Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пишете ми - Паническо разстройство


Recommended Posts

Здравей Натали,

Още една възможност, която би могла да имаш предвид е лечение с класическа хомеопатия... Хомеопатията няма странични ефекти и често дава поразителен успех.

Ето малко ресурси от портала:

Статии по хомеопатия

Форум класическа хомеопатия

Разбира се ползвай и google за повече информация по въпроса.

Може да се обърнеш към Българско Хомеопатично Общество, за да те насочат към специалист в твоя град.

Желая ти успехи. Имаш сили да се справиш!

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Неизбежно е да оздравееш!

Баща ти ще се радва.

Не усещаш ли понякога присъствието му?

Предполагам, че от стреса и пренапрежението преди заминаването му си се изтощила и може би щитовидната ти жлеза работи по-усилено. Това би могло да обясни пристъпите на сърцебиене и задушаване. Като се успокоиш, това ще се оправи. Моя колежка има подобни симптоми и взема обикновен валериан, помага й. Тук много хора няма да приемат това сериозно, но не пречи да опиташ наред с останалата терапия - безвредно е.

Спортът помага да се изчистят натрупания стрес и токсините от тялото. Просто чудодейно средство. Тичай, карай колело, играй гимнастика, танцувай - по възможност на чист въздух. Доказано е при това, че се отделят повече ендорфини, хормоните на щастието - а те са най-добрият естествен антидепресант.

Разходка сред дървета просто пречиства, отнема тежестта и зарежда с енергия.

Поиграй с децата и приятели.

Трудностите ти са временни и ще ги преодолееш.

Браво за голямата ти любов и саможертва. Изпълнила си дълга си към баща си. От всичко най-много той иска за тебе да си здрава и щастлива. Зарадвай го. Той в известен смисъл е жив, не може да не си го усетила. Дори е радостен, че се е отървал от болката. Направи го и ти.

Успехът ти е сигурен!

:feel happy: :feel happy:

Сестричке Латинче - поклон пред красивата ти душа!

Подкрепям от личния си опит казаното от теб. И от себе си препоръчвам Добрата молитва - не просто повтаряна, но осмислена и приложена - чудодейна е!

По-горе препоръчаха Паневритмията - с двете ръце и цялото си сърце "ЗА". Когато мен ме завладяваха тези пристъпи на времето, не познавах групата, а и не можех още да излизам от пашкула, в която бях затворила живота си - трябваше ми време да излезна от срама, чувството за вина.... Правех движенията сама в гората на скрито място и си пеех съвсем тихо - почти на ум.... Усещах как се смъква огромна тежест, пулсът и дишането ми се хармонизират, спазмите на астмата изчезват заедно с усещането, че сърцето ми всеки момент ще се пръсне...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Натали!

Присъединявам се чак сега към всички чудесни мнения тук. Дадени са ти много удачни и действащи съвети. :) Сигурна съм, че вече си си избрала тези от тях, които са най-близо до твоята душевна нагласа.

Аз също съм преживяла загуба като твоята. Родителите са с нас, дори когато физическите тела вече не им служат. С всички хора е така. Връзката не се губи - тя е във всички хубави моменти, в съветите , които са ни дали, в начина на живот, който е станал и наш в някаква степен. В това, че ние можем да продължим техните идеи...

Имаш и мен сред своите приятели тук. Усмихвай се на изгрева, на залеза, на всичко красиво и си мисли : "Татко, аз се радвам на това и заради теб и ти пращам тази радост там, където си. Знам, че ти ще ми пратиш обратно съвет и помощ, когато са ми нужни."

Светъл ден!

