Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

А какво ме питаш, не те разбрах :)

Това ,че кагато се опитвам да гледам с обърнати карти ,обръщам тестето направо :D . Без да искам.Мисля ,че има връзка с тази обратна синхронизация, която ме съпъдства.Или пък ( това е шегичка) има връзка с мястото на което живея- Островът на обратностите и обратните :D ....

П.П. Серйозно сега. Знам ,че знаеш какво имам впредвид под обратна синхронизация.Знаци , събития, символи ,които за другите хора означават и вещаят в прав текст отговор "да, ще го бъде ! Това е точно това ,което те тормози ,терзае." При мен когато има масирани такива "съвпадъци" -отговорът е винаги "НЕ- Това няма да стане".Та въпросът ми е - таи негативност, да не би да е позитивност в случая. Нали все от "ядрото" идват отговорите?

Всичко това означава, че твърде много влияеш на картите си и не им даваш да дишат. Натоварваш ги с твоите очаквания. Остави ги да говорят сами за себе си. Няма никакво значение дали са обърнати или не са, картите Таро са карти Таро. Някъде си скъсала нячкоя нишка или си я претоварила.

Емоционалността ти пречи много, както и ревността.

Ти си олицетворение на обърната Кралица жезли :) По-малко огън, по-добре ще е. Вероятно си земна зодия и компенсираш липсата на огън, или си вода ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Mдаааа.......мислех си онзи ден ,че съм тази "обърната /объркана " кралица, но май по-подхождам на обърнати чаши, преливаши искащи още да дават , нямат вместимост да носят това количество само за себе си.А колко много си права за емоционалността, не можеш да предположиш...Кога ще дойде менупаузата за да се кротна :D Иначе съм Риби, с асцедент дева-от тея дето се хващат на шарено перце ,даже не и на стръв.хахахха :)

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли е до като изучаваме обърнатите карти и тяхното значение да четем какво пише в книгите за обърнатите карти или е по-добре да ги изучаваме сами,т.е. сами да трупаме впечатления за значението ?

Линк към коментар
Share on other sites

Добре ли е до като изучаваме обърнатите карти и тяхното значение да четем какво пише в книгите за обърнатите карти или е по-добре да ги изучаваме сами,т.е. сами да трупаме впечатления за значението ?

Деяна, нещата трябва да стават паралелно: и книги, и самообучение. После истината се отсява. Не трябва да се отричат книгите, както и личния опит, всички трябва да върви ръка за ръка :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето ,за да илюстрирам думите си как обръщам тестето когато имам всъщност само 7 обърнати карти в дека ще приложа комбинация от преди 10-на дни на въпрос за развитие на отношения- 3 карти:

5 чаши +2 меча+обесен -всичките обърнати :) .

Ясно ,че има"преливане" от емоции :D , все така люшкане между 2 амплитуди ,2 полюса, но Обесеният ОБЪРНАТ на всичкото отгоре ме супер озори.Той сега не е надолу с главата ,а си е нормално изправен и само дето изглежда на балетист.За да доуточня какво казват картите попитах: това какво означава-Светът

и какво Не оозначава- Кулата.

Ще продължи в същия дух ,няма да има сериозни сътресения. Така го разбрах ,но когато става въпрос за мене бъркам повече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мисля ,че до някаква известна степен обърната 3 чаши + обърната 8 пентакли е = на Глупака като първа изтеглена карта !Ще се опитам да обясня .Всички знаем кога ни се пада Глупака като първа изтеглена карта и в този смисъл тази комбинация от обърнати карти говори смятам за горе долу същото !Как мислите ?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че до някаква известна степен обърната 3 чаши + обърната 8 пентакли е = на Глупака като първа изтеглена карта !Ще се опитам да обясня .Всички знаем кога ни се пада Глупака като първа изтеглена карта и в този смисъл тази комбинация от обърнати карти говори смятам за горе долу същото !Как мислите ?

