Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Российский портал центра "Новое Человечество"


Recommended Posts

Добрый день дорогие друзья, болгарские братья и сёстры.

Я надеюсь что моё сообщение администрация этого форума не сочтёт за рекламу.

Я представляю созданный мной центр и интернет портал "Новое Человечество"

Я думаю Вам знакомо это название из работ Учителя.

Мы ставим перед собой задачи воплощения идей Учителя П. Дынова и О.М. Айванхова и наследия других великих Мастеров. Мы были бы рады участию наших болгарских друзей в жизни нашего центра и нашего форума.

Все вопросы о нашей работе в России, Вы можете мне задать в этой ветке.

Буду рад Вам ответить и пообщаться!

www.novoe-chelovechestvo.narod.ru

Редактирано от Dariy
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

О.М. Айванхова -

a kto etot chelovek? mojete 2-m slovom pereskazat?t.k. Vi Ego nazivaete Masterom...

Нана! Здравствуйте!

Рада встрече с Вами на замечательном болгарском Портале «К сознательной жизни».

В библиотеке «Куб» Вы можете познакомиться с некоторыми книгами О.М. Айванхова, изданными на русском языке.

http://www.koob.ru/aivanhanov/.

Александра

Редактирано от AL414
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Учителят понякога е питал най-близките си ученици какво биха си пожелали.

Пожеланията впоследствие им се сбъднали.

Когато попитал Михаил Иванов,той отговорил,че иска да прилича на Учителя.

И не само разнесъл знанието на Учителя по света,но и визуално заприличал на него.

sorcerer.gifsorcerer.gifsorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят понякога е питал най-близките си ученици какво биха си пожелали.

Пожеланията впоследствие им се сбъднали.

Когато попитал Михаил Иванов,той отговорил,че иска да прилича на Учителя.

И не само разнесъл знанието на Учителя по света,но и визуално заприличал на него.

sorcerer.gifsorcerer.gifsorcerer.gif

Вот небольшой отрывок из книги О.М. Айванхова "Памяти Учителя Петра Дынова", где он говорит о первой встрече с Учителем:

Как только я его увидел, я был потрясен. Его лицо, его излучение, покой, который исходил от него, степенность его осанки, легкость его жестов, походка, манера говорить, взгляд, улыбка – все происходило из иного мира. Во всем его существе чувствовался долгий труд Посвященных и Учителей, труд терпеливый, упорный, благородный и бескорыстный. Мир, огромный по своей глубине, своему богатству и красоте,– вот что нес Учитель.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"Най-забележителното у Учителя, онова, което го правеше изключителен, беше духовният живот, който бликаше от него и който като лъчи светлина ни озаряваше и проникваше в нас. Излъчването на една личност, отдадена изцяло на духовен живот, е нещо живо, един свят, населен с чисти същества, които проникват във всичко, до което се докоснат и вършат там своето дело. Мнозина са на мнение, че най-важното у един Учител е словото, което разнася неговата мъдрост и че ако той нищо не каже, човек нищо не може да научи. Това мнение е погрешно. Дори да не говори, само от неговото присъствие и от излъчването му ние поемаме от силата и от светлината му. В това ме убедиха моите контакти с него. Най-важното не бяха думите, с които той разнасяше Учението, а мощната вибрация на неговия дух, която проникваше дълбоко в нас. Така всеки истински Учител работи над своите ученици. Той не се задоволява само с това, да ги направи съпричастни на неговите идеи и убеждения, Учителят проектира в тях квинтесенцията на своята душа и своя дух. За няколко години психиката на ученика така се просмуква с тази квинтесенция, че той постепенно става подобие на своя учител. Учителят е извор. Учителят е езеро. Учителят е дърво. Учителят е плод. Учителят е хляб. Учителят е слънце. Затова неговата близост храни, пои, пречиства, просвещава неговите ученици. Когато разбрах това, аз се почувствах неимоверно богат. Това, разбира се, не стана изведнаж. Бях твърде млад тогава, но след време, когато наистина разбрах колко е важна близостта на Учителя, в негово присъствие аз мобилизирах цялото си съзнание. Стараех се дори мислено да изживявам и онези случаи, които навремето не съм разбрал и поради това недооценил."

Михаил Иванов,

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...