Линк към коментар
Share on other sites

:wub: УСМИХНАТ И СЛЪНЧЕВ ДЕН НА ВСИЧКИ ! Страшно съм Ви благодарна за милите и напътстващи думи ! Дано се справя, защото пак повтарям ..в момента съм в тунел без светлина, а това е ужасно..никой не бих искала да го изпита.Очаквам Ви !
Линк към коментар
Share on other sites

..в момента съм в тунел без светлина

Няма такова нещо като тунел без светлина, тя винаги се показва зад някой завой. :thumbsup:

Ефектът от паневритмията е фантастичен. Човек не само се пречиства и оздравява, но се изгражда наново във всяко отношение и получава добри енергии... Трудно ми е да го изразя. Много хора след това се чувстваха привлечени от мене, от излъчването ми. Работя в магазин. За съжаление после не намерих време и сили да отида отново. Благодарение на моя роднина единствения път, когато играх, беше осъзнато и ползата за мене е неописуема. Тя ме водеше стъпка по стъпка, движение след движение, дума по дума, като ми обясняваше смисъла. Някаква сила същата сутрин ме беше вдигнала от леглото и ме накара да се изкача на платото. По пътя се запознах с една жена, която ме заведе при останалите. Ако не се обърка нещо, от тази пролет ще правя паневритмия редовно.

Всичко, което написах по-горе като съвет, съм го преживяла лично. С бягане преди години за по-малко от две седмици се справих с една доста тежка депресивна невроза. Сега не бива да тичам, но трябва да оправя велосипеда и...

Прегръдките и целувките с обични хора са голямо лекарство. Глезенето с децата носи много радост.

Смехът и радостта лекуват. Аз понякога просто си чета вицове, детските приказки също ми действат добре.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Натали, ако пък толкова те притеснява сърцебиенето ти, отиди на лекар да ти направят изследвания, за да се убедиш, че нищо ти няма.

Като получиш сърцебиене, недей да стоиш и да си мериш пулса и да се шашакаш, ами започни да правиш нещо, било книга да четеш, или влез в интернет и започни да четеш , или дори играй на някоя игричка, съвсем неангажиращо, за да се разсееш. И то сърцето ти само ще се успокои. Или пък в този момент, ако си сама, се обади на някоя приятелка по телефона да си побъбрите.

Знам ли, има много начини, съвсем искрено ти желая да се успокоиш и да ти се нормализира състоянието. Но трябва да положиш усилия, най-важното да не се стряскаш и да не мислиш само за това. Колкото повече мислиш, толкова по-често ще ти се случва.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет !Направих си пълни изследвания на сърцето.Кардиолога ми каза , че всичко е наред с изключение на това ,че съм имала някакъв козметичен дефект, който се норича ..пролапс на митрално платно.Изписа ми Конкор от 0,5 мг.А по отношение на твоя съвет да си отвличам вниманието по време на криза...на този етап е невъзможно.Ужаса е голям , аз не меря пулса , то нямаш време..сърцето сякаш спринтира, прималявам ,чувствам се безпомощна и жалка и мисълта ми е ..кой ще ми помогне.Страха е огромен и непреодолим в този момент.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Натали,

преди три години в един и същ момент сложиха лошата диагноза на майка ми и започна колизия в личния ми живот.А утре се навършват 6 месеца от смърта на баща ми.Също имам две деца.И аз като тебе тогава открих този форум.Четенето на темите,молитвите(които тогава открих за себе си) и беседите на Учителя ми помогнаха да се взема в ръце.Не става бързо и е добре да се потърси едновременно и професионална помощ от психолог.Не знам защо ние българите не го правим.А според мен трябва .Разговорите с психолога ще ти помогнат да съкратиш времето до момента,в който сама ще знаеш какво да правиш.

Последното,което открих за себе си е музиката на Учителя.Свалих си я от този сайт и сега всяка вечер първо си чета молитвите за деня,а после слушам вълшебната музика .В резултат сънят ми е спокоен и следващия ден,който също започвам с молитва -хубав.Във времето,когато и аз като тебе бях много зле започнах да ходя много пеша и сред природата.Също действува добре според мен.

Успех .Не си сама.Не го забравяй.Времето лекува .Но за да се получи е важно как прекарваме това време.

Линк към коментар
Share on other sites

чувствам се безпомощна и жалка и мисълта ми е ..кой ще ми помогне.