Ми аз не знам:3d_104:. Изпусна ла съм го някъде по трасето. Ама ще се опитам да поразсъждавам върху тези карти . 8 пентакли обърната ,ми говори за преповтаряне на едни и същи грешки, а 3 чаши обърната ,като че ли за преекспониране на нещата, но общо двете ,ако ви кажа може и да ми се смеете ...Помагайте, моля

Линк към коментар
Share on other sites

8 пентакли обърната ,ми говори за преповтаряне на едни и същи грешки
- това и аз го четох в един друг форум ,където за жалост е пълно с "умници" ,но нищо!Поне за мен 8 пентакли не значи това.Правата 8 пентакли е приятна комуникация,приятно прекарване на времето,флирт ,забава или нещо от сорта ,а обърната значи обратното ,т.е. има проблем в комуникацията ,понякога може да значи ,че онова за което питаш няма как да стане сега (тук зависи от съседните карти) .3 чаши обърната значи лигавщини ,особено на първа позиция от три карти .Въпросът ти е лигав ,глупав .Питаш си ей така .... от любопитство ,а ясно знаеш ,че сега няма как да стане (пак зависи от съседните карти) !

Имах една неприятна комбинация днес - обърната Кралица Мечове,обърнат Обесен и обърната 6 меча - въпроса не засяга нищо извън мен !Много ме натъжи Кралицата и мисля,че болката е по -силна от колкото когато е права,разочарованието е по-силно!Това се отразява сега и в настоящето ми.Имам наблюдения ,че когато има проблем картите са обърнати ,повечето ,а когато питаме за тяхното решение ,картите са изправени.Много е полезно да се изучават и обърнатите карти просто защото е необходимо.Не може да научиш нещо ако го гледаш само от един ъгъл !

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, Деяна, аз също иамах подобна идея (с мойте си интерпретации), че момента не е за питане, нещо като "занимаваш картите с глупости", което не е баш същото ,но крайният резултат е еднакъв. За мен 8 пентакли като рисунък ми говори за желание за помощ ,в услуга на някого, улесняване на нечии живот, а обърната- сервилничене,роболепие, досаждане, мрънкане,натякване,загуба на идентичност, все погрешни и досадни действия .1259051832_sngb9267_image-30027.jpg

Полезна дискусия.

Линк към коментар
Share on other sites

Абе обърнатитет карти не означават ли просто обратното на значението на правата карта?!

Ха ... абе май има нещо такова ,ама май не е точно така ! :) Зависи ... понякога всички карти са обърнати ,но не казват нищо лошо,т.е. нямат обратно значение ! Гледаш ги обърнати,но те са прави ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Абе обърнатитет карти не означават ли просто обратното на значението на правата карта?!

Ха ... абе май има нещо такова ,ама май не е точно така ! smile.gif Зависи ... понякога всички карти са обърнати ,но не казват нищо лошо,т.е. нямат обратно значение ! Гледаш ги обърнати,но те са прави ! smile.gif

Че кой е казал, че обратно значи лошо :)

Линк към коментар
Share on other sites

Конкретиката си я изгражда всеки в съзнанието си smile.gif

Правата и обърната карта са отражение на двоичния архетип. Няма какво толко да се конкретизира.

Е, може да се опише, но не му е тука мястото.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Конкретиката си я изгражда всеки в съзнанието си smile.gif

Не зная ти къде си я изграждаш,но смятам че тя е необходима ,когато двама човека водят разговор на някаква тема !

Правата и обърната карта са отражение на двоичния архетип. Няма какво толко да се конкретизира.Е, може да се опише, но не му е тука мястото

Поясни ми как твоя опит ти помогна да стигнеш до този извод ? И ако не му е мястото тук къде е ?Напиши карти прави и обърнати ,които да са пример за твърдението,което пишеш по-горе !

А ако не можеш ,просто млъкни и спри да губиш времето ,моето и на останалите заради глупостта си и тоталното си неразбиране !\

Администраторска бележка: Такова отношение към останалите участници във форума не е позволено. Моля спазвайте дух на уважение и толерантност!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами как да ти кажа. На проекции върху мен не отговарям :)

успех

БожидарЗим, ти искаш ли да научиш картите Таро и какво те означават или като гладиатор ще защитаваш каузи.

Поне докажи, че са са обосновани.

И когато пишеш за Таро, бъди конкретен, а ти не си, говори от практиката си, говори за комбинации - въпроси и решения, не по принцип.

Линк към коментар
Share on other sites

9 пентакли,2 жезли обърната и Асо мечове "Как ще се развият отношенията ни с Д.?" .Отношенията са приятелски !

