Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Добре, за да не си говорим теоретично, въпросът беше - "Как да се подходи, за да се разреши дадена ситуация ( касаеща проблеми в работата ) - обърнато Асо чаши, Магът, Жрецът

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, за да не си говорим теоретично, въпросът беше - "Как да се подходи, за да се разреши дадена ситуация ( касаеща проблеми в работата ) - обърнато Асо чаши, Магът, Жрецът

 

Емоциите са обсебили личността и са вече неконтролируеми, магът е далеч от истинският си образ и е олицетворение на истерията. На фона на това мечтата за жреца и обещаваното от него е илюзия, неосъществимо.

Несъвместими карти. Базата е блато, в което способностите ни за справяне са потънали и нямаме шанс да достигнем до мечтаното спасение.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, за да не си говорим теоретично, въпросът беше - "Как да се подходи, за да се разреши дадена ситуация ( касаеща проблеми в работата ) - обърнато Асо чаши, Магът, Жрецът

 

Привет и от мен! :)

 

Доколкото въпросът е зададен "Как да се подходи... ", мисля че картите показват нуждата от рационализиране на ситуацията. Както писа и Маги - емоциите наистина са взели пълен контрол и блокират всяка възможност за справяне. Магът показва, че е нужна човешка намеса, активност и логически подход, анализ на фактите и синтез до вземане на крайно решение. Само тогава Жрецът може бъде онази социална среда/институция, към която желае да принадлежи питащия. Проблемът не е неразрешим, подходът обаче или е погрешен, или направо липсва.

 

А дали Асът е проективен или не - тук май и в двата случая говори едно и също - нужда от овладяване на разливащото се.

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и на двете за коментарите.

 

Според мен също липсва логичен, рационален подход към ситуацията. Няма стабилна основа, за да се реализира потенциала на Мага. Прекалената емоционалност замъглява ума - оттам произтичат и проблемите.

Линк към коментар
Share on other sites

Тълкувате повече ситуацията, т.е. въпроса, и по-малко картите.

Не разбрах защо Ас чаши обърнат е на първо място в тази конструкция. Защо според вас той е първи, не втори и не трети.

И защо до него има само Големи Аркани? И това не разбрах също.

Линк към коментар
Share on other sites

Тълкувате повече ситуацията, т.е. въпроса, и по-малко картите.

Не разбрах защо Ас чаши обърнат е на първо място в тази конструкция. Защо според вас той е първи, не втори и не трети.

И защо до него има само Големи Аркани? И това не разбрах също.

 

Бях решила да се допълня, но въпросът ти дойде тъкмо навреме. 

Понеже темата е за обърнатите карти - обърнатият ас чаши е белег за бушуващи свръхемоции, преливащи чашата на здравия разум, преминаващи границата на истерията. И понеже емоцията е водеща или желанието е прекалено силно, той се появява като първа карта. Освен това  те са с голяма давност назад във времето. 

В съчетание с големи аркани ас чаши обърнат говори за несъстоятелност на питането - една неконтролируема емоция (и една толкова ниска карта) не може да доведе до желани събития и резултати. А при липса и на дворцови карти, които да задвижат процесите, става ясно че нещата остават само като една фантазия.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

ДА, без дворцова карта, която да подкрепи процеса, не става., Субектът сам себе си не се идентифицира с никакво действие.

А фактът, че имаме първо асо и то обърнато, говори за още нещо - цялата енергия е съсредоточена в неправилни действия - тя се е оттекла от Магът - като разум и план, и отдалечила се от общия план по Папата.

Т.е., тя е контрапункт на всичко, тя е опозиция на всичко, тя крещи някой да я забележи, някой да й гласува ДОВЕРИЕ, някой да й повярва. Самотността на Ас чаши обърнат спрямо картите до нея е очевадна.

Отделно от това, ас чаши обърнат с Магът, говори за манипулативни действия, свързани със заплахи по отношение на общото - по Папата. Няма да навлизам в подробности.

 

Проблемът е общото имущество.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

искам да предложа за обсъждане следната комбинация: Отшелникът (обр) - Кралица пентакли (обр) - Паж пентакли (обр).

 

Отговаря на въпроса: Имам ли перспектива на тази работа?

