (стр.17).

http://www.scribd.com/doc/58395795/35/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5

Да се въплътяват в човечеството, да го обсебват ли означава ? Какво ли пък се има предвид като се казва, че всичко може да се изгуби за тях, кое всичко...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Колкото по - големи злодеяния върши едно човешко същество, толкова по - силни и зли ли са обсебилите го демони?

И колкото по - възвишени и благородни са постъпките му, с толкова по - светли създания ли си има работа ?

Има ли демони и Демони ? Доколкото знам, има ангели и Ангели ?

Учителя е казал нещо от рода на :"има най - ниска температура, но не и най - висока". Тоест има дъно, но не и таван що се касае до това, колко сме лоши или добри, бездуховни или духовни, откъснати от бога или усещащи се свързани с него ?

.....................................................................................................................................................

Из "Не пипай тази книга", гл. "Съществуват ли тъмни сили?",Ян ван Хелсинг :

"Ариан продължава:

„Демоните, съществата без светлина, не завладяват хората по заповед на мнимия княз на мрака; те имат нужда от енергия, за да живеят, и я вземат от хората, които внасят тъмнина в мислите, чувствата и действията си, които нямат любов, с което повреждат и правят дупки в аурата си. Има и хора, които са доста преуспели в живота си на бизнесмени, да, и в политиката, и в религията, постигнали са всичко безцеремонно, без съвест, студено. Те са натрупали много тъмнина в себе си. Убеден съм, че съществуват инкарнации на мрака, които се опитват тук, на Земята, да пропагандират тъмнината. Всеки ден виждаме резултата по телевизията или в децата, които посягат към оръжия, измъчват животни и други безобидни създания.

В живота си често се сблъскваме с такива хора. Те говорят за духа, смеят се и говорят за любов. Но това е само игра, действията им показват друго. Понякога човек се опитва да види в тях и «доброто», но доброто е колкото се може по-бързо да се разделим с тях, защото ние не можем да «спасим» никого. Всеки може да спаси само себе си, ако изобщо говорим за «спасяване».

Тъмната страна постоянно се опитва да ни подмами. Отчасти, за да ни привлече на своя страна, което всъщност е много трудно, защото светлината не може да бъде угасена толкова лесно. Тя може да бъде помрачена само за кратко. Тъмните сили се опитват да живеят от светлината и едновременно да изтощят емоционално светлинните същества. Тъмните сили не желаят да се променят, а да унищожават…

Въпреки че няма дявол, съществуват силни демони, които, от своя страна, предвождат орляка на демоните. Те обаче никога не са врагове на светлината или дори врагове на творческата сила.“

Естествено изказването на Ариан, че наистина има „тъмни“, зли сили е сериозно. Реалността го доказва. Защо иначе някой ще иска да продава наркотици на деца, да принуждава своите да проституират, да ги изнасилва или продава, да прожектира детско порно, в което накрая децата са убивани (детската порнография, в която пред работещата камера накрая разкъсват телата, се нарича Snuff)? Кой има интерес да произвежда филми с насилие и видеоигри с убийства? Само липсата на любов, липсата на светлина — мракът. Няма човек, усещащ дори един-единствен квант любов в себе си, който би могъл да направи нещо подобно; значи би трябвало да са другите.

Наричаме ги същества без съвест. Немислимо е да ги променяме; би било глупаво да се борим с тях, защото всичко, което излъчим, като енергиен бумеранг се връща при нас. Най-доброто, което можем да направим, когато срещнем човек с подобна аура, е да го избегнем и да направим дъга около него. Може да ви звучи безсърдечно, но повярвайте, казвам го от собствен опит. Някога Исус е съветвал: „Не трябва да хвърляме бисерите си на свинете.“ И наистина става дума за „свине“, защото когато някой — най-вече пред децата — се държи като свиня, той трябва да бъде избягван. Христос естествено е съветвал да се молим за тези души…

Искам обаче да отправя предупреждение срещу прекалено бързата преценка и присъда. Обикновено бързо започваме да ровим в спомените си кой от познатите ни влиза в кастата на тъмните същества. Не ви приканвам да изпадате в другата крайност! Само защото някой ни е накарал да страдаме, не означава автоматично, че той е „от другите“. Разбрахме, че „страданието“ е огледало на качеството ни на живот и подканва към промени. Наистина има и хора, които стават по-горди и самоуверени, ако са причинили вреда на някого или са го наранили, ударили, измъчвали (и търсят следващата си жертва, но трябва да се опитаме да разберем каква кармическа игра извършител-жертва се разиграва).

Съществуват хора, които никога не могат да направят подобно нещо на себеподобните си, но — съзнателно или не — се наслаждават да измъчват животни."

http://chitanka.info...96/18#textstart

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е същност от низшия астрал да се уплаши от човек и да избяга от него ? Но без този човек да е бил в някакво духовно състояние в момента, а по - скоро обратното ? Ако смятате за възможно...такова нещо...какви са ви обясненията ? Възможно ли е с недуховно състояние да бъде прогонена същност от низшия астрал ?

П.п.: Не става дума човекът да е бил в някакво демонично състояние, но все пак ...недуховно състояние... Би трябвало подобни същества да харесват ? Какво ще рече, ако съответното астрално създание бяга ? Нали низшите същности се хранят с низши емоции ?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

На първо място това същество от низшия астрал трябва да е привлечено по някакъв начин от човека за да се „приближи“ до него. Та ако това същество ще се плаши, то по принцип ще си стои далеч.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи според теб е невъзможно да тръгне да бяга...? Ти може да си привлечен от някого, но след това поради някаква причина да се отдръпнеш от него.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Няма "недуховно" състояние.

Христо, като задаваш въпроси - с някаква ситуация ли са свързани? Ако е така , дай повече информация, конкретност.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...