Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пролетен детски лагер „ШИПКОВО – 2009 ГОДИНА”


Recommended Posts

ПРОЛЕТЕН ДЕТСКИ ЛАГЕР „ШИПКОВО – 2009 ГОДИНА”

Лагерът ще се проведе в периода 6-11 април 2009 г. Сборен пункт – Троян в 13 ч. на 6 април, а отпътуването – 11 април в 13 ч. от Троян. За южна България е осигурен транспорт от гр. Карлово.

Цена: 135 лв.

В цената е включено: вегетарианска храна и нощувка за 5 пълни дни; ползване на басейна; транспорт до Шипково и обратно; екскурзия до Троянски манастир и Плевенската панорама; посещение на музеи в Троян;

За повече информация: e-mail: geotoni@abv.bg, телефони: 08888 65418; 056/50-94-81

Семеен Хотел „Илинден” - Шипково

Хотелът се намира в Шипковски минерални бани на 18 километра западно от гр. Троян. Разположен е в полите на централна Стара планина по поречието на р. Ръждавец. Това е най-новият хотел в местността – на 1,5 г. Предлага на своите гости изчистена и съвременна визия за почивка в сграда с класическа архитектура – широки чардаци и веранди като възрожденски манастир.

Хотел „Илинден” разполага с общо 60 места за спане – стаи и апартаменти оборудвани с минибар и цифрова телевизия; закрит ресторaнт – 70 места и лятна градина със 120 места; модерна конферентна зала за 50 човека; закрит басейн с минерална вода, джакузи и сауна, които са включени в цената на нощувката.

Селището Шипково е със статут на курорт и предлага отлични възможности за отдих и туризъм. Климатът е умерен – с мека зима и прохладно лято. Минералният извор е с температура 32 градуса, което създава условия и за балнеолечение. Водата лекува бъбречни, чернодробни и стомашно-чревни заболявания, хипертония, заболявания на нервната система, както и очни заболявания. В близост е местноста Беклемето и Васильов връх (1650 м).

Предварителна програма

за

ПРОЛЕТЕН ЛАГЕР „ШИПКОВО – 2009 ГОДИНА”

І ден – 06. 04. 2009 г. - понеделник

Пътуване и пристигане в Троян.

Обща среща в Троян – 13,00 ч.

Разглеждане на града и забележителностите му – 13,00-15,00 ч.

Посещение на Троянския манастир – 15,00-16,30 ч.

Пътуване до Шипково – 16,30-17,30 ч.

Настаняване в хотела – 17,30-18,30 ч.

Вечеря – 18,30-19, 00 ч.

Свободно време и занимателни игри – 19,00-20,00 ч.

Обща среща за деня – запознанство и разясняване на програмата – 20,00-21,30 ч.

Лягане – 22,00 ч.

ІІ ден – 07. 04. 2009 г. - вторник

Ставане – 07,00 ч.

Гимнастически упражнения и Паневритмия – 07,30 ч.

Закуска – 08,30 ч.

Туристически поход до Васильов връх (1650 м) – 9,30 ч.

Връщане –16,30 ч.

Свободно време и басейн – 17,00-18,30 ч.

Вечеря – 18,30 ч.

Свободно време, басейн и занимателни игри – 19,00-20,30 ч.

Обща среща за приключване на деня – 20,30 ч.

Занимания по астрономия – 21,00ч.

Лягане – 23,00 ч.

ІІІ ден – 08. 04. 2009 г. - сряда

Ставане – 07,00 ч.

Гимнастически упражнения и Паневритмия – 07,30 ч.

Закуска – 08,30 ч.

Екскурзия до Плевенската панорама – 9,00 ч.

Връщане – 17,00 ч.

Свободно време, басейн и занимания по интереси – 17,00-18,30 ч.

Вечеря – 18,30 ч.

Свободно време, басейн и занимателни игри – 19,00 ч.

Занимания по астрономия – 21,00 ч.

Лягане – 23,00 ч.

ІV ден – 09. 04. 2009 г. - четвъртък

Ставане – 07,00 ч.

Гимнастически упражнения и Паневритмия – 07,30 ч.

Закуска – 08,30 ч.

Програмата за деня – организация – 09,00-09,30 ч.

Занимания сред Природата и подготовка за нощния поход – 10,00-12,30 ч.

Обяд – 13,00-14,00 ч.

Свободно време и басейн – 13,30-14,30 ч.

Общи занимания – 14,30-17,30 ч.

Свободно време и басейн – 17,00-18,30 ч.

Вечеря – 18,30 ч.

Свободно време и занимателни игри – 19,00-20,00 ч.

Занимания по астрономия – 21,00ч.

Лягане – 22,00 ч.

V ден – 10. 04. 2009 г. - петък

Ставане за нощния поход – 03,00 ч.

Лагерен огън и посрещане на изгрева.

Връщане от похода – 07,30 ч.

Закуска – 08,30 ч.

Програмата за деня – организация – 09,00-09,30 ч.

Общи занимания – подготовка за вечер на талантите – 09,30-13,00 ч.

Обяд – 13,00 ч.

Свободно време и басейн – 13,30-14,30 ч.

Занимания сред Природата – 14,30-17,30ч.