 

Аз си го тълкувам така: Имала съм оптимистична нагласа, при започване на работата, обещани са ми повече пари и развитие (пентаклите са символ на материалното), обаче, не съм успяла да се почувствам на място в средата, в която съм попаднала. Отшелникът обърнат го тълкувам като объркване, дисбаланс, безрезултатно търсене. Нереализирани очаквания и заради това оттегляне от обкръжаващата действителност. Кралицата пентакли обърната - това съм аз самата. Изморила съм се да полагам усилия и съм се отдала на ленност, демотивирана съм. Паж пентакли обърнат - няма смисъл да се старя, защото това няма да доведе до материалното и кариерно равнище, към което се стремя и което ми е било обещано. Дори и да бъда забелязана няма да бъда оценена. С една дума няма смисъл да се мъча повече на тази работа, по- добре да потърся друга. 

Редактирано от k_kiara3
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

искам да предложа за обсъждане следната комбинация: Отшелникът (обр) - Кралица пентакли (обр) - Паж пентакли (обр).

 

Отговаря на въпроса: Имам ли перспектива на тази работа?

 

Аз си го тълкувам така: Имала съм оптимистична нагласа, при започване на работата, обещани са ми повече пари и развитие (пентаклите са символ на материалното), обаче, не съм успяла да се почувствам на място в средата, в която съм попаднала. Отшелникът обърнат го тълкувам като объркване, дисбаланс, безрезултатно търсене. Нереализирани очаквания и заради това оттегляне от обкръжаващата действителност. Кралицата пентакли обърната - това съм аз самата. Изморила съм се да полагам усилия и съм се отдала на ленност, демотивирана съм. Паж пентакли обърнат - няма смисъл да се старя, защото това няма да доведе до материалното и кариерно равнище, към което се стремя и което ми е било обещано. Дори и да бъда забелязана няма да бъда оценена. С една дума няма смисъл да се мъча повече на тази работа, по- добре да потърся друга. 

 

Преди да почнеш какъвто и да било анализ, си отговори първо на въпроса - защо всички ти карти са обърнати и за какво говори това.

После, имаш първи Голям Аркан и то Отшелник (карта на трансформация, но и на запазването на статуквото, особено обърнат), следва обърната Кралица и Паж от боя пентакли.

И, коя от двете дворцови карти е атрибутивна на другата: дали това е кралицата към пажа или пажът към кралицата.

И т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Лиула, благодаря за мнението. 

 

Според мен, картите са обърнати, защото ситуацията е била мислена по един начин, но в действителност е излязло друго. Усеща се обърканост, измама. Заради това и Отшелникът е обърнат. Разочаровнаието е голямо, заради това се оттегля от света и се отдава на самота. А защо се падат пентакли...защото въпросът е свързан с материалното - работата, печеленето на пари.  :unsure: 

Линк към коментар
Share on other sites

Пентаклите съвсем не са свързани с материални неща, особено обърнати дворцови пентакли: те говорят за емоционални състояния. Затова е добре да забравиш затова какво пише в книжките за Таро.

Не зная откога се занимаваш с Таро, но предполагам, че си отскоро и ако е така, то не ти е нужна работа с обърнати карти все още, първо трябва идеално и перфектно да работиш с прави карти. И то за всякакви гледания.

И когато правиш анализи на конструкции, не тръгвай от питането, от въпроса, а от това какво казва Таро, защото често отговаря на съвсем различни въпроси.

Обърнатият Отшелник говори само за неприключил процес на трансформация, когато човек е очаквал много, но не се е справил сам със ситуацията и тя не е отговорила на очакванията му. Но това не се отнася конкретно за работата, това касае един период изобщо, в който всичко е образно казано "обърнато" и все в тоя дух. Обърната Кралица не си ти, а състоянието, в което се намираш ти сега, и затова тя се приема за непреходна карта, т.е. пак карта на състоянията.

Трябва винаги да анализираш и липсата на карти от други бои.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

     Преди известно време реших, че ще премина към гледането с обърнати карти и ги размесих и обърках, прави и обърнати. Не бях отваряла Таро колодата си много отдавна и бях забравила, че съм обърнала някои от картите. Но ето каква интересна комбинация ми се падна :

Звездата, обърнат Крал Жезли и Магът. Въпросът е от емоционално естество. Мисля, че тази комбинация разкрива моят бекграунд от миналото. Период на възстановяване, неосъществен брак, заради неподходящ човек и Магът, който приемам за възстановителни вътрешни сили, някакво тържество на новото време или настъпването на нов период, в който отново ще съм готова за отношения.