Натали, страхът е до този, който се бие с него.:)

Съвсем наскоро открих, че помощ означава по-мощ.

Би ли ми съставила изречение с тази дума!?

А може би вече се и сещаш за някоя мисъл на известен човек!?

Благодари на сърцето си, затова че е здраво.То те слуша.:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте приятели ! Пак се обръщам към Вас за помощ...от пет дни ме тормози жестоко безсъние, нито спя през нощта , нито мога и през деня.Отмаляла, отпаднала, а съня не идва...много е мъчително.Аз винаги съм се радвала на здрав сън и сега съм шокирана и уплашена. Не зная как да се справя...ще съм Ви благодарна за съветите Ви !

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвай се да си лягаш преди полунощ. Другото е да не мислиш за това, че не можеш да заспиш и да не се притесняваш от това, че все още си будна. Това може да стане като заангажираш вниманието си с мисли за нещо друго – мечтай си, прави планове за бъдещето или ретроспекция на отминалия ден, просто дай някаква насока на мисълта си, която не ангажира вниманието ти с притеснения.

Ако запазиш съзнанието си спокойно и през деня, нуждата ти от сън също ще намалее. Ако ти е трудно просто можеш да си представиш примерно необятната тиха морска шир, която най-добре изразява спокойствието и търпението и да се отъждествиш с нея. Не търси конкретни причини поради които „трябва“ да бъдеш спокойна и пренебрегни всички неща поради което „трябва“ да си притеснена.

Това са само общи съвети и освен това прилагането им изисква известно упражняване, но те ще спомогнат за една обща емоционална стабилност, което ще се отрази и на съня ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш ли физически натоварвания, разходки на чист въздух през деня?

И при мен се е получавало при неравновесие между интелектуалното натоварване на мозъка и (най-вече за сметка на) физическата активност.

Помага също тиха, спокойна музика - можеш да си свалиш от нашия сайт музика от Учителя - действа вълшебно. Молитвите също - особено тези, които са ти най-по сърце...

Няма никакъв смисъл човек да лежи и да се върти с мисли в леглото - по-добре да стане и да се занимава с нещо - по възможност физическа активност.

Ася от форума има доста информация и опит за т.нар. "вълче спане". Ще съм и благодарна и аз ако го сподели тук.

Също можеш да намериш много съвети в съответната тема: Безсъние

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Както казаха и други хора, изисква се определено практикуване на принципи и техники и тук е особено важно да се подсчертае практическата страна на въпроса, защото от моя опит идват главно хора, които само се оплакват, а нищо системно не практикуват, дори да е лесно. Позволявам си леко да коригирам препоръката на Донка да не се лежи, а да се работи нещо, ако човек има безсъние. това е така, ако човек има слаба физическа активност през деня и понякога след вечерна разходка спи по-добре. Но в други случаи, ако човек се заеме с активна работа, може да се разсъни през нощта, особено ако е на осветление (светлината блокира производството на мелатонина - хормона на съня). По-добре е да се вземе вана (със затворени очи), да се направи малко бавна дихателна гимнастика (на тъмно), или просто да се полежи, човек понякога като лежи и мисли стига до интересни изводи, за които няма време в претрупаното всекидневие. не бива да се възприема безсънието непременно като беда и присъда. Т.е. да се вземат мерки (по-добре природосъобразни, а не химически), но да не изпада човек в ужас, че някои дни е спал малко. това се компенсира, ако по-нататък нещата се стабилизират, не е задължително да произлезе някакво трайно нарушение от такива епизоди.
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви ! Много свестни хора срещнах тук, това ме прави щастлива, че все още съществуват такива.Признателна съм на всички !Дано се стабилизирам , за да бъда полезна за семейството си.

Редактирано от Натали
Линк към коментар
Share on other sites

Към хубавите съвети дадени до тук за безсънието искам да добавя една формула от Учителя, която използвам понякога:

Господи,аз съм немощна, а ти си силен. Прояви се.