2 жезли обърната отново ли значи чудо или нещо ,което не съм очаквала да стане ,някаква изненада ?Асото е разчистване ,т.е. явно ще си разчистим сметките ,без да звучи грубо това ,просто ще се изясним ,но от друга страна ми прилича и малко на прекратяване на всякакви контакти !

Как ще тълкувате тези карти ? Ще се радвам на вашите мнения :)

Линк към коментар
Share on other sites

9 пентакли,2 жезли обърната и Асо мечове "Как ще се развият отношенията ни с Д.?" .Отношенията са приятелски !

2 жезли обърната отново ли значи чудо или нещо ,което не съм очаквала да стане ,някаква изненада ?Асото е разчистване ,т.е. явно ще си разчистим сметките ,без да звучи грубо това ,просто ще се изясним ,но от друга страна ми прилича и малко на прекратяване на всякакви контакти !

Как ще тълкувате тези карти ? Ще се радвам на вашите мнения :)

Според мен картите говорят да бъдеш по- проницателна за чувствата, които "витаят" във въздуха и и те не са само "приятелски".:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

9 пентакли,2 жезли обърната и Асо мечове "Как ще се развият отношенията ни с Д.?" .Отношенията са приятелски !

2 жезли обърната отново ли значи чудо или нещо ,което не съм очаквала да стане ,някаква изненада ?Асото е разчистване ,т.е. явно ще си разчистим сметките ,без да звучи грубо това ,просто ще се изясним ,но от друга страна ми прилича и малко на прекратяване на всякакви контакти !

Как ще тълкувате тези карти ? Ще се радвам на вашите мнения :)

2 жезли обърната с Ас меча малко ми напомня на поговорката: Къде го чукаш, къде се пука ... Всичко е ок, докато някаква глупост или недоразумение могат да преобърнат колата. Стихийни карти, менливи и неустойчиви в съчетание.

Линк към коментар
Share on other sites

Шопката .... за втори или трети път пиша за приятелски отношения и ти за втори път ми пишеш

и те не са само "приятелски".rolleyes.gif
.Хайде позволи ми аз да знам по-добре отношенията си с хората около мен.Питам за жена ,позната !Защо всички въпроси трябва да са свързани с любовни отношения?Аз лично при такива карти дори не бих си помислила за любовни отношения !Още по-малко с Асо Мечове в края!

Стихийни карти, менливи и неустойчиви в съчетание
Да Мона и аз усетих това .Помислих за изненада ,защото не виждах нищо категорично,нищо трайно .

Линк към коментар
Share on other sites

Шопката .... за втори или трети път пиша за приятелски отношения и ти за втори път ми пишеш

и те не са само "приятелски".rolleyes.gif
.Хайде позволи ми аз да знам по-добре отношенията си с хората около мен.Питам за жена ,позната !Защо всички въпроси трябва да са свързани с любовни отношения?Аз лично при такива карти дори не бих си помислила за любовни отношения !Още по-малко с Асо Мечове в края!

:3d_132:Аз пък къде съм писала ,че отношенията са любовни......9-ката я тълкувам като нещо което е било установено,но приключва ( завършване на някаъв цикъл/етап/ниво, финализиране). Асото Меч -като нещо ново и напълно различно от статуквото на 9-ката, но освен ,че е ново е и неосъзнато още- нещо като искри прехвърчащи във въздуха. 2 жезли- като мостта между 2-та потока от енергия и понеже е обърната -елемента на "чудо", както ти казваш ,на изненада остава.Имах впредвид -да успееш да "хванеш" /разпознаеш "искрите".

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Не си написала ,че са любовни ,а че не са просто приятелски !!! Ти казваш точно обратното на това ,което Е в действителност !!!

Не ми се продължава тази дискусия !Тя няма смисъл и петни ,разводнява хубавата тема!

Линк към коментар
Share on other sites

Не си написала ,че са любовни ,а че не са просто приятелски !!! Ти казваш точно обратното на това ,което Е в действителност !!!

Добре ,Деяна, аз за това съм тук ,за да ме научите...По какво мога да разбера ,че отношенията са приятелски в комбинация 9 пентакли+2жезли объната +Асо меч? Кое дава индикация за това? В случая не противореча ,а просто питам защото не знам. Ако не "открадна" от вашия опит,естественно вероятността да издразня отново някой с невежеството си е много голяма....

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...