  Тъйкато имам лош опит с тази карта "Магът", съм много подозрителна и реших да споделя, защото втората версия, която ми минава през ум е някаква измама, лъжа, неподходящ човек, афера с женен мъж и какво ли още не. Ще се радвам да чуя мнението на други хора, които имат повече практика и биха направили по- добър анализ.Благодаря! 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Интересни са ми обърнатите карти, привличат ме.Забелязах нещо при работата с тях създава се нещо като втора система-колода в колодата- променлива, когато се обръщат 7 карти в цялата колода за деня или за някакъв период. От тези карти нез значение дали излизат в комбинации на въпроси също се извлича още информация-Защо точно тези 7 обърнати карти се падат днес?Ще се прояви ли тяхната потенция или са само предупреждение?

Може да са и двете. Ето един нагледен пример от моя живот/Таро. Без никаква видима причина след като около месец не бях хващала картите обърнах 7 в началото на едно гледане и се изумих- обърнати Справедливост, 9пентакли, Кулата, Магът, 10 меча, 8 меча ,мисля ,че и Ас пентакли (не съм напълно сигурна) или Страшния съд.....едно е ясно :)) великата седморка.Е, макар и да не ми излязоха в комбинациите на няколкото въпроса заради които изобщо гледах след само един ден последваха поредица от "неприятни" ,направо разрушителни събития.В рамките на 2-3 седмици имаше неочаквани раздели, проблеми със закони, държавни институции, загуба на пари по всякакъв начин , битови инциденти и пр...

Само споделям опит-започне ли Таро да говори и да помага трябва да има кой да чуе и очите да се отварят ШИРОКО за намиганията му- не беше случайно да се обърнат точно всички тези разрушителни карти е извода на май гръб.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни са ми обърнатите карти, привличат ме.Забелязах нещо при работата с тях създава се нещо като втора система-колода в колодата- променлива, когато се обръщат 7 карти в цялата колода за деня или за някакъв период. От тези карти нез значение дали излизат в комбинации на въпроси също се извлича още информация-Защо точно тези 7 обърнати карти се падат днес?Ще се прояви ли тяхната потенция или са само предупреждение?

Може да са и двете. Ето един нагледен пример от моя живот/Таро. Без никаква видима причина след като около месец не бях хващала картите обърнах 7 в началото на едно гледане и се изумих- обърнати Справедливост, 9пентакли, Кулата, Магът, 10 меча, 8 меча ,мисля ,че и Ас пентакли (не съм напълно сигурна) или Страшния съд.....едно е ясно :)) великата седморка.Е, макар и да не ми излязоха в комбинациите на няколкото въпроса заради които изобщо гледах след само един ден последваха поредица от "неприятни" ,направо разрушителни събития.В рамките на 2-3 седмици имаше неочаквани раздели, проблеми със закони, държавни институции, загуба на пари по всякакъв начин , битови инциденти и пр...

Само споделям опит-започне ли Таро да говори и да помага трябва да има кой да чуе и очите да се отварят ШИРОКО за намиганията му- не беше случайно да се обърнат точно всички тези разрушителни карти е извода на май гръб.

 

Това, че споделяш преживелиците си с обърнатите карти, е ценно, имайки предвид факта, че може би само 1% от работещите с картите, изобщо ползват и обърнати карти - да не кажа, че изобщо не ги разбират, което е сериозен проблем за всяко гледане.

 

Колкото до твоя случай - Таро е уникален инструмент за улавяне на синхроничности - бъдещите събития, така или иначе, са щели да се случат, твоето несъзнавано е "схванало" честотите, а Таро като истинско проявление на "скритите сили" е задействало процеса по получаване на информация.

 

Наистина това са тежки карти, силата им като са обърнати става зверска, особено пък в такава последователност и точно тези карти - уникална комбинация.

 

Но над всичко, въпреки тежкия период за теб, имаш безапелационно доказателство, че твоето тесте Таро, е на нивото на едни истински работещи карти.

И в подобни моменти, също така се разбира и същинското предназначение на Таро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до твоя случай - Таро е уникален инструмент за улавяне на синхроничности - бъдещите събития, така или иначе, са щели да се случат, твоето несъзнавано е "схванало" честотите, а Таро като истинско проявление на "скритите сили" е задействало процеса по получаване на информация.

 

Наистина това са тежки карти, силата им като са обърнати става зверска, особено пък в такава последователност и точно тези карти - уникална комбинация.

 

Но над всичко, въпреки тежкия период за теб, имаш безапелационно доказателство, че твоето тесте Таро, е на нивото на едни истински работещи карти.

И в подобни моменти, също така се разбира и същинското предназначение на Таро :)

 

Така е,Иве, моментите са моменти и те

отминават и преливат един в друг,защото са свързани с много променливи.Таро обаче е инструмент пронизан от фините нишки на абсолюта и е и остава константа ,но това е за друга тема ;)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...