Обикновено си я казвам по три пъти и често след третия вече съм заспала, но понякога се налага да я повторя още няколко пъти. И също подкрепям мнението,че всичко, което се прилага, когато не са лекарства, изисква постоянство. Необходимо е също спазване на приблизително едни и същи часове на лягане и ставане - за да установи тялото своя биологичен ритъм.

Линк към коментар
Share on other sites

И към всичко това ,ще добавя и нещо чисто физическо -топла чаша прясно мляко с 1 лъжица мед :) приятни сънища!

А между другото доста хора не могат да спят тези дни ,така че... спокойно. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

И още една формула при безсъние:

Тази нощ ще спя. Аз трябва да спя и ще изпрося от Безкрайното Съзнание помощ, за да ми изпрати сън.

(Произнася се сутрин, за да действува през деня.)

Молитвеник (той е източник и на горната формула) :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Тъй като в темата стана въпрос за сърцебиенето, сега попаднах на много подходящо по темата обяснение, макари малко късничко ще го пусна. А Натали , надявам се вече да си по-добре :)

"Причините за сърцебиенето са психични.Тези причини са образували ред отрови, които са влезли в организма.Те са чужди елементи, полуорганични вещества, които трябва да излязят вън от организма.Сърцебиенето се дължи на ред противоположни мисли, чувства и желания, които са непотребни за сърцето, за освобождаването от тях има различни методи.Един от новите начини за лекуване е музиката.Има болки, които се лекуват, като им се свири на цигулка, други- на китара, флейто и т.н.Различните инструменти оказват различно влияние върху отделните хора.Сърцето ще лекувате с песни, които почват с тона "до", взет не по камертон, а естественият.Ако основният тон "до" е взет правилно, човек може да възприема животворна енергия от Слънцетои да я предаде на всички органи.Когато болният пее, той създава условия в себе си да се лекува.Ако усещаш сърцебиене, това показва, че в твоите чувства има някакво раздвояване.Сърцебиенето е резултат на борба между две чувства.Премахни борбата и сърцебиенето ще изчезне."

Из "Книга за здравето" Петър Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Знаеш ли, като си помисля, наистина имах няколко пациенти, с които се видяхме в чудо с техните сърцебиене и аритмии и които като по чудо се стабилизираха чрез музика.... или пеене! Признавам си, че не във всички случаи аз бях инициаторът, а уж случайно ставаше така, че почваха да се занимават с тези неща, докато... :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей, Натали !

Ето една кратка формула от Учителя, която много помага:

«Любовта иде!»

Можеш да си я повтаряш в трудни моменти. За нея Учителят е казал, че когато я произнасяме, злите духове бягат.

Ето и една Утринна молитва:

«Боже, благодаря Ти, че съм останал жив, за да мога да Ти служа и днес. Благослови, Господи, душата ми. Благодаря Ти, че съм станал днес да свърша работата си, която трябва, гдето и да съм, и да мога да израсна толкова, колкото трябва.

Благодаря Ти, Боже, за голямата благодат, която имаш към мен. Аз Те познавам, че Си Добър, Всемилостив, Всеистинен и Всемъдър.

Благодаря Ти, Господи, благодаря Ти за всичко, което Си ми дал и Си ме научил.

Амин.»

Моля те, помисли върху това, че смъртта не е край, тя е преход от един свят в друг. Духът не умира. Твоят баща е жив, просто сега той е в друго измерение. Там той вероятно има доста работа, както и ти тук. Във всеки свят ние имаме определени задачи. Има задачи на земята, които сме обещали да изпълним още преди да се въплътим. Децата ти са тук сега с теб, и ти си назначена от Бога да се грижиш за тях и да ги възпитаваш. И, убедена съм в това, това назначение винаги става с нашето съгласие.

Бог е винаги с теб, той те чува, когато се молиш. Моли Го за помощ всеки ден — ако понякога не намираш думи, просто Го призовавай с мисълта си, или просто кажи: «Господи, помогни ми!», и ще видиш, че Той ще ти изпрати помощ.

