Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Групировки, мафия, престъпност - окултен смисъл, размисли ...


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Дръж се мафио, шоп те гази. B)

:D

То така е най-добре като стане - взаимно да се изпогазят.. и по-добрият да победи.. рано или късно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Тъй като в света, в който живеем трябва да има хармония, :yinyang: то престъпления и групировки са си нормално. Една част от човечеството има духовен подем-развива съзнание, любов, разбирателство. Но друга върви надолу, слиза. Едни са в началото на Пътя, други го завършват...

В училището на Живота всичко си е ОК, но е нужно разбиране, :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тогава как си го представяш новото време, новото човечество, ерата на водолея, златната епоха, бъдещето на добрите хора ? Няма ли да има отсяване ? Няма ли да свалим рая на земята ?

П.п. Както е нормално да има престъпници,явно така е нормално и да бъдат затваряни. :lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Подпис на Вива Савелий :

В "Кръстникът" мафията е представена в доста облагороден вид. Нейните членове помагат на бедните. Но истината е друга! Мафията, която познавам аз, е мафия на страха и ужаса. Тя не се поколебава да убива жени и деца. Нейната двигателна сила е единствено жаждата за власт и пари. Между различните институции трябва да има тясно сътрудничество, а от другата страна на бариерата да бъде подкрепата на обществената непримиримост. За да бъде победена!

Наскоро прочетох, че в Италия мафията е възникнала сред бедните, които са се борили за оцеляване и от италианската мафия е имало и полза за народа, докато нашенската била изкуствено създадена от държавата и вредата върху народа затова е още по - голяма, понеже българската повече краде и не и пука за бедните.

Линк към коментар
Share on other sites

Плевелът наречен мафия от както е поникнал никога не е помагал на бедните. Единствено по времето на Мусолини мафията е гонена. Мафиотите убивани, клани, разтрелвани, което не е било никаква борба срещу нея, а брутално отмъщение. От както е излязъл на свобода духът на мафията сломен никога не е бил. Многобройните арести и мегапроцеси срещу нея доказват нейната мощ. През годините тя е претърпявала поражения от държавата, но никога не е губила своята мощ, своята позиция. Нейната дейност в обществения и политическия живот никога не е отслабвала. Каква е мафията днес? Вече не посяга на прокурори, съдии, политици. Тя през 90 - тте разбра, че това е пагубно за нея. Мафията днес е прикрита и предпазлива. Но тя е тук!

Линк към коментар
Share on other sites

.

Познай до три пъти, Христо, от коя държава е създадена родната мафия, защото не уточняваш. Да не би да си въобразяваш, че става дума за българско начинание?

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Христо

Всъщност, ако има определена външна държава, само една може да е тя. Така че ако има такава, знам я.:) Тя и Вера Кочовска веднъж каза, че тази държава ни пречи и заради нея страдаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен общия знаменател на страданието, съм мноооого и необратимо потърпевша в личен план. Дори до регистрацията ми в Порталът бях започнала да се питам " Абе има ли ме или си въобразявам?".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...
В 25.05.2012 г. at 22:55, Viva Caselli каза:

Плевелът наречен мафия от както е поникнал никога не е помагал на бедните. Единствено по времето на Мусолини мафията е гонена. Мафиотите убивани, клани, разтрелвани, което не е било никаква борба срещу нея, а брутално отмъщение. От както е излязъл на свобода духът на мафията сломен никога не е бил. Многобройните арести и мегапроцеси срещу нея доказват нейната мощ. През годините тя е претърпявала поражения от държавата, но никога не е губила своята мощ, своята позиция. Нейната дейност в обществения и политическия живот никога не е отслабвала. Каква е мафията днес? Вече не посяга на прокурори, съдии, политици. Тя през 90 - тте разбра, че това е пагубно за нея. Мафията днес е прикрита и предпазлива. Но тя е тук!

Екзекутирани са по домовете им цели мафиотски семейства. Предполагам целта на този средновековен подход е била да няма после отмъщаване от страна на близките на убитите...Но ако изходим от теорията за прераждането... ;) 

Част от италианските мафиоти успяват да избягат в Щатите. Завръщат се победоносно при съюзническия десант в Сицилия на 9 юли 1943 г. В Германия престъпниците са били още по - сериозно смачкани, но за огромно съжаление с цената на много по - голямо зло.

Редактирано от Сингам Книголюбеца
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Без престъпност на този етап не може, но аз от години многократно съм желал и съм пожелавал, колкото се може по - голяма част от престъпния свят в България да разбере кристално ясно какво означават държава, която истински е загрижена за благото на своите граждани и отлична правосъдна система, каквито за съжаление нямаме (държавата се е сраснала с мафията ни).

На Слава Севрюкова се приписват определени предсказания, част от тях касаещи близките години и престъпниците в страната ни. ("Като прогонени от подивели ветрове, ще се разпилеят разбойниците, които с десетилетия са грабили държавата. Ще дойдат честни хора, милеещи за нея.) Живи и здрави, ще разберем дали ще се сбъднат.)

П.П.: Научих, че съм прожектор според Хюман Дизайна и се надявам мислите и пожелаванията ми по темата да не са били безплодни. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...