Свободно време и басейн – 17,00-18,30 ч.

Вечеря – 18,30 ч.

Свободно време и занимателни игри – 19,00-20,00 ч.

Вечер на талантите – 20,00 ч.

Лягане – 23,00 ч.

VІ ден – 11. 04. 2009 г. - събота

Ставане – 07,00 ч.

Гимнастически упражнения и Паневритмия – 07,30 ч.

Закуска – 08,30 ч.

Занимания сред Природата – 09,00-12,00 ч.

Обяд – 12,00 ч.

Отпътуване – 13,00 ч.

източник: www.bialobratstvo.info

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден.Имам няколко въпроса по темата.Тази екскурзия доста ни заинтересова мен и моята съпруга.Въпроса ни е следният тя само за членове на братството ли е или които желае може да се запише?Вторият ми въпрос е следният имаме дете на 3 и половина.За него какви са тарифите?

Лек ден ви поожелавам.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

..

.Въпроса ни е следният тя само за членове на братството ли е или които желае може да се запише?

...

Здравейте и от мен! :)

И мен ме вълнува същият въпрос като axim ...

Също не ми стана ясно това "Лягане – 22,00 ч" или "Лягане – 23,00 ч" (по програмата) какво означава?

Препоръчително ли е това или ...задължително всички трябва да сме в хоризонтално положение по това време?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Може би организаторите да уточнят, че става въпрос за ДЕТСКИ ЛАГЕР.

Инициативата е чудесна и много хубаво би било да могат да се запишат и възрастни, но доколкото разбрах не се предвижда такава възможност засега.

Моля информирайте ни, ако има развитие по тази тема.

Лидия,

Варна

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Лагерът е бил едно приятно изживяване за много деца.Те са останали много доволни.Създали са много приятелствата.

Поздравявам организаторите за прецизно направената програма/без залитания/ и за добрата организация на различните прояви.

Очакваме разкази и снимки в братските сайтове.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна инициатива! :thumbsup2:

Моите деца са много доволни - наситена програма, интересни и полезни занимания, предимно сред природата, както и посещение на близки до Шипково градове и обекти, много добри условия в избраната база ...

Искрени благодарности за което на организатора - Георги от Бургас и на другите взели участие в осъществяването на този лагер!

Пожелавам повече хора да правят това, което най-добре могат, за да са полезни по един или друг начин на другите!

Линк към коментар
Share on other sites

В интерес на истината с моята съпруга мислихме да изпратиме малкия с баба му на този лагер но не се нареди.

Живот и здраве догодина ако има организиран подобен ще се включиме и ние.

Аз самият като дете ходих две години на летния лагер организиран в дома на Орешков в Троян и бях доволен че се учеше Паневритмията.

Каква е била възрастта на децата тази година? Нашият е на 5 и това беше другата причина - мислехме че е още малък за активностите по програмата.

Линк към коментар
Share on other sites

Възрастта на децата е била от 6-7 годишни до последните класове на средното образование.Моето впечатление е, че организаторите са се грижили прекрасно за всичко и всички, съобразно възрастта им. На мен, преди да изпратя децата си, ми се струваше, че такова нещо е трудно изпълнимо и дори леко се притеснявах, но все пак моите са достатъчно големи и самостоятелни. Сега, след като се върнаха, мога твърдо да кажа, че е факт. Шапка им свалям за което, на хората реализирали тази чудесна инициатива.

Имало е няколко деца придружени от баба и дядо или родител, но специално моите деца не бяха с добро отношение към това - по тяхно мнение на възрастните не им е било мястото там.

Аз също си мисля, че има резон в това.

Съвсем друг въпрос е, ако се организира лагер за възрастни.

Линк към коментар
Share on other sites

Пролетният лагер в Шипково.

Според мен точно такива мероприятия трябва да се организират. Защото този лагер беше образователен, интересен и позволяващ на всеки да бъде себе си без да се притеснява. Винаги имаше с кого да споделиш - нашите възпитатели, които бяха перфектни във всяко отношение. Винаги готови да помогнат, да отговорят на въпрос, да дадат съвет или просто да те изслушат. В лагера нямаше състезания и съревнования, а интересни и приятни игри, образователни и развеселителни мероприятия.

Едно от преживяванията, което ще остане в съзнанието ми е посрещането на изгрева на Слънцето след нощния поход. Катерехме се в гората напълно слепи, без фенери, само с нашите инстинкти. Усещането е уникално. Неповторимо беше и около лагерния огън, край който лежахме, мълчахме. Гледахме танца на огъня, който правеше различни движения, сякаш пламъците танцуват. И в този момент всеки един от нас беше в хармония със себе си и Вселената. Когато Слънцето изгря ние започнахме деня с Паневритмия, на хълма огрявани от сутрешните лъчи, омагьосани от красотата на простите движения.

Друг незабравим момент беше изкачването на Васильов връх. Видях нашата истинска природа, усетих красотата на нашата Родина, чух песните на птиците, които ни приветстваха.

За мен това е най-добрият лагер на който съм ходил и съм много благодарен на хората, които се потрудиха и организираха всичко.

Дано да се видим пак скоро.

Редактирано от Ичо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...