Сърдечни поздрави

Марина

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравей,Натали,и всички останали във форума,аз също съм новорегистрирала се,по същата причина-психически атаки,които ме спохождат вече повече от 6 години,случваше ми се около веднъж-два пъти месечно и бяха с всички "екстри"-сърцебиене,задушаване,червени петна по тялото,страх от смърт,припадък или полудяване,излагане пред хората и бяха на някакви кризи,които ме държаха по 8- 12 часа с кратки прекъсвания,преди месец след неприятно преживяване,нещата се усложниха,започнах да изпадахм в паника абсолютно всеки ден,страхувах се да се кача дори в превозно средство,при мен лошото е,че в такъв момент нищо не ми действа,кръвното ми се повишава,чувствам се замаяна,но въпреки това имам нуждата постоянно да ходя напред назад в затворено помещение и то сама,притеснявам се от присъствието на друг човек,имам чувството,че ако спра да се движа,силно прегърнала се през корема с две ръце,ще получа гърч или ще умра....Една вечер след 5-6 безцелни обиколки и страх да се кача в трамвая,за да се прибера и срам да извикам мъжа ми да си ме вземе,реших,че единственото решение е де се прибера пеша и така и направих-9км,на другия ден историята се повтори,на следващия също,имам много книги на тема психология,вярваща съм от дете и молитвите също ме успокояват,но трудно се справях,просто незнаех откъде да почна.Преди около седмица ми попадна книгата Самоизцеление на Курт Тепервайн и я прочетох на един дъх,сега препрочитам някои от нещата,започнах да се уча да медитирам,постепенно променям живота си като се уча на много нови неща и за момента да чукна на дърво имам някакво подобрение,надявам се да не е затишие пред буря,но наистина намирам някаква промяна.Искрено се надявам да се оправя,защото в определени моменти ми се искаше да се нагълтам със сънотворни и да приключа с всичко,който не е минал по този път той не може да разбере,колко ужасни са тези атаки :( Започнах да си водя и дневник с хубавите неща,които ми се случват,понякога дори си преписвам цитати,които ми харесват от книга или стих,общо взето ,стремя се постоянно да ангажирам съзнанието си с нещо ,което ме кара да се чувствам полезна и важна,за да намирам смисъл да живея.Сега бих искала да дам един пример,който може би на много хора ще се стори смешен,но за мен беше важен обрат в живота ми-в двора зад офиса на фирмата,която работя живее един човек,които има котка,която ражда всяка година,но тази година стана така,че едновременно родиха 2 котки,на така наречената нашта котка дечицата са живи и здрави,а на другата са болни,особено едното беше като жив скелет с две затворени от конюктивити очи,недоразвитомалко...ужасно...купих капки,антибиотик и витамини,но когато отидох да го мажа и лекувам,разбрах,че хазяйна го е изхвърлил...стана ми много мъчно,но нищо не можех да направя.Но какво стана-майка му си го беше намерила през нощта и отново го донесе-вече около 2 седмици отново е в двора,в началото си мислех,че ще умре,но какво видях-НЕВЕРОЯТНА БОРБА ЗА ЖИВОТ,макар и недъгаво и сляпо успя да оживее,от няколко дни и очите му се отварят,а от днес яде и храна.Та всичко това ме навежда на мисълта-дали не сме се предали по някакъв начин в ръцете на страха и затова е всичкото зло,което ни преследва.Ставам досадна и то още от първия ден :angry: Успех на всички.Здраве и много щастие.

Линк към коментар
Share on other sites

дали не сме се предали по някакъв начин в ръцете на страха и затова е всичкото зло,което ни преследва.

Идеята за страха е вярна, а първопричина е нещо, което не осъзнаваме колко е масово, всеобхващащо, блокиращо. Замърсяването - на въздух, на храна, облъчвания от антени и телефони... всичко това изпива силата ни и не ни оставя да бъдем добри, с широко сърце, с ясен поглед, с красиви мечти. Не го казвам, за да всявам още страх, напротив - активно да противостоим на тези промени. Чрез гражданска позиция също, но това е за друга тема. Наблягам на гимнастиката, медитацията, времето на чист въздух и сред природата - това вече не е лекарство, това е насъщната ни храна, от която тотално сме лишени. Намирайте всяка свободна секунда, за да си я набавите, съставете си дневен и седмичен режим, където да са включени тези неща! Още - емоционалната хигиена - съзнателно се старайте да сте добри, да пожелавате приятни неща дори на непознатите хора - опитайте за начало с продавачите и шофьорите - две думи правят чудо!

Кая, котето , което си спасила , е твоят учител по "Живот". Котките са силни енергийни прахосмукачки - съветвам те да го вземеш в къщи, ще промени и теб , и атмосферата, ще има винаги кой да те посреща на вратата и да ляга на сърцето ти, когато си притеснена. Писала съм в друга тема - те преобразуват отрицателната енергия без никаква вреда за тях, просто наистина са магически създания на майката Природа!

Другата магия е пеенето (Добромир :thumbsup: ) - пейте / припявайте си на глас, ползвайте собственото си гърло , за да изразите емоциите си. Какво , че съседите се подсмихват, смехът е здраве :D ! Утре може и те да се престрашат да си тананикат.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора ,КЪСМЕТЧЕ,съгласна съм с всичко това,което си написала,аз също се боря срещу замърсяването,което ни убива,преди време си изпуснах нервите и казах на мой познат,че не природни бедствия и озонови дупки,а както се е извратил света,май имаме нужда от потоп,Ноев ковчег и ВСИЧКО отначало....а за котетата,щастлива съм,че го спасих,макар,че е още мършавичко,но тази негова борба за живот ме накара да се замисля,че съм се предала,а не трябва,ще го гледам и храня,но тук в двора,вкъщи имам две котки на 11 и 9 години и просто нямам възможност,ще се постарая да намеря стопани и на тези сладурчета,невероятно мили и красиви са,и страшно много ме успокояват :) И като заключение ще кажа,че е необходимо всички да се борим не само за лична хигиена,а за хигиена на града,държавата,планетата,но мисли ли някой за това?!Отвръща ни природата с това,което ние правим за нея.Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Кая, мисля че си намерила най-добрия лек на твоите притеснения и факта, че го осъзнаваш е най-хубавото , което си успяла да направиш.аз когато имах проблеми си взех едно малко котенце вкъщи и го кръстихме с баща ми - Кайя... :rolleyes: и това също ме подтикна на отговоря на темата.. та, малко по малко мисля, че щом си намерила начина ще успееш да се сприятелиш със страха си и даже да го заобичаш, защото той ще ти донесе много знания за теб самата, а и за законите в природата като цяло.

сега се замислих за това как ни отвръща природата..винаги съм си мислила как толкова мнохо хора живеем на планетата, как не сме успели да я унищожим и тя все още ни оставя да живеем на нея. но проблемите всъщност идват от психическата мръсотия и отрицателни енергии. интересното е,че наистина възприемаме разходка сред природата вече като лек, а не като необходимост. преди хората да живеели изцяло сред нея...

бях чела някъде, че срещу стрес китайците препоръчват да се извървяват поне 7км наден..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравей,Илина ,и всички останали в сайта:)Илина,наистина странно съвпадение ,в името което аз съм си написала и името на котенцето,което си си взела:)Може би нещо в мен наистина се пречупи ,дали осмислих нещо,дали от котето и аз незная,но от месец май до сега не съм имала криза и наидтина се чувствам много много добре,а котето дори на море го водихме,вече е по-големичко и е като топчица:)имам си го за талисманче.Мога да кажа,че след преодоляването на тези ужасни кризи се чувствам пълноценна,по-самоуверена и вече мога да кажа,че съм почти щастлива.А почтито е може би от суеверие,да не се объркат отново нещата.Поздрави,целувки и много щастие и успех на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...